ایران: منابع بانکی را قبلا از اروپا منتقل کرده بودیم


ایران: منابع بانکی را قبلا از اروپا منتقل کرده بودیم

رئیس بانک مرکزی ایران کنترل واردات در شرایط تحریمی را به نفع ذخایر ارزی ایران دانست

محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی ایران از خروج منابع بانکی ایران از اروپا خبر داد.

آقای بهمنی در مصاحبه با خبرگزاری فارس، بلوکه کردن منابع بعضی از بانک ها توسط اتحادیه اروپا را بی تاثیر دانست و گفت: "بانک مرکزی قبلا لیست منابع بانک ها را اعلام و حساب های موجود در اروپا را منتقل کرده است".

رئیس بانک مرکزی ایران با اشاره به این که از شش ماه پیش، این اتفاقات پیش بینی شده بود گفت: "ما اقدامات لازم برای مقابله با آن ها را به اجرا گذاشته بودیم".

سخنان رئیس بانک مرکزی ایران در حالی بیان می شود که دو هفته پیش، محمد جهرمی رئیس بانک صادرات ایران در مصاحبه با خبرگزاری موج از "بلوکه شدن ۳۴۰ میلیون یورو" از اموال بانک صادرات در اروپا خبر داده بود.

آقای جهرمی در ادامه گفته بود که بانک صادرات بیش از ده برابر این مبلغ به بانک های اروپایی تعهد دارد و این عمل به ضرر انجام دهندگان آن است.

در این حال آقای بهمنی در گفت و گوی امروز خود با خبرگزاری فارس، کنترل واردات کشور در شرایط تحریمی را به نفع ذخایر ارزی ایران دانست و گفت: "کاهش مصرف کالاهای وارداتی، راهکار اصلی مقابله با تحریم های بین المللی خواهد بود".

رئیس بانک مرکزی از اتخاذ سیاست هایی در بانک مرکزی خبر داد که به گفته او "در شرایط کنونی، لزومی به اعلام آنها نیست".

او گفت: "هر زمان که مصلحت باشد از ارزهای مناسب در آن زمان خاص استفاده خواهد شد".

پیش از این حمید برهانی، معاون ارزی بانک مرکزی گفته بود :"هر دولتی که برای دارایی های ایران محدودیت ایجاد کند، این دارایی ها از بازار آن کشور خارج خواهد شد و هر کشوری که به جمهوری اسلامی اجازه دهد از دارایی های خود در آن کشور استفاده کند، دارایی های ایران به سوی آن سرازیر خواهد شد".

اتحادیه اروپا از ماه گذشته تحریم های گسترده ای در ارتباط با امور تجار ی و مالی و نفت و گاز ایران اعمال کرده است که بانک ملی ایران و کلیه شعب و موسسات وابسته به آن را هم در بر می گیرد.

گفته می شود این تحریم ها، شدید ترین تحریم هایی است که اتحادیه اروپا تا کنون علیه یک کشور خارجی اعمال کرده است.

هدف از این تحریم ها انصراف ایران از دنبال کردن برنامه غنی سازی اورانیوم است.

ایران می گوید برنامه هسته ای این کشور برای مصارف صلح آمیز است.

amir.mba - هند - حیدر آباد
واقعا متاسفم که ایران عزیزم در شرایط خوبی نیست.نه از داخل صدای یکدلی و یکرنگی شنیده میشه نه از خارج همه یک صدا هستیم.امیداورم به حق سربلندی این مرز و بوم خدا توی دل هممون بذر وحدت بکار.به خدا دوستان امریکا ,انگلیس,روسیه دایه های مهربان تر از مادر نیستند.لطفا همه بدون در نظر گرفتن سیستم حاکم بر جامعه ,دلسوز ایران باشیم تا بدین صورت اموال ما را بتاراج نبرند. مهم فقط ایران دوستان
جمعه 5 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اره جونه عمتون.
جمعه 5 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
جناب بفرمائید که به کجا این پول ها منتقل شده است .؟!!....بله به بانکهای ترکیه و سوریه و لبنان و بیخود نیست که ترکیه از ایران دفاع می کند...فقط بخاطر پول های ایران است..ایرانی ها را تو ترکیه فقط به خاطر پولشان میخواهند و بس !!. حالا با جابجا کردن پول های ولایت فقیه و پسرانش حیال کردید که بله گوشت را از گربه پنهان کردید . و غربی ها این قدر خرند که نمیدانند کجاست...و شماها به آن ها کلگ زدید!!! حالا اگر جنگی در بگیرد که برو و برگرد در آن نیست که پیش خواهد آمد که یا با اوباما و در آینده با اراذلان خون خوار جهود پرست و جهود زاده جمهوری خواهان وحشی و ستمگر امریکائی...آنها حاضر خواهند بود که هم ایران و هم ترکیه و سوریه را بخاطر اسرائیل درهم بکوبند و روی کشورهای اروپائی دو دوزه باز که پررو شده اند و با نوکران عمامه بسرشان درخاورمیانه که در صدد نافرمانی از امریکا برآمده اند کم کنند !!
شنبه 6 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
amir.mba - هند - حیدر آباد . . ما فعلا با تازهایی که ایران را تسخیر کردند و با رهبر چکهایشون میجنگیم تا بعد خدمت بقیه برسیم.
شنبه 6 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
mba.amir-هندحیدراباد مثل اینکه تازه داری می فهمی که اربابات چه برسر ایران درمیارند.ننه من غریبم در نیار.به اربابات کامنت بده که خطر خیلی نزدیک است.
یکشنبه 7 شهریور 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
امریکا ولدن B.chador تو فعلن خدمت خودت برس بعد مردم .اگه جرات داری از جوان 15 و16 ساله که بیگناه از خیابانهای افغانستان گرفتند و د ر گوانتنمو زیر بدترین شکنجه ها روزها را .میگذرانند دفاع کن .سرو کارت با باتوم و اخر هم اخراج از امریکا ویا همان گوانتنمو ست.انجا چه میکنید.
یکشنبه 7 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.