طب چینی در خدمت بیماران سرطانی

 
طب چینی در خدمت بیماران سرطانی

محققان بر این باورند که گیاهان دارویی چینی تاثیر بسزایی در درمان سرطان و کاهش علائم شیمی درمانی ناشی از آن دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طبق یافته‌های محققان دانشگاه "ییل" داروهای گیاهی چینی که قدمتی بیش از 1800 سال دارند،  آسیبهای روده ای که بیماران سرطانی در دوره شیمی درمانی به آن دچار می‌شوند را کاهش داده و در عین حال تاثیر بسزایی در درمان سرطان دارند.

مطالعات انجام شده توسط محققان این دانشگاه نشان می‌دهد ترکیبی از گیاهان چینی که در درمان تهوع، اسهال و استفراغ به کار می‌روند تهوع‌ های مشابهی که با استفاده از داروی شیمی درمانی در بیمار بروز می‌کند را با تحریک قسمتی از سلول روده و کاهش التهاب آن کم می‌کند.

این دارو که با نام "هانگ تین تنگ" یا "PHY906" شناخته شده است برای درمان سرطان در موشهایی که شیمی درمانی می‌شدند مورد استفاده قرار گرفت.

این مطالعه ثابت می‌کند در مقایسه با موشهایی که داروهای شیمی درمانی معمول را دریافت کرده‌اند فرمول‌های دارویی که قدمت چند صد ساله دارند عوارض کمتری دارند بطوریکه اندازه تومورها در این موشها کوچکتر شده، کاهش وزن کمتری داشته و مسمویت ناشی از مصرف این داروها نیز کمتر است.

بر اساس گزارش دیلی روزتا، فرمولی که در این آزمایشات استفاده شده، باعث تقویت رشد سلولهای بنیادین روده ای شده است.

به گفته "تامی چنگ" استاد فارموکولوژی، این ترکیب از شیمی درمانی و داروهای گیاهی نشان دهنده اتحاد غرب و شرق در راستای یافتن راهی برای درمان سرطان است. فهم طبیعت پیچیده داروهای گیاهی و بازبینی تاریخ پزشکی قدیم هم می‌تواند روزنه‌ای در راستای کشف‌های جدید در حیطه پزشکی باشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.