راز کتاب قدیمی فاش شد

 
راز کتاب قدیمی فاش شد

2 مرد که قصد داشتند کتاب یکی از ادیان را به جای کتاب قدیمی بفروشند ، در شهریار شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهریار تماس گرفت و به ماموران اطلاع دادکه 2 مرد قصد دارند یک کتاب قدیمی را به فروش برسانند.

با اطلاعاتی که مرد ناشناس در اختیار پلیس قرار داد، ماموران اطلاعات شهریار موضوع را به قاضی طاووسی، دادستان عمومی و انقلاب شهریار گزارش کردند و با هماهنگی قضایی به محلی که قرار بود این کتاب فروخته شود، اعزام شدند.ماموران با دستور قضایی بازپرس اصغری‌زاویه، کشیک دادسرا وارد محل مخفیگاه شدند و 2 مرد را در این رابطه دستگیر کردند.در بازرسی از محل اختفای آنها یک کتاب قدیمی کشف شد و برای بررسی قدمت تاریخی در اختیار کارشناسان میراث فرهنگی استان تهران قرار گرفت.

متهمان برای ادامه تحقیقات به اداره اطلاعات شهریار اعزام و بازجویی شدند. تا این که چند روز پیش یکی از متهمان، راز کتاب قدیمی را فاش کرد.

اعتراف متهمان

متهم درباره فروش کتاب قدیمی گفت: چند ماه پیش در سفری که به کشور عراق داشتم، با مردی روستایی آشنا شدم که ادعا می‌کرد این کتاب را در حفاری مزرعه‌اش کشف کرده و آن را به قیمت 15 میلیون تومان به من فروخت.پس از تحویل گرفتن کتاب قدیمی، به شهریار سفر کردم.

متهم افزود: برای یافتن مشتری، کتاب را به یکی از دوستانم نشان دادم و از او خواستم تا در فروش آن کمک کند که پذیرفت و از من خواست یک روز کتاب را به او امانت بدهم تا آن را به چند مشتری نشان دهد.

متهم تصریح کرد: دوستم مرا فریب داد و آن شب یک برگ از کتاب را جدا کرد و روز بعد وقتی برای تحویل گرفتن کتاب به ملاقات وی رفتم، گفت تاکنون مشتری پیدا نکرده است. پس از آن ماجرا را به دوست دیگری بازگو کردم که او از من خواست در خانه‌اش بمانم تا برای کتاب مشتری پیدا کند که در ملاقات با آخرین مشتری دستگیر شدیم.

در حالی که تحقیق از متهمان از سوی بازپرس اصغری‌زاویه، رئیس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار ادامه داشت، روز گذشته کارشناسان میراث فرهنگی اعلام کردند کتاب مکشوفه از متهمان متعلق به یکی از ادیان است و تنها دارای ارزش معنوی برای پیروان این دین است و قدمت تاریخی ندارد.

bluestar - ایران - تهران
چرا اسم دینشون رو ننوشتند؟ فکر کنم کتاب متعلق به صابئیان بوده. چون قدیمیترین پیروان یک دین هستند که در منطقه زندگی میکنند.
جمعه 5 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
من هر چه این خبر را می خوانم سر در نمی آورم که متهم چه جرمی انجام داده است.
جمعه 5 شهریور 1389

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
شاید پیروان ان دین پول خوبی برای کتاب قدیمیشان بپردازند. چرا گفته نشده که اسم کتاب چی بوده - به چه زبانی بوده - متعلق به کدام ادیان است ?.
جمعه 5 شهریور 1389

rochele - امریکا - میامی
عراقیه بعد از فروش این کتاب چقدر به ریش ایرانیها خندیده
جمعه 5 شهریور 1389

dariush_1 - ایران - گنبد کاووس
بازم شهریار
جمعه 5 شهریور 1389

mehdipch - امارات - دبی
باتوجه به اینکه مزهب شیعه از عراق پیدا شد واگر این کتاب در عراق خریداری شده حقایق دین اسلام را گفته ومزهب شیعه بخصوص وقید گردیده که اسلام دینیست که با خون گذاشته شده وبجز خرافات چیز دیگری نیست اگر توجه به کشور های اسلامی کنید بیشتر پی خواهید برد که حکئمتهای مذهبی ویا نیم مذهبی چه بلاهائی بسر ملت .یا کشور میاورن ایا دیده ویا شنیده اید که یک کشور مسلمان پیشرفتی داشته باشد چرا نباید داشته باشد با توجه به این همه صروتهائی که در کشور های اسلامی خابیده چذا نباید پیشرفتی در دنیا داشته باشند از بسکه این روهانیون میترسن از پیشرفت علام وتحصیل افراد وحشت دارن چون ملتهای پی خواهند برد که مذاهب یک چیز بی خودی است که ملت اینهمه خودشان را وابسته کردن
جمعه 5 شهریور 1389

rezanl - هلند - امستردام
فکر کنم کتاب متعلق به صابئیان بوده!. غیب گفتیا. چه ارتباطی داره با کتاب قدیمی !
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.