تأیید صحت خبر کشته شدن ترانه موسوی


تأیید صحت خبر کشته شدن ترانه موسوی

رضا ولی‌زاده و لیلا ملک‌محمدی، دو روزنامه‌نگاری که پس از دهمین دوره انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران از این کشور خارج شده‌اند، امروز با انتشار بیانیه‌ای تأیید کردند که خبر کشته شدن «ترانه موسوی» را نخستین بار آن‌ها منتشر کرده‌اند.

این دو روزنامه‌نگار در این بیانیه مشترک تاکید کرده‌اند که ماجرای کشته شدن ترانه موسوی در جریان اعتراض‌های پس از انتخابات سال گذشته، صحت دارد.

آن‌ها در این بیانیه نوشته‌اند: «ما در این نوشته بار دیگر تأکید می‌کنیم با شواهد و مستنداتی که این خبر را با تکیه بر آن منتشر کردیم و شواهدی که طی یک سال گذشته به دست آمده، متأسفانه کوچک‌ترین تردیدی نسبت به وقوع تراژدی مرگ ترانه در زمان بازداشت نداریم.»

این بیانیه می‌افزاید: « اگر روزی به ضرورت لیلا ملک‌محمدی پشت وبلاگ زیرزمین به انتشار خبر دستگیری و کشته‌شدن ترانه موسوی و رضا ولی‌زاده پشت وبلاگ چریک آن‌لاین به انتشار خبر دستگیری، کشته‌شدن و طرح احتمال تجاوز به ترانه موسوی در زمان بازداشت اقدام کردند امروز این پنهان‌کاری تا حدودی ضرورت خود را از دست داده است؛ هرچند هم‌چنان برخی در ایران و در ارتباط با این ماجرا با مشکلات امنیتی مواجه‌اند و قطعاً ما هم‌چنان نمی‌توانیم بی‌هیچ بیش و کم از ترانه موسوی و شاهدان بازداشت او و راویان ماجرایش سخن بگوییم.»

آن‌ها در این بیانیه از وجود سه گروهی که ماجرای ترانه موسوی را تکذیب می‌کنند، خبر دادند و از این سه گروه به عنوان «کسانی که فضای امنیتی ایران را درک نکرده‌اند، کسانی که خبرها را کالبدشکافی و اجزای آن‌را تحلیل می‌کنند و میراث‌خواران پشت جبهه‌ها» یاد کرده‌اند.

این بیانیه افزوده است: «اکنون که ۱۰ ماه است از ایران خارج شده‌ایم، پیوسته برای کسب شواهد و مستندات بیش‌تر تلاش می‌کنیم؛ تا آن‌جا که بتوان ماجرای ترانه موسوی را به پرونده‌ای حقوقی علیه ماشین سرکوب و جنایت جمهوری اسلامی تبدیل کرد و از تردیدهایی که نسبت به اصالت این خبر طرح می‌شود، ناامید نمی‌شویم. اگر اثبات شود ماجرای ترانه واقعیت نداشته است کابوس‌های یک‌ساله‌ ما و تمام کسانی که با نام ترانه خون گریسته‌اند، پایان می‌یابد. ما در کمال خرسندی حیثیت حرفه‌ای خود و هستی‌مان را بر سر یافتن نشانی از ترانه موسوی یا اثبات ساختگی بودن ماجرای او معامله خواهیم‌کرد.»

ترانه موسوی نام شخصی است که به گفته این دو روزنامه‌نگار در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم ایران دستگیر شده و مورد تجاوز قرار گرفته و کشته شده‌ است.

مرتضی الویری از اعضای ستاد مهدی کروبی مدتی قبل بر صحت دستگیری ترانه موسوی تاکید کرد اما گفت قادر به ارائه اطلاعات بیش‌تر نیست.

خبر دستگیری و کشته شدن ترانه موسوی نخستین بار ٢٤ تیر ۱۳۸۸ در وبلاگ «ایرانیان چپ» منتشر شد.

امید حبییی‌نیا، روزنامه‌نگار ایرانی که سال گذشته خبر کشته‌شدن ترانه موسوی را در سایت «آزادی بیان» منتشر کرده بود، هفته گذشته اعلام کرد که خبر کشته شدن ترانه موسوی صحت ندارد و او «فریب منابع‌اش» را که دو روزنامه‌نگار هستند، خورده است.

اما او به نام این دو روزنامه‌نگار اشاره‌ای نکرد.

bluestar - ایران - تهران
((بِأَی ذَنْبٍ قُتِلَتْ)) ((به کدامین گناه کشته شد؟!))
جمعه 5 شهریور 1389

بینوایان - ایران - تهران
مطلب مستند امید حبیبی‌نیا بسیار منطقی تر به نظر می رسد تا حرف های تکراری و کلی گویی و بدون سند رضا ولی‌زاده و لیلا ملک‌محمدی: https://alef.ir/1388/content/view/81166 // به جز این عکس هیچ سند دیگه ای از وجود داشتن فردی به نام ترانه موسوی وجود نداره. نه پدر و مادری نه همسری نه فرزندانی نه آدرس منزلی و نه هیچ چیز دیگر. امید حبیبی نیا هم در مطلبی که منتشر کرده گفته که تمام سرنخ هایی که رضا ولی‌زاده و لیلا ملک‌محمدی به او در این رابطه دادند دروغ بوده.
جمعه 5 شهریور 1389

behnam2009 - انگلستان - لندن
من حرف امید حبیبی نیا را باور می کنم. او بارها از این دو نفر درخواست کرده که مستنداتشان را بدهند. همچنین یکی از این دو که ادعا می کند ترانه موسوی را دیده و در یک بازداشتگاه بوده اند اصلا آن روز سر کارش بوده نه در بازداشتگاه.
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دختر مردم را چند کفتار متعفن اسلامی مورد تجاوز قرار دادند بعد هم جنازه اش را سوزاندن تف به شرف کسانی که وجدانشان را برای پول حرام زیر پا میگذارند و از این رژیم ودین کثیف طرفداری میکنن
جمعه 5 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
ازکشته شدن مرحوم ندا سودی به سناریو نویس وکارگردان وهنرپیشه نرسید.خون جوانی ریخت حجازی ها هم رده بوعلی وقهرمان ملی شدن-کاسپین ها سیاسی وپناهنده کانادا شدن-مردک بنگی هامبورگر هاوائی خور کاخ سفید نشین قلب سنگش شکست-یو تیوب ها پر شد "تبلیغات منفی بی اثر بود"ماند مادر وپدری غصه دار.حالا هستن این مبالغان تبلیغات دکتر کیمیاگر های007 با سناریو وترفندی جدید بنام"ترانه".مثل فیلمفارسی های جدید که هر روز با اسم جدید یک دختر میان رو پرده سینما واونهم دخترانی زیبا.
جمعه 5 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
شهدا شمع محفل بشرییتند. اونهمه شاهنشاه عاری از مهر (ممد دماغ پهلوی)کشت تا تاج و تختشو حفظ کنه دیدید اخرش چطور این ملت به خواری تبعیدش کرد حالا این دزدان انقلاب را هم با همون عمامه های خودشون دار میزنیم خون ما از خون ترانه خانم موسوی رنگی تر نیست روحش شاد
جمعه 5 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
MIRZADEH ESHGHI - قتل یک انسان فقط برای قاتلان بی‌وجدانی که از دار و دسته شماها باشن میتونه بی‌اهمیت و سناریوی پوچ به نظر بیاد. شماهایی که از صدر دین تا حالا به بوی خون خو گرفتید و ازش نه تنها ناراحت نمی‌شید بلکه لذت هم می‌برید. وقتی که پیغمبر منادی صلحتون شمشیر به کمر ببنده باید هم امثال شما مردم رو به گلوله ببندند. خاک عالم بر سر هرچی عرب و عرب‌زاده و عرب‌پرسته. شماها حتی هویت هم ندارید که افراد کشورهای بیگانه رو به خودی ترجیح می‌دید. پست‌ترین جنایتکاران روی زمین هم مرگ یک هموطن رو به مرگ یک بیگانه ترجیح نمی‌دن. به امید روزی که نام ایران بدون وجود منحوس شماها دوباره درخشیدن آغاز کنه.
جمعه 5 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این خبر بدون هیچ تردیدی واقعیت دارد. بزرگترین دلیل هم آن است که الویری بلافاصله پس از تایید قضیه دستگیر و به مدت طولانی زندانی شد. ضمنا عدم اعلام قضیه از سوی بستگان چندان عجیب نیست چون همه ما می دیانیم که بستگان بیشتر کشته شدگان به شدید ترین وجه تهدید شده اند که قضیه را علنی نکنند (فیلم شسردار سپاه که توی گوش پدر داغدار می زند که یادتان هست)
جمعه 5 شهریور 1389

Dadar2010 - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران @. حالا مثلآ آنهایی که همه مشخصات و آدرس منزل و همسر و پدر و مادر و فرزند و .. مشخص شد چه دردی از ایشان دوا شد ؟
جمعه 5 شهریور 1389

ezatdf - ایران - تهران
در این که دختری به نام ترانه موسوی و دقیقا دختری شبیه تصویر بالا عضو گروه موسیقی ارکیده بوده شکی نیست چون چند ماه قبل از انتخابات آگهی کنسرت این گروه با حضور ترانه موسوی در سایت های دولتی منتشر شد و اینکه ایشان هم اکنون کجا هستند هم سوالی است که کسانی که می گویند قضیه دورغ است باید جواب بدهند سال گذشته سایت ایرانیان یوکی گزارش مفصل و مستندی درباره ترانه موسوی داشت که توصیه می کنم بخوانید. https://www.iranianuk.com/article.php?id=40411
جمعه 5 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
mashady - انگلیس - منچستر --- برو عقده ای. اول عمامه رو از سر خودت بردار، بعد شعار بده. اگر اعلیحضرت کشته بود که الان به جای منچستر یا تو گور خوابیده بودی، یا تو دهات اطراف جلال آباد زمین بیل می‌زدی. .
جمعه 5 شهریور 1389

سیروس کمال - امارات - دبى
mashady - انگلیس - منچستر .. اگه حرفات درست باشه . که سلطنت هنوز بر قرار بود . میبینى که سلطنت بر قرار نیست و حرفهاى تو و امثال تو جفنگى بیش نیست . bluestar - ایران - تهران .. در جواب تو هم باید گفت . به همون ذنبى که کتاب تازیان جنابعالى اجازه اش را داده .. اگه تو و امثال تو ایرانى بودین و ایران را دوست داشتین بر کتاب عربها استناد نمیکردین . جاوید وطن و جاوید ایرانى اصیل که با تازیان نان در یک سفره نمیحورد ..
جمعه 5 شهریور 1389

behnam2009 - انگلستان - لندن
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. ببند
جمعه 5 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
mashady - انگلیس - منچستر . ملت به خواری شاه را اخراج کرد???? بزرگترین تاوان تاریخ ایران را پس داد با 100000 اعدامی اینهمه شکنجه تجاوز فقر فحشا اعتیاد..شما که طرفدار اننننننننقلاب هستی و لابد یکی از کسانی که ملت بینوا را با هزار دروغ و دغل به دامان ملا انداختی چرا خودت در خارج هستی برو ملت را از چاهی که انداختی نجات بده..با این شعار تهوع اور لمپنهای سیاسی//دماغ!!!!! جنابعالی کوچولو!!!!!هست.?????ننگ بر شما که هنوز از رو نمی روید.
جمعه 5 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
من حدس میزنم ایشون الان توی برزیله و داره به ریش شماها میخنده.ازطریق سکینه محمدی پیگیری کنید.
جمعه 5 شهریور 1389

omidomid - هلند - آمستردام
در جنایت‌های رژیم هیچ شکی ‌ نیست ولی‌ برای من هم سوال هست که چرا هیچ جا و در هیچ منبعی عکس دیگری از این چهره وجود نداره، در حالی‌ که وقتی‌ که ندا کشته شد دوستانش, استادش و دیگران کلی‌ عکس و شرح حال از او در اختیار سایتها قرار دادند ، سوال من اینه آیا یک دوست، همسایه، هم کلاس، همکار، فامیل یا خانواده‌ای وجود نداره تا عکسی‌ یا خبری از وجود خارجی‌ این آدم ‌ منتشر کنه؟ این روزها قرار دادن یک عکس یا خبر در اینترنت امن‌ترین و راحت‌ترین کاره.
جمعه 5 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
mashady - انگلیس - منچستر . در ضمن چون از مجاهدین هم انتقاد کرده ای یا اصلاح طلبی یا کمونیست.در این صورت اول به کشتار میلیونها نفر بدست استالین ومائو و پول پوت بپرداز وکشورهای اشغال کوبا ونزوئلا و کره ی شمالی در حال حاضر//کمونیسم هم چون مذهب عامل بزرگترین کشتارهای تاریخ شد و اکنون تنها سوسیال دموکراتها پذیرفته شده است که اینهم نمی توانی باشی چون انها شخصیت دارند و به این وضع مستهجن دماغ مخالف را کد قرار نمی دهند..من سلطنت طلب نیستم ولی از روبهانی چون تو متنفرم که در کشورهای غربی تمرگیده و باز دروغهای شرم اور چون سینما رکس را تداوم می بخشند در ضمن یادت باشد فرزندان///چه گوارا// پیغمبرت در سفر ایران گل بر سر گور کثیف خمینی قرار دادند همینطور چاوز و کاسترو/با دسته ی کورها طرف نیستی.کشته شدن و تجاوز این دختر نیز نتیجه ی ان...قلاب توست.
جمعه 5 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس سلام من طرفدار پهلوی یا شاه و شاهزاده نیستم ولی شما این آمار 100000 اعدامی را از کجا آوردی؟چون بنیاد شهید جمهوری اسلامی تعداد شهدا (اعم از اعدامی و کشته های خیابانی)را از سال 42 تا سال 57 تعداد 3650 نفر میداند. این مطلب را کروبی هم پارسال در یکی از بیانیه هاش آورده بود.
جمعه 5 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
حالا از اینها گذشته شما اقامت گرفتید یا نه ????
جمعه 5 شهریور 1389

eiffel-tower - فرانسه - پاریس
MIRZADEH E ESHGHI تو مشکلت با این حرفها حل نمیشه.تو اینقدر کمپلکسهای پیچیده داری که با رفتن اوباما و آمدن احمدینژاد حل بشو نیست.(این عقده ها میتونه از تنبیهات دوره طفولیت باشه تا ..... همان دوران ) بهت توصیه میکنم گذشته خودت را فراموش کن.به آیندت و ... آلمانیت بپرداز. اگر اشتباه نکنم گفته بودی تو کتابفروشی در آلمان شاگرد بودی,درسنته ؟اگر درسته یاد شعر سهراب میافتم که میگه: من ال..ی دیدم بونجه را می فهمید - اشتری دیدم بارش سبد خالی پند و امثال ....یادت نره گذشته خودت را فراموش کنی واسه خودت گقتم خوبیت نداره..
جمعه 5 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
جنایات و قربانیان این رژیم ضد بشری بیش از اینهاست که بخواهیم با اثبات صحت قربانی شدن این هموطن حکومت ولی وقیح رو محکوم و یا تبرئه کنیم. ساندیس خورهای ارتش سایبری(ساندیسی) هم جز اثبات مزدوری خود هیچ تاثیری بر آزادیخواهان نخواهند داشت. ننگ بر کسانی که با انکار جنایات این رژیم کسب درآمد میکنند. لاشخوری هم حدی داره!!! روح همه قربانیان رژیم ضد بشری ولی وقیح شاد باد
جمعه 5 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف باز تو نظر دادی اصغر شترخون؟
جمعه 5 شهریور 1389

behnam2009 - انگلستان - لندن
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. ببخشید من اشتباه نوشتم. منظورم اون ... mashady بود. ببخشید. اینها حالا مونده تا زهر تبلیغات منفی نظام علیه دوران قبل از انقلاب از تنشون بیرون بره
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
MIRZADEH E ESHGI دوسلدورف یواش یواش چهره ... اطلاعاتی ات برملا میشود و دستت برای همه رو شده ولی اگر وجدان داری بشین یک خورده فکر کن ایا به نان حرام خوردنش می ارزه مزدور
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
arya47 ایران -کرمان اخر شما که اینقدر خشک مغز هستید که به امار بنیاد شهید جمهوری ننگین اسلامی بسنده میکنید ادمی در جواب این سئوال احمقانه چه بگوید باعث تاسفه عمیق از کوتاه فکری بعضی انسانها
جمعه 5 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
arya47 - ایران - کرمان . دوست من امار 100000 اعدام شدگان ملایان است نه شاه!!!!رژیم هم غلط کرد با 7 جدش کل اعدامیان حکومت قبل در طی 50 سال به 300 هم نمیرسد امار ملایان کثیف برای پوشاندن جنایات خودشان است پیروز باشی.
جمعه 5 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
این مستندات و مدارک اولیه کجاست . حالا که به ارزویتان که همانا با دروغ سازی و جنجال به قیمت گرفتن اقامت و پناهندگی رسیدید و محلی امن برای دروغ پردازی یافتید لا اقل مدارکتان را رو کنید هر چند که همه هم فکرانتان مانند خودتان این دروغ ها را قبول ندارند ولی خرسندند که دو قلاده روباه دم بریده به جمع روباهان اضافه شد.
جمعه 5 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
eiffel-tower - فرانسه - پاریس . . اشکال این ا..ل از امریکا اینه که بخاطر رابطه پدرش و خودش با تروریستهای ایران به رهبری علی چکه ای به امریکا راهش ندادن. حالا هی .. میشوزه.
جمعه 5 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
behnam2009 - انگلستان - لندن --- خواهش می‌کنم دوست گرامی‌. من حدس میزدم که اشتباه شده باشه.
شنبه 6 شهریور 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
این ساندیس خورها را انگار از قبل اماده دارند که اماده لجن پراکنی باشند.جمعشون جمعه...نمایندگان روزی نامه کیهان.
شنبه 6 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
zartusht67 - المان - فرانکفورت اینقدر بزرگ فکری که جواب دادن تو را در شان خودم نمیدانم
شنبه 6 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
arya47 ایران -کرمان متشکرم پورفسور
شنبه 6 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
تحمل شنیدن نظرات مخالف عقایدتون رو ندارید"ای مدافعان دروغین ازادی کلام وبیان واندیشه وای سبزینه های لجنی"-بشینید رو یخ!
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.