شایعه مرگ مسعود رجوی


شایعه مرگ مسعود رجوی

روز آنلاین : در آخرین ساعات شب گذشته، اس.ام.اسی در تهران منتشر شد که خبر از مرگ "مسعودرجوی"، رهبر سازمان مجاهدین خلق می‌داد. این خبر نخستین بار توسط مهدی خزعلی ـ فرزند ایت‌الله خزعلی ـ در وب‌سایتش و سپس در شبکه های اجتماعی به سرعت منتشر شد. هنوز هیچ منبع رسمی این شایعه را تایید یا تکذیب نکرده است.

وب سایت "آتی نیوز" از رسانه های نزدیک به اصول گرایان نیز با تایید این خبر، اعلام کرد«یکی از افراد مرتبط با دست اندرکاران آتی نیوز در گفتگوی تلفنی که از خارج از کشور داشت خبر مرگ مسعود رجوی را تایید نمود.»

یکی از منابع"روز" در تهران هم خبر داده که خبر اس.ام.اسی مرگ مسعود رجوی در ساعات ابتدایی در میان برخی از نیروهای سپاه پاسداران منتشر شده است.

از فروردین 1382 تاکنون کسی پاسخ درستی برای این پرسش که "مسعود رجوی کجاست؟" ندارد. برخی می‌گویند وی در سلول مجاور صدام زندانی بوده و هست، برخی بر این اعتقادند که وی در نقطه‌ای از عراق در حبس خانگی است، برخی دیگر نیز ادعا می‌کنند رجوی را در قرارگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین و برخی دیگر می‌گویند او را در قرارگاه نیروهای آمریکایی در قطر دیده‌اند. برخی نیز از مرگ وی خبر داده اند.

این نخستین بار نیست که خبر مرگ مسعود رجوی منتشر می شود. پیش از این بارها خبر مرگ یا بازداشت وی توسط رسانه های نزدیک به جمهوری اسلامی منتشر شده بود. از جمله مهم‌ترین این اخبار، احتمال مرگ رجوی، در بمباران‌های سال 2003 در عراق است. در آن زمان این گمانه به جد مطرح شد که شاید بمب‌هایی که جنگنده‌های آمریکایی بر عراق فروریختند، جان مسعود رجوی را گرفته باشد.

این گمانه پس از آن تقویت شد که پس از آن تاریخ، هرگز نه تصویر و نه فیلمی از مسعود رجوی منتشر نشده، وی در مکان های عمومی ظاهر نشده و تنها مستنداتی که برای اثبات زنده بودن وی ارائه شده است، پیام هایی مربوط به عاشورای سال گذشته بوده که متشکل از ده پیام در هر شب از شب های ماه محرم باست. هرچند برخی از کارشناسان در صحت و اصالت این پیام ها تردیدهایی روا داشته اند.

این در حالی است که بهمن ماه سال گذشته رسانه‌های منطقه کردستان عراق اقدام به انتشار خبری کردند که بر پایه آن مسعود رجوی در وضعیت بسیار نامناسب جسمانی تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی - کما - قرار گرفته‌است. به نوشته این رسانه‌ها مکان نگهداری رجوی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشت.

یک ماه پیش از انتشار این خبر، یک خبرنگار کانادایی مقیم فرانسه اعلام کرده بود که مسعود رجوی طی دیداری با مشاور اوباما در یک کشتی تفریحی در کرانه منطقه لوند شهر کین که از بندر پورت اسموت انگلستان عازم بوده، داشته است . این خبرنگار کانادایی پس از افشای این خبر درباره محتوای این دیدار سکوت اختیار کرد اما با این حال وی گفته بود رجوی مصرانه تقاضای دیدار با اوباما رئیس جمهور آمریکا را داشته که با آن موافقت نشده است

تاکنون چندین بار نیز اخباری از بازداشت وی توسط نیروهای امنیتی اردن منتشر و هر بار تکذیب شده است.

سازمان مجاهدین خلق، همواره چنین اخباری را تکذیب کرده و از سالم بودن مسعودر جوی و اختفای وی در مکانی نامشخص خبر داده است.

آنچه اما اکنون واضح است، اینکه پس از حمله امریکا به عراق خبر موثقی از رجوی در دست نیست. او از آن زمان تاکنون مفقود شده است و تنها گهگاه نامه هایی از طرف او منتشر می شود. تلویزیون این سازمان همه ساله در آستانه بهار پیامی تصویری از رجوی پخش می کرد اما بعد از از حمله آمریکا به این سو پیام های قبلی او پخش می شود. همچنین زمانی که نامه ای از او منتشر می شود توسط شخصی دیگر قرائت می شود و صرفا عکس های قدیمی رجوی به نمایش در می آید

rezanl - هلند - امستردام
من منتظر مرگ خامنه ایم. خبری شد مارو خوشحال کنید
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

mehdipch - امارات - دبی
بنظر من ایشان زنده هستند وگزوهای چریکی مجاهدین اینقدر دل ئجرعت دارن که اگر ایشان در زندانی باشد ان را نجات دهند ولی باید ملت ایران فکری بحال ان چندین هزار نفری که در این سازمان هستند باشد چون انها از هم وطنهای ما هستند واگر شیعاتی در مورد اینکه با صدام همکاری داشتن باید علات را پرسید تا بهتر متئجه این عمل انها شویم نه اینکه گوش بحرف دیگزان داد که خیانت کردن یا نکردن
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

shemiranian - ایران - تهران
اگر هم صحت داشته باشه هیچ فرقی در فعالیت این سازمان نداره اونا کارشونو میکنن و در حقیقت عدم حضور جدی رجوی در سالهای اخیر این فرضیه رو که این سازمان بدون رجوی از بین میره باطل کرد . مجاهدین به قول منتظری در اون نامه معروف اش به خمینی یک اندیشه هست و اندیشه با رفتن و کشتن کسی از بین نمیره.در هر صورت امیدواریم که اینچنین نباشه چرا که در این صورت ملا ها و عوامل اشون خوشحال میشن و توی این زمانی که رعشه مرگ سر تا پای رژیم رو فرا گرفته حیفه که موجبات خوشحالیشون فراهم بشه.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
وجه: کازینوی "آریا " در شهر لاس وگاس - آمریکا متعلق به خانواده هاشمی رفسنجانی است-
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

جام جم - ایران - تهران
به. درک. که. سقط. شد. با کمکش. به. صدام. باعث. شهید. شدن. بابای. من. و. هزاران. نفر. شد مرتیکه. خاین. وطن فروش. بیغیرت
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

e-a-l-i-dige - هلند - امس
یه سگ کمتر.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

بچه شمرون - هلند - روتردام
بهتر اگه واقعیت داشته باشه, سگ زرد همون شغاله چون برادرش نمیتونه باشه. هر کی به میهن خیانت کنه مرگ حقشه چه ملا و اخوند و کرواتی و چه اینا که به روی ما اسلحه کشیدن من خودم سال 67 گیلان غرب بودم و با چشمم این خائنین رو دیدم که چه جور سربازای ایرانی رو کشتن .طرفدار این رژیم لعنتی هم نیست انگ نچسبونینا.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

togyan - انگلیس - لندن
اینها همه تاکتیکهای لو رفته وزارت اطلاعات ایران است. میخواهند سرنخش را گیر بیاورند که ببینند طرف کجا هست.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

baas - هلند - روتردام
امیدواریم که خبر درست باشد / مرگ بر اسلام /
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

kamia1 - المان - کلن
به درک
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
مسئولان محترم web site, من به " بیطرف " بودن این site صد در صد ایمان دارم. و با توجه به اینکه از رجوی, که بخاطر ارمان و اهداف این سازمان بهترین و پاکترین دوستانم را از دست دادم ( اعدام ), و خود ایشان با توجه به اشتباه سیاسیشان ( انسان جایز الخطاست و بی تجربه گی و انعطاف ناپذیری این سازمان ), زندگی خود را بخاطر ازادی ایران بخطر انداخته و دردها کشیده, بدینخاطر نباید هرگاه مطلبی از رجوی نوشته شد, عکس این مرد با یک ادم دیکتاتور بنمایش بگذاریم و همه دردها و مبارزات این شخص را ندید بگیریم. من شخصا از شما مطمئن هستم, که شما این مطلب و عکس را از روزنامه دیگری به اینجا منتقل کردید. دوستان کاربریم: من فقط نظر دادم نه فتوا. و من بنوبه خودم به ایشان و هرکس دیگر که صدای اعتراضش را بلند میکنه, احترام قائل هستم.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

ایران بانو - ایران - تهران
اگر هم بر فرض محال مرده باشد خیالی نیست یک وطن فروش کمتر ..یک مشت افراد شستشو مغزی شده را روی صندلی می نشاند و برایشان عکس او و صحبتهای او را پخش میکنند .ادمهایی که انسان در داشتن مغز و شعور به انها شک میکند یک بار از خودشان نمیپرسند که این مسعود هزار حجله کجاست که پاسخ سوالهای شما را رو در رو بدهد .و برایش غش و ضعف کنید .تمامی ادمهایی که در اشرف هستند مسخ شده هستند سال گذشته همین اشرف با تبانی مسعود خان که در ایران تشریف داشت و با حمایت حکومت اسلامی ایران و پلیسهای عراقی بسیاری از ادمهای خود را از دست دادند .اما این ادمهای پاک باخته از خود نمیپرسند که این مردک کجاست . گرچه از حکومت اسلامی راضی نیستم اما سگ جمهوری اسلامی می ارزد به ده سازمان مجاهدین و سران بی غیرتش
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
ای بابا فیل مرده زنده اش یه قیمته
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

nooshin tehrani - ایتالیا - رم
یک سگ کمتر. با عرض معذرت از تمام سگهای دنیا
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
این هم رفته تو چاه غیبت ضغرا کنه بعد از در عقب با امامش ظهور می کنه!!! ای خدا جاهلیت تا کی.....
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
واواک ابله آخوندی از مقاومت سرفرازانه فرزندان حقیقی و دلیر ایران در کمپ اشرف گوگیجه گرفته و باز هم بند را آب داده و رطب و یابس در باره مسعود سرهم کرده است. سایت این دلقک ابله خزعلی که با اپوزیسیون نمایی سعی در ادای نقش دیکته شده به وی بر آمده است, فراموش کرده که در ماههای اخیر مسعود چندین بار در سیمای آزادی در باره آخرین تحولات منطقه و اتخاذ تاکتیکهای لازم در راستار آچمز کردن سیاستهای ارتجاعی و [وابهای پنبه دانه یی رژیم سخنان مهمی ایراد کرد که تعداد بیشماری از هموطنانمان در داخل و خارج ایران با بذل توجه با های سخنان مهم آنها را شنیدند. ریپ زدنهای رژیم در برابر آلترناتیو نیرومندش یعنی مجاهدین خود نشان دهنده ترس عمیق و روحیه باختگی نظام جهالت و جنایت و غارت و بی آیندگی آن است و نیک میداند که سرانجامش جز جارو شدن تمام و کمال کلّ رژیم با تمامی جناحهای تبهکار آن بدست مقاومت سرفراز ایران می باشد.
جمعه 5 شهریور 1389

shnasahand - دوبی - الاهلی
چرا دایم نبش قبر میکنید؟زنده یا مرده یه گروه مرده چه سودی به حال مملکت داره چرا اب به اسیاب دزدان بیت المال ودشمنان دین میریزید
جمعه 5 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
مرگ عادی خیلی براش کمه.ای کاش بدست ایرانیها می افتادتا انتقام همه جنایتهایش راازش میگرفتن.چه بسیارجوانانی که بدست اوگمراه ونابودشدن.
جمعه 5 شهریور 1389

آریوبرزن - ایران - ذاکرات
من هم امیدوارم که این خبر درست باشه و این آشغال سقط شده باشه چون وجود ننگین افراطیونی چون مجاهدین از هزاران ملا هم خطرناک تره. مرگ بر مجاهدین و توده ای ها
جمعه 5 شهریور 1389

freedom-is-not-free doom - ایران - تهران
hamesheh bahar - انگلستان - لندن . کاملا موافقم باهات! چون خر همونه فقط پالونش عوض شده!!
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
امیدوارم خبر درست باشه و به جهنم رفته باشه
جمعه 5 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
به درک
جمعه 5 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
همه ملت ایران غیر از اندکی فریب خورده از سازمان مجاهدین خلق متنفرند.البته تنفر از روی منطق.تمام بمب گذاریها و کشتن مردم عادی وبیگناه را کنار بگذاریم از کثیفی این سازمان با همدست شدن با صدام و حمله به وطن و شهید کردن سربازان بیگناه در عملیات مرصاد را هرگز فراموش نخواهیم کرد.اخه چقدر پستی.کریهی.بیوجدانی.و بیشرفی و وطن فروشی میخواد که ادم با دشمن وطن و مردمش یکی شود و بکشور و ملت خود حمله کند. هر چند که در عملیات مرصاد چنین تار مار شدند که هرگز دیگر بفکر خیانت بکشور و ملت را نکنند.
جمعه 5 شهریور 1389

barzani - نروژ - برگن
گور به گور شد تخم حرام امیدوارم نفر بعدی زنش باشه
جمعه 5 شهریور 1389

s4yes4r - انگلستان - لیدز
از مجاهدین خائن تر نسبت به ایران و ایرانی .... ای بابا چی بگیم که نگفتنمون صلاحه. رفیقمون رو باش که میگه منتظر خبر مرگ خامنه ای هست که خوشحالش کنه.اخه قربونت برم خبر از جلادی که تو صف واساده تو نوبت بعد این یکی بیاد به سلاخی ملت انگار نداری..
جمعه 5 شهریور 1389

tarkofski - سوئد - استکهلم
مسعود هیچ وقت نمی میره به کوری چشم همه نوچه ‌های رژیم کثیف جمهوری اسهالی
جمعه 5 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
چه سگ بمیره چه رجوی چه منافق.
جمعه 5 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
مریم رجوی اون روسری کثافتشو حاضر نیست برداره
جمعه 5 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
چه سگ بمیره چه رجوی چه منافق چه اخوند چه حرومزادگان طرفدار دیکتاتوریه لجن اسلامی!
جمعه 5 شهریور 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
مرگ یک نفر مشکلی را حل نمی کند. طرز تفکر اشتباه باید بمیرد. اما خب یک سگ کمتر...
جمعه 5 شهریور 1389

siavash1 - انگلیس - لندن
مسعود ما همیشه زندست. شیر همیشه بیدار خدا تو را نگهدار. منقدین بی سواد, شک ندارم که به زودی به حقاینت این مرد پی می برید. شما همون هایی هستید, که پشت مصدق را خالی کردند, گالیله را تا مرز سوختن بردند و هزاران مثال های ناجوانمردانه که در تاریخ روئ داده. کاش اکثریت به اندازه اقلیت می فهمید تا تاریخ چوب نادانی را نمی خورد!!
جمعه 5 شهریور 1389

invincible - مینستا - مینستا
این خبرهرو هر روز روز نامهای رژیم پخش می‌کنن در گذشته هم همیشه مصدق، فاطمی، و میرزا کوچک خان و امثالهم رو خائن میدونستن، اون افرادی که به مجاهدین، فدائی‌ها و بقیه گروها خرده میگیرن بفرمائید این گو و این میدان، ولکن چون ترسو هستن مثل پاسدارها و ملاها فقط میخوان با این حرفها آب به آسیاب احمدی‌نژاد بریزن!!! پس ما ایرانیها میگیم مرگ بر احمدی‌نژاد---- مرگ بر خامنه‌ای--- درود بر مبارزین، مجاهدین،، فدائی ها، و تمامی مردم عزیز ایران، به امید پیروزی مردم عزیزمان از دیکتاتوری مذهبی‌!!! شاد باشید مینستا مینستا.
جمعه 5 شهریور 1389

alibabatabrizi - ایران - تبریز
راستی این گ.. جوی .. مال صدام با اون زن ایکبریش تو جنایت کردن روی خرمنئ ای را سفید کردن وچقدر با اشرف اشرف کردن جوانها رو بردن اواره کردن تو عراق .حالا لجنی یا بوخ جوی دستمال بدست شده برای ملاقات با اوباما
جمعه 5 شهریور 1389

bolour - سویس - زوریخ
سویس زوریخ . حیف شد ./میدوارم زنده باشه تا ملت ا. یران اونو دادگاهی کنه و جوابگوی تمام خیانتهاش به خلق ایران باشه.اونم در یک دادگاه با جنایتکار قرن خامنه ای و دارودسته کثیفش
جمعه 5 شهریور 1389

farzad_s - ایران - تبریز
یک مزدور واقعی وبدتر از آخوند .امیدوارم درست باشه
جمعه 5 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
بودن یا نبودن امثال رجوی ها در حرکت آزادیخواهانه مردم ایران تاثیری نداره. ولی در شرایط فعلی بودن او بهتر از نبودنشه. چون رژیم ولی وقیح از اسم مخالفانش هم وحشت داره چه برسه به فعالیتشان. نابود باد حکومت ضد بشری ولی وقیح و آثار مخربش. پاینده ایران
جمعه 5 شهریور 1389

niagara - ایران - تهران
IRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف اضافه میکنم: چه خرمنه ای چه انتری نژاد چه تمساح یزدی چه جنتی نکبتی چه پاچه خوارایی مثل تو
جمعه 5 شهریور 1389

YAS ABI - بلژ - برسل
او و همه اعضای گروه کثیف خاینین وطنفروش نابود بشند. همینطور طرفدارای شستشوئ مغزی شده که زندگی ننگین دارند. حیف جندتا فریبخورده های نا اگاه که ناخوداگاه قاتی شدند.
جمعه 5 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
Hoja Verde - ایران - تهران . حرفت کاملاً درسته . مرگ یک نفر مشکلی را حل نمی کند. طرز تفکر اشتباه باید بمیرد. اما خب یک سگ کمتر ..(البته حیف سگ)
جمعه 5 شهریور 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
به درک سیاه روزی خامنه ای جلاد باشه به زودی
جمعه 5 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
بعداز عمری ,بلاخره برای سرکوب پاسداران شکنجه گر ومتجاوز, به تروریست نیاز پیدا کردیم. اونهم رفت وردست صدام.
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.