احتمال افزایش تعطیلات عید فطر در ایران به ۳ روز


احتمال افزایش تعطیلات عید فطر در ایران به 3 روز

پارلمان‌نیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی تعطیلات عید فطر 3 روز شده و تعطیلی 15 خرداد و 29 فروردین لغو می گردد.

به گزارش مهر ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه مجلس  با 143 رای موافق، 68 رای مخالف و هفت رای ممتنع با دو فوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید  فطر مخالفت کردند، اما یک فوریت این طرح با 145 رای موافق، 58 رای مخالف و شش رای ممتنع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

 ایجاد فرصت مناسب برای بهره‌مندی کارمندان دولت از فیوضات معنوی ماه مبارک رمضان و همگرایی بیشتر با کشورهای اسلامی دلیل توجیهی این طرح عنوان شده که به امضای 53 نفر از نمایندگان رسیده است.
 
به موجب ماده واحده این طرح هیئت وزیران می‌تواند در ماه مبارک رمضان ساعات کاری کارکنان دولت را متناسب با فصل و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق مختلف کشور، حداکثر به میزان 15 ساعت در هفته کاهش دهد به نحوی که منجر به تعطیلی یک یا چند روز کاری یا اخلال در انجام وظایف قانونی و ارائه‌ خدمات به ارباب رجوع و عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها و کاهش بهره‌وری نشود.
 
همچنین این طرح مقرر می‌کند که تعطیلات عید سعید فطر سه روز خواهد بود و در ازای آن 15 خرداد و 29 اسفند تعطیل رسمی نخواهند بود.

در سالهای اخیر همچنین امسال دولت از ساعاتهای کاری در روزهای ماه رمضان کاسته است و گاه تعطیلات عید فطر را بیش از یک روز مقرر قانونی تعیین کرده است . با توجه به تاکید صریح قانون بر لزوم جبران کاهش ساعت کار و تعطیلات توسط دولت ،  عدم توجه به این قانون مصرح همواره مورد اعتراض نمیاندگان مجلس بوده است و به نظر می رسد طرح امروز مجلس برای قانونی کردن این اقدام دولت باشد .
sanama - امریکا - سیاتل
سه روز تعطیلی چیه ؟بکنیدش سی روز / باید ایران باشی و بعد از چند روز تعطیلی بری بانک و یا ادرات دولتی اونوقت می فهمی چند روز تعطیل یعنی چی/ هر چند تنها چیزی که ایران ارزش نداره یکی وقته و دیگری جان ادم
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
میگم آآآآآآآآآ...بیایید با "فیــــوضات؟؟!! معنوی و همگرایی بیشتر با دیگر کشور ها .هم .365 روز را در سال. تعطیلی اعلام کنیــــــــــد!!!...
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
تعطیلی با فشار.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
کشوری که علم اقتصاد توش معنا نداره چه فرقی می‌کنه که 30 روز تعطیلی داشته باشه یا 300 روز؟! به گفته خمینی اقتصاد مال حیوانهاست!!
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دارن ایران را مثل عربستان میکنن واقعا ادم قران را بخواند و اعتقاد داشته باشد این کتاب را خدا فرستاده ادم بسیار احمق وعقب افتاده ذهنی میباشد و بعضی ها هم چون نان را به نرخ روز میخورند و فرصت طلب هستن و میدانند اراجیفی بیش نیست ولی عقده شهوت وقدرت دارند
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
این طرح خیلی بدرد اهالی جنوب ایران میخورد بخصوص هموطنان عرب زبان که یکی از بزرگترین اعیادشان بشمار می اید.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

iranian_x - ایران - وطنم
سلام.دوستان دقت بفرمایید،هدف اینها در حقیقت محو کردن خدمات ملیون بخصوص مرحوم دکتر مصدق است.اینها حتی برای اینکه طبیعی باشد حاضر هستند روز پانزده خرداد که به قول خمینی یوم الله است را فدا کنند تا 29 اسفند از خاطره ها محو شود.با توجه به اینکه در 29 اسفند مردم هر سال یاد جفاهای دولت انگلستان نسبت به ایران و ایرانی می افتادند ، بالاخره مجلس اسلامی که جزئی از حکومت اسلامی و ادامه انقلاب انگلیسی(ضد امریکایی) است آرام آرام رنگ خودش را نمایان می کند تا اربابان انگلیسی هر سال روز 29 اسفند ناراحت نشوند.حالا این ملاهای خائن مجلس با تاریخ چه میکنند؟.آیا حقیقت تاریخ را هم عوض میکنند.در این چند سال بعد از انقلاب هر چه خواستند آخوند کاشانی را به حرکت ضد استعماری انگلیس تنقیه کنند نشد که نشد.خاک بر سر هر چه آخوند انگلیسی و عامل انگلیس علی الخصوص لاریجانیها که تخم و تارشان انگلیسی است.به بیوگرافی باباشون و خودشان یک دقتی بکنید تا حقیقت موضوع را بفهمید.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
11 روز مرگ و تولد کور وکچلهای جزیرالعرب بعد هم تولد و مرگ خمینی امام سیزدهم و روز قدس و روز کوفت و زهر مار وبعد حقوق عقب افتاده ی چند ماهه ی کارگران///چه معجونی!!!!!!
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

milad_v v v - ایران - تهران
چرا عید فطر تو تابستونه....اه..
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

laeik - ایران - تهران
hovakhshatare - ایران - تهران. اون گجستک صراحتاگفت اقتصاد مال خره
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

laeik - ایران - تهران
sanama - امریکا - سیاتل. کاملا با شما موافقم عزیز
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
شادی? اونم در کشور شیعه بابا استغفرالله انسان همواره باید دل محزون داشته باشه چون دائم باید به یاد گناهانش بیفته حتی حدیث داریم که پیغمبر هیچوقت بلند نمیخندید ادم فقط باید تو سر و کله خودش بکوبه وبلند گریه کنه والله بابات هم که میمیره بعد از ده دوازده سال دیگه اشکت در نمیادبرای امام حسین چطور میشه اشک ریخت من دیگه نمیدونم
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
در عوض تعطیلی 29 اسفند روز ملی شدن نفت رو حذف کردن...
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
کم رنگ کردن و به فراموشی سپردن 29 اسفند ، روز ملی شدن صنعت نفت ایران ، اجحاف در حق زنده یاد دکتر محمد مصدق و دیگر بزرگانی که رو در روی استعمار کثیف انگلیس ایستادند...
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
عید ما نوروز است و عید اعراب روز فطر است ایرانیان اصیل 1400 سال با دشمنان فرهنگی ایران مبارزه ;کرده اند.زنده باد ایران
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

طاطا - ایران - تهران
اگه این بی پدرها تعطیلات عید رو هم به یه بهانه ای کم نکردن!!!!!!!
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
sanama امریکا - سیاتل با شما هم رای هستم مخصوصا جمله اخر را
جمعه 5 شهریور 1389

ashozartusht - آلمان - برلین
برگشته - بحرین - محرق .... ما ایرانی ها هم وطن عرب زبان نداریم اینو یادت باشه ، ما دشمن عرب زبان داریم
جمعه 5 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ashozartusht المان - برلین دوست گرامی هنوز بعد از 1400 سال ظلم و ستم و تجاوز به نوامیس ما یک عده احمق نمی خواهند بفهمند اعراب دشمن قسم خورده ایرانیان هستن موفق باشید
جمعه 5 شهریور 1389

samua - ترکیه - استانبول
ایران که یه روز در میون تعطیله اینم روش. مملکت ما رو باش......
یکشنبه 7 شهریور 1389

samua - ترکیه - استانبول
ایران که یه روز در میون تعطیله اینم روش. مملکت ما رو باش......
یکشنبه 7 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.