احتمال گذشت اولیای دم از قصاص دو محکوم پرونده کهریزک


احتمال گذشت اولیای دم از قصاص دو محکوم پرونده کهریزک

خبر گزاری مهر : اولیای دم احتمالا از قصاص دو محکوم به قصاص نفس در پرونده جنایت بازداشتگاه کهریزک گذشت خواهند نمود.

یک منبع آگاه با اعلام این خبر به خبرنگار سیاسی مهر افزود: والدین محسن روح الامینی ، محمد کامرانی و امیر جوادی فر که در پی تخلفات صورت گرفته از سوی برخی افراد خودسر بعد از حوادث و اغتشاشات پس از انتخابات سال گذشته در بازداشتگاه کهریزک به شهادت رسیدند ، به احتمال زیاد دو افسر نگهبان نیروی انتظامی که در همین ارتباط در دادگاه نظامی عامل قتل و مجرم شناخته شده و به قصاص نفس محکوم شده اند را ، مورد بخشش قرار خواهند داد.

وی با اشاره به حضور در فضای روحانی ماه مبارک رمضان گفت: یکی از درخواست های اولیای دم همواره این بوده که علاوه بر عاملان و ماموران خودسر ، به پرونده آمران و کسانی که با دستورات خود زمینه ساز این حوادث تلخ و جنایات بودند نیز رسیدگی شود که این خواسته اکنون تقریبا محقق شده است.

این منبع آگاه با اشاره به صدور حکم تعلیق این 3 مقام ارشد قضایی در 20 مرداد و ابلاغ آن در 24 مرداد ماه به طرفین از سوی شعبه یک دادگاه انتظامی قضات به عنوان رای قطعی و نیز تائید این حکم توسط دادستان کل کشور افزود: رسیدگی عادلانه به نقش این 3 قاضی در گزارش مجلس شورای اسلامی نیز مورد تاکید قرار گرفته بود و خانواده این سه شهید که بارها تاکید کرده اند خواستار حق بوده و اجازه سوء استفاده از این پرونده را به دشمنان نظام نخواهند داد ؛ امیدوارند که این پرونده بعد از این نیز در مسیر صحیح رسیدگی و اجرا قرار گیرد.

وی یادآور شد که اهتمام اولیای دم این سه شهید به پیگیری پرونده فراتر از برخورد شخصی با افراد بوده و این خانواده ها امیدوارند با رسیدگی قاطع به این پرونده زمینه تکرار چنین حوادثی در آینده و سوء استفاده دشمنان علیه کشورمان مسدود شود.

یک منبع آگاه روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته بود: بر اساس کیفرخواستی که پیش از این توسط دادسرای انتظامی قضات صادر شده بود ، شعبه یک دادگاه انتظامی قضات پس از طی مراحل رسیدگی قانونی در خصوص بررسی مسئولیت 3 نفر از مسئولین ارشد دادستانی تهران در پرونده حوادث سال گذشته بازداشتگاه کهریزک ، حکم تعلیق قضایی افراد فوق را صادر و به نامبردگان ابلاغ کرد.

بر اساس این حکم که وفق نظر کارشناسان قضایی و وکلا در تاریخ احکام قضایی قبل و بعد از انقلاب اسلامی بی سابقه است ، افراد یاد شده باید از سمت هایشان عزل شده و در خصوص اتهامات مطروحه در پرونده مسئولیت خویش را پذیرفته و خارج از مصونیت قضایی مانند شهروندان عادی پاسخگو باشند. این حکم تعلیق قضایی بر اساس پرونده های مشروح جداگانه و در تاریخ 24 مرداد ماه 1389 صادر گردیده است.
 
لازم به یادآوری است که پیش از این و در تاریخ 9 تیر 1389 سازمان قضایی نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه ای از صدور حکم قصاص نفس عاملان قتل در بازداشتگاه کهریزک خبر داد. این سازمان همچنین با اشاره به صدور کیفرخواست علیه 12 نفر از متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک توسط دادسرای نظامی تهران از رسیدگی به اتهامات متهمان با رعایت مقررات قانونی در جلسات متعدد دادگاه با حضور شکات، متهمین و وکلای آنان و همچنین صدور نهایی احکام قضایی برای آنان خبر داده بود.
 
اتقان نظر و رسیدگی قاطع دستگاه قضایی از دو مسیر جداگانه یعنی دادسرای نظامی و نیز دادگاه انتظامی قضات در خصوص تخلفات و جنایات صورت گرفته در حوادث سال گذشته کهریزک سندی ارزشمند بر استقلال دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران و اهتمام ملی بر اجرای قانون و عدالت بدون هر گونه تاثیر پذیری از فشارها ، حاشیه سازی های داخلی و جو سازی بدخواهان خارجی است.
 
صدور این احکام همچنین نشانه عزم جدی نظام بر برخورد با متخلفان و متجاوزان به حقوق شهروندی در هر سطح و مقامی است و اینکه هر زمان برای دستگاه قضایی تخلف احدی از مسئولان قوا و از جمله قوه قضائیه اثبات شود ، قاطعانه با متخلف برخورد خواهد شد.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال گذشته به محض اطلاع از انتقال بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات به کهریزک دستور تعطیلی فوری آن را صادر و به دفعات حوادث صورت گرفته را تخلف و جنایت خواندند.
 
ایشان همچنین در ملاقات های متعدد با خانواده شهدای مظلوم این حوادث ضمن تفقد از آنها دستورات لازم برای هدایت پرونده در مسیر صحیح ، مجازات مجرمان و مقصران و نیز احقاق حقوق بازماندگان را صادر فرمودند. بی گمان در این رسیدگی بی سابقه در تاریخ قضایی کشور که بررسی اتهام و تخلف مهمترین مقامات قضایی مرکز کشور را شامل شده است ، دستورات قاطعانه رهبر معظم انقلاب تاثیر برجسته ای داشته و موجب قوت قلب برای دست اندرکاران سیستم قضایی کشور و همچنین امیدواری هر چه بیشتر برای احقاق حق شهروندان بوده است.
 
ایشان در دیدار خانواده های فوق یادآور شده بودند که «عنوان مجرمانه اگر ثابت شود حاشیه امنی برای هیچکس نیست.»
 
یادآوری می شود در تخلفات و جنایات صورت گرفته در حوادث سال گذشته بازداشتگاه کهریزک 3 جوان از خانواده های متعهد کشور به نام های محسن روح الامینی ، محمد کامرانی و امیر جوادی فر مظلومانه به شهادت رسیدند.
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
درست است که تا آمران مجازات نشوند عدالت برقرار نشده اما مجازان مجریان جنایات هم باعث می شود که در آینده نیروهای نظامی به پشتگرمی مقامات بالا به راحتی جنایت نکنند. گذشت کردن در مقابل این حییوان صفتان خیانت به خون کشته شدگان است. البته ممکن است مثل قتل های محفلی کرمان اول خانواده های کشته شدگان را در نهایت زبونی مجبور به گذشت کرده باشند و بعد حکم قصاص را صرفا جهت نمایش اعلام کرده باشند.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
ببین چقدر تحت فشار قرار گرفتن.گفتن یا رضایت یا میرید همانجا
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
//و خانواده این سه شهید بارها تاکید کرده اند خواستار حق بوده و اجازه سوء استفاده از این پرونده را به دشمنان نظام نخواهند داد//!عجب????مگر همین نظام فرزندان شما- ندا و 100 جوان دیگر را نکشت???? به که پناه بریم برای که گریه کنیم --پدر یکی از این سه جوان رژیمی ان دوی دیگر چه??این چه کشوری و چه مردمیست.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

niagara - ایران - تهران
تصحیح میکنم: اولیای دم احتمالا مجبور! به گذشت از قصاص شوند.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
«تَرَک‌هایی در سنگ ایران» نام مقاله‌ای است که روزنامه آمری، به قلم مایکل لدین منتشر کرده است. آقای لدین که از راست‌گرایان سرشناس و عضو «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها» در آمریکاست در این مقاله می‌نویسد که رژیم جمهوری اسلامی به دردسر افتاده است. این روزنامه می‌نویسد: «شاید برخی کارشناسان خارجی این اظهارات ایران را قبول کنند، اما واقعیت این است که ایران به دردسر افتاده است. رهبران ایران دیگر در انظار عمومی مشروعیت ندارند و نمی‌توانند مشکلات کشور را حل کنند.». به نوشته این روزنامه، دولتمردان جمهوری اسلامی امروز بیش از پیش با مخالفت‌های معترضین روبه‌رو هستند و علنا به جان هم افتاده‌اند. چند هفته پیش، گزارش‌های رسمی و غیر‌رسمی حاکی از آن بود که نیروی هوایی ایران سه فروند هواپیمای بدون سرنشین را در نزدیکی بوشهر سرنگون کرده است. وقتی سپاه پاسداران لاشه هواپیماها را برای یافتن اثری از دشمن بررسی کرد متوجه شد که این هواپیماها خودی هستند.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
واقعاً احمقانه است که اینها از قصاص اون دو افسر نگهبان زندان منصرف بشوند بالاخره اینها هیچکاره که نبودند، بعید به نظر میرسه که این مرتضوی قصاص بشه.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
بسیار کار درستی کردن. اخه دو افسر نگهبان نیروی انتظامی چه گناهی دارن که اونها هم اعدام بشن. مثل همیشه مردم رو خر فرض کردن که فکر کردن همه این آدم کشی ها زیر سر دو افسر نگهبان (!) هست!!!!!
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
اصلا اخر تئاتر و فیلم شدنتان را در سیاست و این بازیها میبینید؟ خییییییر! مثل روز روشن است که نمیبینید. با ایدئولوژی و شعار مگر میشود دید؟! عجب! عجیب!! شادباشید.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
عاملین جنایتها و تجاوزها در زندانهای سراسر کشور در بعد از ان قلاب هم مجازات میشن؟!!! با قربانی کردن چند تا جانور که دستورات ولی وقیح و اراذل و اوباشش رو اجرا کرده اند نمیشه روی جنایتهای سی ساله سرپوش گذاشت. بعد از ازادی ایران از دست این جانوران باید استخوانهای خمینی کثافت رو هم بیرون کشید و سوزاند چه برسه به لاشخورهای ولی وقیح که نفس شون هوا رو هم آلوده میکنه. بعد از سرنگونی رژیم ولی وقیح هیچکدام از این جنایتکارها در امان نخواهند بود.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
niagara - ایران - تهران. کاملا با نظرت موافقم !
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت .سلام هموطن نه تنها من بلکه اکثر ایرانیهای وطن پرست با این گفته وطرز فکر و روش شما موافقیم و من از طرف خودم برای تصدیق شما از روی کامنت شما یک رونوشتی برای خامنه ای عرب و لاشخورهای کفتارش مینویسم ..عاملین جنایتها و تجاوزها در زندانهای سراسر کشور در بعد از ان قلاب هم مجازات میشن؟!!! با قربانی کردن چند تا جانور که دستورات ولی وقیح و اراذل و اوباشش رو اجرا کرده اند نمیشه روی جنایتهای سی ساله سرپوش گذاشت. بعد از ازادی ایران از دست این جانوران باید استخوانهای خمینی کثافت رو هم بیرون کشید و سوزاند چه برسه به لاشخورهای ولی وقیح که نفس شون هوا رو هم آلوده میکنه. بعد از سرنگونی رژیم ولی وقیح هیچکدام از این جنایتکارها در امان نخواهند بود,,,,,.زنده باد نام ایران و هرچی ایرانی باشرف وطن پرست بامید آزادی کشور کورش
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
اینجا نباید اولیای دم گذشت کنند (البته اگر تحت فشار نباشند) چون فرد مسئله نیست. با صدها نفر به بدترین و غیرانسانی ترین شیوه برخورد شده و اگر همین دو تا و نصفی مجازات هم به طریقی حذف شود شاهد بدتر از اینها خواهیم بود.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
اینگونه جنایات و پامال کردن خون مظلومان طبیعت این عقرب صفتان بوده وهست. خیلی بعید به نظر میرسد که احکامی را که برای فریب مردم در رسانه ها درج شد به مرحله عمل هم برسد . روباه هیچگاه دم خودش را گاز نمیگیرد. بیچاره, خانواده کشته شدگان مظلوم و بیگناه چه زجری را باید تحمل کنند, چون این گذشت کاذب یا تحمیلی است و یا فقط از طرف اولیای ظلم در رسانه ها درج شده خانواده در نهایت یاس باید تماشا کنند و سکوت, در غیر اینصورت به عزیزانشان میپیوندند. ولی مظلومان و محرومان بدانند ظلم پایدار نمیماند.دیر یا زود تاریخ ورق میخورد. ان زمان زمان انتقام خواهد بود , حتی تصورش سوز اور است انچه بر سر این قاتلان خواهد امد.  
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ببخشید حرف خوبی نیست اگر فلانی نگوید به فلانم چه کند. حکایت همین حرف است که نمی گذاریم دشمنان از این موضوع سوء استفاده کنند. ضمنا بسیار کار خوبی کردید که از آن دو تن گذشتید. آقای روح الامینی این نه شعار است و نه کار دشمن. مگر در ایران نا اسلامی زندگی نمی کنی مگر قوانین وحشیانه سنگسار توسط جانیان دزد بالفطره به اسم دین صورت نمی گیرد. یکبار مرد باش و نترس و برای خدا حرف بزن و عمل کن نه مقام و خرافات و شست و شوی مغزی. عزل مرتضوی برایت فرزندت میشود. طبق قانون قصاص . خون برابر خون و در برابر زنا سنگسار ( بر طبق حکومت نیرنگ و فریب ) چرا خودت را فریب می دهی و میخواهی آبرو داری کنی مگر به فرمان خامنه ای تمساح و مرتضوی به فرزند تو و دیگر فرزندان این مرز و بوم تجاوز نشد مگر آنها را به قتل نرساندند اثبات کن که به آنها تجاوز نشده چند مورد زنده را که شاهد بودی. دستت به خامنه ای و مصباح نمی رسد اما مرتضوی را که برای خاموش کردنت به ظاهر می خواهند عزل کنند تا در جزایر هاوایی حالش را بکند......
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.....اگر هنوز بویی از مردانگی برده ای بخواه که اورا جلو چشم مردم سنگسار کنند و خانواده های زندانیان سیاسی و قربانیان و جلوتر از همه خودت انجامش را به عهده بگیرید هر چند انسان حتی از زدن سنگ بر سر یک سوسک کثیف خود داری می کند اما این موضوع فرق میکند تعفن سوسک در شکم و ائما و احشایش است اما از اینها در مغز و قلبشان. قبل از آن هم به تعداد کشته شدگان راه آزادی که صدها نفر هستند صد بار این دیو صفت متجاوز فاسد قاتل را به دار کشیده اما نفس اش را برای سنگسار شدن نگه دارند تا نمیرد قصاص است دیگر و مگر نمی گویند که باید اجرا شود و برای یک نوجوان که بر طبق تصادف یا خامی یا غیر عمد مرتکب قتل نفسی شده این عمل را انجام میدهند. کشتن این آزادیخواهان که برای رسیدن به حقشان قیام کردند و از حق طرفداری کردند تا موجبات رضایت خداوند را حاصل کنند که از ملزومات است. خود دانی و اسم و ظاهر مردی که با خود داری و خون فرزندت که تو باید حقش را بگیری.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.