مهران مدیری قهوه تلخ را به سوپرمارکت‌ها برد + پیش نمایش سریال


مهران مدیری قهوه تلخ را به سوپرمارکت‌ها برد

بالاخره غائله سریال «قهوه تلخ» به کارگرانی مهران مدیری با پخش در فروشگاه‌های معتبر کشور و پخش در شبکه نمایش خانگی به پایان رسید

هرچند از ابتدا قرار بر پخش این سریال از تلویزیون بود اما حالا این سریال از 30 شهریور ماه با برنامه هر هفته 3 قسمت در یک بسته در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا آن را از سوپرمارکت‌ها بخرند. تولید این سریال از تیرماه 1388 آغاز شد اما خبرهای ساخت این کار از خردادماه سال گذشته توسط مدیر شبکه 3 سیما اعلام شد اگرچه در نهایت اعلام شد که این کار به سفارش سیما ساخته نشده‌است.

خردادماه سال گذشته ‌اصغر پورمحمدی، مدیر شبکه 3 سیما در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که در راستای نامگذاری امسال به نام اصلاح الگوی مصرف، شبکه 3 سیما قصد دارد سریالی با توجه به این مضمون بسازد. با اینکه هنوز نام این کار مشخص نشده بود و در مرحله تولید بود مدیر شبکه 3 سیما مهران مدیری را به‌عنوان کارگردان این اثر معرفی کرد.

تا آن موقع هنوز نامی از سریال و عوامل آن نبود جز نویسندگان همیشگی کارهای مهران مدیری، امیر مهدی ژوله و خشایار الوند.
در ماه‌های بعد به‌تدریج اسامی بازیگران این کار مشخص شد و ‌در مرداد سال گذشته هاشم رضایت، قائم مقام مدیر شبکه 3 سیما اعلام کرد که سریال جدید مهران مدیری در 50 یا 90 قسمت برای پخش در شب‌های پاییز ساخته خواهد شد.

ساخت سریالی با کارگردانی مهران مدیری به‌دلیل استقبال خوب مخاطبان همواره از سوی مطبوعات بازتاب خوبی دارد. این سریال هم از این موضوع مبرا نبود و تا مهرماه سال گذشته مدام اعلام می‌شد که مهران مدیری ساخت مجموعه جدید خود با نام «قهوه تلخ» را آغاز کرده و پخش آن از اول آبان ماه آغاز می‌شود.

خبرها از معرفی بازیگران و خلاصه داستان این سریال همچنان ادامه داشت تا آبان ماه رسید و خبری از پخش سریال نبود، به‌جای آن هاشم رضایت در گفت‌وگو با فارس از توقف کار مهران مدیری خبر داد و اعلام کرد توقف کار به‌دلیل تغییر دکور بوده و پس از دهه اول ماه محرم روی آنتن می‌رود. خبرها همچنان ادامه داشت و گروه کارش را ادامه می‌داد. در دی ماه اعلام شد که آخرین مجموعه مهران مدیری از اواخر بهمن ماه و پس از پایان ایام عزاداری آخر ماه صفر روانه آنتن شبکه 3 سیما خواهد شد.

همان موقع‌ها داستان کمی تغییر کرد و به‌تدریج زمزمه‌های پخش نشدن این کار به گوش رسید. اواخر سال گذشته یعنی زمانی که اسامی کارهای نوروزی تلویزیون معرفی می‌شد، خبر‌هایی مبنی بر اختلاف میان تلویزیون و گروه سازنده قهوه تلخ به گوش رسید. هرچند که این خبرها در‌گوشی بود ولی نامی هم از کار مهران مدیری در بین سریال‌های نوروزی به چشم نمی‌خورد.

هاشم رضایت، قائم مقام شبکه 3 سیما اسفند گذشته اعلام کرد:« پیش از این قرار بود مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» پس از ماه صفر به روی آنتن شبکه 3 سیما برود اما قطعیت این زمان از بین رفت و تکلیف پخش این سریال به‌زودی مشخص خواهد شد.» وی به برگزاری جلسه‌ای اشاره کرد که طی آن تصمیم گرفته خواهد شد که این کار از همان آخر ماه صفر به روی آنتن برود یا اینکه پخش آن از ابتدای نوروز 89 آغاز شود.

آخر سال گذشته خبری روی خبرگزاری فارس قرار گرفت با این مضمون که مدیران شبکه 3 بنا دارند مجموعه جدید مهران مدیری را سال 89 روانه آنتن کنند اما خبر مهم‌تر در این زمینه، از پخش این سریال پس از ایام نوروز 89 حکایت داشت.

با این حال، نوروز امسال تلویزیون بدون حضور مهران مدیری سریال‌هایش را به نمایش گذاشت‌ و پس از آن شایعات بیشتر شد. با اینکه هر دو طرف سعی در انکار این قضیه داشتند اما شایعه وجود مشکلات مالی دو طرف در اوایل روزهای سال 1389‌‌روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت.

در این گزارش آمده بود‌ طبق صحبت‌هایی که در آخرین جلسه‌ برای توافق میان مدیران شبکه سوم سیما و تهیه‌کنندگان این سریال برگزار شده، ظاهرا از طرف مدیر شبکه سوم سیما رقم 5/3 میلیارد تومان برای خرید این سریال پیشنهاد می‌شود اما برادران تهیه‌کننده این سریال، به‌جز رقم مذکور، درآمد حاصل از آگهی‌های بازرگانی قبل و بخش میانی سریال را هم مطالبه کرده بودند که مورد تایید مدیران شبکه سوم سیما قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل پخش کار در ایام نوروز منتفی و به جای آن سریال زن بابا پخش می‌شود. بعد از تعطیلات نوروزی امسال روابط‌عمومی این کار اعلام کرد که از ابتدا هم قرار نبوده این سریال در ایام نوروز به روی آنتن برود. تمام اخبار منتشر شده پیرامون تعطیلی این پروژه، اختلاف سازندگان آن با صداوسیما و... شایعاتی بیش نیست و عوامل در حال حاضر مشغول ادامه کار ساخت و تصویربرداری هستند.

از این تاریخ به بعد باز هم خبرهای ادامه همکاری به گوش می‌رسید و حتی زمان پخش آن هم خردادماه اعلام شد اما اردیبهشت ماه ورق برگشت. اردیبهشت ماه امسال ‌ پورمحمدی اعلام کرد تا به حال 5 قسمت از سریال «مدیری» بازبینی شده است. او در گفت‌وگو با فارس درباره وضعیت این مجموعه اعلام کرد که این سریال فعلا پخش نمی‌شود و تصمیمی برای زمان پخش آن گرفته نشده‌است. او با اشاره به بازبینی 5 قسمت سریال اشاره کرد که کار مشکلاتی دارد که باید با حضور مسئولان سازمان حل شود.

پورمحمدی اعلام کرد که با حل این مشکلات سرنوشت پخش قهوه تلخ مشخص می‌شود. هر چند او اعلام کرد که بودجه‌ای از سوی شبکه 3 سیما صرف این کار نشده‌است اما اظهار امیدواری کرد که برای حل این مشکل پای رئیس سازمان صدا و سیما به میان نیاید.

کشمکش‌ها ادامه داشت تا در خرداد ماه امسال «مهران مدیری» در حاشیه برگزاری نشست بررسی ویژگی طنز در آثارش در حوزه هنری اعلام کرد که وضعیت پخش این کار از تلویزیون اصلا مشخص نیست. او گفت که برخلاف آنچه در رسانه‌ها مطرح شده، واقعا چیزی در این زمینه مشخص نشده و تا 10 الی 20 روز آینده مشخص خواهد شد که آیا «قهوه تلخ» از تلویزیون روی آنتن خواهد رفت یا به‌صورت سی‌دی پخش خواهد شد.

اما عجیب‌ترین صحبت در این میان مربوط به مرتضی میرباقری، معاون سیماست که در آخر خردادماه امسال اعلام کرد که «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری به سفارش صدا و سیما ساخته نشده است و انگار نه انگار که پیش از این بارها و بارها از سوی مسئولان شبکه 3 سیما اعلام شده بود که این کار در حال ساخت است. به‌نظر می‌رسد که با اعلام این نظر، گروه سمت و سوی دیگری به کار خودشان دادند.

از این به بعد خبرهایی حاکی از پخش این کار در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. تیرماه امسال بود که سعید رجبی‌فروتن، مدیرکل دفتر همکاری‌های سمعی، بصری و نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بازبینی و صادر شدن پروانه نمایش 9 قسمت از مجموعه «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری برای عرضه در شبکه نمایش خانگی خبر داد.

خبرهای دیگر هم حاکی از عدم‌پخش این کار در تلویزیون بود. در همین ماه محمدرضا تخشید مدیر گروه فیلم و سریال شبکه 3 در نشست خبری مدیران شبکه 3 با اظهار امیدواری نسبت به پخش این کار از تلویزیون اعلام کرد که هیچ احتمالی برای پخش این کار از تلویزیون وجود ندارد. با این تصمیمات بود که تهیه‌کنندگان این کار تصمیم گرفتند «قهوه تلخ» را از 20 شهریورماه با بازی مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، سحر زکریا، الیکا عبدالرزاقی، برزو ارجمند،رضا فیض نوروزی، سحر جعفری جوزانی، نادر سلیمانی و...، در سوپرمارکت‌های معتبر عرضه کنند.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=pl4c_lLYKeg

 

 

shahriyar123 - اینگیلیس - لندن
maryam afghan اینجا افقانیان یوکی نیست شما هم لطف کنید در این سایت نظر ندهید
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

joluse - انگلیس - منچستر
دم این مهران مدیری گرم واقعا کارهاش بیسته. یکی دو هفته پیش یک کلیپ ازش پخش شد توی اینترنت که رفته بود توی قفس شیرها و بهشون نزدیک شده بود. از اونجایی که یه هنرمنده به عقیده من این کارش یه پیام داشت که شاید بی ربط با مسائل سیاسی ایران نباشه . شاید مفهومش اینه که در عین حال که کارش شوخی و بازی با حیوانات درنده خو نیست اما به ناچار بااحتیاط میتونه به بازیشون بگیره در عین حالی که داره با جونش بازی میکنه و این دقیقا مصداق وضیعت حساس هنریش در ایرانه. زنده باشین
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

mehditm - ایران - تهران
دست استاد مدیری درد نکنه که روی این تلوزیون اشغالی رو کم کرد و داد به شبکه خانگی. پول آب را جدا میدهیم و پول برق را جدا و دیگر هیچ!!!! چند جفت دستبند برای .... و دیگر هیچ!!!!!!
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

echose. - انگلیس - منچستر
وای که از حالا دارم لحظه شماری میکنم واسه دیدنش.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن به تو چه ربطی داره !!!!??? همه ازاد هستن هر کی دو داشته باشه میاد و هر کی هم دلش نخواد نمیاد.مگه تو داروغه ای????
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

niagara - ایران - تهران
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن دوست عزیز این فقط اسم سایته و محدودیتی از نظر عضوگیری نداره.حالا اگه یه انگلیسی یا فرانسوی که فارسی بلده بیاد اینجا نظر بده شما مخالفت میکنی؟درضمن این مسوولین سایتن که میتونن بگن کی اینجا نظر بده کی نه!خواهش میکنم نژادپرستی رو کنار بذاریدو بطرف دموکراسی پیش برید
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mzeea - ایران - کرج
از این هنرمند مستقل که به دعوت دیکتاتور بزرگ برای پابوسی اعتنای سگ نکرد بیش از پیش خوشم اومد
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

payam armani - انگلیس - منچستر
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن/دوست من این حرف تو به مرام یک ایرانی نمی خوره.باینده باشی.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن -جناب هیچکدوم ما حق اینو نداریم به کسی بگیم اینجا بیاد یا نیاد. میتونیم با نظراتش مخالف باشیم و نقد کنیم همونطور که ایشون هم حق نداره بشما بگه چی بنویسی یا ننویسی.ایشون یا شما یا بنده اگه از شخصی و نظراتش خوشمون نیاد نهایتش میتونیم در موردش بنویسیم و البته ایشون و هیچکس دیگه ای هم حق نداره بگه در مورد من ننویس، هر کس ناراحته که در موردش نوشته میشه، میتونه خودش از ان ببعد ننویسه که نقد هم نشه. مگه نه برادران عزیز دنیا و شجاع؟ کاش این خواهش دوستی در بروکسل زیر ایمیلش نبود در مورد خیط نکردن بعضی از مردم، والا ایمیل ایشون رو کپی میکردم میذاشتم خودشون ببینن که از این ببعد از جیب کسی خرج نکنن.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mori021 - دانمارک - ارهوس
shahriyar 123 من mori 021 بچه ناف تهرون میگم کلا شما ...نظر ندین.بچه طهرون یا تهرون فرقی با فارسی زبونا یا تمام انسانها نداره همه مال یه خاکیم همه نظرشون محترم حتا شما...و درود به maryam afghan.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

کسی که هیچ کس نیست - اتریش - سالزبورگ
کاش زودی بشه تو همین سایت خودمون لینکش رو ببینم و ذوق کنم. آخه به قول echose عزیز واقعا لحظه شماری می کنم واسش.. :-)
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

parandeye_zendani - انگلستان - لندن
مرسی مهران جان همیشه روی این اجنبیها رو کم میکنی مثل همیشه تکی خسته نباشی.بی صبرانه منتظر دیدنش هستم.دوست داریم.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Iraj Berlin - المان - برلین
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن / شهریار عزیز نشد دیگه . این بی مهری شما اصلا جایز نیست. قرار هم نبود که همه با هم همعقیده باشیم . در اینجا یک فرصت گفتگو و گپ زدن باهم داریم نه بیشتر ونه کمتر. و دل شکسن تا حالا به عنوان هنر در جا ئی ثبت نشده.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

ahoramazda - انگلیس - لندن
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن . تو خودت کی هستی ...کی گفته از جانب همه نظر بدی.. maryam afghan با هر عقیده و مذهبی که داری خوش امدی
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

ezatdf - ایران - تهران
امیدوارم مردم جنبه داشته باشند و کپی غیر مجاز نکنند. چون اگر گروه مدیری به سود خوبی برسه میشه امیدواربود ادامه بده وگرنه باز مجبوره با تلویزیون کودتا همکاری کنه به دوست و آشنا بگید فقط نسخه اورجینال بخرند و نگاه کنند
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

nima21jpn - ژاپن - توکیو
سلام دوستان. راستش باید بگم که من خیلی‌ وقت که هر روز وقتی از سر کار بر می‌گردم سری به این سایت میزنم شاید بیشتر از ۳ سال باشه ولی‌ خیلی‌ موقعها . ولی‌ گاهی اوقات واقعا از اینکه میبینم دوستانی هستن که به هم دیگه توهین می‌کنن ناراحت میشم امیدوارم ماها که همگی‌ از سراسر جهان به دیدن این سایت میاییم باید سعی‌ کنیم که با همدیگر دوست باشیم نه اینکه . برای هر چیز کوچکی همدیگرو به بد توهین بگیریم. به نظر من این شا یسته یک ایرانی‌ نیست در از اینها گذشته ما مردمی مهمان دوست هستیم چرا باید به یک هم زبان افغان توهین کنیم اینجا یک سا یت آزاد همه می‌تونم بیان و آزادانه نظر بدن. پاینده با د ایران.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

oneiran - سوئد - استکهلم
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن. دمت گرم درست نوشتی!. استکهلم
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

kili_patilaki - قطر - دوحه
shahriyar123 - اینگیلیس - لندن:شهریار جان داداش نگو...زشته بخدا.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

darya_r - انگلستان - لیورپول
شهریار 123 -انگلیس -لندن. ازادی بیان وعقیده حق هر انسان ازاده شرط میبندم اگر پای صحبتت بشینیم طرفدار پر وپاقرصه دموکراسی هستی -پس باید از خودت شروع کنی - موفق باشی
جمعه 5 شهریور 1389

doost-ir - فرانسه - پاریس
خوب راست میگه shahriyar123 البته من تو این صفحه کامنتی از maryamafghan ندیدم ولی همیشه تو کار دیگران دخالت میکنه و کامنتهایی که همچین جالب نیست میذاره
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.