مهدی کروبی: هیچگاه وضعیت سیاسی کشور را اینچنین تصور نمی‌کردیم

 
مهدی کروبی: هیچگاه وضعیت سیاسی کشور را اینچنین تصور نمی‌کردیم

مهدی کروبی، از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران با تمجید از بازداشت‌شدگان گمنام رویدادهای پس از انتخابات، تاکید کرده است، با «رعب و وحشت و ترساندن مردم» نمی‌توان حکومت کرد.

به نوشته سایت اینترنتی سحام‌نیوز، مهدی کروبی، از رهبران اصلاح‌طلب در ایران، روز یکشنبه در سخنانی از بازداشت فعالان سیاسی و معترضان به نتایج انتخابات ابراز تاسف کرد ه و از نوع برخورد مقام‌های جمهوری اسلامی با اعتراض مردم انتقاد کرد.


وی که به دنبال آزادی محمدرضا جلایی‌پور، از فعالان سیاسی، به دیدار وی رفته بود، در این باره اظهار داشته است:«قسم خورده‌اند که فندق را با پتک بشکنند. مگر می‌شود با رعب و وحشت و ترساندن مردم، حکومت کرد؟ هیچگاه وضعیت سیاسی کشور را اینچنین تصور نمی‌کردیم.»

نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین ضمن جویا شدن وضعیت بازداشت‌شدگان رویدادهای پس از انتخابات به ویژه زندانیان گمنام از محمدرضا جلایی‌پور، اظهار امیدواری کرده است، که زندانیان سیاسی به مناسبت ماه رمضان آزاد شوند.

به دنبال گسترش اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه سال گذشته در ایران، شمار زیادی از فعالان سیاسی و رسانه‌ای و نیز تظاهرکنندگان بازداشت شدند که بسیاری از آنها به چندین سال زندان محکوم شده و همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

دبیرکل حزب اعتماد ملی سخنان تازه خود در این باره گفته است: «متاسفم از این که کار به اینجا کشیده شده که فرزندان کشور را به بهانه‌های مختلف بازداشت و در زندان‌ها نگهداری می‌کنند. این برای نظام ما جالب نیست.»

آقای کروبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد اختلال در مراسم ختم برخی از چهره‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان در روزهای گذشته توسط حامیان دولت اظهار داشته است: «متاسفانه مسئله درگذشت و برگزاری مراسم‌ها برای نظام به چالشی بزرگ تبدیل شده است. این افتخار نیست که کار نظام به اینجا رسیده است که مردن آدم‌ها نیز به بحرانی بزرگ مبدل شده و مجبورند برای هر فردی که می‌میرد جلسه امنیتی تشکیل دهند که آیا اجازه برگزاری مراسم عزاداری به خانواده وی بدهند یا خیر؟ اگر اجازه دادند حال باید تصمیم بگیرند در کدام نقطه از کشور این مراسم برگزار شود تا اندک مردمانی بتوانند حضور یابند. البته باز هم کار شورای تامین امنیت به اینجا ختم نمی‌شود بلکه باید در نهایت افرادی را در لیست عدم ورود به مجلس ترحیم بگنجانند و هم به آن افراد اخطار دهند و هم به صاحبان عزا.»

رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین گفته است: «اخیراً نیز همین مسئله برای مرحوم آقای ططری نماینده پیشین مجلس و بسیجی واقعی، جبهه رفته و مسوول بسیج عشایر و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین آقای درچه‌ای که از روحانیون مبارز و خوش سابقه بودند، به تلخی تکرار شد. هر دوی آنها مورد تائید همه گروه ها و جناح ها بودند. ببینید کار به کجا رسیده است. آیا این رسم و شیوه صحیح حکومتداری است.»

مهدی کروبی افزوده است: «چنان رفتار می‌کنند که گویی تمام مشکلات کشور را حل کرده‌اند و اکنون وقت کافی دارند تا در امورات شخصی مردم از مراسم عروسی گرفته تا مراسم ختم دخالت کرده و تصمیم گیری کنند.»

khosh bavar - ایران - کرمان
زیرا افق دید سیاسی شما بیش از نیم متر نیست !
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

hadirm - ایران - خوزستان
نمی خواستم در مورد این ابله که مانند عروسک خیمه شب بازی الت دست قرار گرفته زیاد مطلب بزارم .خطاب من به بعضی از پیام گزارهاست اونایی که ایرانی هستند البته از نوع فرضی اینقدر اطلاعات کمی دارند که هنوز خبر ندارند در خوزستان طیف گسترده ای از اقوام مختلف اعم از قوم لر و ترک و عرب در کنار هم با مسالمت و برادری زندگی می کنند و هیچ مشکلی هم ندارند چون به ریزترین روابط قومی هم اشنا هستند .و در غم و شادیها هم شرکت میکنند .و اونهایی که فکر میکنند هر کی از خوزستان پیام میفرسته حتما عرب تبار سخت در اشتباهه . خودم که عرب نیستم ولی اینو بگم که اکثر اونا از خیلی از شما ها ایرانی ترند .وبا افتخار تمام میگم که همیشه و در همه حال و شرایط پشتیبان دولت و شخص رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد هستم و به داشتن چنین رئیس جمهوری افتخار میکنم. و خدا را شکر میکنم و گواه میگیرم که حتی یک لحظه از پشتیبانی دکتر احمدی نژاد غافل نشدم و مطمئنم خیلی از شما ها آدم های نان به نرخ روز خوری هستید که با تلنگری همه ارمانهای را زیر پا میگذارید.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
خوابش هم نمیدیدین نه? هالا هنوز کجاشو دیدین?
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
hadirm - ایران - خوزستان کلاه بزار برو زیر افتاب شهرت!!!
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اینرو هر خری میداند کشوری که بدست فرصت طلبان بی سواد تخمه ش......نو بیفته همین اشو وهمین کاسه المان را بدهید دست اینها در چند هفته از ایران بدتر میشه استاد خرابکاری
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

farhad352 - ایران - تهران
hadirm - ایران - خوزستان . حتما به حد کافی به اخورت یونجه و جو ریخته شده است و برای تو هم جز شکم و متعلقات شخصی ات مهم نیست. البته تمام پاچه خوران چون تو به پا بوسی و.. هم به آسانی تن میسپارند چون از آدم بودن و حقوق انسانی بوی نبرده اند. خوشا گاو و خوشا شاخ های تیزش..همه دنیا برایش آخور است و تریتش
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ali203 - ایران - بوشهر
hadirm - ایران - خوزستان //اولا که تازی هستی و یه تازی فقط میتونه خفه بشه .. شماها همون .. هستید که جلو صدام تازی گاو کشتید و مثل ائمه اطهار نامردی نکرد مرداتونو کشت و به ناموستون تجاوز کرد و حالاهم تو خواندن و نوشتن فارسی یاد کرفتی و شدی ایرانی هوی تازی یه ایرانی نمیتونه از یه کثافت جنگ طلب اشغال حمایت کنه بهتره همون نون تو به نرخ روز بخوری و خودتو ایرانی حساب نکنی مزدور ... کسی تو ایران که همه سایتها بوجود همون رییس جمهور کثیفت فیلتر شده نمیتونه اینقدر اراجیف بنویسه حتما یه ...چرب بهت دادن که یه گوشه دیگه دنیاخوش رقصی میکنی ننگ بر تازان در هر شرایطی
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
hadirm - ایران - خوزستان . خدائی را که نیست شاهد میگیرم که یک مزدور متعفن ملا و اسلامش هستی فیلم بازی نکن
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
hadirm ایران - خوزستان اطلاعاتی ادم فروش اینترنت بر کف دهان .. را ببند با تشکر
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
امثال کروبی و موسوی جوری حرف میزنن که انگار این رژیم کثافت تازه به این روز افتاده!!! توی دوران طلایی امام هم همین بود ولی چون شما جزو خودی ها بودید یا از این مسائل خبر نداشتید و یا برای غیر خودی ها مجاز میدونستید. تازه اون موقع بعد از تیر باران بچه های مردم تقاضای پول گلوله ها رو هم میکردند تا جنازه رو تحویل بدند. میدونی چیه کروبی؟!!! بقول معروف: چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی. شما شیفتگان خمینی جلاد و شیاد باورتون نمیشه بلایی رو که سر مردم در آوردند حالا سر خودی ها بیارند!!! مرگ بر خامنه ای و مزدوران جنایتکارش
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

karshenas59 - ایران - تهران
hadirm - ایران - خوزستان از نظر تو آرمانها چی هستند حتما آرمان تو و امثال تو بستن چشمها و گوشهایتان برروی صدای اعتراض اینهمه مردم جامعه به وضعیت استبدادی کنونی و اطاعت محض از اونائی است که بهرحال با چاپلوسی شان چند صباحی رو خوش باشی و جیبتون رو پر کنین و عقده هاتونو خالی کنین . مرد حسابی از خواب خرگوشی بیدار شو سری به کوچه خیابونای شهرت بزن میان مردم بیا ببین چه خبره و اونوقت بجای اینکه حرفهای یاوه بعضی ها رو تکرار کنی بیطرفانه قضاوت کن . گفتی مردم خوزستان حمایت و پشتیبانی از کی دارند ؟ آخه شما ها چرا عادت کردین خودتون رو وکیل کل مردم بدونین و از طرف همه مردم حرف بزنین بهتر نیست برید بجای نوشتن این مهملات یه کمی فکر کنین ؟
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
hadirm - ایران - خوزستان . آب خوزستان درست شد؟؟
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
خدارا شکر که عیار مخالفان دولت محترم لااقل توی این سایت مشخص شد. کسانی که مخالفین فکری خود را به دلیل اینکه قدرت پاسخگوئیشان را ندارند و انهم از نا اگاهی وجهالتشان است یا اجنبی می نامند و یا مزدور رژیم و این از درماندگیشان است . احوال کسانی که نه راه پس دارند و نه راه پیش بهتر از این نیست .با تمام وجود حامی دکتر احمدی نژاد بوده و هستیم .
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

ali203 - ایران - بوشهر
HADIRM - ایران - خوزستان//میدونی تو کشور جین ماساژیها یه کارت چاپ میکنن و روش مینویسن ماساژی و . خوب دست همه هم میدن عیب و عاری هم نیست تو هم همین کارو کن دوست داشتن که گناه نیست کسی از دوست داشتن تو اصلا ناراحت نیست اینکه خودتو به هیچ میفروشی و حقیری و بیسوادی مشکل بقیه است اینکه دنیات شده یک تکه ..مشکل ماست بدبخت اون خوزستان زمان گذشته خرم شهر داشت ابادان داشت اب خوردن داشت ولی حالا هنوز خرابهای جنگ درست نشده مردم از تانکرهای اب سیار اب میگیرن اینکه میگم دورگه تازی هستی درسته اخه .. کی شرافتشو میده یه تکه .. برو بشین یکم فکر کن اگه واقعا ایرانی هستی دلت برا مردم ماهشهر بندر امام بسوزه دلت برا تمام مردم خوزستان بسوزه که نصف درامد ایران را در میاره ولی مردمش محتاج نان شبند اگه اینا را نفهمی هر چه که دوستان هم وطن تو این سایت میگن صد هزار در صد درسته با این حال ... . هر چه وطن فروشه
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.