حذف شروط ازدواج مجدد در مجلس

 
حذف شروط ازدواج مجدد در مجلس

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس در واکنش به اعتراض فعالان حقوق زن به لایحه حمایت از خانواده گفت: ما نباید آنچه را که مجامع بین المللی می خواهند بگوییم؛ بر اساس حکم خدا و شرع مقدس هیچ شرطی مبنی بر الزام رضایت همسر اول برای ازدواج مجدد نیامده است.

لاله افتخاری در گفتگو با مهر در مورد پیش بینی برخی معترضان لایحه خانواده مبنی بر حذف 10 شرط ازدواج مجدد توسط شورای نگهبان گفت: در شرع مقدس شروطی برای ازوداج مجدد مردان نیامده و به طور قطع نمایندگان متعهد و مسلمان مجلس که بسیاری از آنها از علما و آگاه به دین هستند این شروط را قبل از اینکه لایحه به شورای نگهبان ارسال شود حذف می کنند.

در ماده 23 لایحه حمایت از خانواده ارسالی توسط دولت دو شرط تمکن مالی و رعایت عدالت برای ازدواج مجدد مردان پیش بینی شده بود. ولی در لایحه تغییر یافته در کمیسیون قضایی مجلس آمده رضایت همسر اول، عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی، عدم تمکین زن از شوهر مطابق با حکم دادگاه، ابتلای زن به جنون یا امراض صعب العلاج، محکومیت قطعی زن در جرایم عمدی به مجازات یکسال زندان یا جزای نقدی که بر اثر عجز از پرداخت منجر به یک سال بازداشت شود، ابتلای زن به هرگونه اعتیاد مضر به حال خانواده به تشخیص دادگاه، سوء رفتار یا سوء معاشرت زن به حدی که ادامه زندگی را برای مرد غیر قابل تحمل کند، ترک زندگی خانوادگی از طرف زن به مدت 6ماه، عقیم بودن زن و غایب شدن زن به مدت یک سال ۱۰ شرطی است که بر اساس آن مرد می تواند با اجازه دادگاه همسر دوم اختیار کند.

علما با الزامی شدن رضایت همسر برای ازدواج مجدد مخالفند

وی در مورد اعتراض فعالان حقوق زنان به الزامی نبودن رضایت همسر و هم عرض بودن این شرط با سایر شروط گفت: در شرع مقدس هم الزام رضایت همسر اول برای ازدواج مجدد نیامده است. اگر عده ای با این لایحه مخالفت می کنند، از سوی دیگر، علما نیز با الزامی کردن رضایت همسر مخالفت خواهند کرد و شورای نگهبان نیز این مسئله را رد می کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما نباید آنچه را که مجامع بین المللی در نظر می گیرند، بگوئیم. باید ببینیم حکم خدا و شرع مقدس چیست و بر اساس آنچه که به صلاح است عمل کنیم.

وی اظهار داشت: تعدادی از علما از داخل و خارج مجلس نسبت به پیش بینی شرایط برای ازدواج مجدد اعتراض داشتند. حتی زمانی که در لایحه ارسالی دولت شرط تمکن مالی برای ازدواج مجدد مطرح شده بود علما با این شرط نیز مخالفت کردند و معتقد بودند که در شرع چنین چیزی نیامده که مرد برای ازدواج بعدی باید تمکن مالی داشته باشد.

افتخاری ادامه داد: زنان می توانند چنین شرایطی را جز شروط ضمن عقد خود قرار دهند ولی اینکه این شروط در قانون آورده شود صلاح نیست.

اصولگرایان رقیق با لایحه خانواده مخالفند

سخنگوی فراکسیون زنان در مورد تقاضای ائتلاف اسلامی زنان برای دیدار با هیئت رئیسه مجلس در مورد لایحه حمایت از خانواده گفت: مطلبی در مورد تقاضای دیدار آنها نشنیده ایم. ائتلاف اسلامی زنان و مخالفان این لایحه معمولا از یک طیف هستند. اکثریت آنها از طیف بسیار میانه رو هستند که حداقل اصولگرایی را دارند. البته اصولگرایانی بسیار رقیق هم در میان آنها هست.

زنان مجلس با لایحه حمایت از خانواده موافقند

وی در مورد رویکرد فراکسیون زنان مجلس به تغییرات لایحه حمایت از خانواده گفت: زنان فراکسیون زنان نظراتشان را در روز رای گیری بندهای لایحه عنوان می کنند ولی اکثریت با این لایحه موافقند. ضرورت در جامعه ایجاد می کند که این لایحه تصویب شود چرا که خلا در جامعه وجود دارد و قوانین ما مربوط به چند دهه قبل و پیش از انقلاب است و در رسیدگی به دعاوی خانوادگی نیز مشکلات بسیار زیادی وجود دارد.

افتخاری تصریح کرد: ما در مجلس هفتم هم به دادگاه خانواده مراجعه و با طرفین دعاوی صحبت کردیم. اطاله دادرسی، مشکلات ملاقات مادران با فرزندان در زمانی که اختلاف با همسر دارند از بیشترین مسائلی بود که احساس کردیم تصویب چنین لایحه ای نیاز است و می تواند برای زنان ما گرهگشا باشد.

ما پاسخگوی مردم هستیم نه مخالفان لایحه حمایت از خانواده

این نماینده مجلس ادامه داد: ممکن است برخی افراد ندانسته مسایلی را تحت تاثیر برخی القائات مطرح کنند ولی ما با واقعیتها روبه رو هستیم و هم اکنون نیز ما پاسخگوی مردم هستیم نه آنها. مردم از ما انتظار دارند و در مراجعاتی که به ما برای طرح مشکلات و مسائلشان می کنند می بینیم که زنان با این لایحه موافق هستند ولی باید برخی اصلاحات در آن انجام شود.

وی در پاسخ به اینکه برخی معتقد بودند گنجاندن ماده هایی به این لایحه در دولت و مجلس که به شکل ماهوی به ازدواج مجدد، موقت و مهریه پرداخته اند، این قانون را از هدف اولیه که اصلاح آیین دادرسی بوده دور و تصویب آن را نیز طولانی کرده است گفت: این لایحه سنگین بود به همین دلیل هم بررسی آن طولانی شد.

وی ادامه داد: خانمهایی که به نمایندگی از زنان به مجلس آمده بودند تا از حقوق آنها در این لایحه دفاع کنند حتی این لایحه را ندیده بودند. ما لایحه را برای مطالعه به آنها دادیم. اسمش این بود که این زنان به نمایندگی از بقیه آمدند ولی اطلاعی از لایحه نداشتند.

افتخاری تاکید کرد: نمی توانیم به خاطر نظر چند نفر که حتی لایحه را مطالعه هم نکرده اند بیاییم مانع از گفتن حقیقت و گرفتن تصمیم صحیح شویم. البته هنوز راه باز است و می توانند پیشنهاد خود را بدهند تا زمانی که این لایحه در حال بررسی در صحن مجلس است، کاملتر شود.

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
اگر شوهرت سرت هوو بیاره بازم اینو میگی ؟ ...o0!.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
خانم افتخار تو با این دماغ و این هوش سرشارت واقعاااااااااااااااااااان باعث ابروریزی هستی نه افتخار. راستی چرا همه افتخاری ها این روزها گند میزنن? علیرضا, لاله, ..
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

meme - امارات - دبی
شاید خودش و خواهراش یا تورشیدن یا زن دوم هستند .... ننک به تو , ..... بیشتر از این به ایران , هیج جیزی که برامون نزاشتید اینم روش . من که دیکه اکه این قانون تصویب بشه با مرد ایرانی ازدواج نمی کنم
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

meme - امارات - دبی
راستی یک احتمال دیکه هم هست که تو از این موضوع حمایت می کنی ,,, ممکن لزبین باشی ولی نه کی توی دماغ رو می خواد
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

t.g.tehran - ایران - تهران
ازهرلحاظ خوب وقابل قبول.چون اکثر خانمها این روزها اصلابه فکر زندگیشون نیستند شاید به این طریق بشه خانهماروبرگردوند سر زندگی شون در ضمن خانمها تعدادشون بیشتر از مردهاست اگه زنها با وضعیت موجودشون سازگاری کنند امار طلاق این همه بالا نمیره و این همه فساد در جامعه رواج پیدانمیکنه شادباشید
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

babak111 - ایران - تهران
تمامی کشورهای فقیر اسیایی در حال رشد و پیشرفت هستند بجز ایران که دست یک مشت بیمار جنسی و مذهبی افتاده
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
افتخار ِ افتخاری ِ مَرد!! " افتخار ِخوش خدمتی و چاپلوسی برای سید ِ دوکی!!... افتخار ِ افتخاری ِ زن!!" افتخار ِ ضدّیت با زن"!!...
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

t.g.tehran - ایران - تهران
بسیار عالیه.چون شاید به این ترتیب خانمها که این روزها کمتر به فکرزندگی شون هستند سر زندگیشون برگدند و دیگه اینهمه فساد هم وجود نخواهد داشت
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

garfieldx - ایران - تهران
mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک چرا متوجه نیستی این خودش هووه که اینطوری داره جبهه میگیره.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

eshgh azad - سنگاپور - سنگاپور
یه مشت آخوند حشری و یه مشت بی سواد نشستن تو مجلس.عقل رو هم گذاشتن کنار و همه تصمیمات رو هم بر اساس ت..شون میگیرن.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

احتراز - آلمان - دورف
حالا همه کار این مملکت درست شده، فقط تنها مشکلی‌ که داره که مردا برای گرفتن زن دوم احتیاج به قانون دارن. بابا جمع کنین خودتونو مردها زیر یکیش زاییدن. اگر مردی که بخواد بگیر کاری به قانون نداره، پول داره میگیره دیگه
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

KOREA - کره جنوبی - سئول
امیدوارم نمایندگان موافق زن در مجلس فرمایشی یه روزی شوهرانشان هوو را بر سرشان بیاورندتا بفهمند چه غلطی کردند.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Iran.dokht - ایران - تهران
ننگ بر تو الهی که شوهرت 10تا هوو سرت بیاره که حسابی حال کنی
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

bidin - ایران - ارومیه
چه خووب
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

soroush m - ایران - اصفهان
این حرف کاملا درسته. در قرآن هیچ شرطی برای ازدواج مجدد وجود نداره. قابل توجه عزیزانی که فقط هرجا به نفعشونه سنگ اسلام رو به سینه میزنن .. !
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

marsel - ایران - تهران
چندشششششششش اه اه اه حالم بهم خورد از قیافه این بز مجه! "mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک" فکر کن اگه شوهر این بخواد به این زن نمای سیبیلو اکتفا بکنه بیچاره باید چه زجری بکشه یک عمر ((:
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
ایران را کردن مملکت مردان این مسئله در میان مردان همین الان هم زیاده و اینها فقط میخوان قانونی اش کنند چه حالی کنند مردان بهشت زیر پای مردان ایران است وبس البته هنر هم همینطور نزد ایرانیان چون اینجور هنرها نزد ماست.هلند روتردام
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اینها خوب می دانند که این لایحه هیچ اثری در زندگی بخض تحصیلکرده و مرفه جامعه ندارد چرا که این گروه اهل چند زن گرفتن نیستند (گر چه ممکن است اهل خیانت باشند) و همچنین در صورت تصویب، تمام دختران تحصیل کرده شرط نگرفتن زن دوم را در عقدنامه خواهند گنجاند. این شرایط فقط موجب عقب مانده تر نگاه داشتن قشر صعیف جامعه می شود. قشری که اگر همچنان ضعیف و بی فرهنگ بماند همچنان حکومت احمدی نژاد ها را خواهد پذیرفت. راستی اگر قرار است شرع اجرا شود چه نیازی به عقد نامه است. چرا هر کس که بگوید خودم عقد را خواندم را شش ماه زندان می کنید. اگر فقط شرع ملاک است چه نیازی به دادگاه خانواده است. مرد هر زمان که بخواهد می تواند زن را طلاق دهد و زن هم تحت هیچ شرایطی نمی تواند متقاضی طلاق شود. خودتان خوب می دانید اگر در قوانین فقط شرع را در نظر بگیرید کشور تبدیل به جنگل می شود.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
پس من الکی دلمو خوش کرده بودم که چندتا زن بگیرم از زن چندساعتی گرفته تا زن 6 ماهه ! پس حالا باید صبور باشم که شاید...........
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mori021 - دانمارک - ارهوس
وقتی خدا برای محمد زن میاره 2جین 2جین حالا ما نمیتونیم فقط 4 تا بگیریم اونم خودمون خواهر من خدا فرموده سندم داریم(قران) هر کی ناراحت بسم الله خوش امدید برید یه دین دیگه شاید خدای اون یکی دین زن باشه بعد بر عکس بگه زنا 4تا شوهر کنن.هههههههان نیشتون باز شد.(جهالت)
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

مازیار - ایران - قم
ایشان درست فرمودند حکم الله این است . زنان برای آرمش، شخم زار مرداند .و در کتاب مقدس مردها آدمند و زنان ناقض العضو.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
بعضی ها ذاتشان کنیزی ست کاریش هم نمیشود کرد. در رسم چند همسری اعراب هم که پیامبر خدا آن را تعدیل کرد. تا زمانیکه خدیجه همسرش بود و زهرا همسر علی آن دو تنها به آنها اکتفا کردند چون به تمام معنا خانم بودند و کنیزهایی فقط برای خدمت در کار خانه به آنها گرفتند . احتمالا این کنیزک خود فرزند صیغه است و از سویی کنیز سوم یا چهارم همسرش. ده تایی هم شوید حتی یک مرد از سرتان زیاد است.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

marsel - ایران - تهران
چندشششششششش اه اه اه حالم بهم خورد از قیافه این بز مجه! "mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک" فکر کن اگه شوهر این بخواد به این زن نمای سیبیلو اکتفا بکنه بیچاره باید چه زجری بکشه یک عمر ((:
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

niagara - ایران - تهران
mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک این کلاغ سیاه مشخصه که شوهرش سرش هوو اورده بدجورم اورده نه یکی نه دوتا!این زنیکه هم عقده ای شده میگه منکه بدبخت و توسری خورو عقده ای شدم چرا بقیه زنها روی خوش ببینن؟خاک بر سر ملتی که نمایندش این سکینه 3 ...باشه
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

banoyemehr - ایران - تهران
t.g.tehran - ایران - تهران. زنها سازگاری کنن ؟ مردها اونوقت هر غلطی دلشون خواست بکنن نه؟. خوش به حال خودم که دستم تو جیبمه به این مردا کرنش نمیکنم!
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

delmorde - سوپد - یوتبوری
ترک زندگی خانوادگی از طرف زن به مدت 6ماه، باید اول علت ان رسیدگی شود مکن است حق با زن باشد. همسر اول، این جزو حقوق زن است و باید باشد حالا چه در قانون چه جزو شروط عقد.محکومیت قطعی زن در جرایم عمدی به مجازات یکسال زندان یا جزای نقدی که بر اثر عجز از پرداخت منجر به یک سال بازداشت شود، این مورد هم ممکن است زن را شوهر در شرایطی قرار دهد که منجر به ان شود یا در شرایطی قرار بگیرد بطور ناخوداگاه . فقط این مورد قابل تعمق است. بقیه میتواند از طرف مرد بوجود اید. در کل این قانون ضد حقوق خانواده است و ظالمانه و هرگز خدا پسند و خواست خداوند و گفته او نیست و مزخرف گوئیست. و از زیر شکم میاید.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
t.g.tehran - ایران - تهران. پس هنوز از نظر روانشناسی نسبت به جنس مرد و زن شناخت ندارید. مطمئن باشید که این رویه هر چه بیشتر خانمها را به استقلال و بی نیازی از مرد وادار میکند. در جامعه عربستان زنان برای تعدد زوجات سرو دست شکسته و رفابت میکردند چون رسم مرسوم و آیا و اجدادی جامعه شان بود نا زنان ایرانی که خود در مقام پادشاهی بودند. هنوز هم با همه ستمی که اکثر مردان سنتی و روشنفکر ایرانی به زنان میکنند اکثریت زن را مدیر خانواده دانسته و از افکار و روش او تبعیت میکنند هر چند که به ظاهر خود را بی نیاز از زن نشان می دهند این چیزی ست که هیچگاه عوض نخواهد شد و این قوانین در مورد زنان ایرانی غیر از از هم گسیختگی خانواده و اغتشاش مانند دیگر موارد جامعه ثمری نخواهد داشت و دلسردی زنان و تمایل و اغنای خواسته هایشان در محیطی غیر از خانواده. هر جایی و خاکی محصول خود را دارد اما این فسیلان مغز طالبانی یا طلبه ای که این حرفها را نمی فهمند. شما به یک الاغ که بارش کتاب است بگویید یک جمله نه یک کلمه از آن کتابها را بخواند فهمیدنش پیشکش.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

-آتوسا- - کانادا - تورونتو
موافقم باهات، خودتم میدونی اون شوهر بدبخت از زندگیش گذشته داره اون ریختتو تحمل میکنه ، 4 تا که سهله اون بیچاره اگر 10 تا زن هم بگیره باز بزرگواری می کنه که کله پوکی مثل تورو تحمل میکنه
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
garfieldx - ایران - تهران و niagara - ایران - تهران : درود بر شما در این موارد کاملأ با شما موافق هستم D=
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
از اینکه زن هستم و تو کشوری زندگی میکنم که تمام قوانینش ضد زنه حالم بهم میخوره. عربای هوس باز
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
اگه زنی مسلمون باشه حقشه!!خودش خواسته!
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
وای این زنه چقدر شبیه سارا پیلن هست ماشالله مثل اون هم فکر میکنه.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
وای این زنه چقدر شبیه سارا پیلن هست ماشالله مثل اون هم فکر میکنه.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
marsel - ایران - تهران : با حال گفتی ;)........ o0!
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
من دیگه قید ازدواج رو زدم.. من ایرانی ام نه عرب، من آزاده ام نه اسیر، من انسانم نه بازیچه.. عقل و درایت انسانی حکم میکنه که در وقت لزوم پایان یک رابطه اعلام بشه نه ماستمالیزاسیونش از طریق ازدواج مجدد و دوبار مجدد و سه بار مجدد..... چرا برای خانمهای بی سرپرست شغل ایجاد نمیکنن؟ فکر میکنید چند درصد از خانومهای بی سرپرست با میل باطنی دست به فحشا میزنن؟ واقعیت اینه.. چرا حلش نمیکنن؟ آقازاده ها فقط در صدد حل مشکلات جنسی خودشون هستند، در صدد قانونی و اسلامی نشون دادن گندهایی که زدند و میزنند. چرا آقایی که به فلان و بهمان سمت توی فلان دانشگاه کار میکنه ازدواج مجدد نمیکنه اما دست به اغفال و تجاوز به دخترای مردم میزنه؟؟؟ برای این دسته از آدما که بیماری روحی دارن اینطور لوایح چاره ساز نیست.. فقط وضع رو بدتر میکنه........................
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
از یک لحاظ حرفش درسته . اگر زنهای ایرانی خودشون رو مسلمان میدونن باید به قوانین قران وحشی احترام بذارند و صداشون در نیاد.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

ehsanusa - ایران - تهران
بد نیست یه سری به این لینک بزنین با عنوان "چهار زنه کردن مردان قرن 21" مقاله ای است از اکبر گنجی. مقاله جالبیه:. https://www.roozonline.com/persian/opinion/opinion-article/article/2010/august/25//21-2.html
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
garfieldx - ایران - تهران و niagara - ایران - تهران : درود بر شما در این موارد کاملأ با شما موافق هستم D=
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
garfieldx - ایران - تهران و niagara - ایران - تهران : درود بر شما در این موارد کاملأ با شما موافق هستم D=
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
بقول شاعر ترک: زمین آهن وآسمان مس است وما فیمابین آنها.خاک برسر زنی که ازعلمای شهوتران حمایت وخود رامثل روسپی ها برده مردان بداند.چه آسمان تیره وتاری برفرهنگ فرزندان کورش کبیر چیره شده.تاسف وبهتر بگویم: تهوع آور است.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

Majid_0101 - ایران - تهران
شما خانم روی مردها رو سفید کردید.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Black Chador - عزیز جان یعنی همه انسانها چون اسمشان انسان است کارهای انسانی می کنند یا اینکه شما چون تو امریکایی و احتمالا شهروند اونجا مقیدی عین یه امریکایی رفتار کنی. اسلام هم همانگونه که بزرگان آن گفته اند با زمان پیش میرود اینگونه نیست که همواره همان رفتار و برخوردی را باید داشت که در هزار و اندی سال قبل بود. اصل را توجه کنید که درستکاری راستگویی شفقت به خلق یکتا پرستی و چیزهای خوب دیگر است به فرعیات با عبور زمان انعطاف پذیری کنید تا در اشتباه و یا تعصب نیفتید با احترام.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
zari goli - ایران - کرمانشاه. بهترین کار را انجام دادید چندین تن از وابستگان و آشنایان همین روش را در پیش گرفته اند و بر این عقیده اند که مردان کم شده اند و اکثریت نامرد. بنابر این نمی توان به عنوان تکیه گاهی مطمئن به آنها تکیه کرد و بار زندگی را تقسیم کرد. در مورد رابطه هم به اندازه طرف مقابل انرژی و وجدان می گذارند و وارد مقوله ایثار و تحمل و این حرفها نمی روند. باید در این مورد انقلابی کرد.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

faryad_111 - استرالیا - ادلید
شکم مردم رو خالیه حالا جطوری دهن مردم رو ببندن میان لایحه زیر شکم طرح میکنن.خدا عاقبت همه روختم به خیر کنه.
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

mehdipch - امارات - دبی
پرا یکی بفکر مردها نیست من حقیقت را میکم 4 سال پیش اقدام به ازدواجی با یک دختر ایرانی کردم البته اردواج ما در ایران انجام شد و عموی انرا وکیل خود کردم بعدار ان وارد کشور محل اقامت من شد ویرای 3 کشور بزرک را در گزار نامه ایشان ثبت کردم حتی بخاطر بهتر بودن زندگی خود از ان کشور کوچ وبه کشور دیگری رفتیم ولی بعداز یک سال ایشان برای سر زنی به ایران رفت ودو سال است از این جریان میگذرت با سنی که من دارم نیاز به ازدواج دیگری دارم ایشان نه طلاق میگیرد ونه پیش من برمیگردد من چکار باید بکنم ؟؟؟
پنج‌شنبه 4 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
جدا شده. زن دیگری بگیرید.نه چهارتا باهم .ضمنا" ماکه ازحقوق زنان دفاع میکنیم.قصدمان برابری ونهایتا"دمکراسی ورفاه روحی وجسمی برای همهگان است.درسایه احزاب واقعی وشرکت مردم درامور مملکت است.مثل سوئیس.
جمعه 5 شهریور 1389

s4yes4r - انگلستان - لیدز
ای خدا. به خدا شرم میاد این اخباررومی خونم. ببینم تو شرع مقدس اسلام نگفتن الزاما نیازی به وجو زن نیست.
جمعه 5 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
iranazadiran - ایران - تهران . . دوست عزیز من هر جای دنیا باشم همینطور عمل میکنم که در امریکا عمل میکنم. البته در قسمتهایی از دنیا نمیتونم برم چون در اون قسمتها قانون وجود نداره و رفتار وگفتار من باعث مرگ زودرسم میشه. مردم هر کشوری یک خصوصیتهایی دارن که بعضی هاش خوبه و بعضی هاش بده. من همیشه سعی کردم خوبیهای ایرانی بودن را حفظ کنم و خوبی های نژاد های دیگر را باهاش برخورد میکنم به اون اضاف کنم. البته کله شقی ایرانیم چیزی هست که هیچوقت نتونستم از بینش ببرم شاید بخاطر اینکه قلبن نمیخوام اون عوض کنم. من سالها در جنوب امریکا زندگی کردم و با امریکایی های برخورد داشتم که به کلوخ سنگ میگن استاد.
جمعه 5 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Black Chador - امریکا - ولدن. دوست عزیز به موضوع اساسی و خوبی اشاره کردی و اینکه در مواردی چون قلبنا نمی خواهی عوضش کنی اون اخلاق رو حفظ کردی و با هاش عشق می کنی. اصل نکته همین جاست. بسیاری از مردان ایرانی در وجودشان اجحاف و تحمیل وجود دارد که با تمام وجود به این قوانین نامرد سالارانه ایران فعلی تن در داده اند و همین باعث شد کینه شاه فقید را که برای حقوق زنان ارزش و اعتبار قائل بود را سرنگون کنند. همچنین بسیاری از زنان ایران محدود بودن و زیر دست بودن را دوست دارند حالا یا به خاطر کمی اعتماد به نفس یا راحتی کار و یا خود آزاری و تحقیر خود. بنابراین بسیاری از مسایل به دین و اعتقاد کسی ربط ندارد و دین تنها مستمسک و بهانه ای برای اعمال خودی هر فرد است.
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.