هشدار آیت‌الله دستغیب به حامیان حاکمیت: حمله به مسجد قبا به صلاحتان نیست


هشدار آیت‌الله دستغیب به حامیان حاکمیت:
حمله به مسجد قبا به صلاحتان نیست

حامیان دولت روی تابلوی دفتر آیت‌الله دستغیب در شیراز رنگ پاشیدند

در پی حمله گروه‌های حامی دولت به دفتر آیت‌الله دستغیب در شیراز و تجمع در مقابل  مسجد قبا، این عضو مجلس خبرگان رهبری با هشدار نسبت به حمله احتمالی لباس‌شخصی‌ها به مسجد محل سخنرانی‌اش، خواسته خود و حامیانش را «برپایی عدالت و عمل به قانون اساسی» اعلام کرده است.

سایت اینترنتی کلمه روز یکشنبه گزارش داده است، به دنبال حمله شماری از هواداران دولت به دفتر آیت‌الله علی‌محمد دستغیب در شیراز و تجمع در مقابل مسجد قبا، این عضو مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی نسبت به ادامه این گونه اقدامات هشدار داده است.

آیت‌الله دستغیب در این باره گفته است: «به آقایانی که به نظر خودشان می‌خواهند با حمله مجدد به مسجد وضع را اصلاح کنند، ولی درصدد فساد هستند سفارش می‌کنم که مبادا در آن جلسات مخفیانه‌ای که دارید در صدد حمله به مسجد باشید و بخواهید دوباره آن وضع را تکرار کنید که این به صلاحشان نمی‌باشد و امتحان خوبی در آن قضایا از جانب شما داده نشد.»

شماری از طرفداران دولت روز جمعه و پس از نماز جمعه، با تجمع روبروی مسجد قبا، محل سخنرانی آیت‌الله دستغیب، شعارهای تندی علیه وی سر داده بودند.

همچنین در روز پنجشنبه نیز عده‌ای موتور سوار که صورت‌های خود را با کلاه ایمنی پوشانده بودند، اقدام به پاشیدن رنگ روی تابلوی دفتر آیت‌الله دستغیب کرده بودند.

این اقدامات پس از آن صورت گرفته است که آیت‌الله دستغیب در یکی از سخنرانی‌های خود به مناسبت ماه رمضان در تشریح ویژگی‌های «ولی‌فقیه» گفته بود، ولی ‌فقیه باید به قانون اساسی عمل کند، نه این که بر آن «مسلط» باشد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری، که به دنبال گسترش اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته درایران بارها از اقدام‌های حاکمیت در سرکوب معترضان انتقاد کرده است، همچنین افزوده بود: «آن شخصی که مدام دم از مَن می‌زند و خود را همه کاره مردم می‌داند و می‌گوید باید همه از من پیروی کنند، یک همچین شخصی مصداق شجره خبیثه می‌باشد.»

چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با صدور فتوایی، «ولایت» خود را شعبه‌ای از امامت امامان شیعه خوانده و «التزام به ولایت فقیه» را به معنای اطاعت از خود دانسته بود.

در این میان آیت‌الله دستغیب با اشاره به واکنش حامیان دولت به سخنان تازه خود گفته است: «در این نصایحی هم که گفته شد بنای اینجانب بر این بود که به کسی توهین نشود و اسم کسی برده نشود و اگر اشخاصی به نظر خودشان این صحبت‌های بنده را منطبق می‌کنند بر یک شخص خاص، خوب بنده کاری ندارم و تکلیف خود را انجام می‌دهم.»

وی همچنین در باره انگیزه خود از بیان چنین سخنانی اظهار داشته است: «هدف اینجانب از گفتن تفسیر قرآن این است که آن مطالبی را که به نظرم می‌رسد از قرآن و سنت برای مردم بیان کنم و اگر در جامعه خلاف شرعی صورت می‌گیرد متذکر شوم و قصدی به جز خیرخواهی و نصیحت نداشته‌ام و این تذکرات مختص به جمهوری اسلامی نبوده، بلکه در زمان شاه هم بر حسب وظیفه خود امر به معروف و نهی از منکر می‌کردم.»

از سوی دیگر سایت اینترنتی کلمه به نقل از منابع خبری خود نوشته است: «با توجه به جلسات برخی مسئولین نهادهای خاص احتمال حمله مجدد به مسجد (قبا) نیز وجود دارد و این گونه تحرکات از قبیل بی‌احترامی به دفتر و راه انداختن تجمع در راستای زمینه‌سازی و افزایش فشار انجام می‌گیرد.»

در این میان آیت‌الله دستغیب در باره واکنش هواداران خود به اقدام‌های گروه‌های فشار گفته است: «دوستان ما بحمدالله با صبر و استقامتشان امتحان خوبی دادند و خدا را شکر که فتنه‌ای پیش نیامد و بنده از آنها متشکر هستم. هدف بنده و دوستانمان از جمع شدن در این مسجد، شنیدن قرآن و روایات و عمل کردن به آنهاست و الحمدلله از برکت امام زمان واقعاً ایمانشان خوب است و بنایی هم بر براندازی ندارند. آنها می‌خواهند عدالت برپا و به قانون اساسی عمل شود واین خواست ما و همه دوستانمان است.»

این عضو منتقد مجلس خبرگان رهبری پیشتر نیز در این باره گفته بود: «ما بر طبق سیره ائمه اطهار و اجدادمان باید نصیحت کنیم و هیچ وقت نه بنده و نه دوستانمان بنایی بر لشکرکشی و تهییج مردم نداشته و نداریم. خب ما خود افراد لباس شخصی و بسیجی را مورد عتاب قرار داده که شما به جان مردم می‌افتید و آنها را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهید، آن وقت خودمان همین رویه غلط آنها را در پیش بگیریم؟»
z.e.molla - ایران - ایران
به امید خدا مثل خوره بجون هم خواهید افتاد و نسل نحس و نجستون از بین خواهد رفت.مرگ بر هر چه ملاست خوب که نداره همه شون.
دوشنبه 1 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
خب دیگه زالوها بجان هم افتادند. مرگ بر همه اخوندها که ایران را با دین ...
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
مگه دستغیب همون اوایل توی بمب گذاری نمرد? یا این المثناشه? به هر صورت صدقه سر اسلام و جمهوریش سرنوشت اینها همه شون به هم شبیحه. فقط دیر و زود داره......!!!! یه جورایی سوخت و سوز هم داره , اما نه در زمان.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.