بازداشت حسن اسدی و علی جمالی، دو فعال دانشجویی


بازداشت حسن اسدی و علی جمالی، دو فعال دانشجویی

حسن اسدی زیدآبادی پیش از این در آبان سال گذشته هم بازداشت شده بود. این عکس بعد از آزادی او از آن بازداشت منتشر شده است

حسن اسدی زیدآبادی و علی جمالی، از اعضای شورای مرکزی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، روز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۹ (۲۲ اوت ۲۰۱۰) در تهران بازداشت شدند.

به گزارش ادوار نیوز، پایگاه اطلاع رسانی سازمان دانش آموختگان، ماموران امنیتی آقای اسدی زیدآبادی مسئول کمیته حقوق بشر این سازمان را عصر یکشنبه در منزل خود و علی جمالی مسئول کمیته سیاسی این سازمان را همان زمان در محل کارش بازداشت کرده اند.

در حال حاضر چند نفر از اعضای بلندپایه سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) از جمله احمد زیدآبادی (دبیرکل)، عبدالله مومنی (سخنگو)، و علی ملیحی (مسئول روابط عمومی) در زندان هستند.

حسن اسدی زیدآبادی پیش از این یک بار دیگر در روز ۱۲ آبان ۱۳۸۸ بازداشت و بعد از حدود ۴۰ روز حبس در روز ۲۲ آذر همان سال آزاد شده بود.

دادگاه آقای اسدی زیدآبادی روز ۱۲ مرداد ۱۳۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و آقای اسدی به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت نظام"، "تبلیغ علیه نظام"، "اخلال در نظم عمومی" و "توهین به رییس جمهور" محاکمه شد. حکم این دادگاه هنوز صادر نشده است.

iranazadiran - ایران - تهران
رویتان سیاه ای قاتلان آزادی و آزادگی که با این نسل آزاده و با قابلیت اینگونه رفتار نکنید.
دوشنبه 1 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
به اتهام ِ توهین به "رهبــــــــــر ِظلم و جنایت " اینها را در زندان نگهدارید تا زندانها. پُر شوند و چون دیگه جا نیست !مجرمان .قاتل ها.دزدان. ..و...را از زندان آزاد کنید!. تا بدزدند!بکشند! تجاوز کنند! امنیّت را از کشور دور کنند!!"
دوشنبه 1 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.