مردم زنجان بهت‌زده از برکناری دکتر ثبوتی رئیس ‌دانشگاه زنجان + عکس


مردم زنجان بهت‌زده از برکناری دکتر ثبوتی  رئیس ‌دانشگاه زنجان

برکناری پرفسور دکتر ثبوتی پایه‌گذار و رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، با اعتراض "مجمع نمایندگان" این شهر در مجلس و دانشجویان روبرو شده است. وزیر علوم دکتر رسول خدابخش را به جای دکتر ثبوتی تعیین کرده است.

پروفسور یوسف ثبوتی رئیس برکنار شده دانشگاه در زنجان

به گفته دکتر امیرحسن سعیدی مدرس رشته ادبیات و مشاور پیشین دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، دکتر ثبوتی، به خاطر خدمات فرهنگی و علمی بزرگ خود، در میان مردم زنجان از محبوبیت زیادی برخوردار است و پس از برکناری وی، شهر در بهت و حیرت فرو رفته است.

 

خدمات علمی پروفسور ثبوتی

 

خبرگزاری ایسنا در معرفی پرفسور ثبوتی می‌نویسد: «نظام ترمی- واحدی کنونی از دستاوردهای دکتر ثبوتی برای نظام آموزشی کشور است.»

 

ایسنا همچنین دکتر ثبوتی را طراح رصدخانه ابوریحان بیرونی در شهر شیراز معرفی می‌کند که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی افتتاح شده و بزرگترین رصدخانه فعال ایران است.

 

حکم برکناری دکتر ثبوتی را کامران دانشجو وزیر علوم دولت دهم  صادر کرده است. دانشجو کسی است که مسئولیت ستاد انتخابات وزارت کشور را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد به عهده داشت و پیش از شمارش آرای مردم، پیروزی احمدی‌نژاد را در سیمای جمهوری اسلامی به آگاهی همگان رساند.

 

برخی از رسانه‌های ایرانی، تاکنون بارها صلاحیت کامران دانشجو را برای احراز مقام وزارت علوم کشور به چالش کشیده‌ و نوشته‌اند که احمدی‌نژاد این پست را به عنوان پاداش خدمات دانشجو به وی تفویض کرده است.

 

تربیت دانشجوی قانون‌پذیر

 

کامران دانشجو در حکمی که برای رئیس‌جدید دانشگاه زنجان صادر کرده، از جمله از وی خواسته است در جهت تربیت "دانشجویان قانون‌پذیر با نگرش ارزشی و معنوی" بکوشد. یکی از ویژگی‌های دکتر ثبوتی این بود که در ۱۹ سال گذشته اجازه نداد نهادهای حراست و بسیج در دانشگاه تحت ریاست وی شکل بگیرد.

 

دکتر امیرحسن سعیدی، تا یک سال پیش هم در رشته ادبیات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان تدریس می‌کرد و هم مشاور پرفسور ثبوتی در امور فوق برنامه فرهنگی و هنری بود. او در گفت‌وگو با دویچه‌وله، زوایای شخصیت دکتر ثبوتی را می‌شکافد و دلایل احتمالی برکناری وی را توضیح می‌دهد.

تصاویر پروفسور ثبوتی و زنجانی هادر اولین روز پس از برکناریِ وی

Pezhman - اتریش - وین
رژیم با داشتن اینگونه دوستان بیشعور(کامران دانشجو وزیر علوم ) نیازی به دشمن ندارد.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
دلایل برکناری ایشون احتمالا اینها هستند: 1- قیافه ایشون کریه المنظر و ترسناک نیست! 2- ایشون فاقد پشم و کرک بر صورت هستند و شپش‌ها نمی‌توانند در ریش و پشم ایشان لانه کنند! 3- ایشان تر و تمیز هستند و بوی گند از ایشان به مشام نمی‌رسد! 4- تیپ لباس پوشیدن ایشان شبیه امت حزب الله نیست یعنی لباس ایشان لباسی غیر از یک پیراهن 2500 تومانی رنگ و رو رفته و یک شلوار شش جیب کثیف و نعلین است! 5- حتما تا به حال رد پای خامنه‌ای را بر زمین بوس نکرده! 6- قطعا با دانشجویان مثل انسانهای شریف برخورد می‌کند که گناهی نابخشودنی است! 7- دانشجویان از ایشان نمی‌ترسند و او را پدر خود می‌دانند و ...
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
hovakhshatare - ایران - تهران گل گفتی بخدا
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

kishmish sabz - آمریکا - لس آنجلس
واقعاً از دیدن عکسهای دانشجویان کیف کردم، دمتون گرم جوونا که قدر سَره از ناسَره رو میدونین و زنده باد جرأتتون که این رو نشون میدین!.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

alibabatabrizi - ایران - تبریز
hovakhshatare - ایران - تهران افرین خوب و عالی گفتی .اصلا قیافش نمیخوره که طرفدار خرمنه ائی باشه.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
چیزی که برای من جالب است این است که ایشان حدودا هشتاد ساله هستند. با این اوصاف ایشان باید با افتخار بازنشسته شوند (گرچه مسلما جانشین لایقی برای ایشان انتخاب نخواهد شد). حال چرا ایشان را به جای بازنشسته، معزول کرده اند؟ تنها پاسخی که می توان داد این است که دولت احمدی نژاد از آزار دادن مردم و وادار کردن آنها به اعتراض لذت می برد.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

azadi - ایران - کرج
حکم اخراج برای ایشان مایه افتخار و مباهات هست.کسی که با این رژیم سر یک سفره ننشینه و از نجاسات این رژیم تناول نکنه باید به خودش افتخار کنه. من به جای ایشان با دیدن این عکسها احساس غرور کردم.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

sonet - ایران - تهران
این اقا از اقوام ماست امیدوارم موفق باشه . ادم خیلی با شعور و با علمیه
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

albalooo - ایران - تهران
خلایق هرچه لایق خر که قدر گوهر رو نمی دونه
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
منم مات و مبهوت شدم. فرار مغزها, بزرگترین "جنایت "در حق یک اجتماع و فرهنگ.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
انسانهای باشرف وباسواددوستان خامنهای ودیگردزدان مال وجان مردم نیستند!. ماینز
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

romano - ایران - تهران
hovakhshatare - ایران - تهران می‌گم چندتا روجا انداختی از جمله 8- ایشان دزد نیست 9 - مدرک قلابی ندارد 10- به دانشجویان دختر در دانشگاه .. نکرده تا پست در وزارت خانه بگیرد 11- از یک خانواده با اصل و نسب است و سر سفره پدرش بزرگ شده 12- در موقع انقلاب و جوانی وقت لات بازی و انقلاب کردن نداشته و دنبال درس و مشق و پژوهشش بوده 13- تحقیق دانشگاهی مردم را ندزدیده و جای خودش جا بزنه 14- تعدادی تالیف واقعی مال خودش داره 15 - باتربیت هم هست و ممه را لولو برده ، از ننشون قهر می کنن ، استرالیاییها چوپانند، کره‌ایها باید سیلی بخورند، کشورهای دیگه اونجاشون سوخته و از این حرفها هم نمی زند. بدون شک برداشت ایشان از این پست با توجه به معاصی انسانی بالا حق مسلم دولت و .. است. مردک پرو حالا که ردش کردن می‌تونه بره پیش ننه خدا بیامرزش گریه کنه
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب دین اسلام ضد دانش ضد زن ضد حیوان ضد پیشرفت وخلاقیت ضد طبیعت ضد شادی خلاصه ضد تمام چیزهای خوب
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
بسمه تعالی. جناب آقای دکتر ثبوتی؛. با سلام. ورود شما را به خیل عظیم اساتید و فرهیختگان «رانده شده» اما نه «مانده شده» به آغوش پاک مام وطن و فرزندان غیور این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض نموده، و از خداوند منان طول عمر شما استاد گرانقدر را خواستاریم...همچنانکه نامتان در قلبهایمان ماناست.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
تو این مملکت که دست این ارازل و اوباش افتاده مدرس بودن یعنی جرم. با سواد و معرفت و دانش بودن یعنی جنایت. همین اینجا اقا اومده به هوای فتوا دادن به نویسنده ها!!! همه رو ساقه گلابی خطاب کرده، مصدق که دشمنان کودتاییش براش احترام قائل بودن رو تشنه قدرت و دنبال تاجگذاری خونده و مینویسه اینها همه فکت هستن و در ادامه چون از همون اول میدونه این نوشته غیر از پورپیران ،این خائن به ایران بر نمیاد، مینویسه لطفآ برای من از کتابها فکت نیارید، تاریخ بدرد نمیخوره! بعله اقا جهالت و نادانی و دهن دریدگی مد شده وقتی رئیس جمهورشون عهدنامه گلستان رو میگه گلستان چای انتظار دارید دنباله روهاش به مونالیزا نگن« ژاکن»؟!!!!
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

Negah* - المان - فرانکفورت
. **فلک به دست مردم نادان دهد زمام امور**. تو اهل فضلی و دانش، همین گناهت بس**. حکومت جهالت ونادانی اسلامی لیاقت این مغز ها را ندارد یک مشت بیسواد واراذل واوباش حکومت ظلم وفساد ودروغ وریا را که همون خودی هاوکاسه لیسان رژیم هستند بر عهده دارند وبر اسب جهل وناد انی وخرافات می تازند.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

safih - اصفهان - ایران
جای تعجب نداره کارهای مادام العمر برای این قبیل آدم ها طراحی نشده... ریاست دانشگاه که مقام رهبری یا مجلس خبرگان و شورای نگهبان نیست که مادام العمر باشند.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

ayazz - ایران - زنجان
برکناری ایشان فقط یک دلیل داشت و آن اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان درمدت 20 سالی که ایشان رییس آن بودند با اینکه یکی از دانشگاه های تراز اول ایران به حساب می آید و همه دانشجویان آن در مقاطع بالاتر از فوق لیسانس تحصیل می کنند و دانشجوهای بسیاری هم از کشورهای خارجی در آن درس می خوانند بدون بسیج و حراست و نهاد رهبری اداره شد
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
در حکومت اراذل و اوباش و انصار حزب الله انسانهای نیک جایگاهی ندارند. درود و سلام خاص به این استاد گرانقدر بدانید که مهم جایگاه قلب ملت و دانشجویانتان است که در آن در مقام بالایی نشسته اید و ماندگارید.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.