مرتضوی و دو مقام قضایی دیگر مرتبط با کهریزک تعلیق شدند


مرتضوی و دو مقام قضایی دیگر مرتبط با کهریزک تعلیق شدند

محاکمه مرتضوی یکی از خواسته های اصلی خانواده های قربانیان کهریزک است

حکم تعلیق سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، و دو مقام قضایی دیگر به دلیل تخلفاتشان در پرونده مربوط به بازداشتگاه کهریزک صادر شده است.

یکی از وکلای خانواده های کشته شدگان در کهریزک به بی بی سی فارسی گفت سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران، حسن دهنوی (مشهور به قاضی حداد)، معاون امنیت وقت دادستان تهران، و علی اکبر حیدری فر، دادیاری که دستور انتقال معترضان به بازداشتگاه کهریزک را صادر کرده است، از مقام خود تعلیق شده اند.

یک روز پیش از این خبرگزاری مهر به نقل یک از "منبع آگاه" از صدور حکم تعلیق سه مقام قضایی در پرونده کهریزک در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ خبر داده بود و روز دوشنبه اول شهریور ۱۳۸۹ غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور، تعلیق سه مقام قضایی مرتبط با پرونده کهریزک را تایید کرد.

امیر جوادی فر، محسن روح الامینی و محمد کامرانی

روز ۱۸ تیر ۱۳۸۸ تعدادی از بازداشت شدگان اعتراضات خیابانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری به بازداشتگاه کهریزک در جنوب تهران منتقل شدند و در جریان شکنجه های صورت گرفته در این بازداشتگاه، سه نفر از آنها به نام های امیر جوادی فر، محسن روح الامینی و محمد کامرانی کشته شدند.

بعد از انتشار خبر کشته شدن این افراد، پرونده ای در این مورد تشکیل شد و بعد از برگزاری چند جلسه دادگاه سرانجام سازمان قضایی نیروهای مسلح در تاریخ ۹ تیر ۱۳۸۹ روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که دو نفر را مسئول قتل آن سه نفر شناخته و آنها را علاوه بر "قصاص نفس"، به تحمل حبس، انفصال موقت از خدمت، پرداخت جزای نقدی، تحمل شلاق تعزیری و پرداخت دیه هم محکوم کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، ۹ متهم دیگر پرونده هم به اتهامات مختلف به تحمل مجازات هایی چون تحمل حبس، پرداخت دیه و جزای نقدی، انفصال موقت از خدمت و تحمل شلاق محکوم شده اند.

بعد از صدور این حکم عبدالحسین روح الامینی، پدر محسن روح الامینی، که خود از مسئولان حکومتی ایران است، خواهان محاکمه سعید مرتضوی، معاون او و دادیاری شد که احکام انتقال بازداشت شدگان به کهریزک را صادر کرده است.

اکنون این احتمال وجود دارد که با صدور حکم تعلیق برای سعید مرتضوی، حسن دهنوی (حداد) و علی اکبر حیدری فر، این افراد محاکمه شوند.

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
احتمال ارتقا مقام نیز نمیتواند بیربط با این تعلیق باشد. مرتضوی محاکمه شود؟! در جمهوری اسلامی؟! چه عرض کنم. ببینیم و تعریف کنیم. شادباشید.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
من به دنبال آدرسی میگردم که قیمت اقلام مخابراتی مثل بهای سیمکارت و مکالمه در کشورهای مختلف را داشته باشه. اگر از کاربران کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
هموطن عزیز !!؟ متهم اصلی پرونده کهریزک و تمام جنایت های که در کشورمان میشود خمینی و جانشین ضحاکش خامنه ای میباشد !!! بنابر این همه باهم متحد شویم و این حکومت دیکتاتوری مذهبی را نابود کنیم ..مرگ بر اصل ولایت فقیح ،،!!!درود به ایرانی ازادیخواه ،،، ننگ به طرافداران این حکومت که خود جنایتی به حساب میاید
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

nimaaa - امریکا - نیویورک
تعلیق در مقابل قتل
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

احتراز - آلمان - دورف
همه رو گذاشتن سر کار، دستور از اون بالا بوده. حالا ممکن ۲ تا مهره بسوزنن، تا یه ذره مردم آروم بشن.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Ali-afghanistani-Sweden - سوئد - جنوب سوئد
فکر کنم که بجای گربه های مشهد بهتر است که این گربه های تهران را عقیم کرد
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
مرتضوی از جنایت کارانی هست که به موقع محاکمه اساسی میشه. دوستان فکر کنید که هر روز با این وحشت چشم را باز کردن هم کم عذابی نیست..
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
میخواهم فقط روزی را ببینم که این مرتضوی همون بلائی که سر مادرها و پدرها و خواهرها و برادرهایمان اوردند .بر سر این مرتضویها بیاورند تا درس عبرتی بشود برای مزدورانی که با این رژیم همکاری میکنند
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
اگر این حرام لقمه ٬ مرتضوى را فرارش ندهند و به راستى مجازات کنند حداقل یک مرهم جزئى است بر درد هاى جوانانى که در کهریزک شکنجه شدند
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.