به جای دویست هزار نفر، یک هزار نفر از تهران رفتند


به جای دویست هزار نفر، یک هزار نفر از تهران رفتند

محمود احمدی نژاد گفته است برای کسانی که تهران بروند امتیازاتی در نظر گرفته می شود

مهلت یکماهه برای خروج ۴۰ درصد از کارمندان تهرانی از این شهر در حالی امروز جمعه ۳۱ مرداد ( ۲۲ اوت ) به پایان رسید که آخرین آمارها از ثبت نام تنها ۷ هزار کارمند و خروج هزار نفر در پایان این زمان حکایت دارد.

این در حالی است که گفته می شود با اجرای این طرح ۲۰۰ هزار کارمند از تهران خارج می شوند.

طرح خروج کارمندان از تهران پنج ماه پیش و بعد از آن از طرف دولت مطرح شد که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به زلزله خیز بودن شهر تهران و احتمال وقوع آن گفت که " اقلا پنج میلیون نفر باید از تهران بروند."

پس از آن احمد بزرگیان، معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری اعلام کرد:" خروج ۲۰۰ هزار کارمند همراه با خانواده هایشان از تهران در در دستور کار دولت قرار دارد."

برای تشویق کارمندان به خروج از پایتخت، دولت اعلام کرد که برای کسانی که از تهران به شهرهای دیگر مهاجرت کنند دولت امتیازاتی در نظر گرفته است از جمله اعطای وام با سود چهار درصدی برای خرید مسکن و همچنین افزایش حقوق به میزان ۲۹ تا ۵۰ درصد.

این در حالی است که اعلام تسهیلات دولت برای تشویق کارمندان به مهاجرت از تهران به شهرهای دیگر ، با واکنش های مختلفی روبروشد.

بعضی از کارشناسان این سوال را مطرح کردند که آیا افزایش حقوق و پرداخت وام خرید مسکن می تواند کارمندان ساکن تهران را به خروج از این شهر تشویق کند؟

از طرف دیگر برخی از کارشناسان و مسئولین شهر تهران اجرای چنین طرحی را با توجه به سطح امکانات رفاهی، آموزشی و درمانی در سایر شهرها در مقایسه با شهر تهران " غیرعملی" دانسته اند.

alexxx - اتریش - وین
بابا دولت ایران پر از نابغه شده  , باید در سطح دنیا اعلان کنن کشورهایی که مشکل برنامه ریزی دارن در زمینه رشد جمعیت, نوسان اقتصادی, سیاست نظامی و غیره و غیره میتونن از دولت ایران کمک بگیرن اگه همه کشورها از این شانس استثنائی استفاده کنن خواهید دید در کوتاه ترین مدت دنیا را سر و سامون میدن اینهو ایران. دیگه احتیاج به جنگ و این حرفها هم نیست همه همینطوریش جنگزده وفلکزده خواهن بود. اقا این احمدی نژاد رو اصلا صادرش کنید. مردم راحت بشن. اینو اخرش یا امریکا یا روسها میدزدنش, ایران رو فلج میکنن. این هم فقط وقتی توی هواپیماس, که تو هوا زده باشنش.
یکشنبه 31 مرداد 1389

ahmad shah niazy - افغانستان - کابل
بهتر بود به جای وام برای کارمندان دولت به طور مستقیم مسکن داده می شد.
دوشنبه 1 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.