قاچاقچی مهاجران افغانی قصاص می‌شود


قاچاقچی مهاجران افغانی قصاص می‌شود

مردی که یک مهاجر افغانی را از مشهد به صورت غیرقانونی به تهران منتقل کرد و به دلیل عدم پرداخت پول به قتل رساند از سوی دادگاه به قصاص محکوم شد.

شامگاه 25 دی سال 83، مأموران کلانتری 160 از طریق مرکز فوریت‌های پلیس، از وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در محدوده «باغ‌آذری» باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند یک تبعه افعانی بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است و صاحب یک جگرکی، قاتل را داخل مغازه‌اش محبوس کرده است.

با اعتراف متهم به درگیری و قتل، قرار مجرمیت وی در دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

جلسه محاکمه متهم در تاریخ 9 آبان 85 در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد. قضات دادگاه در نهایت با توجه به اینکه اولیای‌دم شناسایی نشدند، وقت مجددی را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کردند.

بعد از گذشت 4 سال، اولیای‌دم مقتول شناسایی نشدند تا اینکه صبح امروز آخرین جلسه دادگاه برای رسیدگی به این پرونده برگزار شد. نماینده دادستان خواستار قصاص متهم شده بود.

متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: شاگرد راننده اتوبوسی بودم که در مسیر تهران_مشهد فعالیت می‌کردیم. بعضی اوقات ضمن قاچاق موادی مانند چای، برنج و آب‌میوه، تعدادی از افغانیان را که غیرقانونی وارد کشور می‌شدند با دریافت مبالغی به تهران می‌آوردیم.

وی ادامه داد: مقتول هم یکی از آنها بود و قرار شد بعد از رسیدن به تهران، مبلغ 140 هزار تومان به ما پرداخت کند اما به محض رسیدن به تهران با بیان اینکه پولی همراه ندارد، از من خواست به خانه یکی از دوستانش برویم تا به من پول بدهد.

متهم افزود: آن روز، مقتول ساعت‌ها مرا به دنبال خودش کشاند اما از پول خبری نبود. به همراه من به ترمینال آمد و شب با اصرار از من خواست به محل قبلی برویم تا به من پول بدهد. به محل حادثه رفتیم ولی ناگهان به سمت من حمله کرد و قصد خفه کردن من را داشت.

وی ادامه داد: من که خودم را در حال مرگ می‌دیدم، چاقویی را از جیبم درآوردم تا او را بترسانم، اما او به کار خود ادامه داد،‌ تا اینکه من مجبور شدم، او را بزنم. وقتی او را بی‌حال دیدم قصد کمک کردن به او را داشتم اما صاحب جگرکی مرا به داخل مغزه برد و در را روی من قفل کرد تا او مرد.

بعد از اظهارات متهم، قاضی عزیزمحمدی ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به قصاص محکوم کرد.

armin_taroos - نیوزلند - وایتینگا
چی عجب خون یک انسان پایمال نشد و دادگاه براش تشکیل شد.
دوشنبه 1 شهریور 1389

oneiran - سوئد - استکهلم
کار بسیار خوبی هست باید جلوی ورود خارجیها رو به ایران بگیریم!.
دوشنبه 1 شهریور 1389

mary. - ایران - تهران
oneiran-سوئد- استکهلم: جالبه که خود شما توی یه کشور دیگه اقامت دارین و مخالف حضور خارجیها هستین! اگه اهالی سوئد هم نظرشون مثل شما باشه، چه میکنید؟ نکنه چون خارجیهای این خبر افغانی هستن، خوشتون نیومده؟! منم موافق حضور افغانی‌ها به عنوان نیروی کار در ایران نیستم، ولی باید درک کرد که به خاطر شرایط خاص کشورشون، مثل بعضی از هموطنان خودمون مجبور به ترک وطن میشن.
دوشنبه 1 شهریور 1389

mary. - ایران - تهران
به همه دوستان توصیه میکنم کتابهای «هزار خورشید تابان» و «بادبادک باز» اثر خالد حسینی رو بخوانند.
دوشنبه 1 شهریور 1389

maryamf - بلزیک - لی یز
. از کی تا به حال جمهوری اسلامی برای جان یک افغانی دادگاه تشکیل میدهد؟ این یارو حتما به یه آخوندی رشوه سروقت نداده اینجوری برایش پرونده سازی کردند. .
دوشنبه 1 شهریور 1389

یه انسان - انگلستان - لندن
اگر قصدت آدم کشی نبوده پس چرا بهش چاقو زدی اصلا چرا چاقو همراهت بوده.فقط 140 هز ارتومن به خاطر این مبلغ؟واقعا جای تا سف داره.قابل توجه . oneiran -باید جلوی خارجیها رو بگیریم راست می گی پس من وشما هم باید بر گردیم ایران چه طرز تفکری داری.
دوشنبه 1 شهریور 1389

afghn boy - دانمارک - ویبورگ
این واقعا جای تاسف است که بعضی همزبانان ایرانی انهم در اروپا چنین نظرات غرض الودی میدهند. قانون برای همه یکسان است در همه جای دنیا.خوبست کمی به خودمان بیاییم ودنیا را انطوری که هست ببینیم نه انطوری که دلمان میخواهد تفسیر کنیم
دوشنبه 1 شهریور 1389

آینه - انگلیس - لندن
oneiran - سوئد - استکهلم . شما سوئدی هستید؟ کجا فارسی به این خوبی یاد گرفتید؟ اگر در جواب میگید ایرانی هستی که شک دارم باشی از کی تاحالا سوئد هم جزو ایران بوده ما خبر نداشتیم و اگر قبول داری که سوئد جزو ایران نیست به عنوان خارجی در سوئد چیکار میکنی؟ یادم باشه حرف شما رو به مردم سوئد بگم باید جلوی ورود خارجی ها رو گرفت
دوشنبه 1 شهریور 1389

oneiran - سوئد - استکهلم
mary. - ایران - تهران. زندگی کردن در یک کشور دیگر و داشتن عقده ضد خارجی بودن دو موضوع متفاوت هست.مثال شما بیش دکتر می رود دکتر می گه که شما نباید سیگار بکشید ولی بعد متوجه میشود دکتر خودش سیگار می کشه حرف دکتر از بابت سیگار نکشیدن درست هست ولی اگر خودش اهمیت نمی ده به معنیی این نیست شما هم بخاطر کار ایشون شما باید سیگار بکشید!.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

yas21 - امریکل - نشویل
اینه-انگلیس-لندن. حرف دل من و خیلی ها رو زدی متشکرم
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Ali-afghanistani-Sweden - سوئد - مالمو
. oneiran - سوئد - استکهلم. طرز تفکر شما مثل احمدی نژاد است اصلا انکشاف نکردین. مهاجرین و یا پناهجویان همیشه مهمانان نا خواسته در کشور مزبان هستند. خودت در کشور سوئید پناهنده هستید ایا درست است که سوئیدیها بگویند که خارج ها ازین کشور خارج شوند? شما هم سوئید را ترک کنید و بروید ایران. مهاجرین افغانستانی تو ایران مثل یک پناجو نیست بلکه شب و روز کار میکنند و زحمت میکشند . نه تنها بار دوش دولت ایران نیست بلکه ماهانه مبلغ به مزدوران جمهوری ایلامی پرداخت هم میکنند. در حالکه شما در این کشور از پول سوسیال تغذیه میکنید. سویدسوئیدسللوند
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

oneiran - سوئد - استکهلم
Ali-afghanistani-Sweden - سوئد - مالمو. سوئدی ها می تواند بگند که خارجیها باید از سوئد بروند!ومجبور کنند کشور خودشون هست.من هم چون ایران کشور من هست دوست دارم خارجی نداشته باشیم حتی اگر پروفسور هم که باشه!. 1.5 میلیون شغل رو خارجیها فقط در ایران اشغال کردند,قتل,تجاوز و غیره پیش کش!
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

kadafi - ایران - مشهد
بله جلوی خارجیها رو باید گرفت، یارو هنوز آدم نشده. دستتی دیگه کامنت‌های خوبی‌ گذشته بودن، قانون باید یکی‌ به واسه همه، حالا نمیدونم این دستیی که رو حرف اون یارو سوئدی حرف زدن ایرانی‌ بودن یا افغان. می‌خوام بگم اینو تو سوئدی خیلی‌ پست بودی. چرا تو آدم نشدی با اینکه امدی تو یک کشور خارجی‌، شاید تو دهات هستی‌ هنوز،....
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

Ali-afghanistani-Sweden - سوئد - جنوب سوئد
oneiran - سوئد - استکهلم. شما اشتباه میکنید. وقتیکه ایران کشور تون هست پس اینجا چه کار میکنی؟ حتما یه مشکیلی دارید که اینجا آمدی. بنابرین افغانها هم مشکیلی داشته که کشورش را ترک کرده. افغانستانیها قاتل و متجاوز نستند. اون که قاتل و متجاوز هستندعمو های تون یعنی ملا ها ؛ قاضی مرتضوی، بسیجی ها، ..... هستند. این اتهام تون علیه افغانستانی ها تکرار اتهامات رژیم است. دید شما با اخوند ها شبیه هم است.
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

bi taraf - فنلاند - اسپو
شما بئ کارین که بااین oneiranسروگله میزانین جواب ابلهان خاموشیست.
چهار‌شنبه 3 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.