من محمد مایلی کهن ؛ پاک هستم


من محمد مایلی کهن ؛ پاک هستم

خبر آنلاین : میکروفن‌ها فروخته می‌شوند. این جدیدترین اتهام محمد مایلی‌کهن است. سرمربی سایپا که این بار به زعم خود می‌خواهد در کوس رسوایی سیما بکوبد. از باندی مافیایی که در رأس آن مزدک میرزایی قرار دارد. گزارشگر شبکه سوم که سیبل حملات مایلی شده چون در پایان بازی پرسپولیس و سایپای فصل قبل گفته بود: «باید دید مایلی اگر بازی را می‌باخت هم حاضر بود با دایی دست بدهد».
و البته همین مزدک مافیایی روی مصاحبه‌های حاجی و دادرس «گفتار متن» گفته بود. پس او سر منشاء همه ناپاکی‌های رسانه‌ای فوتبال است و مایلی برای محو کردن او با همین دو دلیل مستند می‌تواند راه بیفتد به ساختمان سیما برود تا به ضرغامی و پورمحمدی شکایت کند یا اصلاً حتی بالاتر برای گرفتن حقش می‌تواند فغانش را به گوش بزرگان اجرایی کشور برساند.
مایلی که همیشه راست می‌گوید؛ «مگر درباره آن مربی منشوری نگفتم؟ دیدید که همیشه درست می‌گفتم».
مایلی خشمگین است از مهدی دادرس. مایلی خشمگین است همان طور که از دایی دل‌چرکین است، همان طور که از علی کفاشیان و تاج دلش به درد آمده، درست مثل حسش نسبت به امیر قلعه‌نویی و تقریباً باقی اهالی فوتبال.
 حاجی از همه آدم و عالم می‌نالد. چون اوست تنها منادی فوتبال پاک در ایران؛ «به من که نمی‌توانید تهمت ناپاکی بزنید. من محمد مایلی‌کهن هستم. (1*)»
او که هیچ وقت غیر از توانایی‌های فوتبالی‌اش مستمسکی برای رسیدن به پست‌های مختلف ندارد. این بار او مزدک را بهانه می‌کند و به دادرس می‌تازد چون این مدیر سابقا رزمنده که حالا مشاور باشگاه سایپاست، گفته خوب نیست دایی و مایلی به هم بتازند. چون به یاد سرمربی سابق تیم ملی آورده روزگاری از فنس‌ها بالا رفته که تماشاگری را ارشاد کند یا از روزی گفته که گزارشگر رادیو را نهی از منکر کرده بود و البته درس اخلاق را در اردوی تیم ملی با ضرب دستش به خبرنگار با سابقه مطبوعات آموخته بود و البته هنوز افسوس می‌خورد که چرا خبرنگار دیگری در همان تمرین بی‌آنکه از حاجی درس اخلاق را بیاموزد، از ورزشگاه آزادی گریخت.
مروری بر خاطراتی که انگار حاجی دیگر علاقه‌ای به شنیدن‌شان ندارد. او که حالا با بالا رفتن سن و سالش از قوای قهریه برای آموزش‌های اخلاقی استفاده نمی‌کند و گفتار را جایگزین دستان توانمندش کرده. او حالا دادرس را ملامت می‌کند و به او می‌تازد؛ «چرا تاریخ را ورق می‌زنی آقای قهرمان سفرهای مختلف و نفر اول پرش ارتفاع؟! چرا از خوبی‌های کارنامه کاری‌ام نمی‌گویی؟ از سومی در جام ملتهای آسیا. . .»
از روزگاری که او ناگهان سرمربی تیم ملی شد درحالی که ناصر حجازی را در اوج دوران موفقیتش به بهانه‌هایی واهی از لیست داریوش مصطفوی خط زدند و کارشناس دفتر امور مشترک فدراسیون‌های سازمان ورزش هدایت تیم ملی را در دست گرفت و سوم آسیا شد. و این شد بزرگترین نقطه مربیگری مردی که تا همین 4 سال قبل هم هنوز کارمند سازمان بود. مردی که در کارنامه باشکوه مربیگری خود اگرچه هیچ گاه قهرمان نبوده؛ اما ناکامی در تیم ملی در راه جام جهانی 1998 و حذف تیم ملی امید از بازی‌های آتن را دارد. او که در زمان دادکان هم کارمند سازمان بود، هم مربی سایپا و هم سرمربی تیم امید ایران. حالا مهم نیست که آیا او را باید مسبب سقوط فولاد و پیکان به دسته پایین‌تر دانست یا نه. مهم این است که حاجی جبهه نرفته که خدمت سربازی را هم با معافیت کفالت پشت سر گذاشته (2*) در آستانه دهه ششم زندگی خود همچنان پاک‌ترین مرد فوتبال ایران است. از ارزش‌ها دفاع می‌کند، فریاد می‌زند و با تخریب لسانی به جای تذکر لسانی، وظیفه فرض شده برای خود را پیش می‌برد که شاید اگر سالهای شبابش را سپری نکرده بود در اوج خشم شاید هنوز هم نهی از منکر را با قوای قهریه به کار می‌بست.

*1: فروردین ماه 1388؛ محمد مایلی‌کهن، کنفرانس مطبوعاتی بازی تیم‌های استقلال و سایپا، ورزشگاه آزادی

*2: نهم اردیبهشت 1388؛ محمد مایلی‌کهن، خبرگزاری مهر، پس از حضور در نشست کمیته انضباطی، فدراسیون فوتبال

فرهاد عشوندی

Punisher - ایران - شیراز
پاچه خارررررررررررررررررررررررر
شنبه 30 مرداد 1389

طاطا - ایران - تهران
کم نیستند از این آدمای حقیر و متوهم توی این مملکت.
شنبه 30 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
این یارو کلنگ پاکی را در چه میدونه؟ هنوز توضیحی نداده ولی فضولی، بددهنی، پرخاشگری، پاچه خواری، زیرآب زنی، غیبت اینها فضیلت نیست و پاکی هم به حساب نمیآد.
شنبه 30 مرداد 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
یعنی اگر سرش تو اخور رژیم نبود و یا پشتش به جایی گرم نبود بازهم اینطوری هارتو پورت میکرد ??? مرتیکه روانی .
شنبه 30 مرداد 1389

قاضی القضات - ایران - تهران
از کهن ال ایام این ادم مایل بوده .. خود پاک بینی و از ادم و عالم طلب کار بودن,و عقل کل بود ن بیماری مزمن جماعت حزب اللهی, بسیجی اصول گرا , لباس شخصی ,پاسدار و اعضای سگهای نگهبان و امام جمعه های جیره خوار و شخص شخیص مقام معظم رهبری
یکشنبه 31 مرداد 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ولی تو این مجادله مایلی دادرس حرف اخر رو دادرس زد...بهش گفت من اگه جای تو بودم بعد از اون جریان بازی با استقلال که 30 هزار نفر به ناموست تو هین کردند برای همیشه ازین فوتبال میرفتم..تعجب میکنم چرا این اقا وکسانی که شبیه این اقا هستند رو به تیمارستان معرفی نمیکنند...مایلی روانیه ابته خودشم مایله که روانی باشه
یکشنبه 31 مرداد 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
یه جوری خودشو جا زده بود فکر میکردم حداقل 5سالی در خط مقدم جنگیده یا. فرمانده لشگر بوده پس همش باد هواست واقعا بدترین چهره ورزشی که تا حالا. دیدم همین آدمه
یکشنبه 31 مرداد 1389

z.e.molla - ایران - ایران
بپا دوباره....نشی...
دوشنبه 1 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.