فائزه هاشمی: رضایت همسر در لایحه حمایت از خانواده شرط لازم نیست


فائزه هاشمی: رضایت همسر در لایحه حمایت از خانواده شرط لازم نیست

در لایحه حمایت از خانواده هر کدام از بندهای شروط ازدواج مجدد می تواند مجوزی برای چند همسری مرد باشد و در صورتی که هریک محقق شود ، دیگر رضایت همسر اول شرط لازم نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، فائزه هاشمی در نشست خبری امروز شنبه ائتلاف اسلامی زنان که در محل جامعه زینب تشکیل شد ادامه داد: البته در مورد رضایت همسر اول نیز باید دادگاه به این نتیجه برسد که این رضایت قلبی است، با اکراه است و یا اجبار ولی چنین موردی در لایحه حمایت از خانواده پیش بینی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه حمایت از خانواده مواردی پیش بینی شده که دادگاه بر اساس آن اجازه ازدواج مجدد را صادر می کند اظهار داشت: در بندهای این لایحه عدم تمکین زن و یا اعتیاد وی از شرایطی ذکر شده که برای تائید آن نیاز به رای دادگاه است و این نشان می دهد که برای سایر بندها تشخیص دادگاه ضروری نیست و مرد می تواند برای هر کدام از آنها مانند نازایی، ترک زندگی به مدت 6 ماه و غیره با ارایه شاهد و ابزارهای دیگر ادعا کرده و اقدام به ازدواج مجدد کند.

این نماینده اسبق مجلس با انتقاد از گنجانده شدن شرط نازایی زن برای ازدواج مجدد مردان گفت: در حال حاضر اینقدر علم پیشرفت کرده که نازایی معنایی ندارد تا در یکی از بندهایی قانون برای ازدواج مجدد مردان پیش بینی شود.

هاشمی با بیان اینکه یکی دیگر از شروط محکومیت قطعی زن در جرایم عمدی به حبس و یا جریمه نقدی است اظهار داشت: این در حالی است که معصومه ابتکار یکی از اعضای شورای شهر تهران آماری را ارایه کرد که طبق آن 60 درصد حبس زنان به دلیل چک برگشتی به خاطر مسائل مالی همسرانشان است حالا در این قانون به مردانی که از همسرانشان سوءاستفاده مالی می کنند مجوز ازدواج مجدد داده می شود.

وی تاکید کرد: باید در این قانون این اختیار پیش بینی شود که زن با دریافت حق و حقوق خود در صورت ازدواج مجدد شوهرش بتواند طلاق بگیرد و تکلیف فرزندان مشخص باشد. همچنین در این ماده باید مجازاتی برای مردان متخلف پیش بینی شود.

khosh bavar - ایران - کرمان
اینم از فاطی کماندو سبزها ! تا دیروز بعضی سبزیها از این شیرزن سبز ! دفاع میکردند ?!
شنبه 30 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
با زور نمی توان این مشگل رو حل کرد! زن هم حق و حقوقش را باید دولت بدهد مثل تمام کشورهای جهان. چرا مرد و زن را به جان هم میاندازید چرا مرد باید به زن پول بدهد? مرد بدهکار زن نیست و این حس طلبکار بودن را از اول توی دل زن نیندازید. بروید نرخ 30 درصد بیکاری رو حل کنید بقیه مشگلات خود به خود حل میشود.
شنبه 30 مرداد 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
هزاران خانواده را از پاشیدید 2/3 ثروت مملکت را زدیدید و حالا امدی دفاع از حق خانوادها میکنید خجالت هم خوب چیزیه . همه دستون خوندن اولین دشمن ما ایرانیها اول از همه خانواده کثیف شماست.
شنبه 30 مرداد 1389

maryam-azad iran - ایران - اهواز
بله باید بیائید خوزستان و اینجا عمق فاجعه رو در مورد نقض حقوق زنان ببینید زنانی از قوم عرب یا بختیاری که در بازار میوه و ماهی و.. میفروشند و شوهران آنها عیاشی می کنند و هر وقت که بخواهند همسر بر میگزینند من کسی را می شناسم که 4 تا زن دارد و همچنان برای خودش عیاشی می کند و زنان به جون هم افتاده اند و هیچکس هم نیست که به داد این زنان برسد .
شنبه 30 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
واقعا که شما تازی صفتها ایران را بالجن دینی و افکار وحشیانتون به گند کشوندید. فرق شما با طالبان افغانی فقط سنی و شیعه بودن هست. اخه زنیکه تو که وقتی میایی اروپا شلوار جین تنگ و تی شرت بدون استین میپوشی برای کدوم ایه قران تو ایران خودت رو تبدیل به کلاغ سیاه میکنی?
یکشنبه 31 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
حرف این زن منو یاد بلاگ ابتکار سبز که مال خانوم ابتکار هست انداخت رفتم یه سری بهش بزنم این پیغام اومد رو صحنه:. "دسترسی به وبلاگ مورد نظر طبق دستور مقامات قضایی یا عدم رعایت قوانین سایت امکان پذیر نیست."
یکشنبه 31 مرداد 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
..من نمی فهمم دستگاه حاکم فعلی چه پدر کشتگی با "زنان" جامعه دارد؟ براستی مگر "رجال" اقتدارگرای حاکمیت ج.ا. تاکنون چه تاج گلی به سر ایران و ایرانی نهاده اند, و چه توفیقی به حال و روز باورهای مذهبی-دینی مردم کرده اند, که امروزه در عمل به سهم زنان پرداخته و لایحۀ قانونی ضد زن زیر عنوان واهی "حمایت از خانواده" رو به امضا رساندند تا نشان دهند از رأفت دینی و خدمات "مضاعف" ولایتمداران تمام خواه بی نصیب نمانده اند؟؟؟ آیا پرداختن به مسائل پایین تنۀ آقایان(!) به جای طرح برنامه و راهکار خروج از بحران اقتصادی کشور و مشکلات فقر و بیکاری که دغدغۀ اصلی خانواده ها ست, مضحک به نظر نمی رسد؟
یکشنبه 31 مرداد 1389

sapho - ایران - اصفهان
اینم خوشیا دنیا زیر دلش زده کار دیگه ای نداشته بکنه اومده به جنبش زنان پیوسته
یکشنبه 31 مرداد 1389

siamaktg - ایران - تهران
ای بابا ... الان اگه شیوا نظر آهاری این حرفا رو میزد .... حتما تا الان از گردن و جاهای دیگه اعدامش میکردن ... اما این معلوم جاهای بالای درخت نظام نشسته ... کسی دستش به این نمیرسه
یکشنبه 31 مرداد 1389

ali203 - ایران - بوشهر
نه اینکه خودش اهل بزمه خوب بایذ این اراجیف را بگه فاطی جون کمرو و بچه های محل پررو
یکشنبه 31 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
برو پی کارت کلاغ سیاه دزد با ان خانواده شارلاتانت
یکشنبه 31 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.