اعلام تاریخ مذاکرات مستقیم صلح اسرائیل و فلسطینیان


اعلام تاریخ مذاکرات مستقیم صلح اسرائیل و فلسطینیان

خانم کلینتون ابراز امیدواری کرده که مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینیان ظرف یک سال به نتیجه برسد

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که مذاکرات مستقیم صلح اسرائیل و فلسطینیان در تاریخ دوم سپتامبر از سر گرفته می شود.

خانم کلینتون افزود آمریکا از رهبران فلسطینیان و اسرائیل دعوت کرده در واشنگتن با یکدیگر ملاقات کنند.

وزیر خارجه آمریکا افزود به اعتقاد او این امکان وجود دارد که گفتگوهای صلح ظرف یک سال تکمیل شود.

جورج میچل، نماینده ویژه آمریکا برای خاورمیانه گفت مذاکرات مستقیم، تنها راه برای تاسیس یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل است.

وی گفت مقامات دولت آمریکا برای دستیابی به این هدف، حد اکثر کمکی را که در توان انسان است، خواهند کرد.

فلسطینیان قبلا براین مسئله تاکید داشتند که باید به آنها درباره تشکیل یک کشور فلسطینی در مناطق اشغالی سال ۱۹۶۷ تضمین داده شود.

پس از ماهها مذاکرات غیر مستقیم، هم دولت امریکا و هم میانجیگران بین المللی تلاش می کردند تا با کاهش شکاف های موجود، زمینه مساعد را برای ترغیب دو طرف به مذاکره ایجاد کنند.

در هفته های اخیر، جورج میچل، در تلاش برای شروع مذاکرات مستقیم، در صدد برقراری اعتماد و اطمینان بین اسرائیل و فلسطینیان بر آمده بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اخیرا چندین بار تاکید کرده بود که بدون هر گونه پیش شرطی آماده انجام مذاکره مستقیم است.

ولی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی خواستار دریافت تضمین هایی قبل از هر گونه مذاکره شده بود.

به گفته خبرنگار بی بی سی در بیت المقدس، به دلیل وجود اختلافات بر سر مسائل مهم، هیج گونه تضمینی برای موفقیت آمیز بودن مذاکرات آتی وجود ندارد.

Black Chador - امریکا - ولدن
دوم سپتامبر روز عزای عمومی اخوندها- حزب الله- حماس- بسیج و ساندیس خورهای ایرانی و مفت خورهای فلستینی میشه. زنده باد هلری اخوند کش مرگ بر علی چکه ای و طرفداران تازی صفتش.
شنبه 30 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
همش سیا(ه)بازی سیاسی. اسرائیل افطراتی خواهان تشکیل کشوری بنام فلسطین طبق قرارداد اسلو که rabin که توسط امیر متعصب و افراطی بقتل رسید نیستند, زیرا طبق این قرارداد امکان برگشت تمام مهاجران فراری فلسطینی از سراسر دنیا به کشورشان که فلسطین است را میده, و اسرائیل خود و فرهنگ خود را در خطر میبیند که باز دوباره مردم اسرائیل در کشورخودشان در اقلیت هستند و با توجه به تولیدونسل مردم فلسطین, اثری از اسرائیل نخواهد ماند و دولت و جناح نتنیاهو مخالف صلح اسلو road map
شنبه 30 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اگر روزی صلح بین فلسطینیها و اسرائیل برقرار شود//پاشنه ی اشیل حماس حزب الله لبنان و ملایان جنایتکار خواهد بود ولی چون سیاست غرب بدرازا کشاندن این پروسه است بعید می دانم چنین شود.
شنبه 30 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.