اجرای تحریم‌ها علیه ایران از سوی سوئیس

 
اجرای تحریم‌ها علیه ایران از سوی سوئیس

 

پرچم ایران و سوئیس در مذاکرات هسته‌ای سال ۲۰۰۸ سوئیس

دولت سوئیس، روز پنجشنبه اعلام کرد در راستای اجرای تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، یک و نیم میلیون فرانک سوئیس( یک میلیون و چهارصد هزار دلار) از حساب‌های ایرانی‌ها را مسدود کرده است.
 
توماس گراف، یک سخنگوی دولت سوئیس در امور اقتصادی به آسوشیتدپرس گفت که مسدود شدن این حساب‌ها در نتیجه تحریم‌های شورای امنیت علیه برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفته است.

شورای امنیت سازمان ملل، در قطعنامه‌ای که در روز ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ به تصویب رساند، ۴۰ شرکت و جواد رحیقی، رئیس مرکز فناوری هسته‌ای اصفهان، را به فهرست سازمان‌ها و اشخاص تحریمی افزود.

با این حال توماس گراف، سخنگوی دولت سوئیس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که حساب‌هایی که این کشور، مسدود کرده هیچ کدام در فهرست جدید تحریم‌های سازمان ملل قرار ندارند.

به گفته این مقام سوئیسی، در حال حاضر ۷۵ سازمان و ۴۱ فرد ایرانی در فهرست‌ تحریم‌های سوئیس قرار  گرفته‌اند.

سوئیس که یک کشور بی‌طرف است، همچنین می‌گوید از ماه خرداد تاکنون، از ورود ۳۶ بازرگان ایرانی به این کشور جلوگیری کرده است.

سوئیس از ماه خرداد و در راستای اجرای قطعنامه ۱۹۲۹، صادرات ادوات سنگین نظامی به ایران و همچنین سرمایه‌گذاری در این صنایع را   ممنوع کرده است.

در آخرین قطعنامه شورای امنیت علیه ایران، کشورها از فروش یا انتقال هشت نوع سلاح سنگین به ایران منع شده‌اند.

تانک، وسایط نقلیه زرهی، سامانه‌های پرتاب توپ با کالیبر بالا، هواپیماهای جنگی، هلی‌کوپترهای تهاجمی، رزمناور، موشک یا سامانه‌های موشکی از اقلامی هستند که کشورها از صدور آن به ایران منع شده‌اند.

به تازگی، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه ایالات متحده، در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز اظهار داشت که برپایه‌ گزارش‌هایی که به وی می‌رسد مقام‌های ایرانی از اثر تحریم‌ها، «شگفت‌زده» شده‌اند.

هیلاری کلینتون در این مصاحبه تصریح کرد «ما از بسیاری از منابع مختلف در سراسر جهان می‌شنویم که این تحریم‌ها روی فکر ایرانی‌ها تاثیر گذاشته» و آنها با اتخاذ مانورهای تجاری و سیاسی گسترده‌ درصدد جلوگیری از اثرات این تحریم‌ها هستند.

افزون بر تحریم‌هایی که در خردادماه امسال در شورای امنیت به تصویب رسید، اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا و ژاپن هر کدام تحریم‌های یکجانبه‌ای علیه ایران وضع کرده‌اند.

ایالات متحده نیز در ماه‌های اخیر تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران را شدیدتر کرده است و به تازگی دیپلمات‌های آمریکایی با سفر به کشورهای مختلف، خواهان اجرای تمام‌عیار تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران شده‌اند.
khosh bavar - ایران - کرمان
از این کشور مافیایی سویسی هم بخوره, خیلی دردناکه ! دیک به دیک میگه رویت سیاه. پول هر چه دیکتاتور افریقایی و دزدان مافیایی در بانکهای سویس خوابیده و با ان به اقتصادشان رونق میدهند !
جمعه 29 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
فکر نمیکنم این دزدان شارلاتان دست از سر ایران بردارند ان هم سوئیس که کلی پول سیاه سران دزد رژیم را مخفیانه نگهداری میکند
جمعه 29 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
سران رژیم مستقیما در بانکهای سوئیس حساب باز نمیکنن و این حسابهای بانکی همیشه بنام شخص دیگریست تا از مسدود شدن آن جلوگیری کنند. ولی وقتی رژیم سرنگون بشه این پولها هم توسط دارنده حساب بالا کشیده میشه.
جمعه 29 مرداد 1389

ahmad lotfi - سوئیس - زوگ
خدا کند ایران و سوئیس با هم قطع رابطه کنند به نفع ماست که ...
جمعه 29 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
( یک میلیون و چهارصد هزار دلار!!!. خسته نباشید! اون کوچیک کوچیکشون 300 میلیون توی حسابشه بعد شما همش یک میلیون و چهارصد هزار دلار از یه بدبخت بی پارتی رو توقیف کردین! خودتی عزیز.
شنبه 30 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.