علی پروین : کفاشیان فردا به دایی زنگ بزند و ماجرا را پایان دهد


علی پروین : کفاشیان فردا به دایی زنگ بزند و ماجرا را پایان دهد

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: آقای کفاشیان فردا یک زنگ به دایی بزند و او را به فدراسیون دعوت کند و ماجرا را پایان دهد.

علی پروین  درباره مسائل پیش آمده در فوتبال کشورمان اظهاراتی را بیان داشت که در زیر می‌خوانید.

آقای پروین چرا از فوتبال ما دور هستید؟
نمی‌دانم. بالاخره این قسمت من است. فوتبال را دوست دارم؛ اما بهتر است ما پیشکسوتان فقط بیرون گود باشیم. بالاخره آقایان هستند و کار می‌کنند.

اگر شما نباشید، فوتبال ما بی‌مزه می‌شود. قبول دارید؟
این لطف شماست؛ اما ما هستیم. باز هم اعلام می‌کنم، به هیچ‌ عنوان دوست ندارم روی نیمکت تیمی بنشینم. برای همکاری با تیمی باید ببینم چه پیش می‌آید. بالاخره الان تفکرات فوتبالی با قبلی‌ها فرق کرده که قبلاً گفتم فرق این موضوع چیست.

چون درگیری‌ها در فوتبال ما زیاد شده، دوست ندارید باشید؟
خیر، مسئله این نیست. دلایلی دیگری دارد که فقط من و خدایم می‌دانم که انشاءالله بعداً هم شما متوجه می‌شوید.

نظر شما درباره درگیری دایی و مایلی‌کهن چیست؟
یک بار جواب این سؤال را به شما دادم. به حق کاری ندارم؛ اما دایی باید کوتاه می‌آمد؛ حتی اگر حرفش درست بود. متأسفانه همه دست به دست هم دادند تا موضوع دایی و مایلی‌کهن بزرگ‌تر شود. مشکل آنها خانوادگی بود و می‌توانست مانند یک استاد و شاگرد به نحوه زیباتری حل شود. به عنوان مربی سابق دایی از ایشان می‌خواهم که در قبال مایلی‌کهن آرامش لازم را داشته باشد. اگر مشکلی هست، دوتایی و در نشستی آن را حل کنند.

درباره ماجرای کریمی مقصر چه کسی است؟
نمی‌خواهم این وسط قضاوت کنم؛ اما به لطف مسئولان باشگاه استیل‌آذین، هدایتی، آجورلو و بازیکن بزرگی مثل کریمی، این مشکل هم حل می‌شود. اگر این موضوع را باز کنیم، شاید یک قاضی بخواهد تا آن را حل کند. بهتر است فقط بگوییم، انشاءالله با بزرگواری حل می‌شود.

آقای پروین! شما همش می‌گویید بزرگواری و پیشکسوتی؛ ولی دایی در حال شکایت به فیفا است. این موضوع را که می‌دانید؟
دایی به فیفا شکایت نمی‌کند. شاگرد خودم را می‌شناسم. اگر اشتباهی شده و آقای دایی را برداشته‌اند، حالا خودشان بنشینند و کار را تمام کنند. با مصاحبه و فرار از همدیگر، چیزی حل نمی‌شود.

آیا آمدن دایی به تیم ملی به موقع بود؟
نمی‌خواستم این موضوع را باز کنم؛ اما اشتباه کردند که دایی را از تیم ملی کنار گذاشتند چون می‌دانم که امکان نتیجه‌ گرفتن او با تیم ملی بیشتر بود.

تمام اتفاقات از همین‌جا نشأت می‌گیرد. اگر دایی بود، الان شکایتی نمی‌شد.
این موضوع باید دوستانه حل شود. بالاخره دایی برای فوتبال ما زیاد زحمت کشیده است. آقای کفاشیان همین فردا یک زنگ به دایی بزند و او را به فدراسیون دعوت کند و ماجرا را پایان دهد. نمی‌گویم حتماً باید پول را دایی بگیرد یا نگیرد؛ اما این را می‌دانم که به دنبال پول نیست.

از کجا می‌دانید دایی به دنبال پول نیست؟
بالاخره من شاگرد خودم را می‌شناسم. در این وسط چهار تا بزرگ‌تر هم می‌توانند دخالت کنند که خودشان در فدراسیون هستند تا دیگر این اتفاقات پیش نیاید. با مصاحبه کردن خدای ناکرده مسئله به فیفا کشیده می‌شود و آن وقت کاسه چه کنم چه کنم دستمان می‌گیریم.

به نظر شما چرا این درگیری‌ها در روزهای اخیر در فوتبال ما بسیار زیاد شده است؟
نمی‌دانم. به جای مسائل فنی به دنبال مسائل دیگری هستیم. آقاجان اگر طلب‌کار یا بدهکاریم، کنار هم بنشینیم. 20 میلیون را تبدیل به 8 میلیون کنیم. توافق کنیم قال قضیه را بکنیم؛ نه اینکه نزدیک چهار پنج ماه وقت خود را به خاطر این موضوع طی کنیم. این یکی از مشکلات فوتبال ما است که باید حل شود.

نگفتید دلیلش به خاطر چیست؟
از وقتی پول وارد فوتبال ما شد، تمام بدبختی‌ها به وجود آمد. برخی افراد حد خود را نمی‌دانند و چارچوب‌‌ها از بین رفته است.

مگر قبلاً اینطور نبود؟
نه آقا. کدام ماجرا بود که طرفین 6 ماه به همدیگر می‌پریدند تا سوژه روزنامه‌ها شوند. این پول‌ها که در فوتبال ما آمده، نگران‌کننده است. خدا را شکر که سازمان لیگ یک سقف قراردادی را تعیین کرده که امیدوارم این موضوع اجرایی شود.

آقای پروین در خصوص وضعیت پرسپولیس بگویید؟
بالاخره تیم جوانی را دایی جمع کرده است. امیدوارم به عنوان یک هوادار، تیم ما در آینده نیز نتایج درخشان خود را تکرار کند. فقط یک مورد می‌گویم. بازیکنان قدر موقعیت‌ها را بهتر بدانند. من برای دایی و پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم. آنها بدانند همیشه یک هوادار به نام علی پروین مشتاقانه آنها را تشویق می‌کند تا انشا‌ءالله موفق شوند. همانطور که گفتم، پرسپولیس روز به روز بهتر شده و به نظر من از لحاظ بلوغ تاکتیکی نیز نمرات خوبی تا به امروز گرفته است.

آقای پروین! چرا شما را در برنامه‌های تلویزیونی نمی‌بینیم؟
سؤال خوبی پرسیدی. متأسفانه برنامه‌های تلویزیونی را به ساعات آخر شب موکول کردند. مثلاً برنامه فردوسی‌پور کم کم ساعت 12 شب برگزار می‌شود. هر موقع سریال فاصله‌ها را دیدم، با اجازه شما خوابیدم و دیگر به برنامه فردوسی‌پور نرسیدم که حتی آن را ببینم. امیدوارم ساعاتی برای برنامه‌های تلویزیونی در نظر بگیرند که ورزش در اولویت باشد و طرف را تا 3 صبح بیدار نگذارند.

‌در پایان، اگر حرفی دارید بگویید؟
امیدوارم تیم ملی با حمایت همه در جام ملت‌های آسیا موفق باشد. در مرحله دوم هم از فوتبالی‌ها که علی پروین را قبول دارند می‌خواهم دست از این جنجال‌ها بردارند. اگر ما هم حرفی می‌زنیم یا در یک بازی مانند استیل‌آذین و مس کرمان در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنیم، به خاطر عشقی است که به فوتبال داریم. معتقدم اگر در بازی‌های پرسپولیس به ورزشگاه بیایم، امکان دارد برایم و حتی پرسپولیس حرف و حدیث به وجود بیاید. سعی می‌کنم بازی‌های پرسپولیس را بیشتر در خانه نگاه کنم؛ اما اگر لازم شد به ورزشگاه می‌روم. در پایان هم امیدوارم محمد من امسال به او میدان داده شود تا به خواسته‌هایش برسد.

iranjp - ژاپن - توکیو
سلطان پروین پس این همه لطافت و ملایمت با علی دائی تو حرفات همش بخاطر این جمله اخر بود که محمد رو بازی بده !! ای کلک .
جمعه 29 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.