مهدی کروبی: در حال برنامه ریزی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس هستیم

 
مهدی کروبی:
در حال برنامه ریزی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس هستیم

مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت در ایران از شرکت خود در راهپیمایی روز قدس امسال خبر داد و گفت:«در مورد تشکیل هسته های اولیه و برنامه ریزی برای این روز درحال مشاوره با دوستان هستیم و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.»

به گزارش وبسایت سحام نیوز، آقای کروبی تاکید کرده که در این روز شعاری داده نشود که حکومت از آن سوءاستفاده کند و «عکس پاره امام» را نشان دهند که دستانش پیداست اما سر و کله اش پیدا نیست.»

در جریان تظاهرات روز قدس سال گذشته، شعارهای «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» مطرح شد که واکنش های زیادی در طبقات حکومتی ایران در پی داشت. همچنین یکی از بخش های تلویزیونی سیمای جمهوری اسلامی، عکسی پاره شده از آیت الله خمینی نشان داد و تظاهرکنندگان را به براندازی و مخالفت با نظام متهم کرد.

روز قدس، آخرین روز جمعه ماه رمضان است که برای حمایت از فلسطینی ها  در این روز راهپیمایی هایی در سراسر ایران برگزار می شود. از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اعتراض ها به نتایج آن ادامه یافت و تا چندی برخی روزها و راهپیمایی های دولتی و حکومتی، به صحنه حضور معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده بود. 
       
انتخاب حکومت دینی یا غیردینی با مردم است

آقای کروبی گفته است مردم باید برای حکومت دینی یا غیردینی تصمیم بگیرند و می توانند هرگونه حکومتی را برای خود تعیین کنند.

وی افزود:« این حکومتی که امروزه مشاهده می کنیم نه بر پایه جمهوریت است نه بر پایه دیانت. این حکومت آن حکومتی نیست که رهبران به مردم وعده داده بودند.»

آقای کروبی گفت:«متاسفانه اکنون جریانی در راس امور است که ابزار در دست اوست و به خواست مردم توجه نمی کند. باید تفکرات مختلف در عرصه سیاست باشند و اجازه بدهیم که خود را ارایه کنند. حتی همین تفکر تمامیت خواه که خواست مردم را در نظر نمی گیرد هم (جزئی از آن) باشد اما نمی تواند سردمدار و تعیین کننده باشد.»

دبیرکل حزب اعتماد ملی افزود:«مردم سی سال پیش به نظامی رای دادند که در آن حق حاکمیت با مردم بود ما اعتقاد داریم این نظامی که مردم انتخاب کرده بودند اکنون وجود ندارد. ما در اول راه هستیم ابتدا باید تلاش کنیم قانون اساسی را اجرا کنیم تا به وسیله آن به دیگر خواسته هایمان برسیم.»

وی گفت:«با احترام به نمایندگان مجلس می گویم مطمئن باشید اگر مجلس جدی داشتیم، قوه قضاییه سالم داشتیم حتما وضع ما این نبود که قوه مجریه ادعا کند من قانون را اجرا نمی کنم و بچه هایمان از بی عدالتی در زندان ها بنالند و اعتصاب غذا کنند و شکنجه بشوند.»

آقای کروبی گفته پر داختن به مسئله همین قانون اساسی و یا تغییر آن راه به جایی نمی رود و باید همین قانون اساسی فعلی را اجرا کرد.

وی افزود:«ما معتقدیم امروز این قانون اساسی (فعلی) اجرا نمی شود. با اجرای همین قانون خواسته بسیاری از مخالفان نیز برآورده خواهد شد مثلا تصور کنید که انتخابات آزاد داشته باشیم مطبوعات آزاد داشته باشیم مجلس مستقل داشته باشیم طبیعی است که وضع مردم بهتر خواهد شد.»

آقای کروبی گفت:«مشکل ما این است که چارچوب قانون اجرا نمی شود. مثلا همین شورای نگهبان در قانون اساسی یک مرجع نظارتی است اما در عمل می بینید که یک مرجع حاکم هست. یعنی بر قوه مجریه هم حاکم است. من می گویم که این شورا باشد اما در نقش نظارتی اش.»

مهدی کروبی افزود:«با فشار افکار عمومی می توان حاکمیت را مجبور به قانون مندی کرد. فشار، نه درگیری. این تجمعات و آگاه سازی ها نتیجه می دهد. بالاخره خواه و ناخواه باید کشور را اداره کنند و برای همیشه که نمی شود با پول نفت زندگی کرد.»

mortad - آلمان - فرانکفورت
اوه اوه تو اصلا نه فکر کن نه تدارکی ببین واسه کاری این همه کتک خوردی آدم نشدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ خداییش آخره فتنه ای کروبی پیر سگ..........
جمعه 29 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
برنامه ریزی ??!! باید بیشتر از خودت مایه بگذاری, و فراتر از دیدگاهت و لباست قدم بگیری: چند روز اعتصاب غذا بخاطر همدلی و همپیمان شدن با زندانیها, لباس اخوندی را بعنوان اعتراض کنار گذاشتن, جریحه دار کردن دشمن هم مسلکت و و و یکطوری رفتار میکنی که میترسی و ملاحظه دین اسلام و ولایت فقیه میکنی, در صورتیکه دشمنت خامنه ای با کمال وقاحت و شرم دم از نماینده خدا میزنه و با حرفهای جریحه دار خودش و اوباشانش را بعنوان اسلام واقعی میفروشه. با این سوسول بازیهای اخوندی نمیتونی بر دشمنت پیروز شی !
جمعه 29 مرداد 1389

سنگلج - ایران - تهران
چه غزه چه لبنان جانم فدای ایران
جمعه 29 مرداد 1389

نظرها - ایران - تهران
آقا یا خانم khosh bavar - ایران - کرمان، حتما شما در حد خودتان بهتر عمل می کنید و با ظلم حاکم موثر تر مبارزه می کنید. حتما از آنهایی نیستید که بیرون گود (مخصوصا بطور ناشناس مثل خودم و خودت) نشسته اند و می گویند لنگش کن!! حتما بخودمون اول یک سوزن زدیم که می توانیم به دیگران یک جوالدوز بزیم!! موفق باشید.
جمعه 29 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
شیخ درود بر تو که همچنان استوار ایستاده ای
جمعه 29 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
نظرها - ایران - تهران: هر کس در حد خودش باید انتقاد کنه, مثل من که همیشه یکقدم بیشتر از ان انتظار از رهبران !? جنبش سبز داره و زمانیکه من و امثال من ضد اخوند و خمینی بودم, این و امثال این حکم اعدام هموطنان عزیزم را امضا کردند. و اینها ( تازه به دوران رسیده )شروع به اعتراض کردند, نباید با ترس و لرز کارشان را انجام بدهند.
جمعه 29 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
(مهدی کروبی افزود:«با فشار افکار عمومی می توان حاکمیت را مجبور به قانون مندی کرد. فشار، نه درگیری.) با کدوم فشار؟!!! با چه سلاحی؟!!! به چه قیمتی؟!!! در برابر حیوانات وحشی و درنده ای که زبان انسانها رو نمیفمند باید از چه چیزی استفاده کرد؟!!! با منطق و شعوری انسانی در برابر جانوران ولی وقیح راه بجایی نمیشه برد. 30 سال قربانی شدن و تلاش برای آدم کردن این جانوران کافی نیست؟!!! تو که خودت در راس این رژیم بودی از پس این جانوران بر نمیایی ولی توقع داری که شهروندان معمولی که هیچ پشتیبانی حقوقی و قانونی ندارند با این رژیم مقابله کنند؟!!! اگه جانوران وحشی رو میشه تبدیل به انسان کرد مردم ایران هم میتونند این رژیم فاسد و ددمنش رو اصلاح کنند. اصلاح رژیم= مرگ رژیم. پاینده ایران و مرگ بر حکومت ولی وقیح و آثار مخربش
جمعه 29 مرداد 1389

مازیار - ایران - سبزوار
درود بر ازدیخواهان. اسمان ایران را در روز قدس با بادکنک های ( باد گاز خانگی که در هوا بسمت بالا بروند)سبز کنیم. لطفا برای دوتانتان ارسال فرمایید
شنبه 30 مرداد 1389

ali203 - ایران - بوشهر
جناب کروبی یا باید شتر باشی بار ببری یا مرغ باشی تخم بذاری اینکه با حکومتی ولی ضد ان این نشد یک ساله هر نوع جنایتی سر ما مردم ایران اوردند و هم شما و بقیه مجکوم کردین بابا تو شعارهای ملت ایران همه چیز مشخص و واضح است مردم شریف ایران خواهان براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی نه یک کلام کمتر هستند اگه مردشی امامه وعبا را در بیار تا کار یک سره بشه لطفا دکون اطلاعیه و بیانیه را هم ببندید
شنبه 30 مرداد 1389

arya47 - ایران - کرمان
درود بر کروبی .امیدوارم کسانی که ایران را دوست دارند ،کسانی که خودشان را نوادگان کوروش بزرگ مینامند دست از توهین و تفرقه افکنی بردارند.دوستان عزیز نظر خودتان را در نهایت ادب و احترام بیان کنید. پاینده ایران
شنبه 30 مرداد 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
پارسال چه غلطی کردی ؟ تو و اندک همفکرانت عددی نیستید . شاید هم برای چندر غاز اعانه از طرف حامیان خارجیت اراجیف می بافی.که امثال تو و موسوی منتظر همین دست گدایی ها هستید.
شنبه 30 مرداد 1389

ali203 - ایران - بوشهر
HADIRM - ایران - خوزستان /عرب زاذه ... از هر نوع تازی عربی و ایرانی ان ممنوع از کی تا حالا پارسی نوشتن یاد گرفتی
شنبه 30 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
HADIRM - ایران - خوزستان . من نه طرفدار موسوی نه کروبی نه هیچ اصلاح طلبی هستم ولی تو یکی .. که تمام کامنتهایت دفاع از رژیم است من فکر می کنم شاید از گروه جدائی طلب ال...واز هستی که قصدت اخلال در سایت است که هم از توبره ی ملا می خوری هم اعراب جدائی طلب.
شنبه 30 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.