صعود استقلال و پرسپولیس، سومین تساوی استیل‌آذین و ناکامی سپاهان


صعود استقلال و پرسپولیس، سومین تساوی استیل‌آذین و ناکامی سپاهان

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران با پیروزی استقلال و پرسپولیس، سومین تساوی استیل‌آذین و ناکامی سپاهان در دربی اصفهان همراه شد.

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران شب گذشته در حالی با برگزاری 2 دیدار همزمان به پایان رسید که در رقابت‌های این هفته استقلال و پرسپولیس مقابل حریفان‌شان به پیروزی رسیدند تا چند پله‌ای را در جدول صعود کنند؛‌ استیل‌آذین در سومین هفته پیاپی با تساوی به کارش خاتمه داد؛ شاگردان قلعه‌نویی در دربی اصفهان برای چهارمین سال متمادی مقابل ذوب‌آهن ناکام ماندند و راه‌آهن و پیکان نیز با قعرنشینی به کارشان پایان دادند.

نتایج کامل هفته پنجم به شرح زیر است:

*فولاد مقابل صبای‌قم متوقف شد

دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و صبای ‌قم با تساوی بدون گل به پایان رسید.
دیدار تیم های فولاد خوزستان و صبای قم شب گذشته در ورزشگاه تختی اهواز در حضور 3000 تماشاگر برگزار شد.
این بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.
قضاوت این مسابقه بر عهده سعید بخشی زاده بود. وی از فولاد به مهدی چمن آرا و از صبا به محسن بیات، علیرضا نیکبخت واحدی، مرتضی کاشی، مرتضی هاشمی زاده و علی میرشفیعیان کارت زرد نشان داد.

*نخستین پیروزی خانگی استقلال برابر پیکان

تیم فوتبال استقلال 3 بر صفر برابر پیکان به پیروزی دست یافت.
دیدار تیم‌های استقلال و پیکان از هفته پنجم لیگ برتر از ساعت 21:45 در ورزشگاه آزادی و با حضور 15 هزار تماشاگر برگزار شد.
بازیکنان استقلال به دنبال اولین پیروزی خود در ورزشگاه خانگی بودند و در نمیه اول چند موقعیت گل به دست آوردند؛ اما نتوانستند توپ را وارد دروازه پیکان کنند و با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

استقلالی‌ها در نیمه دوم حملات زیادی را روی دروازه شاگردان احمدزاده انجام دادند و در دقیقه 60 توانستند توسط مدافع خود، پژمان منتظری به گل اول دست یابند.
4 دقیقه پس از این گل، استقلال ضربه ایستگاهی را پشت محوطه جریمه پیکان به دست آورد که میلاد میداودی توانست گل دوم را به ثمر رساند.
حملات استقلال ادامه داشت و فرهاد مجیدی در دقیقه 78 گل سوم آبی پوشان را وارد دروازه پیکان کرد تا این تیم 3 بر صفر پیکان را شکست دهد و به اولین پیروزی خود در دیدار خانگی دست یابد.

قضاوت این دیدار برعهده محسن ترکی بود. وی به علیرضا عباس‌فرد و جونیور از پیکان و فیلیپ آلوز دسوزا و حنیف عمران‌زاده از استقلال کارت زرد نشان داد.

ترکیب استقلال:
محمد محمدی، هادی کوشکی، حنیف عمران‌زاده، مجتبی جباری (ایمان مبعلی-67)، میلاد میداودی (یعقوب کریمی،89)، مهدی امیرآبادی، فرهاد مجیدی، پژمان منتظری، فرزاد آشوبی، فیلیپه آلوز دسوزا، لوئیز (مجتبی محبوب‌مجاز، 77)
سرمربی: پرویز مظلومی

ترکیب پیکان:
ابراهیم میرزاپور، مجید خدابنده‌لو (محمود شفیعی،80)، محمود پوراسدا...، مهدی تاجیک، علی سلمانی، علیرضا عباسفرد (جهانگیر عسگری،76)، علی قربانی، روح‌ا... عطایی، سید امیر میربزرگی، جونیور تورتا (ناصر آذرکیوان، 71)، محسن ارزانی
سرمربی: محمد احمدزاده

*تساوی شاهین و تراکتورسازی در بوشهر

دیدار تیم‌های شاهین بوشهر و تراکتورسازی تبریز با تساوی بدون گل به پایان رسید.
اینب ازی از ساعت 21:30 در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر آغاز شد که با تساوی بدون گل به پایان رسید.
داور این دیدار جمشید محمدی بود. وی به ایمان حیدری، محسن ایران نژاد و امجد شکوه مقام از شاهین و عباس محمدی و مرتضی اسدی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.
بیش از 7 هزار تماشاگر در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر بازی را از نزدیک تماشا کردند.

*پیروزی ذوب‌آهن در دربی و ناکامی شاگردان قلعه‌نویی

تیم فوتبال ذوب‌آهن دربی اصفهان را با پیروزی پشت سر گذاشت.
دیدار 2 تیم ذوب‌آهن و سپاهان از ساعت 21:30 در ورزشگاه فولادشهر و در حضور 8 هزار تماشاگر برگزار شد. در پایان ذوب‌آهن یک بر صفر بازی را برد. تک گل ذوبی‌ها توسط محمدرضا خلعتبری در دقیقه 27 به ثمر رسید.

مسعود مرادی قضاوت این دیدار را بر عهدا داشت. وی به احمد جمشیدیان و ابراهیم توره از سپاهان و شهاب گردان از ذوب‌آهن کارت زرد نشان داد.
سپاهان با این شکست 6 امتیازی ماند و ذوب‌آهن نیز با این پیروزی با 13 امتیاز موقتاً صدرنشین شد.

* استیل‌آذین در دقایق پایانی از شکست خانگی فرار کرد

دیدار تیم ‌های فوتبال استیل‌آذین و مس کرمان با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد.
دیدار تیم‌های استیل‌آذین و مس کرمان از هفته پنجم لیگ برتر از ساعت 21:30 در ورزشگاه دستگردی و با حضور 500 تماشاگر برگزار شد.
شاگردان صمد مرفاوی که در دیدارهای گذشته تنها یک پیروزی کسب کرده بودند، به دنبال دومین پیروزی خود در تهران بودند؛ اما در نیمه اول نتوانستند به هدف خود برسند و با تساوی به رختکن رفتند.
در نیمه دوم مسی‌ها به حملات خود ادامه دادند و توانستند در دقیقه 51 توسط کیوان امرایی به گل دست یابند؛ اما این پایان بازی نبود. استیل‌آذینی‌ها در دقیقه 89 توسط سیاوش اکبرپور گل تساوی را به ثمر رساندند تا ضمن فرار از شکست خانگی، مانع کسب دومین پیروزی شاگردان مرفاوی شوند.

قضاوت این دیدار بر عهده هدایت ممبینی بود. وی به سیاوش اکبر‌پور از استیل‌آذین و ارشاد یوسفی، مهرداد پولادی، محمد منصوری از مس کرمان کارت زرد نشان داد.

* پاس همدان و نفت تهران به تساوی رضایت دادند

دیدار تیم‌های پاس همدان و نفت تهران با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
دیدار تیم‌های پاس همدان و نفت تهران از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال از ساعت 21:30 در ورزشگاه قدس همدان آغاز شد که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. برای نفت مارسیو خوزه نارسیسو در دقیقه 42 گل به ثمر رساند. گل پاس را نیز اکمل هولماتف در دقیقه 59 وارد دروازه نفت کرد.

داور این دیدار منصور نورمحمدی بود. وی به مارسیو خوزه از نفت تهران کارت زرد نشان داد.

* ملوان در خانه مغلوب سایپا شد

دیدار تیم‌های فوتبال ملوان انزلی و سایپا با نتیجه 3 بر 2 به سود سایپا به پایان رسید.
دیدار تیم‌های ملوان و سایپا از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال از ساعت 21:30 در ورزشگاه تختی انزلی آغاز شد که با نتیجه 3 بر 2 به سود سایپا به اتمام رسید.
2 گل‌ ملوان را مهرداد اولادی در دقایق 41 و 55 بر ثمر رساند. گل‌های سایپا را نیز ابراهیم صادقی در دقیقه 5، مرتضی ابراهیمی در دقیقه 48 و جابر انصلاری در دقیقه 85 به ثمر رساندند.
قضاوت این دیدار بر عهده جمشید دانش‌مهر بود.

*نخستین پیروزی شهرداری تبریز در لیگ دهم رقم خورد

دیدار تیم‌های شهرداری تبریز و نفت آبادان با نتیجه 3 بر 2 به سود شهرداری تبریز به پایان رسید.
دیدار تیم‌های شهرداری تبریز و نفت آبادان از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال از ساعت 21:45 در ورزشگاه یادگار امام (ره) آغاز شد که این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود شهرداری به پایان رسید تا این تیم نخستین پیروزی خود را جشن بگیرد.
گل‌های شهرداری را در این بازی میثم بائو در دقیقه 34، سعید دقیقی دقیقه 79 از روی نقطه پنالتی و علی کریمی در دقیقه 89 به ثمر رساندند و برای نفت آبادان نیز روح الله عرب در دقیقه 46 و امید شریفی نسب در دقیقه 80 گلزنی کردند.
داور این دیدار بابک وسیله‌بر بود که وی به میلاد رخشان از نفت و رسول پیرزاد از شهرداری کارت زرد نشان داد و همچنین سید رسول میر طرقی از نفت آبادان را از بازی اخراج کرد.

*برتری نزدیک پرسپولیس مقابل راه‌آهن

دیدار تیم‌های پرسپولیس و راه‌آهن با نتیجه 3 بر 2 به سود پرسپولیس به پایان رسید.
دیدار تیم‌های پرسپولیس و راه‌آهن از هفته پنجم لیگ برتر از ساعت 21:45 دقیقه در ورزشگاه آزادی با حضور حدود 30 هزار تماشاگر برگزار شد که این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود پرسپولیس به پایان رسید.
در این دیدار جذاب و نفس‌گیر که با 5 گل همراه بود، برای سرخپوشان امیرحسین فشنگچی در دقیقه 41 و محمد نوری در دقایق 49 و 62 (از روی نقطه پنالتی) گلزنی کردند و گل‌های راه‌آهن نیز توسط رودریگو لوپز در دقیقه 56 و حمید هدایتی در دقیقه 68 وارد دروازه پرسپولیس شد.

خداداد افشاریان قضاوت این دیدار را بر عهده داشت. وی به حمید علی عسگر و علیرضا حقیقی از پرسپولیس و میرهانی هاشمی از راه‌آهن کارت زرد نشان داد. همچنین رسول کربکندی، سرمربی راه‌آهن در دقایق پایانی بازی به دلیل اعترا‌ض‌های مکررش اخراج شد.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا حقیقی، سپهر حیدری، علیرضا نورمحمدی، حمیدرضا علی عسگر، علیرضا محمد، مازیار زارع، محمد نوری، مهدی شیری (از دقیقه 39 حسین بادامکی)، امیر حسین فشنگچی (از دقیقه 89 شیث رضایی)، غلامرضا رضایی و هادی نوروزی (از دقیقه 76 مجتبی زارعی)
سرمربی: علی دایی

ترکیب راه‌آهن:

فرشید کریمی، حسین پاشایی، ابراهیم کریمی، ابوذر رحیمی، میرهانی هاشمی، کمال کامیابی (از دقیقه 80 محسن زاهدی)، بهادر عبدی (از دقیقه 66 پیمان میری)، حمید هدایتی، محسن میرابی (از دقیقه 63 محمود آمنه)، ریکاردو دسوزا، رودریگو لوپز
سرمربی: رسول کربکندی

پرسپولیس با این پیروزی در پایان هفته پنجم 12 امتیازی شد و در رده دوم جدول، پشت سر ذوب‌آهن 13 امتیازی قرار گرفت و راه‌آهن نیز با این شکست با یک امتیاز همراه با پیکان در قعر جدول ایستاد.

برنامه هفته ششم این رقابت‌ها به شرح زیر است:
(گرامیداشت وفات حضرت خدیجه (س)و روز جهانی مساجد)
*یکشنبه31/5/89
نفت تهران - استقلال 21:30
مس کرمان - فولاد خوزستان 21:30
پیکان قزوین - استیل آذین 21:30
فولاد مبارکه سپاهان - پاس همدان 21:30
تراکتور سازی - ملوان 21:30

*دوشنبه 1/6/89
سایپا - راه آهن 21:30
صبای قم - شهرداری تبریز 21:30
نفت آبادان - ذوب آهن 21:30
پرسپولیس - شاهین بوشهر 21:30

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
خداکنه استیل اذین سقوط کنه دسته 2مردک عوضی 3پاهی اجرلولوحالش جابیاددستمال بدست اشغال...دیگه قسمت ورزشی داغ نیست خودم لینک روداغ کنم :))
شنبه 30 مرداد 1389

arya47 - ایران - کرمان
katrina - اسکاتلند - گلاسکو دوست عزیز مدیر عامل اکثر تیمهای لیگ برتری یا پاسدارند یا از ماموران اطلاعات.بجای دعا برای سقوط استیل آذین باید فکر بهتری کرد.موفق باشید
شنبه 30 مرداد 1389

shir del - انگلیس - نیوکاسل
این هم سیاوش ابی اونارو نجات بده /این تیم دوم لنگیاس دیگه لول
یکشنبه 31 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.