ضربات وارد به سر ممکن است منجر به بیماری ای.ال.اس شود


 
ضربات وارد به سر ممکن است منجر به بیماری ای.ال.اس شود

تحقیقات جدید نشان میدهند که افرادی که ضربه هایی به سرشان وارد شده مانند ورزشکاران بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری ای.ال.اس میباشند.طبق این تحقیقات افراد ورزشکار و یا سربازانی که در جنگ در معرض انفجار های با سر و صدای زیاد هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری میباشند.

تیمی از محققان از دانشگاه بوستون و دانشکده پزشکی جانبازان اداره بیمارستان در بدفورد اعلام کرد شواهد جدید از بیماری  ای ال اس در مغز دو نفر از بازیکنان فوتبال پیدا شده که ثابت شده آنان در اثر بیماری ای ال اس فوت کرده اند .
این تیم همچنین افزود که علت مرگ یکی از بوکسور های معروف هم همین بیماری بوده است .
بیماری ای.ال.اس Amyotrotro fische Lateraal Sclerose یک بیماری بدخیم است در سلسله اعصاب رابط مغز و ماهیچه ها. این بیماری سلول های این عصب ها را به تدریج از کار می اندازد و در نتیجه اعصاب، علائم مغزی را نمی توانند به ماهیچه ها برسانند. بدین ترتیب ماهیچه ها که ایجاد کننده حرکت در بدن می باشند، به تدریج لاغر تر و کم قدرت تر می شوند؛ کارآئی شان پیوسته کمتر و کمتر گشته و سرانجام به کلی از بین می رود.
یک جراح اعصاب هم در مورد علت وقوع این بیماری گفت که این بیماری برای افرادی که در معرض انفجار و سر و صدا همچنین افراد نظامی هستند احتمال وقوع بیشتری دارد.

khosh bavar - ایران - کرمان
جهت اطلاع بیشتر که این بیماری را Stephen Hawking فیزیکدان معروف انگلیسی به ان مبتلاست. یاد پس گردنی زدن معلمهای زمان قدیم ایرانی افتادم که حتی انزمان ما با اینکه بچه بودیم میدونستیم این مجازات معلم خطرناکه ولی گاهی اوقات دوستان دچار این حماقت معلم ایرانی میشدند !
جمعه 29 مرداد 1389

maryam97 - مالزی - پنانگ
این بیماری یک بیماریه وحشتناک هست که مادر من به مدت 5 سال هست باهاش درگیره معلم بازنشسته هست تمام بدن حتی حنجره رو هم درگیر کرده بلع هم دچار مشگل شده و توی این شرایط سخت من از اون دور هستم به امید شفای همه بیماران.
شنبه 30 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
انتری نژاد در بچگی انقدر توی سرش زدند از نوع بد خیمش را گرفته
یکشنبه 31 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.