کاخ سفید: باراک اوباما مسیحی است


کاخ سفید: باراک اوباما مسیحی است

۴۳ درصد گفته اند که نمی دانند باراک اوباما پیرو چه دینی است

بیل برتون، معاون سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده که رئیس جمهوری ایالات متحده مسیحی است. این در حالیست که بر اساس نظرسنجی موسسه پژوهشی پیو، تعداد فزاینده ای از مردم آمریکا به غلط فکر می کنند که آقای اوباما مسلمان است.

معاون سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه (۱۹ اوت) در جمع خبرنگاران تاکید کرد: "واضح است که رئیس جمهوری مسیحی است. او هر روز نیایش می کند."

این سخنان واکنشی بود به نظرسنجی موسسه غیردولتی پیو که نتیجه آن حاکی از افزایش تعداد شهروندانی است که فکر می کنند باراک اوباما مسلمان است.

پدر کنیایی باراک اوباما که در کودکی او و مادرش را ترک کرد و به کنیا بازگشت، مسلمان بود.

اما خود وی در خانواده ای مسیحی بزرگ شده و بر پیروی از این آئین تاکید دارد، هرچند نام کامل او باراک حسین اوباماست.

پیو می گوید که در مجموع ۱۸ درصد افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده اند گفته اند که باراک اوباما مسلمان است.

این در حالیست که در نظرسنجی مشابهی که این موسسه در مارس ۲۰۰۹ انجام داد، ۱۱ درصد از شرکت کنندگان فکر می کردند که آقای اوباما پیرو دین اسلام است.

جاشوا دوبویز، از مقام های کاخ سفید نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است که باور غلط درباره دین رئیس جمهوری آمریکا را رقبای سیاسی او اشاعه کرده اند.

در مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۰۸ آمریکا بعضی از محافظه کاران باراک اوباما را متهم می کردند که دین واقعی خود را پنهان می کند و به صرف اینکه پدرش مسلمان بوده او را مسلمان می دانستند. گروهی هم می گفتند که او سوسیالیست است.

رئیس جمهوری آمریکا که به حزب دموکرات وابسته است، همواره این اتهام ها را بی اساس دانسته است.

بر اساس تحقیقات پیو، ۳۴ درصد از افرادی که در نظرسنجی، خود را طرفدار حزب جمهوریخواه معرفی کرده اند، گفته اند که آقای اوباما مسلمان است.

از سوی دیگر، ۴۳ درصد نیز گفته اند که نمی دانند باراک اوباما پیرو چه دینی است.

این نظرسنجی پیش از این که آقای اوباما از احداث یک مرکزی اسلامی و مسجد در نزدیکی محل حملات ۱۱ سپتامبر حمایت کند، انجام شده است.

رئیس جمهوری آمریکا جمعه ۱۳ اوت طی نطقی در ضیافت افطار کاخ سفید ضمن دفاع از این طرح جنجالی، گفت که مسلمانان در آمریکا مانند هر گروه دیگری حق دارند که به دین خود عمل کنند.

او تاکید کرد که این آزادی شامل حق ساخت یک مرکز اسلامی و مسجدی در یک ملک خصوصی در بخش پائینی ناحیه منهتن نیویورک می شود.

طرح احداث این مرکز ۱۳ طبقه و مسجدی در حوالی محل ویرانه های برج های مرکز تجارت جهانی که در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ نابود شدند، به موضوعی جنجالی در آمریکا تبدیل شده است.

مخالفان می گویند که احداث این بنا در نزدیک محلی که "تندرویان مسلمان" هزاران آمریکایی را کشتند، بی معنی است و این کار را اهانت آمیز می دانند.

اما طرفداران احداث مسجد بر این باورند احداث این مرکز دینی حق مسلمانان است و چنین اقدامی به بهبود روابط پیروان ادیان مختلف کمک خواهد کرد.

Neda02 - کانادا - اتاوا
وای منهتن نیویورک هم به خاک رفت?
جمعه 29 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
اینطوری قبول ندازیم, باید به ما و مردم دنیا مدرک . ختنه بودنشو نشان ماها بده !
جمعه 29 مرداد 1389

دیااکو - ایران - تهران
اگه پدرش مسلمون بوده خودش مسیحی شده که مرتده. آقا من از همین تریبون حکم ارتداد باراک حسین اوباما را اعلام می دارم.
جمعه 29 مرداد 1389

majid63 - فرانسه - پاریس
انسانیت مهم ولا غیر!
جمعه 29 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
شما از مردم آمریکا بپرسید پایتخت آفریقا کجاست؟ اکثراً جواب میدهند استرالیا!! مردمی به این بی اطلاعی هیچ کجای دنیا نیست، فقط به فکر کار و پول درآوردن هستند و فیلم و سریال تلوزیون ببینند.
جمعه 29 مرداد 1389

afshin7174 - ایران - تهران
این آمریکایی ها بنا به لزوم موفعیت تبدیل به همه چیز میشن. دو روز دیگه دیدین باراک جان رفت زیارت کربلا اصلا تعجب نکنید
جمعه 29 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
پدر کنیایی باراک اوباما که در کودکی او و مادرش را ترک کرد و به کنیا بازگشت، .. بیشتر مردهای سیاپوست این کار و میکنن جالبه پدر ایشون بورس از امریکا گرفته بوده و زن وبچه اش در کنیا بوده.
جمعه 29 مرداد 1389

sharmita - امریکا - دالاس
دیااکو - ایران - تهران وای مردم از خنده. senator7 - آلمان - برلین دقیقا حق با شماست به علاوه اینکه خیلی هم خرافاتی هستند. یه بار بنده یه غلطی کردم یه فال حافظ واسه همسایمون باز کردم و از کار روزگار، سرانجام کار همونی شد که تو فال اومده بود، حالا هر روز با یه لیست بلند بالا از برنامه های آیندش میاد در خونمون و تا فالشو نگیره هم دست بردار نیست
جمعه 29 مرداد 1389

xixix - انگلیس - منچستر
خب آمریکاییان عزیز حالا دیگر می توانید فارغ از دغدغۀ کیش و مرام پرزیدنت به امورات روز مره تان بپردازید و خیالتان از هر جهت راحت راحت راحت باشد !
جمعه 29 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
senator7 - آلمان - برلین : کاملا همینطوره, و بدبختی در اینجاست که سرنوشت کره زمین دست یک مشت مردم بیسواد امریکایی که فقط افق دید سیاسی و اجتماعیش 1 متر. جورج بوش (پسر), وقتی یکروزی در برزیل مهمان لولا بود, وقتی که یک خدمتکار سیاهپوست ظاهر میشه, رو میکنه به لولا: شما هم از اینطور افراد (سیاه ) دارید?
جمعه 29 مرداد 1389

mehrnazdiba - نروژ - اسلو
اقای اوباما بهتره از این موقعییت استفاده کنه و به ملت ها و دولت هایی که پشت سپر دین موضع گرفتن اعلام کنه دین هیچ جایگاهی در این قرن ندارد و یکی از مهمترین عامل جنگ وخشونت است.فکرش بکنید نقطه عطفی در مرگ دین و مذهب خواهد بود.حداقل یه جوری به مردم یاد بده اخه بابا به موضوعات خصوصی هم کاری نداشته باشید.....برو بچه های مومن و با ادب سایت ازم دلخور نشید .....اسلو نروژ
جمعه 29 مرداد 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
majid63 - فرانسه - پاریس افرین دوست عزیز واقعا
جمعه 29 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
khosh bavar - چکار به همه دارید شما اگه خیلی براتون مهمه می تونید شخصا تحقیق کنید لطفا از خودتون مایه بگذارید.
جمعه 29 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
mehrnazdiba - نروژ - اسلو . . بارک مثل پدر و مادرش بیدین هست و بیشتر مردم بافهم امریکا اینو میدونن. متاسفانه بخاطر سیاست باید خودش رو ظاهرا به یک دین بچسبونه. جالب اینجاست که مخالفانش فهمیدن که اگر شایعه کنن که مسلمان هست بهش بیشتر ضرر سیاسی میخوره تا بگن خدارو قبول نداره. در امریکا ادمهایی پیدا میشه که از نفهمی به طرفداران علی چکه ای و تقلبی نژاد گفتند زکی.
جمعه 29 مرداد 1389

ahmad shah niazy - افغانستان - کابل
نظر سنجی مهم نمی باشد مهم این است که خود اوباما بگوید که به چه دین و مذهبی است.
شنبه 30 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.