پروین: مثل شیر پشت علی ایستاده ام


پروین: مثل شیر پشت علی ایستاده ام

جهان ورزش : در چنین شرایط بحرانی و سختی است که از سلطان توقع بزرگی و دخالت دارند و چه خوب است که علی پروین با درک شرایط بحرانی استیل‌آذین، کریمی و هواداران فوتبال به موقع وارد گود می‌شود تا در مورد شاگرد قدیمی‌اش احقاق حق کند.سلطان محبوب سرخ‌ها امروز در شرایطی میهمان استیل‌آذین است که در تمام مدت زمان بازی به جای خالی شماره هشت و اتفاقات اخیر او فکر می‌کند.

چه شد که تصمیم گرفتید برای بازی استیل‌آذین - مس به استادیوم بروید؟
چند وقت پیش یه صحبت‌هایی با من کرده بودن و قرار شده بود که برای یکی از بازی‌های استیل برم استادیوم.چند روز پیش بود که مرتضی شیرازی زنگ زد و گفت حاجی (هدایتی) گفته ببین علی آقا میاد استادیوم! ما هم OK دادیم و ایشاا... چهارشنبه می‌رم دستگردی.

مطمئن هستید که بازی و زمان خوبی رو برای تماشا انتخاب کرده‌اید؟
ما جمعه‌ها می‌ریم والیبال... خودت که می‌دونی... بی‌خیال والیبال نمی‌شه شد. از طرف دیگه چهارشنبه افطاری رو با بچه‌ها و رفقا توی تهرون هستم و دیدم که بعد از افطار استادیوم می‌چسبه... راستی این سوال‌ها چیه که می‌پرسی؟

هیچی... فقط می‌خواستم بدانم که آیا دلیل استادیوم رفتن شما به ماجرای علی کریمی و غیبت او در این بازی ارتباطی دارد یا نه!
چی... نمی‌فهمم چی میگی؟ ساده شدی! یعنی فکر می‌کنی که چون کریمی نیست من می‌خواهم برم استادیوم؟

این را من نمی‌گویم. خیلی از هواداران کریمی در تماس با روزنامه چنین صحبت‌هایی کرده‌اند و...
از قول من برای این بچه‌ها بنویس که علی پروین چنین مرامی نداره و اهل این حرف‌ها نیست. گفتم که... من فقط به عشق حسین هدایتی و رفاقتی که به اون دارم می‌رم استادیوم.

چرا منتظر نشدید که تکلیف کریمی روشن شود؟
تکلیف کریمی روشنه... استیل‌آذین خونه کریمی بوده و نباید با این بچه اینطوری برخورد بشه.

در مورد اتفاقی که برای کریمی افتاد چه صحبتی دارید؟
وا... من نمی‌دونم که این حرف‌های عجیب و غریب از کجا درمیاد. این چرت و پرت‌ها چیه؟ هدایتی توی برنامه فردوسی‌پور حرف خوبی زد. استیل‌آذین، یه خانواده است. باید مشکلات این خانواده توی خودش حل بشه. کی گفته که باید یه بازیکن رو دو دقیقه‌ای اخراج کرد؟ من قبول دارم که کریمی بعضی جاها تند می‌ره و قاطی می‌کنه، ولی راهش این نیست که همه‌چیز رو با هم قاطی کنیم. کریمی یه حرفی زده و به همون مقدار و به همون دلیل باید جریمه بشه، نه به خاطر چیزهای دیگه!

تناقض‌گویی در صحبت‌های اعضای هیات مدیره باشگاه استیل‌آذین را چطور ارزیابی می‌کنید؟
وا... چی بگم... برای خودم هم عجیب بود. به نظر من حاج حسین (هدایتی) حرف خوبی زد. باید نشست و صحبت کرد. یه مشکل خانوادگی که اینقدر دنگ و فنگ نداره. توی فوتبال روزی هزار تا از این حرف‌ها درمیاد. باید مدیریت کرد و همه‌چیز رو به آرامش برد. استیل‌آذین نباید بیفته توی حاشیه... حاشیه بلای جون این باشگاهه. این قضیه رو خود مسوولان باشگاه هم باید بیشتر رعایت کنن.

فکر می‌کنید این درست بود که بحث انتقادات کریمی به ماجرای روزه‌خواری ربط داده شود؟ اصلا فکر می‌کنید که چرا به این راحتی با آبروی یک اسطوره بازی می‌شود؟
من در کل می‌گم که این کارها خوب نبوده و ان‌شاءا... که دیگه تکرار نشه... اما چرا این سوال‌ها رو از من می‌پرسین؟!

مثل اینکه یادتان رفته چند وقت پیش به عنوان عضو هیات مدیره استیل‌آذین انتخاب و معرفی شدید!
آره... اینطوری شد ولی من خیلی گرفتارم و فعلا توی جلسات شرکت نمی‌کنم. در این مورد هم سوال نپرس چون جواب نمی‌دم. بذار همون سوال قبل رو بهت جواب بدم! به نظر من بهتره که این مسایل حل بشه. نباید آبروی یه مسلمون رو برد. جدا از این حرف‌ها... اصلا کی روزه بوده که علی کریمی بخواد روزه باشه؟ توی این چند روزه خیلی از بازیکنان استیل‌آذین مصاحبه کردن و حتی گفتن که دسته‌جمعی ناهار خوردن! این خیلی بده که بخوایم کریمی رو به دلیل روزه‌خواری اخراج کنیم و اون وقت...
ببین... این چیزها نباید زوری باشه... خود من با زبون روزه بازی می‌کردم و عین خیالم هم نبود. ولی این چیزها مال 20، 30 سال پیشه. الان همه‌چیز عوض شده. بازیکن توی چهار، پنج روز چند جلسه تمرین سنگین می‌کنه و بعد می‌ره توی لیگ حرفه‌ای و باید مثل تراکتور بدوئه! خب طبیعیه که توی لیگ حرفه‌ای این اتفاق‌ها هم می‌افته. آب بدن تموم می‌شه و با این ساعت‌های طولانی روزه‌داری باید توی چله تابستون برای هر بازی جنازه‌کشی راه بندازیم!
شرایط این دوره، زمونه با زمان ما فرق کرده. باید یه فکری به حال این فوتبال کرد تا حرف و حدیث‌هاش کم بشه. نباید به این راحتی با آبروی کسی بازی کرد.

پس با این حساب شما همچنان ارتباط خوبی با کریمی دارید و از او حمایت می‌کنید؟
چی می‌گی پسر؟! کریمی شاگرد من بوده... رفیقمه... از روز اول گفتم که این بچه یه چیز دیگه است. اصلا بنویس که من به عشق علی کریمی فوتبال می‌بینم! وقتی می‌شینم پای تلویزیون و بازی‌های این تیم رو می‌بینم، حواسم به علی کریمیه!

کریمی هم در طول این مدت همیشه ارتباطی خوب با شما داشته...
پس چی... این پسر به عشق علی پروین دریبل می‌کنه! وقتی می‌ره توی زمین و سه، چهار تا رو می‌مالونه حال می‌کنم و می‌دونم که به عشق خودم از این کارها می‌کنه(!) (خنده) البته شوخی می‌کنم... من علی رو دوست دارم... پسر خوش قلبیه.

پایان این قضیه رو چطور می‌بینید؟
علی پروین شدن الکی نیست. دلم نمی‌خواهد واسه هر چیزی برم جلو ولی الان اتفاقی افتاده که باید خودم درستش کنم. همین پیش پای تلفن شما! داشتم به هدایتی زنگ می‌زدم... می‌خواهم باهاش صحبت کنم تا این قضیه حل بشه. نمی‌خواهم حق این بچه ضایع بشه... با حاج حسین صحبت می‌کنم تا علی با باشگاه آشتی کنه و برگرده. راستی... به علی (کریمی) هم یه زنگی بزن و یه پیغوم از طرف من بهش بده...

چی بگم علی آقا؟
بهش بگو من مثل شیر پشتت ایستادم... خیالت راحت!
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
دمش گرم, شد شیرعلی! شادباشید.
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389

farzande_iran - سوید - یوته بوری
متنو که می خونی صدای علی پروین میاد تو گوشات.آخرشه این علی پروین
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389

Pixel - ایران - تهران
نگفته (( کم چرب یا پر چرب )) ؟؟!!!
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389

سهراب زمان - دانمارک - کپنهاک
با این وجود که استقلالی هستم ولی میگم دمت گرم مردی والااااااااااااا.
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
ایول لوطی!
جمعه 29 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دم پروین گرم خود فروش نبود رژیم خیلی اذیتش کرد هیچ وقت با اینها همکاری نکرد
جمعه 29 مرداد 1389

parandeye_zendani - انگلستان - لندن
مرسی علی جان شیر مردی به خدا قرمزته.
جمعه 29 مرداد 1389

ashozartusht - آلمان - برلین
خیلی مردی لوتی
جمعه 29 مرداد 1389

a_bamdad - ایران - تهران
zartusht67 - المان - فرانکفورت. خودفروش نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
جمعه 29 مرداد 1389

masoodsi - ایران - تهران
بی تربیت وبددهن!
یکشنبه 31 مرداد 1389

chatoli - ایران - تهران
یه مثلی هست که میگه شیر که پیر میشه بیشتر نعره میکشه از ترس اینکه مباداحیونهای دیگه بلایی به سرش نیارن!!!
یکشنبه 31 مرداد 1389

masoodsi - ایران - تهران
طفلک اگه زبونش نمی گرفت وگندکاری زیادی رو با رانت بدست نمیورد وحق قطبی بدبختو نمی خورد آره جون خودت حق با تو بود .اما خودمونیم تو هم دست کمی از ضربه زدن به پرسپولیس و فوتبال ملی از او نداری! و طفلک کریمی که به حالش افسوس باید خورد که شما طرفدارشین.کمی به فوتبال ژاپن نگاه کنید واز خودتون خجالت بکشین.ضمنا این پاسدار شلخته که از فامیلش معلومه قبلاً فعله بوده به مدیریت فوتبال چکار؟
یکشنبه 31 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.