حمایت شمار زیادی از اهالی ورزش از علی کریمی


حمایت شمار زیادی از اهالی ورزش از علی کریمی

حمید استیلی : کسی که بچه‌های یتیم را سرپرستی می‌کند، آدم بدی نیست

ایسنا : حمید استیلی در ادامه درخصوص اخراج علی کریمی از استیل آذین و مسائل پیش آمده پس از آن و اینکه آیا اصلا این اتفاقات برای فوتبال ما درست یا خیر، به ایسنا گفت: من یک سال با علی در استیل آذین کار کردم. او یک بازیکن بسیار باصداقت است که اگر با او روراست باشید، او نیز با شما روراست است اما اگر خلاف این باشد، او انتقادات خود را مطرح می‌کند و در این میان از هیچ کسی نیز ابایی ندارد.

استیلی ادامه داد: علی کریمی سال گذشته بهترین بازیکن لیگ برتر بود و ما هم خیلی با او راحت بودیم و رابطه بسیار خوب و صمیمانه‌ای با یکدیگر داشتیم. در رابطه با مساله روزه‌خواری علی کریمی هم باید بگویم که من فکر می‌کنم 95 درصد بازیکنان ما روزه نمی‌گیرند. حتی سال گذشته که من در استیل آذین بودم به دلیل شرایط سختی که در لیگ حاکم بود و فشردگی‌ای که در آن زمان در بازی‌های لیگ وجود داشت، بیشتر بازیکنان استیل آذین نمی‌توانستند روزه بگیرند و من فکر می‌کنم که حداکثر یک یا دو بازیکن در آن زمان در تیم ما روزه‌ می‌گرفتند.

حمید استیلی افزود: به نظر من این یک موضوع کاملا طبیعی است که فوتبالیست‌ها به دلیل شرایط سختی که دارند نمی‌توانند روزه‌ بگیرند اما من باید بگویم که این برخوردی که با علی کریمی انجام شد، اصلا درست نبود چرا که او یک بازیکن کاملا باصداقت و به معنای واقعی یک مسلمان است.

استیلی با بیان اینکه فردی که از بچه‌های یتیم سرپرستی می‌کند مطمئنا نمی‌تواند انسان بدی باشد، گفت:‌ علی کریمی بازیکنی است که از لحاظ انسانی به معنای واقعی خوب و کامل است و شاید کسی هم نداند که او چند بچه یتیم را سرپرستی می‌کند و این درست نیست که به دلایل واهی کریمی را که بسیار هم برای فوتبال کشور زحمت کشیده است، محروم کرده و از این طریق با آبروی او نیز بازی کنیم.

سرمربی شاهین بوشهر اضافه کرد: علی یک بازیکن رک و صریح است که حرف‌های خود را صادقانه و بدون ترس از هیچ کسی به زبان می‌آورد چرا که او از لحاظ فوتبالی آن قدر قوی هست که به دیگران محتاج نباشد و سخنان خود را در عین صداقت مطرح کند. من باز هم می‌گویم که وقتی فردی این گونه به بچه‌های یتیم کمک می‌کند نمی‌تواند انسان بدی باشد.

بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس گفت: هر کسی باید جوابگوی کارهای خودش باشد. باید توجه کنیم که این بازیکنان از شعور بالایی برخوردارند. علی کریمی نیز مانند دیگر بازیکنان ایرانی که در خارج از کشور حضور داشته‌اند، روزه‌های خود را می‌گرفته‌اند و این گونه نیست که حالا ما بخواهیم این بازیکن را به دلیل روزه‌خواری محکوم کنیم.

حمید استیلی تاکید کرد:‌ من هیچ بازیکنی را مثل علی کریمی ندیدم که این قدر باصداقت باشد و انتقادهای خود را به طور صریح بگوید. به علاوه اینکه کریمی وقتی انتقاد می‌کند، همیشه در رابطه با حق دیگران و نه حق خودش انتقاد می‌کند که این واقعا نشان از بزرگی او دارد. شاید کریمی از تیم ملی هم کنار گذاشته شده باشد، اما او آن قدر بزرگ است که برای ثابت کردن خود به کسی احتیاج ندارد.

محمد غلامی : من به خاطر کریمی به استیل آذین آمدم

محمد غلامی گفت: اخراج کریمی از استیل آذین دلیلی غیر از روزه‌خواری داشته است.

مهاجم تیم فوتبال استیل آذین در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص اخراج علی کریمی از استیل آذین و تاثیر آن بر روند این تیم در ادامه لیگ اظهار کرد: بی‌شک کریمی وزنه‌ای بزرگ برای تیم ما محسوب می‌شود و اگر نباشد تیم ما مطمئنا ضربه خواهد خورد.

غلامی ادامه داد: علی کریمی حتما به استیل آذین باز می‌گردد چرا که من به خاطر او به استیل آذین آمدم و اصلا این تیم متعلق به کریمی و هدایتی است و ما و همه بازیکنان تلاش خود را می‌کنیم تا کریمی زودتر به این تیم بازگردد.

محمد غلامی با تایید صحبت‌های معدنچی در این خصوص که ظهر روز بازی مقابل استقلال همه بازیکنان استیل آذین نهار خورده‌اند، گفت: صددرصد صحبت‌های معدنچی را تایید می‌کنم چرا که او حرف راست را زده است. این یک موضوع کاملا طبیعی است که همه بازیکنان نتوانند به دلایلی روزه‌ بگیرند و من فکر می ‌کنم که مانور دادن روی موضوع روزه‌خواری علی کریمی معنایی نداشته باشد و به نظر من اخراج کریمی مطمئنا دلایل دیگری داشته است.

علی دایی: اخراج علی کریمی اشتباه بود

گل : برخلاف آنچه که تصور می‌شد علی دایی در موضع‌گیری عجیب و جالب خود در مورد اتفاقی که برای علی کریمی رخ داد از همبازی سابق خود دفاع کرد و اخراج او را زیر سوال برد.
دایی که در گفت‌وگو با یکی از دوربین‌های تلویزیونی بعد از تمرین عصر دیروز پرسپولیس صحبت می‌کرد، وقتی سوالی در مورد علی کریمی و اخراج او مطرح شد، گفت: «به نظر من روزه بودن یا نبودن یک بازیکن یک امر کاملا خصوصی است و باشگاه نباید در این مساله دخالت می‌کرد. این کار باشگاه استیل‌آذین را محکوم می‌کنم، اگر با علی کریمی مشکلی داشتند باید در مورد همان موضوع حرف می‌زدند. او بازیکن بزرگی است و نباید با او چنین برخوردی کرد.» آیا ممکن است علی کریمی بعد از جدایی از استیل‌آذین به پرسپولیس بپیوندد؟ دایی می‌گوید: «او بازیکن بزرگی است و می‌تواند برای هر تیمی مفید باشد.»

تومباکوویچ سرمربی تیم فوتبال استیل آذین : تا به حال چنین چیزهایی ندیده بودم

سرمربی تیم فوتبال استیل آذین در مورد اخراج علی کریمی گفت: کریمی فعلا سه اخطاره است و نمی‌دانیم کجاست!

لوبیسا تومباکوویچ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص اخراج علی کریمی از استیل آذین و اینکه به عنوان سرمربی تیم چقدر با این موضوع موافق است، اظهار کرد: فعلا فقط می‌دانم که علی کریمی سه اخطاره است و به بازی بعدی ما نمی‌رسد. من نمی‌دانم کجاست!

تومباکوویچ ادامه داد: نمی‌توانم در مورد اخراج کریمی صحبت کنم چرا که من کسی هستم که برای زمین و تمرین و بازیکنان و به طور کلی مسایل فنی ساخته شده‌ام و این قبیل مسایل به مدیران تیم مربوط می‌شود. این چیزها برای من کاملا جدید است و من تا به حال شاهد چنین اتفاقاتی نبوده‌ام. اما به هر حال او بازیکنی است که بودنش برای ما خیلی واجب است و نبودش در همین روز اول احساس شد.

تومباکوویچ همچنین در رابطه با آمادگی استیل آذین برای دیدار مقابل مس خاطرنشان کرد: فعلا مشکل خاصی در تیممان نداریم و تنها مشکلی که داریم آماده کردن بازیکنان است. چرا که به فاصله کمی از بازی قبل باید به میدان برویم. بازیکنان محروم و مصدوم زیادی داریم از جمله علی کریمی که سه اخطاره است و فریدن زندی که در بازی قبل اخراج شد. در درون دروازه هم که سوشا مکانی را در اختیار نداریم.

سرمربی استیل آذین در مورد فشردگی برنامه لیگ برتر و تاثیر آن بر روند تیمی این تیم گفت: صددرصد در آینده کار ما راحت‌تر می‌شود چرا که کم کم خود را با این شرایط وفق می‌دهیم و قصد داریم سه، چهار بازیکن خارجی نیز در ادامه به تیممان اضافه کنیم تا رقابت بهتری بین بازیکنان ایجاد شود.

بابک معصومی : زمانی که در بستر بیماری بودم و پزشکان از من قطع امید کرده بودند، شخص کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه های بیمارستان مرا پرداخت کرد

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال پیرامون دفاع از علی کریمی و اخراج وی از تیم فوتبال استیل آذین به دلیل روزه خواری، گفت: انتظار نداشتم "آجورلو" این مسئله را رسانه ای کند و با آبروی وی بازی کند.
"بابک معصومی" در گفتگو با خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مشاجره و کش مکش همیشه در فوتبال که حاشیه های زیادی دارد وجود داشته است اما برای کریمی که اعتبار فوتبال ایران است کار قشنگی نبود و باید آجورلو این مسئله را در خانواده فوتبال حل می کردند، نه اینکه با رسانه ای کردن آن آبروی وی را ببرند.
وی اضافه کرد: آقای آجورلو از دوستان من هستند اما انصاف نیست این مسئولین با ارائه موضوع روزه خواری برای کریمی پاپوش درست کنند. کریمی جزء 11 بازیکن تاریخ فوتبال این مملکت است و انگ زدن به وی هرگز کار قشنگی نیست.
ملی پوش ارزنده تیم ملی سابق فوتسال کشور تصریح کرد: امثال علی کریمی ها، مهدوی کیا و علی دایی ها برای این فوتبال مرز و بوم هیجان را با خود به همراه آورده اند و درست نیست با مطرح کردن مسئله روزه خواری و نوشیدن یک بطری آب آبروی بزرگان فوتبال ما برود و این جای تاسف دارد.
معصومی با اشاره به اینکه گرفتن روزه بر کسانی که شرایط گرفتن روزه را ندارند لازم نبوده، تاکید کرد: پس چرا خوبی ها و کمکهای مالی کریمی کمرنگ جلوه می شود. مردم باید بدانند که من زمانی که در بستر بیماری بودم و پزشکان از من قطع امید کرده بودند، شخص کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه های بیمارستان مرا پرداخت کرد، ضمن اینکه به دلیل شرایط  جسمانی بدی که داشتم با هزینه وی از یک اتاق 4 نفره به اتاق تک نفره رفتم و تمام هزینه های مربوط به درمان مرا از سوی وی پرداخت شد.
وی با اشاره به اینکه کمک های خیرخواهانه کریمی به دلیل سخاوتمندیهای وی هرگز صدا نداد، ادامه داد: آیا درست که آبروی کسی که تمام عمرش را برای فوتبال این مملکت گذاشته است را به راحتی و به خاطر خصومت های شخصی ببریم.
سرپرست تیم فوتسال پرسپولیس با اشاره به اینکه استیل آذین به خاطر داشتن ستاره های که در این تیم دارد در حد تیم رئال مادرید است، اذعان داشت: کریمی ها و دایی ها، الگوی های فراوان و مثبتی برای جوانان و فوتبال این مرز و بوم دارند. به نظر من این یک جنگ بر علیه کریمی است و باید هدایتی با درایتی که دارد این موضوع را به خوبی فیصله دهد.
وی در خاتمه تاکید کرد: بهتر است مسئولین ورزش کشور هر چه زودتر دست به کار شوند و این مشکل را برطرف کنند.

محمد دادکان : می‌خواهم بپرسم همه معترضان به کریمی پاکند و منزه؟!

محمد دادکان که مدت‌ها سکوت کرده بود، در گفت‌وگو با ایسنا از علی کریمی حمایت کرد.

محمد دادگان پس از مدت‌ها سکوت گفت: «امروز آدم‌های ناتوان که به دنبال آمال و آرزوهایشان هستند، به افراد برچسب منشوری بودن می‌زنند.»

دادگان با اشاره به اتفاقی که برای علی کریمی افتاده و با بیان اینکه حرف‌هایم کلی است، گفت: «می‌گویند "عیسی به دین خود و موسی به دین خود". برو خودت را بساز که الگو شوی. نمی‌خواهد در رسانه‌ها و بین دولتی‌ها از خودت الگو بسازی. این مردم هستند که باید الگو را انتخاب کنند. اگر کسی اشتباهی می‌کند، باید بدانیم که ما را به جای فرد متخلف داخل قبر نمی‌گذارند. نمی‌توان با چوب و تکفیر آداب و فرهنگ ایجاد کنیم. آقایان در خفا هزاران مشکل دارند و وقتی کسی در ظاهر اشتباهی می‌کند می‌خواهند آبروی او را ببرند. این عین بی‌دینی است. دین ما می‌گوید که نباید آبروی آدم‌ها را برد.»

وی با بیان اینکه کسانی که حرف از اخلاق و فرهنگ می‌زنند، خودشان از همه بدترند گفت: «بروید در زندگی این افراد و ببینید که چقدر خودشان ناپاکترند. از ادب و فرهنگ حرف می‌زنند ولی خودشان سمبل بی‌ادبی و بی‌فرهنگی هستند.»

دادگان با بیان اینکه نباید با آبروی هیچ کس بازی کرد، گفت: «متاسفانه در جامعه ما در تمامی زمینه‌ها سمبل‌ها و الگوها را می‌زنیم، برای چه؟ می‌خواهم بپرسم همه معترضان به کریمی پاکند و منزه؟! چرا ما در بخش فرهنگ، اجتماع و سیاست الگوها و سمبل‌ها را می‌زنیم؟ آیا همه معترضان به این الگوها پاکند؟ همه ما مثل هم هستیم. حالا جوی به وجود آمده که مد کرده‌ایم که یکی را روزه‌خوار بدانیم و دیگری را منشوری.»

وی افزود: «این یک موج است. موجی که می‌خواهیم رویش سوار شویم و سال بعد پول بیشتری بگیریم. خروجی این فوتبال که سالانه 400 میلیارد تومان در آن هزینه می‌شود چیست؟ مسوولان کشوری، من یک سوال از شما دارم. آیا می‌دانید که خروجی این فوتبال صفر است؟ اگر می‌دانید که گناهتان 10 برابر است و اگر نمی‌دانید چرا می‌خواهید با طبل بی‌صدا مردم را سرگرم کنید.»

دادگان افزود:‌ «چطور در زمان ما بازرسان در فدراسیون فوتبال بودند و الان خبری از این بازرسان نیست. مسوولان کمیته تربیت بدنی مجلس که دنبال تحقیق و تفحص بودند تنها به دنبال این هستند که عکس سه در چهارشان در روزنامه‌ها چاپ شود. نتیجه و خروجی کمیته ویژه رییس جمهور برای بررسی شکست ورزش ایران در المپیک چه شد؟ از حالا به شما می‌گویم که جواب شکست در گوانگجو را چه کسی می‌دهد؟ من به شما می‌گویم همان‌هایی که جواب مردم را پس از شکست در پکن و جام جهانی داده‌اند به شکست‌های گوانگجو هم پاسخ خواهند داد. فقط با دروغگویی به مردم می‌گویند که کمیته تشکیل داده‌ایم. کدام کمیته؟ آنهایی که می‌آیند شخصیت آدم‌ها را زیر سوال می‌برند خودشان از همه بدترند.»

رییس سابق فدراسیون فوتبال در پایان گفت: «من سوالی دارم و امیدوارم که شما آن را پیگیری کنید. سوالم این است که آیا بازیکنی که 700 میلیون تومان می‌گیرد مربی که حداقل 500 میلیون تومان می‌گیرد و مدیری که 300 میلیون تومان می‌گیرد آیا این دعواها را به خاطر اخلاق به راه می‌اندازد. این سوالی است که من از شما دارم. بروید ببینید مدیران در این فوتبال چقدر می‌گیرند. ما الگوها را می‌زنیم که این مدیران غیرورزشی به فوتبال بیایند و خروجی فوتبال همینی می‌شود که می‌بینید. امروزه شرایطی ایجاد شده که آدم‌ها می‌آیند و دم از مسائل فرهنگی می‌زنند و می‌گویند کارهایشان به خاطر حفظ شئونات و نظام است اما در واقع آنها به دنبال مقاصد خود هستند.»

محمد خاکپور: نباید کسی را به روزه‌گیری مجبور کرد

اعلام روزه خواری به عنوان دلیل اصلی اخراج علی کریمی از استیل آذین، ناباوری و خشم جامعه ورزش ایران را برانگیخته است. محمد خاکپور در مصاحبه با دویچه وله، آزادی در روزه‌گیری را حق طبیعی هر فرد مسلمان توصیف کرده است.

در حالی که مسئولان باشگاه استیل آذین روزه‌خواری را به عنوان علت اخراج علی کریمی از این باشگاه توصیف می‌کنند، در پشت پرده اختلافات این بازیکن با مصطفی آجرلو، عضو سپاه پاسداران و مدیرعامل باشگاه استیل آذین و همچنین همبستگی وی با جنبش اعتراضی مردم ایران، به عنوان دلایل اصلی اخراج بیان می‌شود.

محمد خاکپور، ملی پوش فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در مصاحبه با دویچه وله می‌گوید: "ما باید علیرغم اسلامی بودن کشور ایران به بلوغ فکری رسیده باشیم که هر کس در اعتقادات شخصی خود آزاد است و در دین اسلام هیچ بایدی برای روزه‌گیری وجود ندارد."

 وی می‌افزاید که ورزش حرفه‌ای در سرتاسر جهان این اختیار را به ورزشکاران داده است که هر کس برای خود تعیین تکلیف کند.

هافبک استیل‌آذین :95درصد فوتبالیستها روزه نمی گیرند

هافبک تیم فوتبال استیل‌آذین تهران گفت: روز بازی با استقلال همه بازیکنان تیم ما در رستوران غذا خوردند و 95 درصد فوتبالیستها نیز روزه نمی گیرند.
مصاحبه خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا) را با "مهرزاد معدنچی" در ادامه بخوانید:

* در حالی که از آمادگی خوبی برخوردار هستی اما در ترکیب قرار نمی گیری؛ از این موضوع ناراحت نیستی؟

- من طی هفته تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم اما ناگهان گفتند که در لیست 11 نفره نیستی؛ در حالی که فکر می کنم دلیل این موضوع نیز فنی نیست.

* در این مورد اعتراضی به کادر فنی تیم نکردی؟

- تومباکوویچ بعد از بازی از عملکردم در این بازی تمجید کرد و حتی به من گفت که برای این بازی حساب ویژه‌ای روی من کرده بود. با این حال نمی دانم چرا در ترکیب ثابت به میدان نرفتم!

* با این وجود حتی صاحب موقعیت هم شدی اما پایت به گلزنی باز نشد.

- در آن لحظه تمرکز نداشتم و از 6 قدمی توپ را به آسمان زدم. نیمکت نشینی من را شوکه کرده بود و شاید یکی از دلایل اینکه موقعیت را خراب کردم همین بود.

* علی کریمی این روزها کانون بسیاری از خبرهاست و صحبتهای او علیه مدیرعامل تیم سروصدای زیادی به پا کرده است.

- یکی از مواردی که علی به آن اعتراض داشت جنس پیراهنهای ما بود که متاسفانه با وجود اعتراض علی به این موضوع اما کسی به حرفهای او توجه نکرد.

* اما حالا وی به دلیل روزه‌خواری از تیم اخراج شده است!

- روز بازی با استقلال همه بازیکنان تیم ما در رستوران غذا خوردند و 95 درصد فوتبالیستها نیز روزه نمی گیرند. ما همه مسلمانیم و به اعتقاداتمان پایبندیم اما واقعا با این شرایط روزه گرفتن برایمان مشکل‌ساز است. ما سر تمرین قوطیهای آب کنار زمینمان داریم با این وجود من به شخصه ندیده‌ام که کریمی در ملا عام روزه‌خواری کند.
به نظر من اصلا درست نیست که روزه‌داری یا روزه‌خواری یک نفر را رسانه‌ای کنیم. مسلمانان باید عیب یکدیگر را بپوشانند. حتی از اسم علی می توان به اعتقادات مذهبی خانواده وی پی برد و اینکه او را متهم به روزه‌خواری کنیم درست نیست.

* اینکه وی به همین دلیل از تیم اخراج شده را چطور می بینی؟

- چنین اتفاقی نخواهد افتاد. کریمی و مهدوی کیا جزء بزرگترین فوتبالیستهای ایران هستند و به لحاظ اخلاقی و شخصیتی قابل احترام‌ هستند. فکر می کنم به زودی همه این سوء تفاهمات حل شود.

armin7 - هلند -
خاک بر سرت اجر لو روسیاه بودی رو سیاه تر شدی, حالا هی بگو من سردار چهارپای انقلابم.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
این خاکپور چقدر موهاش سفید شده ؟
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
از علی کریمی(با همه بی غیرتیش در بازیهای ملی)حمایت می کنیم.در مورد کاری که برای بابک معصومی انجام داده واقعا باید بهش گفت:دس مریزاد علی اقا.با این جوونمردیت یاد تختی رو زنده کردی.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

ezatdf - ایران - تهران
در کشور اسلامی که به قول حمید استیلی بازیکن ارزشی جمهوری اسلامی 95 درصد بازیکنان فوتبال روزه نمی گیرند آن هم بازیکنی که از ماشین کولر دار میآد تو زمین چمن بعد هم هتل و غذاهای رنگی حالا یک کارگر و یا یک راننده تاکسی چی باید بگه تو این گرمای چهل درجه؟ آقا من اعلام خطر می کنم اسلام در خطر است ای مراجع شیعه مراجع قم چرا ساکت نشسته اید اسلام در خطر است !
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
جالب اینجاست که همگی با شهامت و جرات به روزه نگیری خود اعتراف کردند و از روزه خواری کریمی دفاع نمودند و این یعنی یک اتفاق خوب در کشور و فرهنگ ما. و این یعنی بالاخره کم کم اعضای نظام اجتماعی درک می کنند که دین به درد خارج از منزل شخصی نمی خورد.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
افرین به این جامعه فوتبالیستها که اینطور از دوست و همبازیشون حمایت کردند. الان آجرلو دنبال چندتا آجر میگرده که روی سیاهش رو پشتشون قایم کنه. خوشم میاد که روز به روز بیشتر آبروشون پیش مردم میره. حرفهای دادکان برنده و زیبا بود.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

مستانه شرق - المان - هایدلبرگ
مرگ ابدی بر این طرفداران قوانین کثیف اسلامی .دینی که در کتاب به اصطلاح اسمانیش ازبرده داری و کتک زدن زن طرفداری کند معلوم میشود چقدر اسمانی است.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

shiva_v - ایران - شیراز
علی کریمی چون حسابش پاکه و نقطه ضعفی نداره حقیقتو تند و بی پرده به زبون میاره واسه همین این الکی مدیرهای بی سواد و منگل مثل مدیر عامل استیل اذین (اجرلو)زورشون میگیره و تمام سعیشونو کردن که یه پاپوش واسش درست کنن و اخراجش کنن.کریمی کارش درست واقعاً درود به شرافت و مردانگیش
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.