شکایت عیسی سحرخیز از شرکت نوکیا زیمنس

 شکایت عیسی سحرخیز از شرکت نوکیا زیمنس

آقای عیسی سحرخیز طی دادخواستی از شرکت نوکیا زیمنس و دیگر شرکتهای مرتبط بابت فروش و ارایه فن آوری و تجهیزات لازم برای شنود ومونیتورینگ هوشمند شبکه های بی سیم، اطلاعاتی، و اینترنت ایران که موجب دستگیری و سپس شکنجه او و دیگر شهروندان ایرانی شده است، در دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده است. 

در دادخواست این شکایت که وکلای آقای سحرخیز در تاریخ دوشنبه 25 مرداد در دادگاه فدرال آمریکا تسلیم کرده اند، آقای عیسی سحرخیز مدعی است که شرکت نوکیا زیمنس با توجه به آگاهی عمومی نسبت به تخطی های ایران از قوانین بین الملل و کارنامه حقوق بشر ایران، که همگی دال بر تجاوز به حقوق مدنی و حقوق بشر ایرانیان است، نمی بایست تجهیزات و فن آوری لازم برای فیلترینگ ، استراق سمع، و مونیتورینگ را به ایران می فروخت. این تجهیزات می بایست تنها در اختیار کشوری قرار گیرد که ساختار قضایی لازم برای حفاظت از حقوق مدنی شهروندانش بر اساس حداقل استانداردهای جهانی  را دارا باشد. 

آقای سحرخیز مدعی است که شرکت نوکیا زیمنس عامدانه و آگاهانه این تجهیزات را در اختیار ایران قرارداده است. بنابراین آنها شریک تخطی های ایران در تجاوز به حقوق مدنی و اساسی مردم ایران هستند وبنابراین شرکت نوکیازیمنس  مسئول صدمات ناشی این تجاوزات بر شهروندان ایران و آقای سحرخیز می باشد. 

آقای عیسی سحرخیز که در اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 در روستایی در توابع استان مازندران دستگیر شده است مدعی است که فن آوری های فروخته شده توسط شرکت نوکیا زیمنس موجب دستگیری او شده است که بدون آن فن آوری ها امکان دستگیری او توسط نیروهای امنیتی ایران وجود نداشته است. او پس از دستگیری مورد ضرب و شتم، شکستگی استخوان، سلول انفرادی ، حبس بی دلیل و دیگر نمود شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته است که طبق قوانین بین المللی از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر، میثاق جهانی حقوق مدنی و سیاسی ، منشور سازمان ملل، و میثاق جهانی منع شکنجه خلاف قانون شمرده می شوند.

آقای سحرخیز د راین دادخواست خواهان قطع فروش دستگاههای متشابه و قطع پشتیبانی  و پایان دادن به سرویس های موجود در تجهیزات فروخته شده توسط نوکیا زیمنس به ایران می باشد. 

یکی از اهداف این دادخواست پایان دادن به اعمال شرکت های خارجی است که همچون استعمارگران قرون گذشته با یک دست منافع ایران را تصاحب و با دستی دیگر موجب تجاوز به حقوق مدنی و اساسی ملت ایران می شوند. شرکتهای غربی که دایه دار حقوق بشر هستند می بایست این استانداردها را در روابط تجاری خود با دولت هایی که خاطی این حقوق هستند رعایت کنند.

شاکیان این پرونده عیسی سحرخیز و مهدی سحرخیز و ایرانیانی هستند که بطور مشابه حقوقشان پایمال شده است.

وکلای این پرونده علی هریسچی و ادوراد معوض از دفتر حقوقی  Moawad & Herischi, LLP  در ایالت مریلند آمریکا هستند
takht-e-jamshid - ایران - تهران
روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست**** واندر طلب طعمه پر و بال بیاراست. بر راستی بال نظر کرد و چنین گفت: ****«امروز همه روی زمین زیر پر ماست. بـر اوج فلک چون بپرم -از نظـر تــیز- ****می‌بینم اگر ذره‌ای اندر ته دریاست. گر بر سر خـاشاک یکی پشّه بجنبد ****جنبیدن آن پشّه عیان در نظر ماست.» . بسیار منی کـرد و ز تقدیر نترسید ****بنگر که از این چرخ جفا پیشه چه برخاست:. ناگـه ز کـمینگاه، یکی سـخت کمانی، ****تیری ز قضا و قدر انداخت بر او راست، . بـر بـال عـقاب آمـد آن تیر جـگر دوز ****وز ابر مر او را بسوی خاک فرو کاست، . بر خـاک بیفتاد و بغلـتید چو ماهی ****وانگاه پر خویش گشاد از چپ و از راست، . گفتا: «عجب است! این که ز چوب است و ز آهن! ****این تیزی و تندیّ و پریدنش کجا خاست؟!» . چون نیک نگه کرد و پر خویش بر او دید ****گفتا: «ز که نالیم که از ماست که بر ماست.»
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

mehrabooon - ایران - تهران
اقای سحرخیز شما هم جیگر دارید من هم جیگر دارم.بخدا خیلی حسودیم میشه به این بنده خدا.بابا کاروزندگیشون ول کردندوتیشه به ریشه این دیکتاتورها میزنند.درمقابل عزم شما سر تعظیم فرود میاورم و ارزوی موفقیت برای شما و همرزمانتان, تاجزاده,اسانلو,نوریزاد,طبرزدی وهمه ازادیخواهان عزیز دارم.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
عیسی سحرخیز: با کمال احترام و سرافندگی, ایرانی و مسلمانی فکر نکن, بعنوان مثال operation northwoods ( حمله ساختگی توسط usa به usa تحت عنوان: کوبا به usa حمله کرد که usa بهانه ای برای حمله به کوبا داشته باشه که خوششبختانه usa از این نقشه شیطانی دست بر داشت ) و یا غرق کردن کشتیهای جنگی امریکایی با سرنشینانش توسط جنگدههای usa در کانال سوئز تحت عنوان مصر بما حمله کرد و اسرائیل بهانه ای برای جنگ داشت که خوشبختانه خلبانهای روسی بطور اتفاقی شاهد حمله usa به ناو جنگی usa با 180 کشته سربازان امریکایی میشه. منظورم, جنگ چهرهای مختلف داره و همه به پول جیبشان نگاه میکنند و هدفیکه در دراز مدت دارند. اخوند هم سینما رکس را به اتش کشید و 17 شهریور را نقطه عطف اهدافش قرار داد, و 11 سپتامبر?
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
اقای سحرخیز با ارزوی موفقیت ولی مواظب باش این یارو دوباره گازت نگیره .
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
خوب کاری کرد. دستش درد نکند. کاش بقیه ضربه خوردگان هم بجای شعار دادن یک کاری میکردند.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اقای عیسی سحرخیز خواهش میکنم از طریق وکلای خوب یک تومار امضا برای ایرانی ها درست کنید تا این حرام زاده های المانی را که من 100 درصد مطمئن هستم دولتشان هم در این جنایت با زیمنس شریک جرم هستند را به دادگاه جنایت علیهه بشریت بکشانیم امیدوارم دستمال های المان چشم های کورشان را باز کنند و با بی شرمی و وقاهت ازالمان طرفداری بیجا نکنند
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
احسنت. به این می گویند یک فکر بکر.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

romano - ایران - تهران
خوشم میاد یکی می‌فرستن زندان کوچولو بشه طرف میاد بیرون کلفتر میشه و خودش یکپا مغز متفکر میشه. تو آپارتاید و آفریقای جنوبی هم همینطور بود در شیلی، روسیه همه جا. میگم خیلی سخته واسه حاج علی آقا چهارتا آدم خس و خاشاک که یدونه جون بیشتر ندارن که با اون تنها میشه اعتصاب غذا کرد اینطوری موی دماقش شدن اونم چه دماغی
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

ehsanarchi60 - ایران - تهران
منم میخوام شکایت کنم . ولی هنوز نتونستم از ایران خارج بشم . منم بخاطر اینترنت گرفتن 14 روز حبس بودم . هر وقت از اینجا برم حتما شکایت می کنم . :))
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
سحرخیز مرد بزرگی است اما ظاهرا اطلاعات فنی کمی دارد. شنود مکالمات موبایل و و مکان یابی فرد که نیاز به تجهیزات خاص ندارد. شما در هر لحظه نزدیک یکی از دکل های موبایل هستید که مکان آن به راحتی در شبکه قابل شناسایی است. ساده ترین اصل امنیتی که سحرخیز رعایت نکرده این است که فرد تحت تعقیب باید موبایلش خاموش و احتیاطا باطری موبایل بیرون باشد. نوکیا و زیمنس چه تقصیری دارند؟ . ضمنا اینکه سحر خیز می خواهد از این شرکت ها شکایت کند بیش از یک سال پیش اعلام شد و شما هم در سایت درج کردید و من هم همین کامنت را گذاشتم. حالا دوباره می خواهد شکایت کند یا خبر قدیمی است؟
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

ahmad shah niazy - افغانستان - کابل
حالا که ایران به آن دست پیدا کرده است پس شکایت برای چه؟
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.