آیت‌الله دستغیب: کسی که می‌گوید مردم باید از او پیروی کنند‌، شجره خبیثه است‌


آیت‌الله دستغیب: کسی که می‌گوید مردم باید از او پیروی کنند‌،
شجره خبیثه است‌

آیت‌‌الله على‌محمد دستغیب، از مراجع تقلید و عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنانی با بیان این که ولی ‌فقیه باید به قانون اساسی عمل کند، نه این که بر آن «مسلط» باشد، گفته است، «کسی که خود را همه کاره مردم می‌داند و می‌گوید، همه باید از من پیروی کنند»، شجره خبیثه است.

به گزارش سایت اینترنتی کلمه آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، از مراجع تقلید و عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی‌های خود در سخنرانی‌های خود به مناسبت ماه رمضان در تشریح نشانه‌های «شجره طیبه» در جامعه گفته است: «آن شخصی که مدام دم از مَن می‌زند و خود را همه کاره مردم می‌داند و می‌گوید باید همه از من پیروی کنند، یک همچین شخصی مصداق شجره خبیثه (درخت ناپاک) می‌باشد.»

چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با صدور فتوایی، «ولایت» خود را شعبه‌ای از امامت امامان شیعه خوانده و «التزام به ولایت فقیه» را به معنای اطاعت از خود دانسته بود.

این در حالی است که آیت‌الله دستغیب که به ویژه پس از بالا گرفتن اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و سرکوب خونین معترضان، بارها از رهبران جمهوری اسلامی انتقاد کرده است، درتوصیف ولایت فقیه گفته است:  «فقیه عادل و با تقوا کسی است که مطیع امر خدای تعالی باشد و از خصوصیات چنین شخصی این است که هم دین خودش را حفظ می‌کند و هم دین مردم را و از دائره قرآن و سنت بدون توجیه خارج نمی‌شود... قهراً یک همچین شخصی که بصیر در دین است گول پول و ریاست را نمی‌خورد.»

به گفته آیت‌الله دستغیب فقیه عادل کسی است که «اگر هزاران هزار نفر هم مقابلش تعظیم و دست‌بوسی کنند، بر غیر رضای خدایتعالی عمل نمی‌کند.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به مفاد قانون اساسی جمهوری اسلامی در باره وظیفه رهبری، با بیان این که «فقهای خوبی مانند شهید دستغیب، شهید صدوقی، شهید بهشتی و آقای منتظری» برای این قانون زحمت کشیده‌اند، افزوده است: «به شرط اینکه ولی فقیه هم به حساب قانون اساسی عمل کند نه اینکه ولی فقیه مسلّط بر قانون اساسی باشد.»

آیت‌الله دستغیب همچنین با اشاره به تلاش عده‌ای از حامیان دولت برای جمع‌آوری امضا علیه وی ( در مجلس خبرگان)، به نقش مجلس خبرگان رهبری در زمینه نظارت بر عملکرد رهبر اشاری کرده و گفته است: «مجلس خبرگان رهبری هم وظیفه دارد که به همان نحوی که قانون برای آنها مقرر کرده است نظارت داشته باشند، نه اینکه اگر کسی انتقادی کرد او را تخطئه کنند. اگر بر خلاف قانون اساسی عمل شود وضع همین است که الان در جامعه مشاهده می‌کنید که یک عده افرادی که واقعا آدم‌های خوبی هستند و قابل استفاده هستند در اثر بی‌مبالاتی و عمل نکردن به قانون یا کنار گذاشته‌اند ویا در زندان‌ها هستند.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در جامعه مبتنی بر عدل حتی به «کافران» هم ظلم نمی‌شود، گفته است: «از جمله علامات حکومت اسلامی این است که مردم در آن حکومت با یکدیگر مهربان هستند و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد و همه در یک خط هستند و کسی بدنبال انباشته کردن ثروت نیست... خوب مردم باید از حاکمان مهربانی ببینند تا با یکدیگر مهربان باشند. مردم از بزرگان اینطور توقع دارند که دروغ نگویند، خیانت در امانت نکنند، بی‌جهت کسی را متهم نکنند.»

آیت‌الله دستغیب همچنین با اشاره به حملات گروه‌های حامی دولت و لباس ‌شخصی به مسجد و محل سکونت مراجع تقلید منتقد حاکمیت افزوده است: «ما بر طبق سیره ائمه اطهار و اجدادمان باید نصیحت کنیم و هیچ وقت نه بنده و نه دوستانمان بنایی بر لشکر کشی و تهییج مردم نداشته و نداریم. خوب ما خود افراد لباس شخصی و بسیجی را مورد عتاب قرار داده که شما به جان مردم می‌افتید و آنها را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهید، آن وقت خودمان همین رویه غلط آنها را در پیش بگیریم؟»

khosh bavar - ایران - کرمان
چرا رک و راست بخودش نمیگی? چه کسی بهتر از تو, تویی که از جنس خامنه ای هستی, و قدرت مذهبی زیادی داری که قدرت نابودیت ( شهید بودنت ) را نداره, و اگر ترا بکشد, برایت سعادت بزرگیست ( حوری بهشتی ), و نسبت به جوانهای مبارز مردم زندگی خودت را کردی و دارای ارزویی بیش از شهید شدن نداری, پس صریحا به خامنه بگو.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

SnakeEater - ایران - تهران
آن شخصی که مدام دم از من می‌زند .. مصداق شجره خبیثه می‌باشد. یاد دو تا جمله از امام راحلمون (اون عزیز سفر کرده) افتادم. اولی- من دولت تعیین می‌کنم. من تو دهن این دولت می‌زنم. دومی- اینقدر نگویید من، من. این من همان شیطان است!!!
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
به نام ِ شاعر که برمیخوریم و کسانی همچو او ( خمید آرش آزاد) خبر از سفر ِ اوست. اما فایل ِ عمامه را که باز میکنم ..اراجیفی که امروز ه روز یه شاهی هم ارزش. نداره!!!!همچو بودنشان...!!!
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

seiied - ایران - یزد
سلام واحترام به مرجع عالی قدر جهان تشیع آیت الله دستغیب .زنده باد ایشان ومرده باد دشمنانشان.درود برسیدحسن خمینی درود بردکتر خاتمی دورد برموسوی مرگ بر شریعتمداری نفرت باد بر احمدی نژاد مرگ بر حاجی منصور ارضی نفرت باد بر الله کرم مرگ بر سید احمد خاتمی مرگ بر جنتی خرفت .سلام بر آزادی
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
کسی که اخوند میشود مبتلا به مرضی میشود که همه میدانند ان مرض چیست
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

darkoub - ایران - شیراز
هی بچه ها هیشکی نباید به اقای دستغیب توهین کنه ها . گفته باشم .
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

Iran.dokht - ایران - تهران
دمت گرم مثل همیشه شیرازیا کارشون درسته
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
درود و سلام برآیت الله علی محمد دستغیب . امیدوارم که بقیه اعضای خبرگان رهبری از شما درس بگیرند و مانند شما حق را بگویند حتی اگر به ضررشان تمام شود . درضمن خدا را شکر می کنیم که کسانی مانند شما هنوز هستند که از حق دفاع کنند . خداوند پشت و پناه شما باشد .
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

alexxx - اتریش - وین
متاسفانه بنیاد وبنیادگذار این حکومت خبیث شجره خبیثه بود. برای همین هم هست که قابل اصلاح نییست. این درخت نحس رو باید از ریشه دراورد و سوزاند با این وجود هم دودش به چشم همه خواهد رفت. لعنت هززار بار لعنت.
پنج‌شنبه 28 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.