جنون جنسی تروریست‌ها , گالری کاریکاتور


جنون جنسی تروریست‌ها , گالری کاریکاتور

دویچه وله : کتاب کارتونی "افشاگری در مورد بن لادن"، به گفته‌ی نویسنده‌ی الجزایری آن "پرده از زندگی و رابطه‌های خصوصی رهبر تروریست‌های اسلام‌گرا، بن لادن، برمی‌دارد". سکس و ارضای امیال جنسی، در مرکز این زندگی کاریکاتوری قرار دارد.

روی جلد کتاب "افشاگری در مورد بن لادن" از محمد صیفایی

چندی است که کتاب کارتونی "افشاگری در مورد بن لادن" از روزنامه‌نگار الجزایری محمد صیفایی (Mohammed Sifaoui)، در اروپا به بازار عرضه شده است. این کتاب به‌ویژه در فرانسه و آلمان با استقبال شایان توجهی روبرو شد.

محمد صیفایی، روزنامه‌نگاری است که در سال ۱۹۹۹ از چنگ گروه‌های تروریست اسلام‌گرای الجزایری گریخت و به فرانسه پناهنده شد. از آن زمان او مبارزه علیه تروریسم اسلامی را وظیفه‌ی خود قرار داده است. طنز و شوخی، جدیدترین وسیله‌ای است که صیفایی به تازگی در کتاب "افشاگرانه‌ی" خود با زیرعنوان "حمله‌ی کارتونی به سازمان القاعده" به آن متوسل شده است. صیفایی، در این کتاب داستان تخیلی زندگی و دستگیری رهبر تروریست‌های اسلام‌گرا، بن لادن، را بازگو می‌کند. رویدادهای تاریخی اوایل قرن ۲۱ در آمریکا، اروپا و جهان اسلام، بخشی از این داستان را می‌سازد. کارتون‌های کتاب به قلم کاریکاتوریست فرانسوی، فیلیپ برکویچی است.

دون‌ژوان مسلمان‌

همه‌ی اسلام‌گرایان افراطی در این کتاب، از نگاه محمد صیفایی، بربرمنش، احمق، بنیادگرا، سرشار از نفرت و مبتلا به "جنون جنسی" هستند. وقتی بن لادن در سال ۲۰۱۶، از سوی چند مأمور کندذهن و دست‌وپاچلفتی سیا دستگیر می‌شود و به زندان می‌افتد، دغدغه‌ای جز کمبود "سکس" ندارد. نویسنده‌ی ‌کتاب که می‌کوشد رویدادهای تاریخی و برهه‌های گوناگون زندگی بن لادن را در ارتباط با یکدیگر ترسیم کند، هر گاه که به زندگی خصوصی و "خلوت" این اسلام‌گرای افراطی می‌رسد، او را در نقش دون‌ژوانی مسلمان‌مسلک معرفی می‌کند. مسلمانان عادی کتاب هم، اغلب در چارچوب تصاویر کلیشه‌ای ظاهر می‌شوند و به خوبی از عهده‌ی تثبیت پیش‌داوری‌های منفی دنیای غرب در مورد خود برمی‌آیند.

"دزدان دریایی" تروریست‌پیشه

نگاه تند صیفایی، دامن آمریکایی‌ها را هم می‌‌گیرد: این ملت و نمایندگان دولتش در کتاب ‌ "افشاگری در مورد بن لادن"، یا ساده و زودباور یا احمق و خشکه‌مقدس‌اند. این دو گروه، ولی در ابتلا به "جنون سکس" وجوه مشترک بسیاری دارند: مأموران زن و مرد سیا که از بن لادن بازجویی می‌کنند، سرانجام سر از رختخواب در می‌آورند و شخصیت رئیس‌جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون، که در بازگویی داستان زندگی بن لادن نقش بازی می‌کند، در ماجرای رابطه با یکی از کارمندان کاخ سفید، مونیکا لوینسکی، خلاصه می‌شود.

کاریکاتوریست فرانسوی، فیلیپ برکویچی در ترسیم این کلیشه‌ها از سنت کارتونی "شرقی‌ها" سود برده و با قلم خود چهره‌‌های آشنایی مثلً داستان "علاءالدین و چراغ جادو" را دوباره ‌زنده کرده است: از این‌رو اغلب تروریست‌های اسلام‌گرا با قیافه‌‌هایی درهم، بینی دراز خمیده، لب‌های کلفت و ریشِ ُ‌پر‌پشت ظاهر می‌شوند و "دزدان دریایی" داستان‌های کلاسیک شرقی را به‌خاطر می‌آورند.

با این حال انتشار کتاب کارتونی "افشاگری در مورد بن لادن، حمله‌ی کارتونی به سازمان القاعده" دراروپا، به ویژه در فرانسه با استقبال زیادی روبرو شده است. تنها برخی از منقدان ادبی، از این کتاب و دیدگاه‌های نویسنده‌ی آن انتقاد کرده‌اند: «محمد صیفایی، به ترس و نفرت از اسلام در میان غربی‌ها دامن می‌زند.»

چپ، بن لادن: «گوش کن، تا ماه مارس تو زن منی، بعد از هم طلاق می‌گیریم./... حمام اون‌طرفه! راست، زن: انگار پدرم حق داشت، واقعاً لازم نیست آدم از این بترسه.»

ماجرا ادامه دارد. بن لادن: «انگار باید جنس را ندیده بخرم./ تو، در ماه رمضان، تو زنمی... تو نه! تو، تو»

 

چپ: «یک روز زنم زنگ زد و گفت، بچه‌ها می‌خوان تو پاکستان به‌دیدنت بیان!» راست: «خب، منم گفتم بیاین!/ به پاکستان خوش‌آمدید... اِ... بچه‌ها تو هواپیما خوب حرف گوش کردند؟ / دیگه دوران آرامش به سر رسید!» زن: «از این به‌بعد نمی‌گذارم، یک لحظه هم از جلوی چشمم دور بشی»

چپ: «بعد من با سه زن دیگر عروسی کردم و صاحب بچه‌های زیادی شدم./ ... تو هم باید وقتی بزرگ شدی، کافرها را بکشی!» وسط: مأمور سیا: «شما چندتا بچه داری‌؟» بن لادن: «بیست و نُه تا» راست: بن لادن: «هوم... یعنی فکر می‌کنم: سعد، حمزه، عبدالله، محمد، فاطمه...»

Azadikhah - هلند - تکسل
امیدوارم محمد صیفایی با این کاریکاتورهای جالبش رو مسلمانان سر به نیست نکنن
دوشنبه 25 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
دقیقا به همین گونه روند انتشار این دین در 1400 سال پیش بوده در مصر ثروت و پیشرفت معماری و عطش سوزاندن کتابخانه ی اسکندریه جانوران عربستان را به انجا کشاند در ایران کمی متفاوت بود شهرت زنان و دختران ایرانی با پوستی سپید و زیبائی چهره...نیزهستندمزید بر علت شد . باور کنید کل مسئله ی فلسطین و و بهانه است چون همه نمی توانند چون این جانور از دنیای شهوت و زر بهره مند شوند در انتظار همین مواهب در بهشت اسلام به عملیات انتحاری دست می زنند حال اگر خودشان سقط می شدند به درک/افراد بیگناه کوچه و بازار قربانی انان .// احترام بگذارید چون اعتقاد ملت است سلاح سیاسیون برای سواری.
دوشنبه 25 مرداد 1389

bavar88 - هلند - امستردام
ای ساده لوحها.. بن لادن دست پروده امریکا است برای چپاول کشورهای دیگه . حادثه امریکا هم کار امریکا بود
دوشنبه 25 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
طبق این کاریکاتورها بن لادن شده پیغمبر جدید مردان مسلمان. دین اسلام نقطه مهمش راجع به سکس با همه کس و همه چیز هست و نقطه مهم بعدی راجع به مستراح رفتن هست.
دوشنبه 25 مرداد 1389

Ezhaq - ایران - تهران
تمام دنیای اسلام جنون جنسی دارند
دوشنبه 25 مرداد 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
این حزب الله های ایران حریستر از بن لادن هستند . تمام مسلمانهای إفراطی همین طورند !!! امیدوارم اصل ولایت فقیح هرچه زودتر به درک واصل بشه ،!،' مرگ.بر اصل ولایت فقیح 
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

nikbakht_s58 - ایران - تهران
کسی میدونه ما که تو ایران هستیم چطوری می تونیم این کتاب رو تهیه کنیم. از همه دوستانی که در خارج از ایران زندگی می کنن - بویژه اروپا - و می تونن این لطف رو در حق بچه های ایران بکنن پیشاپیش تشکر می کنم. تهیه این کتاب و تبدیل اون به یک فایل پی دی اف رو شخصا پیشنهاد می کنم.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

safih - اصفهان - ایران
اسلام پیروز است !
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

saman-uae - امارات - دبی
اسلامی که داره توسط حکومت ایران اجرا میشه چیزی بجز خرافات و توهم و مکر و حیله نیست. و محکوم به نابودی است. اسلام واقعی روشن ترین و زیباترین و کاملترین برنامه زندگی انسانها می باشد. اسلام پیروز است.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

odin - بلژیک - انتورپن
bavar88 - هلند - امستردام - خدا شفات بده عزیزم، تو دیگه یه سور زدی به هر چی کمانچه است. میره و میاد خوشش میاد. البته حق داری تو هم از همون سال 2000 وقتی پای شما برادران ماهان سوار بدون ویزا به بوسنی باز شد مسیر ایتالیا، فرانسه، بلژیک و هلند و دست اخر انگلیس برای شماها تبدیل شد به مسیر سد اسمال و میدون قزوین! الان هم بعد از 10 سال زندگی و حقوقهای سوسیال چون در سکت های خودتون اثیر بودین نه یک کتاب که هیچ حتا یک روزنامه هم نخوندین، مثل همون 10 و 20 سال پیش هستین با این فرق که ظاهرتون پیر و چرتو شده اما درونتون رشد که هیچ، پسرفت هم داشته، نمونه زندتون این همه دنیا! با 60/70 سال سن صد رحمت به انشاهای دبستانی و تحلیلهای رحیم مشاعی.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
saman-uae - امارات - دبی . نوشتی<<<<< اسلام واقعی روشن ترین و زیباترین و کاملترین برنامه زندگی انسانها می باشد//. تازه فهمیدیم که کشتن کفار با زجر/کشتن مسلمان برگشته از دین/ کتک زدن زن نا فرمان//قطع دست و پا/کنیز و غلام// روشنی و تکامل است!!!!!!!!خودت به تنهائی کشف کردی یا???
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

pouriya - ایران - رودسر
safih - اصفهان - ایران . به همین خیال واهی باش مزدور..
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
bavar88 - هلند - امستردام . . حادثه کربلا هم کار حسن و حسین بود.
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

arambash - انگلستان - منچستر
خیلی بی مزه بود
چهار‌شنبه 27 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.