معدنچی: همگی ناهار خوردیم، کریمی اخراج شد


معدنچی: همگی ناهار خوردیم، کریمی اخراج شد

یک روز پس از درج گزارشی از تمرینات تیم فوتبال استیل آذین تهران در خبرگزاری فارس و ادعای این خبرگزاری مبنی بر روزه خواری علی کریمی، این بازیکن از باشگاه استیل آذین اخراج شد.

استیل آذین اعلام کرده به دلیل حرمت شکنی و تظاهر به روزه خواری علی کریمی و عدم رعایت شئونات ماه رمضان، به وظیفه دینی و قانونی خود عمل نموده و این بازیکن را اخراج کرده است.

در بیانیه این باشگاه آمده است: "تعظیم شعائر الهی و حرمت نهادن به مقدسات دین اسلام در اولویت باشگاه استیل آذین قرار دارد و متاسفانه این موضوع از جانب بازیکن مذکور رعایت نشده."

اما مهرزاد معدنچی عضو تیم ملی فوتبال ایران و از بازیکنان تیم فوتبال استیل‌آذین به خبرگزاری ایپنا گفته است: "روز بازی با استقلال همه بازیکنان تیم ما در رستوران غذا خوردند و 95 درصد فوتبالیست ها نیز روزه نمی گیرند."

معدنچی که در جام جهانی 2006 نیز از اعضای تیم ملی فوتبال ایران بود تاکید کرد: "ما همه مسلمانیم و به اعتقاداتمان پایبندیم اما واقعاً با این شرایط روزه گرفتن برایمان مشکل‌ساز است. ما سر تمرین قوطی های آب کنار زمین مان داریم. به نظر من اصلاً درست نیست که روزه‌داری یا روزه‌خواری یک نفر را رسانه‌ای کنیم."

مسئولین باشگاه استیل آذین هنوز واکنشی به اظهارات معدنچی و این که آیا ناهار خوردن در ماه رمضان ان هم در اردوی تیم، با "شعائر الهی و حرمت نهادن به مقدسات دین اسلام" در تضاد است یا خیر، نشان نداده اند.

کریمی در واکنش به این ماجرا به سایت گل گفته است: " چرا در این مدت هیچ خبری از روزه‌خواری من نبوده است اما تا علیه مدیریت تیم مصاحبه کردم روزه‌خوار شدم؟"

اشاره کریمی به انتقاداتش از سردار مصطفی آجورلو، پس از تساوی 2-2 تیم های استیل آذین و استقلال تهران در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران است.

کریمی در پایان آن مسابقه به خبرنگاران گفت: "قهرمان شدن فقط با داشتن بازیکنان توانمند و حرفه ‌ای میسر نیست. یک تیم باید امکانات و شرایطی برایش فراهم باشد تا موفق شود که متاسفانه ما آن ها را نداشته ایم."

کریمی تاکید کرد: "امیدوارم مالک باشگاه هر چه سریعتر فکری کند تا مشکلات این تیم برطرف شود. یکی را بیاورد تا او فضای بهتری را فراهم کند. به طور مثال ما نباید با اجبار و زور و با وعده کیک و ساندیس، تماشاچیان را برای تشویق تیم به استادیوم بیاوریم."

در همین ارتباط، مهدی مهدوی کیا کاپیتان این باشگاه با اعلام حمایت از کریمی به خبرگزاری ایسنا گفت: "او باید به تیم برگردد. مگر در تمرینات ما چند تماشاگر حضور دارند که گفته شده کریمی در ملاءعام روزه‌خواری کرده، اصلاَ شاید او مسافر بوده یا دارو مصرف می ‌کرده که نتوانسته روزه بگیرد."

مهدوی کیا در ادامه گفت: "چرا باید درباره مسائل شخصی افراد تحقیق و تفحص کرد؟ یعنی علی کریمی تنها بازیکن لیگ ایران بوده که روزه‌خواری کرده است؟ مگر سازمان لیگ می ‌تواند تک تک بازیکنان را زیرنظر بگیرد و دلیل روزه‌خواری شان را جویا شود؟

گفتنی است، اخراج یک بازیکن از باشگاه به دلیل روزه خواری، جایگاهی در ساختار انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال ندارد.

محمد رضا خروطی یکی از اعضای هیات مدیره نیز به خبرگزاری ایرنا گفته است که با اخراج کریمی از باشگاه موافق نیست. اما محمد جعفر صافی معاون فرهنگی باشگاه استیل آذین گفته است: "اخراج کریمی با توجه به ارزش های اخلاقی و اسلامی صورت گرفته و ما نباید به دلیل شهرت و یا بزرگ بودن نام یک بازیکن از این ارزش ها بگذریم."

porharfi - هلند - آرنم
بروید در مسجــــد ورزش کنیـــــد..موجودات ِ متظاهر. روزیکه ملایان بروند ..اولین. نفراتی هستید که رنگ عوض میکنید..
دوشنبه 25 مرداد 1389

smko zam - ایران - سردشت
ما که نفهمیدیم این دین اخرش لا اکراه یا اکراه یا اصلا دروغ عرب سوسمار خور یعنی چی وقتی میگی لا اکراه یعنی لا اکراه دیگه این همه تنبیه و ازار و اذیت برای چه؟ بکشید که هر چه میکشید از خودتونه از ماست که بر ماست خود کرده را تدبیر نیست
دوشنبه 25 مرداد 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
ببخشیدا " ای تف تو روح هرچی ادم اشمال و حسوده . ترس از محبوبیت کریمی .
دوشنبه 25 مرداد 1389

Negah* - آلمان - فرانکفورت
اینقدر این دین فروشان نفهم وجاهل وبى منطق هستند که شعور ودرک این مطلب را ندارند کسى که باید بدود وبازى کند کالرى از دست میدهد ,عرق میکند آب بدن تحلیل میرود ونیاز بدن به باز سازى این مواد هست,یک مشت احمق وبیسواد ونالا یق که فقط دین فروشى یعنى تظاهر وریا ودروغگویى وتقلب ودزدى بارشون هست در راس امور مملکت بکار گماشتند که خدایش براى رفتگرى هم لیاقت ندارند..مملکت ایران آفت زده شده واون آفت وبلاى آسمانى همین ملاها ونوکرانشان ریس روسا هستند..آ
دوشنبه 25 مرداد 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
حالا ببینید این عوضی‌‌ها مجبور میشن برش گردونن، وقتی‌ هم برگشت، تماشا چیهای استادیوم با تشویقش یه حالی‌ به این دست اندر کارانه عوضیه استیل آذین میدن
دوشنبه 25 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
باباجون من سالی یه ماه روزه بگیر یه عمری سکس با حوری و غلمان بده؟؟
دوشنبه 25 مرداد 1389

niagara - ایران - تهران
معلومه تو این مملکت گل و بلبل هرکی سرشو جلوی اینا خم نکنه باید منتظر عواقبش باشه ولی کریمی در هر حال تو قلب ما جا داره.قهرمان اصلی قهرمان قلبهای عامه مردمه.دوستت داریم کریمی
دوشنبه 25 مرداد 1389

طاطا - ایران - تهران
خاک توی سر خودتون و اون ارزشهای دینی تون که مملکت رو به گند کشیده این ارزش ها. چرا دست از سرما برنمی دارید متحجرها دزدها دروغگو ها ............
دوشنبه 25 مرداد 1389

laeik - ایران - تهران
عزیزان وقتی رفتید توی خیابونها و گفتید مرگ بر شاه باید فکر اینجاهارو میکردید !!!.
دوشنبه 25 مرداد 1389

nikbakht_s58 - ایران - تهران
ای ول به کریمی، یک اشاره زیرکانه به کیک و ساندیس(خوراک مورد علاقه کودتاچیان)
دوشنبه 25 مرداد 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
هدایتی صاحب باشگاه استیل آذین, کسی که با زدو بندهای رایج در اقتصاد بیمار کشور, صاخب ثروت نجومی شده و سایر عناصر ابله و بیمار قادر به درک این مسئله نیستند که اولاً در ورزش سنگینی مثل فوتبال آنهم در این هوای بسیار گرم تهران امکان روزه داری برای یک فوتبالیست وجود ندارد, زیرا همه مایعات و املاح بدن بسرعت تبخیر میشود و باید جایگزین شود, ثانیاً مصاحبه کریمی و دست گذاشتن بر سوء مدیریتها عامل اصلی این تصمیم گیری سران باشگاه در حکومت فریب و ریا می باشد.
دوشنبه 25 مرداد 1389

گروهبان قندلی - ایران - تهران
عشق است علی‌ کریمی‌ سبز عشق است وجدان بیدار علی‌ کریمی‌ عشق است به هواداران علی‌ کریمی‌ که او را تنها نمیزارن و همیشه با علی‌ کریمی‌ هستند. زنده باد هواداران علی‌ کریمی‌. ننگ بر مخالفان علی‌ کریمی‌ مخصوصا اجرلو مزدور. با این کارهاشون محبوبیت علی‌ کریمی‌ بیشتر شده . عشق است به مهدوی کیا معدن چی‌ نکو نام و آنها که پشت علی‌ کریمی‌ ایستادن.
دوشنبه 25 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دم کریمی گرم دستمال نیست
دوشنبه 25 مرداد 1389

ghom.666 - ایران - قم
یکی نیست بگه این دین مزخرفتون بر دارید و ازایران ما گمشید.
دوشنبه 25 مرداد 1389

ali bidin - ایران - تهران
تازه داشت از استیل آذین خوشم میومد که اینجوری دستشون رو شد. توف به شرف نداشته سردار مصطفی آجورلو و محمد جعفر صافی. باید دید علی پروین چه موضعی می گیره؟ عشق است علی کریمی...با این روزه خواری نامش جاودانه شد.
دوشنبه 25 مرداد 1389

fadaye iran - هلند - ارنهم
حرامزادگی هم اندازهای داره.واقعا معلوم نیست که مادر شما مسولین جمبوری اسلامی با چند نفر همزمان خوابیده بودکه شماها بدنیا امدید .از اون رهبر عظیم الجثه گرفته تا بسیجیه حرام لقمه که انطوری با ملت انجام. میدید .به خداوندی خدا که شما کثافتها او را نمیشناسید قسم روزهای اخرتان میگذرانید .بدانید که بد پایانی خواهید داشت .
سه‌شنبه 26 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.