قبض برق ،ساروی‌ها را قبض روح کرد


قبض برق ،ساروی‌ها را قبض روح کرد

با توجه به اینکه هنوز طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور اجرا نشده و تعرفه حذف نشد، افزایش ناگهانی مبلغ مندرج در قبض برق مشترکان ساروی سبب قبض روح شهروندان شد.

به گزارش مهر، بسیاری از مشترکان ساروی پیش از ظهر یکشنبه با مشاهده قبوض برق خود که در مقایسه با دوره قبلی افزایش چشمگیری داشته شوکه شده و نسبت به نحوه محاسبه آن اعتراض کردند.

افزایش چشمگیر و باور نکردنی تعرفه، حذف مبلغ یارانه ها از برخی فیش ها ، ثبت 61 روز برآورد و محاسبه روز غیرگرم و محاسبه جهشی هزینه ها از جمله اعتراضات شدید مردم بود.

پس از تماس شهروندی از وضعیت تعرفه های برق ، خبرنگار مهر با مراجعه به یکی از دفاتر شرکت توزیع برق استان شاهد اتفاقات و التماس و اعتراض شهروندان فراوانی بود.

یکی از مشترکان اظهار داشت: قیمت مصرفی برق واحدش با 50 تا 60 درصد افزایش محاسبه شده در حالی که معاون وزیر نیرو چندی پیش اعلام کرد حداکثر افزایش تعرفه برق تا سقف 10 درصد است.

این شهروند ساروی اظهار داشت: با مشاهده  تعرفه برق منزل خود موضوعی که سبب تعجب و حیرت بنده شده افزایش 25 درصدی تعرفه برق مصرفی نسبت به دوره قبل آن بوده است .

وی افزود: آیا ممکن است در کمتر از دو ماه این میزان افزایش قیمت را شاهد باشیم . فیش برق دوره قبل واحد بنده کمتر از 15 هزار تومان بود که به یکباره 209 هزار تومان افزایش قیمت را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان اداره برق با ثبت مطلبی در فیشها عدم رعایت الگوی مصرف را بهانه افزایش عجیب برق اعلام کرده اند ظاهرا این الگوی مصرف کار خود را کرده و مبلغ انتهایی قبضها را به حدی افزایش دادند که گروهی گمان می کردند اشتباهی در قبض ها یا محاسبه آنها رخ داده است.

شهروند دیگری در تکمیل صبحتهای همشهری خود گفت: این فرضیه درست نیست بلکه مقایسه قبوض برق همسایه و دوست و آشنا نشان می دهد افزایش تعرفه آن تا سقف بیش از 10 تا 20 درصد برای همه شهروندان مشهود است.

وی اضافه کرد: سال گذشته در این زمان قبض برق منزلش 18هزار تومان بود که امسال به 161هزار تومان افزایش یافته است.

وی بیان داشت: به چه صورتی باید این هزینه سنگین را پرداخت کرد و دادرسی هم در افزایش سنگین برق پیدا نمی شود به داد مردم برسد.

این مشترک ادامه داد: مردم تا چه میزان باید صرفه جویی کنند و دست اندرکاران برق تعرفه ها را به شدت افزایش دهند.

شهروند معترض دیگری اظهار داشت: برای بنده قابل هضم نیست که قبض دوره های گذشته و حتی مدت مشابه سال قبل با توجه به حذف یارانه در قبض ها و درج عدد صفر نسبت به دوره قبل 40 تا 50 درصد افزایش نشان می دهد.

نگرانی مردم در حالی ادامه دارد که بسیاری از شهروندان تاکنون قبض های برق خود را دریافت نکرده اند و از افزایش چشمگیر هزینه برق خود مطلع نیستند.

تا لحظه مخابره این خبر تلاش خبرنگار مهر با مسئولین شرکت توزیع برق و برق منطقه ای مازندران بی نتیجه مانده است.

khosh bavar - ایران - کرمان
حتما میخواهند ببیند با دیدن این قبضها واکنشی دیده میشه که بعدا واسه بقیه بفرستند, فقط باعث سکته مردم بینوا و قلب ضعیف شمالی عزیزم نشند.
یکشنبه 24 مرداد 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
با این حساب برق فرانسه از ایران ارزونتر شده!! اینجا من هر دو ماه برای برق و گاز خونمون حدود 90 یورو کلا میپرازم. صرفه جویی خاصی هم نمیکنیم.
یکشنبه 24 مرداد 1389

mahdi2002ir - ایران - پایتخت
ههههههههه. تازه اولش هست
یکشنبه 24 مرداد 1389

aremahi - ایران - تهران
این دور باطل ادامه داره تا بوده همین بوده .....بخورید مردم نازنین نوش جانتان این مکافات
یکشنبه 24 مرداد 1389

قازقلنگ - ایران - تهران
ما اب را مجانی میکنیم برق را مجانی میکنیم بلیط اتوبوس را مجانی میکنیم خمینی ابرو کمون لعنت الله علیه
یکشنبه 24 مرداد 1389

bidad - آمریکا‌ - آتلانتا
از 18000تومان شده161000 این یعنی40یا50درصدذ!!!!
یکشنبه 24 مرداد 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
باش تا که صبح دولتت بدمد کین هنوز از نتایج سحر است
یکشنبه 24 مرداد 1389

experthoney - بحرین - منامه
OzveMardom - فرانسه - پاریس. من فکر میکردم تو فرانسه برق ارزونه، پس اینجوری هم نیست نه؟ چند سال پیش یه معلم داشتیم میگفت فرانسه ساعتهایی میشه که برق تولیدی مصرفش خیلی کمتر از تولیدشه واسه همین تو نیروگاه لامپهای مخصوصی هست که واسه مصرف کردن برق اضافی هست، رو این حساب فکر میکردم حتما چیزی در حد رایگان هستش. :D. تایید میشه این حرف؟ یا چاخان بوده.
دوشنبه 25 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
::::::: راه حلش برای کل ایران ساده است هیچکس نباید قبوض را بپردازد ،(مگر اینکه با مسئولان سر سفره نفت مردم نشسته باشد)::::::::ارسال به همه
دوشنبه 25 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
::::::: راه حلش برای کل ایران ساده است هیچکس نباید قبوض را بپردازد ،::::::::لطفاً ارسال به همه
دوشنبه 25 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
پولو ندید اگر برقتون رو قطع کردند بریزید توی خیابانها وچراغهای تویخیابانهارا بشکنید. اگر شما باید در تاریکی زندگی کنید شهرداری هم باید در تاریکی مدیریت کنند. در ضمن نگید خارج از گود نشستی چون ماها اینجا همین نوع اعتصابات را میکنیم.
دوشنبه 25 مرداد 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
mahdi2002ir - ایران - پایتخت واقعا. بنده خداها هر چی در میارن باید هزینه اب.برق.تلفن.گاز رو بدن.دیگه باید برن تو کوچه ها چادر بزنند اتراق کنند.2*2=16 کی به کیه؟؟!!!
دوشنبه 25 مرداد 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
میخواستین انقلاب نکنید
دوشنبه 25 مرداد 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
مگه قرار نبود خمینی اب و برق رو مجانی کنه ؟ این که خیلی وحشتناکه با حقوق کارمندی .
دوشنبه 25 مرداد 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
experthoney - بحرین - منامه . این مطلب شما رو من اطلاعی ازش ندارم ولی بعید میدونم به این نحو باشه چون به راحتی میشه یک ژنراتو ر را از سیستم حذف یا به اون اضافه کرد. اینی که معلم شما گفته شاید در لحظه بارگذاری یا باربرداری برای جلوگیری از صدمه به سیستم باشه. اینجا تو فرانسه صرفه جویی توی ذات و فرهنگ مردمه و مثل ما ایرانیها (یا عربها) نیستند. قیمت خود برق اینجا ارزونه و بیشتر شما پول آبونمان رو در واقع داری میدی. ماهی 45 یورو برای گاز + برق واقعا پولی نیست در مقابل خدمات همیشگی و خوب اون و البته در مقایسه با میانگین حقوق مردم که یه چیزی حدود 2000 یورو است.
دوشنبه 25 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
OzveMardom - فرانسه - پاریس. دوست عزیز شما باید میزان گرونی یا ارزونی خدمات عمومی رو نسبت به درآمد متوسط مردم بسنجی. الان درآمد متوسط مردم فرانسه رو دقیق نمیدونم شاید 2-3 هزار یورو (احتمالا بیشتر) ولی درآمد متوسط مردم ایران شاید در حالت خوشبیانه معادل400 یورو باشه. حالا به نظرت برق کجا ارزونتره؟
دوشنبه 25 مرداد 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
bidad - آمریکا‌ - آتلانتا . نه این یعنی 794.44 در صد افزایش که اگر حقیقت داشته باشه از ممه لرزه هم وحشتناک تره.
دوشنبه 25 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.