جزایری: باید وزارتخانه جنگ نرم تاسیس کنیم


جزایری: باید وزارتخانه جنگ نرم تاسیس کنیم

سرتیپ پاسدار، مسعود جزایری، معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، روز یکشنبه از لزوم تشکیل وزارتخانه‌ای برای مقابله با جنگ نرم سخن گفت تا هماهنگی بیشتری در این زمینه به وجود آید.

مسعود جزایری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: «یکی از راه‌های مقابله با جنگ رسانه‌ای و جنگ نرم دشمن، لزوم تشکیل یک وزارتخانه مستقل برای سیاست‌گذاری، هدایت، هماهنگی و مدیریت عملیات اجرایی در این حوزه مهم و راهبردی... است.»

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ایران افزود: «با تشکیل این سامانه پیام ما چون مبتنی بر آموزه‌های دینی، حق‌مدارانه و عدالت‌خواهانه است، به سرعت بر بسیاری از تلاش‌های خصمانه، ماده‌پرستانه و شیطانی دشمن فائق خواهد آمد و از آن پس بیش از امروز شاهد واپس‌گرایی افکار عمومی، نسبت به القائات شرورانه آمریکا خواهیم بود.»

استفاده از تعبیراتی چون «جنگ نرم» یا «براندازی نرم» گرچه در میان مقام‌های لشگری و کشوری جمهوری اسلامی و به ویژه در گفته‌های آیت‌الله خامنه‌ای سابقه چندین ساله دارد، اما پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در میان مسئولان بسیار متداول شده است.

در متن کیفرخواست‌های دادستان تهران، در دادگاه‌های موسوم به «کودتای مخملی» یکی از اتهامات عمده علیه اصلاح‌طلبان و معترضان به نتایج انتخابات، تلاش برای «براندازی نرم» عنوان شده بود.

به تازگی هفت تن از اصلاح‌طلبان برجسته، با استناد به سخنرانی «سردار مشفق»، از فرماندهان قرارگاه ثارلله سپاه، به خاطر «کودتای انتخاباتی» به دستگاه قضایی
شکایت کرد‌ه‌اند.

در سخنرانی منسوب به «سردار مشفق» آمده است که سپاه پاسداران حتی برای اصلاح‌طلبان کیفرخواست تهیه کرده بود.

در این سخنرانی «سردار مشفق»، همچنین فعالیت‌های اصلاح‌طلبان را در چارچوپ «جنگ نرم» تفسیر کرده است.

سخنرانی «سردار مشفق» تاکنون از سوی هیچ مقام جمهوری اسلامی تکذیب نشده و حتی سرتیپ یدالله جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اصالت اظهارات منسوب به «سردار مشفق» را به طور ضمنی تایید کرده و گفته است که اصلاح‌طلبان با این شکایت‌ها می‌خواهند در آینده کسی دست به افشاگری نزند.

  اکنون مسعود جزایری، معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، در حالی از ضرورت، تشکیل یک وزارتخانه برای مقابله با جنگ نرم سخن گفته است که فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، مسئولیت اصلی این نیرو را مقابله با تهدیدات داخلی و «جنگ نرم» عنوان کرده‌اند.

در اردیبهشت ماه امسال، یدالله جوانی، مسئول اداره سیاسى سپاه پاسداران، به صراحت
گفت جمهوری اسلامی از همان دوران اصلاحات با «فتنه جنگ نرم» روبرو شد و سپاه از همان آغاز دوره وارد مبارزه با این «فتنه» شده بود.

محمد علی جعفری،‌ فرمانده سپاه پاسداران نیز سال گذشته و پس از اعتراض‌های گسترده به نتایج انتخابات تصریح کرد که فعالیت‌های سپاه روی «تهدیدات نرم» متمرکز شده است؛ وی به تازگی نیز گفته است که سپاه پیش از اینکه نظامی باشد، یک سازمان سیاسی- امنیتی است.

bluestar - ایران - تهران
وُجُوهُ الَّذِینَ کَفَرُوا وَقِیلَ هَذَا الَّذِی کُنْتُمْ بِهِ تَدَّعُونَ //// صورت کافران زشت و سیاه می‌گردد، و به آنها گفته می‌شود: «این همان چیزی است که تقاضای آن را داشتید»! «الملک/27»
دوشنبه 25 مرداد 1389

فرهاد V - ایران - تبریز
شما تا ان وزارت خانه رو تاسیس کنید کله پا شدید !!! دوستان شعار نویسی روی اسکناس فراموش نشه = (رفراندوم سراسری) V
دوشنبه 25 مرداد 1389

Garfieldx - ایران - تهران
احمق میدونی اصلا فرق جنگ نرم با جنگ واقعی چیه؟ (میخوای فرقشو بکنم توی چشمت تا بفهمی؟!؟!)
دوشنبه 25 مرداد 1389

mehr47 - ایران - تهران
یه وزارت خانه جنگ پشم هم تاسیس کنید.
دوشنبه 25 مرداد 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
بنازم قدرت جنبش ملت را. اینها تازه نشستند فیلمهای تظاهرات های پارسال را بدقت تحلیل و بر رسی کرده اندو جمله گی به این نتیجه رسیده اند که با ابزار موجود جوابگوی جنبشهای مردمی نیستند. البته روشن نیست این وزارتخانه چه اهدافی را دنبال میکنه اما طرح این مطلب خود بیانگر وحشت عام سردمداران این رژیم است.
دوشنبه 25 مرداد 1389

niagara - ایران - تهران
آخرین دست و پاهاتونم بزنین کارتون تمومه بدبختا
دوشنبه 25 مرداد 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
گویا سپاه هم کم آورده!
دوشنبه 25 مرداد 1389

mehr47 - ایران - تهران
تو جنگ سختش هم زائیدید اساسی. شما رو چه به جنگ. کل زور شما کتک زدن دخترای بد حجابه. همچین میگن جنگ کسی ندونه فکر می کنه جهانی دوم رو اینا تموم کردن.
دوشنبه 25 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
تنها هنر شما این است که وزارت جنگ//مرده شویخانه//کفن و دفن کارخانه چوب بری برای چوبه ی اعدام../سفارش سدر و کافور برای مردگان/ و تاسیس رسمی مراکز تن فروشی رسمی اسلامی صیغه. و ..و . همین و بس
دوشنبه 25 مرداد 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
با توجه به گفته هاى مشفق که اشغال سفارت امریکا را یک توطئه که به سرگردگى موسوى خوئینى ها اجرا شده بود تکلیف ما را روشن کنند که آیا در سالروز اشغال مرگ بر امریکا بگوئیم یا نه و دیگر آنکه پیشنهاد مى کنم بشگه ۲۰۰ کیلوئى ( ببخشید سر لشگر فیروزآبادى) را به ریاست این وزارتخانه نرم منسوب کنید در هر صورت وقتی ایشان مى تمرگند بایستى زیرشان نرم باشد که خداى نخواسته یک وقت نترکد
دوشنبه 25 مرداد 1389

hafeze shirazi - ایران - تهران
حیوونکی ها , مثل اینکه یکی از فامیل ها بی شغله ....دارن کارآفرینی می کنن. ایکه مرده شور ریخت از اول تا آخرتونو ببرن
دوشنبه 25 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
قیافه رو .. این یارو خودش هم یه جوری نرم تشریف داره ها!!! حتما میخواد واسه خودش و فک و فامیل نرمش چند تا پست جدید در وزارتخانه جنگ نرم!!! دست و پا کنه. پیشنهاد میکنم از حاج آقا گلستانی و شرکاء هم حتما در این وزارتخانه نرم استفاده بشه تا روشهای جنگ نرم رو به دیگران آموزش بده!!!
دوشنبه 25 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.