لاریجانی: درخواست آمریکا برای مذاکره قابل پذیرش نیست


لاریجانی: درخواست آمریکا برای مذاکره قابل پذیرش نیست

آقای لاریجانی در اعتراض به سخنان احمدی نژاد گفت که مصوبات تائید شده در مجمع تشخیص مصلحت، قانون است.

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران می گوید که درخواست آمریکا برای مذاکره با ایران در باره افغانستان و برنامه ای هسته ای غیر قابل پذیرش است.

آقای لاریجانی گفت "حالا خانم (هیلاری) کلینتون منت می گذارند که حاضرند در (باره) افغانستان با ایران مذاکره کنند."

آقای لاریجانی در صحن علنی مجلس خطاب به آمریکا گفت: "شما در افغانستان جنایت کردید ما با اصل و فرع تجاوز آمریکا و ناتو در افغانستان و ظلم بر مردم افغان مخالفیم، راه مشترکی با شما نداریم که مذاکره کنیم."

این سخنان در حالی مطرح شده است که ایران در نظر دارد یک نشست منطقه ای با حضور کشورهای منطقه و همسایگان افغانستان به منظور بررسی راه حل های مسایل افغانستان برگزار کند.

زمان دقیق این نشست مشخص نیست اما رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه ایران، در باره اهداف برگزاری این نشست گفته است که برگزاری آن بخشی از ادامه تلاش های ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و افراطگرایی و یافتن راه حل برای مشکلات افغانستان است.

در مورد نقش جامعه بین المللی در استقرار ثبات در افغانستان، آقای مهمانپرست گفته که اگر کشورهای دیگر مایل به کمک به این فرآیند هستند، باید از تلاش های منطقه ای برای حل و فصل بحران کنونی حمایت کنند و در صدد سنگ اندازی در برابر این تلاش ها بر نیایند.

آقای لاریجانی همچنین درخواست آمریکا در باره مذاکره بر سر پرونده هسته ای را "ریاکارانه" توصیف کرده و گفته است که "این یک رسوایی برای آمریکاست که ریاکارانه سخن از مذاکره پس از صدور قطعنامه می کند."

به گفته رئیس مجلس ایران، آمریکا به خیال رخنه در صفوف علاقمندان انقلاب، هر زمان رندانه بابی را مفتوح می کند و از مذاکرات سخن می گوید."

اعتراض به سخنان رئیس جمهور

آقای لاریجانی در صحن علنی مجلس در واکنش به سخنان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور گفت که مصوبات مورد تائید مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون است.

به گفته آقای لاریجانی "قانون تعریف روشنی دارد آنچه که مجلس شورای اسلامی مصوب نمایند و مسیر تائید آن در شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام طی شود، قانون است."

آقای احمدی نژاد، چهارشنبه گذشته (۲۰ مرداد ) علت عدم اجرای مصوبه مجلس درباره اختصاص دو میلیارد دلار بودجه به مترو را "غیر قانونی" بودن این مصوبه عنوان کرده و گفته بود که دولت لزومی به اجرای آن نمی بیند.

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را غیر قانونی دانسته است، گفت: "این موضوع که مجلس محل تامین این بودجه را از صندوق ذخیره ارزی تعیین کرده، اشتباه است زیرا برای همه موجودی حساب ذخیره ارزی برنامه ریزی شده و نمی توان خارج از آن عمل کرد."

طی روزهای گذشته برخی از چهره‌های سیاسی اصولگرا در ایران به سخنان آقای احمدی‌نژاد واکنش نشان داده و تاکید کردند که مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام کاملا قانونی است و قضاوت درباره این مجمع در محدوده اختیارات رئیس جمهوری نیست.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
این احمدی نژاد ابله بدجوری عادت کرده بود که هرچی نامه میده و درخواست از امریکا داره بی جواب بمونه و فکر نمی کرد که این دفعه اوباما بگه باشه قبوله بیا مذاکره کنیم. جالبه کسی که حرفهاش مرغ پخته رو به خنده میندازه, ژست هم می گیره که می خوام با امریکا مذاکره کنم. د بفرما آقای پینوکیو
یکشنبه 24 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
عجب خر تو خریه.
یکشنبه 24 مرداد 1389

andyjapan - زابن - ناگویا
بیچاره دولت امریکا حالا چه کار باید بکند مذاکره بکند یا نکند ناگویا
یکشنبه 24 مرداد 1389

andyjapan - زابن - ناگویا
بیچاره دولت امریکا حالا چه کار باید بکند مذاکره بکند یا نکند ناگویا
یکشنبه 24 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اینها درست میگن مذاکره بی مذارکره. لطفا تا نفس اخرتون جلو اوبامای اخوند کش بیاستید. تحریمهاهم که طبق گفته شما برای ایران خوبه و برای امریکا و اروپا مثل جام زهره. امیدوارم سازمان ملل هی به این جام زهر اضافه کنه.
یکشنبه 24 مرداد 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
چطور به امرکائیهای گاو چران زبون نفهم بگوئیم مردم منطقه حتی اروبا چشم دیدن چهره کریحتان را ندارد از بس جای جای دنیا نحسی شما را چشیدند.اگر روزی هم حمله بشه به امریکا و زیر و رو بشه ناراحت که نمی شوند هیچ خوشحال هم میشوند.منطقه را هم خودمان اباد میکنیم.
یکشنبه 24 مرداد 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
Black Chador - امریکا - ولدن . امریکا به افغانستان رفت تا بازار مواد مخدر رو کنترل کنه و اخوندها هم دستش رو خوندن و به هیج وجه با این اشغال کنار نمیان! ضمن اینکه ایرانیان هنوز هم افغانستان رو جزیی از ایران میدونند که با دسیسه انگلستان جدا شده!
یکشنبه 24 مرداد 1389

alexxx - اتریش - وین
پس این ولایت نجس قبیح کجاست این خر تو خر و اوضاع درهمو ورهم را سامان بده. تب لرز گرفته درها سه قفله کرده و بس نشسته نه? چلاق الاغ دست به دعا و التماسه که بلکه فرجی معجزه ای راه فراری. راجع به سیاست و این حرفها فعلا از شدت لرز نه زبانش کار میکنه ونه مخ تو خالیش. خمینی لعنتی این چه ارسیه ای بود واسه من گذاشتی به دادم برس کمکم کن به بنبست خوردم.
دوشنبه 25 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.