دفاع اداره سیاسی سپاه از اظهارات سردار مشفق


دفاع اداره سیاسی سپاه از اظهارات سردار مشفق

آقای جوانی می‌گوید که شکایت هفت چهره اصلاح‌طلب علیه کسانی است که به "وظیفه انقلابی" خود عمل کرده‌اند

سرتیپ یدالله جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اصالت اظهارات منسوب به "سردار مشفق" را تلویحا تأیید و از آن دفاع کرد.

او روز جمعه ۲۲ مرداد (۱۳ اوت) در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری برنا، وابسته به سازمان ملی جوانان، گفت که اگر شکایت هفت چهره اصلاح طلب از سردار مشفق و سایر همفکران نظامی و اطلاعاتی او به تشکیل دادگاه منجر شود، "آن افراد حضور پیدا خواهند کرد و نتیجه نهایی افشای بسیاری از مسائل دیگر خواهد بود و مشخص خواهد شد که چه کسانی در این فتنه ضربه هایی را به نظام اسلامی و وحدت و امنیت ملی وارد کردند".

آقای جوانی در مورد هدف اصلاح طلبان از طرح شکایت قضایی گفت: "آنها می خواهند فضایی ایجاد کنند که افرادی که در عرصه فعال بودند و روشنگری می کردند، وقتی ببینند که باید پاسخگو باشند، دست به احتیاط بزنند و این روند را دنبال نکنند".

به این ترتیب به نظر می رسد که رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران "سردار مشفق" را تلویحا به عنوان کسی که در عرصه فعال بوده و "روشنگری" می کرده معرفی و اصالت فایل صوتی منتشر شده از سخنرانی او را تأیید کرده است.

در این فایل صوتی اتهامات تندی به بعضی از سرشناس ترین چهره های سیاسی ایران وارد شده و نحوه مقابله نهادهای نظامی و اطلاعاتی متمایل به جناح اصولگرا با این افراد و چگونگی دخالت این نهادها در انتخابات تشریح شده است.

فایل صوتی این سخنرانی که گفته می شود در پائیز سال ۱۳۸۸ توسط یکی از فرماندهان قرارگاه ثارالله سپاه در جمع گروهی از روحانیان در شهر مشهد ایراد شده، از چند ماه پیش به طور گسترده در اینترنت منتشر شده بود.

هفته گذشته هفت چهره سرشناس جناح اصلاح طلب ایران که در جریان حوادث پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت و به تحمل حبس و مجازات های دیگر محکوم شده بودند، با اشاره به اینکه محتوای این سخنرانی در این مدت از سوی هیچ نهاد حکومتی تکذیب نشده است، از "سردار مشفق" و همفکران و همکاران او به رئیس قوه قضائیه شکایت کردند.

شاکیان، سخنرانی سردار مشفق را "سندی مهم در جهت روشن شدن مسائل پشت پرده انتخابات و حوادث پس از آن" توصیف کرده و از او و همفکرانش به دلیل دخالت غیرقانونی در انتخابات به نفع محمود احمدی نژاد، جلوگیری از نظارت ناظران رقبای او بر روند رأی گیری، سوء استفاده از ابزارهای اطلاعاتی علیه اصلاح طلبان و ایراد اتهام علیه آنها شکایت کردند.

اما اکنون سرتیپ جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران ایران می گوید: "کسانی که دل در گرو انقلاب دارند و دلداده حضرت امام و آرمان های ایشان هستند و با شهدا عهد و پیمان بسته اند، برای دفاع از انقلاب وارد صحنه شدند و به هیچ عنوان تحت تأثیر چنین فضاسازی هایی قرار نخواهند گرفت و به عنوان یک وظیفه انقلابی این روشنگری ها را ادامه خواهند داد".

او شاکیان اصلاح طلب را متهم کرده است که قصد دارند جای شاکی و مهم را عوض کنند و "به جای اینکه خودشان در جایگاه متهم پاسخگو باشند، در جایگاه شاکی قرار بگیرند و افرادی را که به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل کرده اند را متهم کنند".

هفت چهره اصلاح طلبی که با استناد به سخنرانی "سردار مشفق" از او و همفکرانش شکایت کرده بودند، عبارتند از بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده، محسن میردامادی، محسن امین زاده، عبدالله رمضان زاده، فیض الله عرب سرخی و محسن صفایی فراهانی.

این هفت نفر همگی در جریان محاکمه های مربوط به حوادث پس از انتخابات سال گذشته ایران به تحمل حبس های طولانی و مجازات های دیگر محکوم شده اند.

porharfi - هلند - آرنم
اصـــلاح ِ چی چی را طلب؟؟!! اصلاح را این ها می طلب" اند ؟! که "وزیرش کلی. دزدی ها کرده"!!
شنبه 23 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
باید هم دفاع کنه چون رژیمی که بر اساس تقلب و کشتار مردم بوجود امده نمیتونه جلوی تقلب یک جناح بر علیه جناح رقیب رو منع کنه. حداقل این سردام(درست خوندید: دام) مشفق صداقت داره و به تقلبی که کرده افتخار میکنه ولی سردامداران رژیم 30 سال پیش با تقلب و کشتار مردم به قدرت رسیدند و از این تقلب و خیانت در حق ملت از انتخابات سالم و مردمی حرف میزنند. پاینده ایران
شنبه 23 مرداد 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
ایشان در بخشى از سخنانش موسوى خوئینى ها را که علمدار اشغال سفارت امریکا بود عامل و جاسوس بیگانه معرفى کرده و طرح اشغال سفارت را یک توطئه مى خواند که خمینى بعدا مجبور به هدایت ماجرا شده........ حساب کنید ماجرائى ( اشغال سفارت ) که به مدت دهها سال سمبل پیروزى و مبارزه با شیطان و چه چه بود چطور با سخنان این آقا ۱۸۰ درجه تغییر داده مى شود و عمل فوق توطئه دشمنان جمهورى اسلامى خوانده مى شود
یکشنبه 24 مرداد 1389

alexxx - اتریش - وین
توی سپاه اینجور که پیداست درجه ریخته مثل پشگل . یارو چهل سالشه درجه اش سرلشگره, این یکی سنش معادل استوار یا ستوانه درجه سرتیپی داره.. یکی نیست بگه سالی چندتا ماهی چندتا رجه به همدیگه میدن.  
یکشنبه 24 مرداد 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
قابل توجه دوستانی که گفتن انتخابات سالم برگزار شده و مردم احساسی شدن!
یکشنبه 24 مرداد 1389

h.k - دانمارک - اودا
یدولله تودیگه خیلی تابلوهستی. برگردولایت چوبت رابردار ادامه بده.بدبخت توراچه به نظردادن.
یکشنبه 24 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
ما دادگاه میخوایم یالله. مردم ایران نباید بزارند این قضیه خاموش بشه. این دولت اگر میخواد اون ابر سیاه شک را از انتخابات دور کنه باید این هفت شخص دروغگو را دادگاهی کنه و مثل شاه دادگاه رو بذاره در تلوزیون تا همه مردم ببینن این دشمنان ایران چه مدرکی در مورد تقلبی نژاد دارند.
یکشنبه 24 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.