رازگشایی جنایت پس از ۵ سال

 
رازگشایی جنایت پس از 5 سال

با کشف جمجمه و استخوان‌های یک مرد در خانه‌ای در نصیرآباد شهریار، راز به قتل رسیدن یک راننده میانسال بعد از 5 سال فاش و عامل جنایت دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، این راز وقتی فاش شد که ساعت 22:30 شامگاه 20 خرداد مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهریار تماس گرفت و از کشف جمجمه و استخوان‌های انسان در چاه خانه‌اش در نصیرآباد شهریار خبر داد.

کارآگاهان جنایی آگاهی شهریار با اطلاع از این موضوع به محل حادثه اعزام و متوجه شدند مرد مستاجر به دنبال ترکیدگی لوله فاضلاب، جمجمه و استخوان‌‌های انسان را پیدا کرده است. بنابراین، موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار گزارش و با هماهنگی قضایی، جمجمه و استخوان‌های مکشوفه برای
مشخص شدن هویت مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد.

کارآگاهان جنایی در تحقیق از صاحبخانه پی بردند حیاط خانه چند سال پیش موزائیک شده و پیش از آن در سال 83 نخستین مستاجر وی که زوجی جوان بوده‌اند، پس از چند ماه سکونت، خانه را تخلیه و آنجا را ترک کرده‌‌اند.

ماموران با مشکوک شدن به نخستین مستاجر محل حادثه به جستجوی وی پرداختند تا این که او را اوایل هفته گذشته در قاسم‌آباد شهریار شناسایی و دستگیر کردند.تنها مظنون پرونده با انتقال به پلیس آگاهی شهریار در بازجویی اعتراف کرد مردی را به قتل رسانده و در خانه مورد نظر دفن کرده است.

مقتول ، راننده بود

با اطلاعاتی که از عامل حادثه به دست آمد، معلوم شد مقتول راننده میانسالی بوده که در مسیر رباط‌کریم ـ شهریار کار می‌کرده است. به این ترتیب ماموران برای مشخص شدن هویت مقتول به تحقیق از رانندگان رباط‌کریم پرداختند و پی بردند 5 سال قبل راننده‌ای از خانه‌اش خارج شده و دیگر بازنگشته است و روز بعد از گم شدن وی، خودروی سواری‌اش در بلوار اصلی شهر ـ در حالی که رها شده بود ـ از سوی پلیس کشف و به پارکینگ منتقل شده است. ماموران با به دست آوردن این اطلاعات، مطمئن شدند مقتول همان فرد گمشده است. به این ترتیب خانواده مقتول شناسایی و متهم به قتل نیز برای ادامه تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای شهریار منتقل شد.

اعتراف به قتل

متهم به قتل در اظهاراتش به بازپرس اسدی گفت: شب حادثه وقتی وارد حیاط خانه‌ام شدم، مشاهده کردم همسایه‌ها در حال مشاجره با همسرم هستند و مردی میانسال کنار آنها ایستاده و سیگار می‌کشد. متهم به قتل افزود: پس از صحبت با همسایه‌ها، آنها را از منزلم خارج کردم، ولی مردی که در محله‌مان راننده بود، همچنان در حیاط خانه کنار همسرم ایستاده بود و با او حرف می‌زد.

با مشکوک شدن به آنها ، عصبانی شدم و ابتدا به سوی همسرم حمله‌ور شده و او را کتک زدم که وی بی‌هوش شد. متهم به قتل تصریح کرد: سپس مرد راننده را که قصد فرار داشت، بشدت کتک زدم که بدحال شد و کف حیاط افتاد. در همین موقع او را خفه کردم و جسدش را در دستشویی انداخته و از خانه خارج شدم که فهمیدم همسرم نیز خانه را ترک کرده است. از ترس این که همسرم به پلیس اطلاع دهد، قسمتی از حیاط خانه را که به فاضلاب منتهی می‌شد، حفر و جسد را در آنجا دفن کردم.

عامل جنایت افزود: خودروی مقتول را نیز در بلوار اصلی منتهی به رباط کریم رها کرده و به خانه بازگشتم. روز بعد با اصرار از صاحبخانه پول ودیعه‌ام را خواستم که او هم بالاخره پولم را پرداخت کرد و من نیز به یکی از شهرهای شمال غربی رفته و خانه‌ای را اجاره کردم و به زندگی‌مان ادامه دادیم.

با ثبت اظهارات مرد جوان ـ متهم به قتل ـ همسرش نیز به پلیس آگاهی شهریار احضار و بازجویی شد.

انکار به حضور در شب حادثه

زن جوان در اظهاراتش گفت: از قاتل بودن شوهرم بی‌اطلاع بودم. شبی که شوهرم می‌گوید مرگ راننده بی‌گناه را رقم زده است، من در خانه نبودم و نمی‌دانم شوهرم چگونه و به چه انگیزه‌ای مرد میانسال را به قتل رسانده است.

بنابراین گزارش، با اظهارات همسر عامل جنایت، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و احتمال این که مرد جوان ـ متهم ـ راننده میانسال را به انگیزه مالی به قتل رسانده باشد، قوت گرفت و تحقیقات ویژه‌ای در این رابطه آغاز شد.

porharfi - هلند - آرنم
چه انگیزه هایی برای جنایت ..!! ایران بدتر از سرزمینهایی شده که حمل ِ اسلحه. آزاد است..!
شنبه 23 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
کاملا مشخصه که قتل ربطی به زن قاتل نداره ولی در ایران هر کی که قتل میکنه اون رو به مسایل ناموسی ربط میده که مجازاتش کمتر بشه....
یکشنبه 24 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
چه جنایاتی که توی ایران رخ نمیده!!! اکثر این جنایات هم جنبه مالی داره. بیخود نیست ایرانیهایی که از خارج خسته شده اند به ایران برمیگردند ولی بعد از مدتی فرار را بر قرار ترجیح میدن. این هم حاصل 30 سال تلاش بی وقفه نظام مقدس!!! ولی وقیح که همه چیز رو به کثافت کشیده.
یکشنبه 24 مرداد 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
چون دیدم مرد میانسال با زنم حرف میزنه اول زنم و کتک زدم بعدم مرده رو کشتم. دلیل از این محکم تر میخواید؟ چون مرده با زنش حرف زده .
دوشنبه 25 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.