جنجال بر سر لباس دختران فوتبالیست , انتقاد شدید بلاتر از کلاه تیم المپیک ایران


جنجال بر سر لباس دختران فوتبالیست ,
انتقاد شدید بلاتر از کلاه تیم المپیک ایران

تیم دختران ایران در حالی پنج شنبه نخستین مسابقه فوتبال اولین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان را انجام داد که مسوولان فیفا از لباس ورزشکاران ایرانی راضی نیستند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از سنگاپور، دیدار تیم‌های فوتبال نوجوانان ایران و ترکیه پنج شنبه با حضور سب بلاتر رییس فیفا، کیم نایب رییس کره‌ای فدراسیون بین‌المللی فوتبال، مسوولان کمیته بین‌المللی المپیک و مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برگزار شد.

در این دیدار که حدود سه هزار نفر جمعیت برای دیدن آن در ورزشگاه جالان بسار حاضر شده بودند، تیم ایران با نتیجه 4 بر 2 در حالی که تا دقیقه 70 با نتیجه 2 بر یک پیش بود، بازی را واگذار کرد اما نکته بسیار مهم‌تر اظهار ناراحتی سب بلاتر نسبت به لباس دختران ایرانی بود.

او در ابتدای بازی به سختی راضی به اجازه برگزاری بازی شد. این در شرایطی صورت گرفت که فریده شجاعی به همراه نماینده فیفا از صبح روز مسابقه در بازارهای سنگاپور به دنبال پوشش یا کلاه مناسبی برای سر بازیکنان بودند چرا که فیفا اعلام کرده کلاهی که پیش از این فدراسیون ایران به فیفا اعلام کرده، این کلاهی نیست که بازیکنان در روز مسابقه قرار بود با آن بازی کنند.

در پی تهیه کلاه‌های جدید بازی شروع شد اما به راحتی در حین رقابت می‌شد ناراحتی شدید بلاتر را از وضعیت موجود دید. این موضوع بویژه در زمانی مشخص بود که علی‌آبادی و افشارزاده به عنوان مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برای گفت‌وگو نزد او رفتند.

او در حین رقابت به مسوولان ایرانی گفت: "بگذارید در بین دو نیمه صحبت کنیم." آن هم با ناراحتی خاصی که در صورتش نمایان بود.

در بین دو نیمه بلاتر، کیم، علی‌آبادی و افشارزاده به محل مخصوص پذیرایی رفتند. بلاتر که به شدت نسبت به لباس دختران فوتبالیست ایران اعتراض می‌کرد، در بین سخنان خود اعلام کرد این لباس صورت خوشی برای شما در دنیا ندارد. همچنین برای ما هم مشکل‌ساز است.

علی‌آبادی و افشارزاده نیز به ارائه‌ی مطالبی در مورد قوانین ایرانی و اسلامی پرداخته و از این نوع پوشش دفاع می‌کردند. پس از صحبت‌های 15 دقیقه‌ای مسوولان ایران با مسوولان فدراسیون بین‌المللی فوتبال در حالی که قرار بود نیمه دوم بازی برگزار نشود، سب بلاتر اجازه‌ی برگزاری نیمه دوم را داد.

در ادامه این ماجرا امروز جمعه به سرپرست کاروان ورزشی ایران و تیم ملی فوتبال نوجوانان اعلام شد که ورزشکاران دختر ایرانی نمی‌توانند با کلاه بازی اول در بازی دوم خود حضور پیدا کنند.

آن‌ها باید از همان کلاهی که در عکس برای فیفا ارسال کرده‌اند، استفاده کنند. تیم فوتبال دختران ایران قرار است روز یکشنبه با گینه نو بازی کند.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: دیکته نانوشته غلط ندارد و ما تلاش می‌کنیم برای بازی دوم نظر فیفا را جلب کنیم.

علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به توجه رسانه‌های خارجی به حضور تیم دختران ایران در المپیک سنگاپور با پوشش اسلامی و اعتراض فیفا به کلاه تیم ایران گفت: به هر حال این نخستین حضور رسمی یک تیم با پوشش اسلامی در رقابت‌های بین‌المللی است و بازتاب بسیار خوبی در میان رسانه‌ها داشته است. تا آخرین لحظه بازی برابر ترکیه ما با فیفا بر سر نوع لباس دختران در حال گفت‌وگو بودیم و سرانجام در آخرین لحظه توانستیم شرایط را برای حضور این تیم در المپیک سنگاپور فراهم کنیم. ایرادی که فیفا در پیش از بازی با ترکیه به لباس‌های تیم دختران ایران وارد کرده بود، مربوط به کلاه‌های دختران بود.

وی افزود: فیفا اعلام کرد کلاهی که عکسش را برای ما ارسال کرده بودید، با کلاهی که بازیکنان ایرانی می‌خواهند در بازی با ترکیه استفاده کنند تفاوت دارد. فیفا نمونه‌ی کلاهی را برای ما ارسال کرده بود که نسبت به کلاه مورد نظر ما چسبان‌تر بود. ما برای اینکه بازیکنان راحت‌تر باشند، کلاه گشادتری را برای آن‌ها در نظر گرفتیم و در جنس و دوختش کمی تغییرات ایجاد کردیم. همین مساله تا آخرین لحظه پیش از دیدار با ترکیه مشکل‌ساز بود ولی به هر حال این بازی انجام شد.

کفاشیان با بیان اینکه این مشکل طبیعی بود، گفت: به هر حال اولین بار بود که یک تیم مسلمان با پوششی اسلامی در مسابقه‌های بین‌المللی حاضر می شد و طبیعی است دیکته نانوشته غلط ندارد. مساله‌ای که اهمیت داشت، حضور با پوشش اسلامی بود و ما تلاش می‌کنیم برای بازی دوم نظر فیفا را جلب کنیم. می‌توانستیم در این مسابقه‌ها حاضر نشویم و هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آمد اما وقتی برای نخستین بار چنین کاری صورت می‌گیرد، طبیعی است که ایراداتی هم مطرح شود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که افشارزاده گفته مسوولان فیفا از برخی مسائل فوتبال ایران ناراضی هستند، آیا شما می‌دانید منظور افشارزاده چیست، گفت: نمی‌دانم. باید از خود افشارزاده بپرسید.

Neda02 - کانادا - اتاوا
همه دنیا دارن به قیافه این بیچاره ها که مثل دلقک شدن و به ریش ما می خندن. نابود باد جمهوری اسلامی.
شنبه 23 مرداد 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
از این واژه اسلام هر چیزی که تصور کنی بی می آید به جز معرفت و انسانیت.
شنبه 23 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
عجب کلاهـــــی آن "عَن ِ قُلاب " بر سر همه گذاشت!!!....
شنبه 23 مرداد 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی متخصص در امر کلاه هستند، از ساخت کلاه شرعی گرفته تا کلاهبرداری و کلاه گذاری! حالا اگر این کلاه تیم المپیک ایران جناب بلاتر رو راضی نکرده، یه جور دیگه‌اش رو تهیه می‌کنند. اصلا برای خود بلاتر هم یه کلاه بسازند، تا عمر داره یادش نره!
شنبه 23 مرداد 1389

oldboy - انگلستان - لندن
واقعا خجالت آور ترین صحنه ممکن هست ای لباسها..همه دنیا خواهند خندید به این عکسهای احمقانه.خاک بر سر ما.
شنبه 23 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اسلام همینه ..ضد شادی و پیشرفت من از یاران سئوالی دارم اگر در جنگهای صلیبی مسلمانها پیروز میشدند چه بر سر جهان میامد حتما الان به جای ماشین سوار خر میشدیم و مسافرت با کاروان و شتر انجام میشد خدا را شکر همچین اتفاقی نیفتاد
شنبه 23 مرداد 1389

alexxx - اتریش - وین
هر کجا که بتونن باید یه گندی بزنن. تا خودشون و اسم و رسم ملت و ایران عزیز رو در سطح دنیا سوژه ریشخند کنند.  
شنبه 23 مرداد 1389

axlll - امریکا - سانتا مونیکا
وای ورزش هم کم م حرام میشه . ما فقط روضه میخاهیم
شنبه 23 مرداد 1389

has.danmark - دانمارک - کپنهاک
تف به رویتان ،خاک تو اون سرتان کنم .این یکی دیگه معرکه بود .تورو خدا ببینید بر سر ایران و ایرانی چی اومده .ننگ بر ما .یعنی لیاقت ما اینه ؟؟!! وای
شنبه 23 مرداد 1389

safih - ایران - اصفهان
چه بگویم گله ای نیست !!. ور هست دگر حوصله ای نیست !
شنبه 23 مرداد 1389

movafagham - مالزی - کوالالامپور
خیلیم قشنگه من که حال کردم فقط اگه گردنشون هم پوشیده میشد دیگه حرف نداشت
شنبه 23 مرداد 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
اقا جون وقتی ملت زیر بار این مسائل میره دیگه از دست ماو شما در این غربت چه کاری بر میاد?!واقعا باعث تاسفه که تابلو شدیم در دنیا
شنبه 23 مرداد 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
خدا می دونه چقدر این دخترای معصوم را اذیت کردن, ورزشکار به این غمگینی ندیده بودم Only in Iran !!
شنبه 23 مرداد 1389

kambiz2222 - هند - دهلی
یعنی آدم نمیدونه چی بگه.آدم منفجر میشه.خدا کجاست؟
شنبه 23 مرداد 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
واقعا که باید نشست و روزها و سالها گریه کرد !! تیم فوتبال مومییای شده واقعا خجالت اوره
شنبه 23 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ج.ا یک حکومت قرون وسطایی عقب مانده و ضد بشری است. یک رنسانس لازم است تا ایران از شر حکومت مذهبی خرافاتی رها شود.
شنبه 23 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
من نمیفهمم اسلام رو چه به فوتبال؟زن فقط رفت و روب شست و شو پخت و پز و البته ....movafagham - مالزی - کوالالامپور بابا خیلی شهوتی هستی با دیدن گردن هم غسل واجب میشی؟؟
شنبه 23 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
امیدوارم سال آینده همین دخترها بتونن با لباس ورزش فوتبال در مسابقات بین المملی شرکت کنند و برای کشورمون افتخار کسب کنند. مرگ بر خامنه ای و مزدوران جنایتکارش
شنبه 23 مرداد 1389

sawalana - آلمان - برلین
movafagham - مالزی - کوالالامپور -گردن با یک تکه پارچه پوشیده میشه ولی نکبت وننگ اسلام و تروریستهاش ورسوایی شماها با تمام پارچه ها ی عالم وحکایت خواهران معروفهء بسیجی با هیچ چیز قابل پوشش نیست.حکایت زنای فلاحیان با زن شوهردار وتجاوز آیت الله ها به نوجوانان بسیجی رو تو تموم سایتها چی میپوشونه یا دلقک شدن مموتی رو تو سازمان ملل ؟ننگ نان تو سفرتون رو چه میکنید که بوی خون میده؟
شنبه 23 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
چطوره که مردها در ایران نمیتونن برن مسابقه های زنها راتماشا کنن و مردهای اجنبی میتونن مسابقه دختران ایرانی را تماشا کنن? شاید بخاطر اینه که مردان ایرانی کنترل جنسی ندارند.
یکشنبه 24 مرداد 1389

shomali - ایران - لاهیجان
آخوندها همیشه اینجوری سر ایرانیان کلاه گذاشتند!
یکشنبه 24 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.