اقدام عجیب نابغه ایرانی پس از بازگشت به کشور


اقدام عجیب نابغه ایرانی پس از بازگشت به کشور

نابغه تحصیلکرده پس از بازگشت به کشور، برای اثبات نبوغش دست به اقدامات عجیب زد.

روزنامه ایران در این باره نوشت: چندی قبل نماینده حقوقی یک بانک خصوصی با مراجعه به سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای ضمن شکایت از پسر جوانی اظهار داشت: این فرد از طریق اینترنت به سیستم امنیتی بانک راه یافته و چند میلیون تومان از یک حساب به حساب خود واریز کرده است.

نماینده حقوقی بانک در تشریح ماجرا به قاضی جعفری گفت: البته چند روز قبل پسر جوانی با مسئولان بانک تماس گرفت و گفت که سیستم امنیتی بانک اشکال دارد و به راحتی قابل نفوذ است اما متأسفانه مسئولان مربوطه به حرف‌هایش توجه نکرده و آن را شوخی تلقی کردند. تا این که چند روز بعد مردناشناس دوباره تماس گرفت و ضمن تکرار حرف‌های قبلی، وقتی همچنان با بی‌توجهی مسئولان روبه‌رو شد از آنها خواست نگاهی به سیستم امنیتی بانک بیاندازند. بعد هم کمتر از چند دقیقه در حالی که مدعی بود در خانه نشسته حدود چهل میلیون ریال از حساب یکی از مشتریان به حساب شخصی‌اش واریز کرد و در ادامه گفت: حالا به حرفم اعتماد کردید؟ البته او بلافاصله پول را برگرداند اما از آنجا که احتمال تکرار وقوع چنین ماجرایی وجود دارد خواستار پیگیری فوری موضوع هستیم.

بدین ترتیب پرونده برای رسیدگی در اختیار دادیار شعبه سوم دادسرا قرار گرفت و دستور دستگیری کیوان ـ ۲۸ ساله ـ صادر شد.

پسر جوان پس از انتقال به دادسرا تحت بازجویی قرار گرفت و گفت: «به هیچ عنوان قصد سرقت نداشته و فقط می‌خواستم به مسئولان بانک هشدار دهم که سیستم‌های امنیتی‌شان اشکال دارد و قابل نفوذ و دسترسی است. به همین خاطر هم دقایقی پس از «هک» سیستم و برداشت پول دوباره آن را به حساب برگرداندم.

از سوی دیگر مادر پسر جوان که در دادسرا حضور داشت به قاضی گفت: «پسرم نابغه رایانه است. او از هفت سالگی کار با رایانه را شروع کرده و چنان علاقه‌ای از خود نشان داده که همه را حیرت‌زده کرده است. به همین خاطر تحصیلاتش را هم در همین زمینه ادامه داد و مدرک مهندسی خود را نیز از خارج کشور دریافت کرده است. البته پس از بازگشت به ایران در چند شرکت مشغول کار شد ولی پس از مدتی کار را رها می‌کرد. چرا که می‌گفت فضا و شرایط مطابق میل و استعدادهایش نیست. الان هم چند ماهی است که بیکار شده و از صبح تا شب در اتاقش پای رایانه نشسته و کارهای حیرت‌آور انجام می‌دهد.

پسر جوان نیز در ادامه گفت: یک بار هم سایت یک نیروگاه بزرگ کشور را مورد بررسی قرار داده و دریافتم سیستم امنیتی‌شان بسیار ضعیف و قابل نفوذ است. بنابراین به آنها نیز هشدار دادم البته بسیار استقبال کردند و حتی چند ماهی نیز در آنجا فعالیت کردم اما وقتی کارشان تمام شد همکاری را قطع کردند! من تاکنون به سیستم امنیتی دهها سایت مهم کشور، بانک‌ها و مراکز مختلف نفوذ کرده‌ام و هشدار داده‌ام. انگیزه‌ام نیز اخلال در سایت‌ها یا هک‌کردنشان نیست بلکه فقط می‌خواهم استعداد و نبوغم را نشان دهم و انتظار دارم با شناخت من شغل مناسبی در اختیارم قرار دهند.

در حال حاضر تحقیقات در این باره ادامه دارد.

porharfi - هلند - آرنم
پــــاشـــو بــرو آمــریکا !! رو هـــوا میـــزننت!!
جمعه 22 مرداد 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
به ارتش سایبری خوش امدی .
جمعه 22 مرداد 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
خر چه داند قیمت نقل و نبات مادر جان? بفرستش بره جایی که قدرشو بدونن.
جمعه 22 مرداد 1389

kourosh_persia2536 - ایران - تهران
یکی نیست به ابن آقا کیوان بگه اگه جای این قرتی بازیا میرفتی دنبال علوم نقلی و یه چند تا کتاب که آقایون دوست دارنو حفظ میکردی حتی اگه اصلا نمیدونستی چیو حفظ کردی اون وقت رو سر میذاشتنتو تو 100 تا برنامه تلویزیون و رادیو دعوتت میکردن و تو بوق به همه معرفیت میکردن که جوان 28 ساله حافظ کل... دوست من کو تا این آقایون بخوان با کامپیوتر آشنا بشن و بفهمن که چقدر نابغه هستی و به درد این مملکت میخوری. از ما گفتن بود ;)
جمعه 22 مرداد 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
این پسره نابغه نیست شاسکوله. این همه اطلاعاتی که داره و بعد از چند دفعه که ازش سؤ استفاده شده می‌خواد بمونه اینجا که ۲ روز دیگه هم به جرم اقدام علیه امنیت کشور بندازنش هلفدونی.
جمعه 22 مرداد 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
Neda02-کانادا.اتاوا/porharfi-هلند./اگه میخواست خودشه ارزون بفروشه همون جا میموند.همه که بیغیرت نیستند.حالا هی غصه شو بخورین.
جمعه 22 مرداد 1389

bisarzamin - ایران - تهران
برو عضو بسیج شو.....!!!!!!
جمعه 22 مرداد 1389

mehrdad_35 - سوئد - مالمو
قدر زر را زرگری داند و قدر گوهر را گوهری
جمعه 22 مرداد 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
خاک عالم تو سرت کنن..مرتیکه احمق بی شعور هیچ از عواقبه کاری کردی باخبری ویا دلت لگ زده بود که برات هورا بکشند و احمدی نژاد به هت بخنده و دسست رو بگیره پهلوی رحیمی و مشائی بشونتت که براشون از بانکهای خارجی پول بدزدی و حقوق گله گله پاسدارشون را باهاش بدن.و تبلیغات نابغه اسلامی رو راه بندازند !!.مرده شور برده کثافت ..حال خیال کردی که به همین سادگی ولت میکنند که بری خونت؟؟ حالا هر بانک داری راه می افته میاد که پولش گم شده و...!!! حالا حتما مادرت و فک و فامیلات هم میرن زیر ذره بین هرروز هم یه جیب از نخست وزیری میاد دنبالت..و تو تمام محل هم معروف میشی که پسرم جان..نابغه س آقا دیگه..همشیره جان سلام چند تا نون بدم حضورتون ....؟ آقا پسرتون واقعا نابغس ..کچا تشریف دارن..مدتی ازشون خبری ندارم دلم شور میزنه ..میگن بردنش برای کارهای ارتشی . چند روز پیش هم پاسدارها ریختن تو خونه عموش و کامپیوتر و دو تا پسراش هم رو گرفتند و با چیب برند که شاید او نه هم نابغه باشند ...!!
جمعه 22 مرداد 1389

takht-e-jamshid - ایران - تهران
به گروه هکر های کلاه سفید خوش آمدی . . البته روشی که انتخاب کردی عجیبه هر چند لازم بوده تا جدی گرفته بشی..
جمعه 22 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
تنم مور کرد. به این میگن فرهنگ و ادب ایرانی.
جمعه 22 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
haghighatgo - آلمان - برلین : شما هم گفتی و ما هم کردیم باور (خوش باور )!منطق و وجدان هم خوب چیزیه. شما که در اروپا هستی ندیدی که سازمانهایی هستند که از روی انسانیت و فرهنگ به شرکتها و کمپانیهای جهانی هشدار میدهند و یا انجمن هکرها به دولتشان کمک میکنند که نقطه ضعف سیستم کامپیوتری کجاست ? همش دم از 30 سال اروپا بودنت میزنی ولی اثری از درک و منطق مدرن انسانی اروپایی در کامنت ندیدم.
جمعه 22 مرداد 1389

استبداد فکری - ایران - ماهشهر
perspolisi - استرالیا - سیدنی / کاملا موافقم. این پسره نابغه نیست شاسکوله.
جمعه 22 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
این آقا پسر نابغه در خریت شده، مرتیکه به اینها میخوای ثابت کنی خیلی سرت میشه؟ اینها سی سال پیش اعلان کرده اند ما متخصص نمیخواهیم متعهد میخواهیم!! یک دستمال یزدی بردار برو پیش احمقی نژاد دستمال بکش تا بهت کار بده.
جمعه 22 مرداد 1389

delmorde - سوپد - یوتبوری
اینها که اقا کیوان تو را درک نمی کنند یا اخوند بیمخند یا طرفداران بی مخ و دگم و مسخ شده اسلام ناب البته از گفتن اینجمله خیلی متاسفم. بجای اینکه ترا تشویق و ترغیب کرده و امکانات جهت پیشرفت وشکوفا ئی هرچه بیشتر استعداد تو را فراهم کنند تو ذقت میزنند و درجا نبوغت را بلوکه می کنند. پس تا به انجا نکشیده برو امریکا که میدان برایت باز خواهد بود.
جمعه 22 مرداد 1389

farshidkhan - ایران - بوشهر
ببخشید اقای haghighatgo - آلمان - برلین-- مگه شما نمیتونی بدون بد دهنی حرفت را بزنی - متاسفم ایشان از نظر بنده و جنابعالی اشتباه کرده فقط همین هنوز شرط انتقاد کردن را یاد نگرفته ایم
جمعه 22 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اینهم استفاده از نبوغ برای کمک به بقای رژیم و حفاظت از پولهای ساپورت حکومت در بانکها و بر طرف کردن ضعف ارتش سرکوبگر رژیم -- این کمک به ملت است یا رژیم سراسر خون و جنایت.?
جمعه 22 مرداد 1389

حاجی لک لک - ایران - اهواز
دلم به حال نه فقط این بیکار بلکه همه جوونای ایرانی که استعداد درخشانشون هدر می ره می سوزه. این کشور هیچ وقت رنگ پیشرفت رو نخواهد دید چون هیچکی سر جاش نیس
جمعه 22 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
ا ُخ "زیتــــــون .سبــــــز شدی؟؟!" ملاها چند میخرند ش؟؟مــــــوشــی!!لابــُد پس از. سریال ِ "دانشمند ایرانی شهـــــرام 2قلـــو امیــــری:نوبت ِ سریال ِ "نابغـــه رایانــه ایی"" هستش ؟؟مــــوش بِجَو ِتو زیتـــون ِ تلــــــخ رو"...!!
جمعه 22 مرداد 1389

klcc - مالزی - کوالالامپور
iranjp - ژاپن - توکیو: به شدت باهات موافقم. دقیقا زدی تو خال منم میخواستم همینو بگم. ایول.
جمعه 22 مرداد 1389

MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - دوسلدورف
پاتریوت.
جمعه 22 مرداد 1389

آریوبرزن - ایران - ذاکرات
اگه هک کردن و نفوذ به سیستم دیگران نبوغه پس خیلی نابغه داریم در ضمن این اگه واقعاً نابغه بود اگر هم خودش می خواست برگرده ایران مسئولین اون کشوری که اونجا درس خوند نمیذاشتند بیاد و به هر شکلی راضی نگهش میداشتند. در آخر این شاسکول هم میشه جیره خوار رژیم
جمعه 22 مرداد 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
حالا که چی؟یاده اینایی افتادم که میان دم در تعمیرگاه آدامس می جون, بعد هی به تعمیرکاره میگن فلان چیز رو اشتباه درست کردی.. اونجا رو هم تعمیر کن.. فکر کنم اینجای ماشین اشکال داره..!! خوب اگه خیلی حالیته یا خودت یه تعمیرگاه بزن یا هی تو کار دیگران سرک نکش!! آخر سر یه روز می بینی تعمیرکاره با همون آچار فرانسه اش کوبید تو مخت , مغزت پخش زمین شد.
جمعه 22 مرداد 1389

nikbakht_s58 - ایران - تهران
چلمنگ اینجا دنبال شغل می گردی؟؟؟؟ برو یه گوشه دنیا تا نبردنت کهریزک عمو.. خیلی خیلی که شانس بیاری می برنت اوین! هلو
شنبه 23 مرداد 1389

Garfieldx - ایران - تهران
IQ (هوش علمی) با EQ (هوش اجتماعی) فرق داره. تمام کسانی که به یه جایی میرسن EQ بالایی دارن نه لزوما IQ بالا. اگه اینجوری نبود که برای شرکتها برای استخدام افراد فقط یه تست IQ میگرفتن و خلاص!!! این جوجه هکر هم اگه EQ درستی داشت الان توی ایالات متحده داشت ماهی 15000 دلار حقوق میگرفت.
شنبه 23 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.