قهرمان تیم‌ملی سردسته باند زورگیری دیوار چین بود


قهرمان تیم‌ملی یک ورزش‌ رزمی سردسته باند زورگیری دیوار چین بود

ایلنا: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره تمهدیدات پلیس آگاهی تهران بزرگ در ماه رمضان گفت: برابر نظرات فرماندهی تهران بزرگ در این ماه بیشترین تعداد نیروهای گشت را برای جلوگیری از سرقت منازل مستقر کرده‌ایم و همچنین در محل‌های دعا و احیاء‌ برای جلوگیری از سرقت داخل خودرو و جیب‌بری پلیس آگاهی تهران بزرگ حضور دارند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان در نشستی با خبرنگاران درباره بحث حمل سلاح‌های سرد گفت: افرادی که همراه با سلاح‌های سرد دستگیر شوند به پلیس آگاهی معرفی می‌شوند و توسط پلیس آگاهی شناسایی شده و پرونده آنها پیگیری می‌شود.
وی همچنین درباره سرقت‌های اخیر از طلافروشی‌های خزانه گفت: دو سارق در این راستا دستگیر شدند اما تا دستگیری بقیه سارقین پلیس اطلاعی برای آگاهی عموم نمی‌دهد.
وی همچنین از چند دستگیری خبر داد و گفت: در مورد باند جیب‌بری که چند تن از آنها عضو اعضای دیوار چین بودند، تاکنون نزدیک به 100 شاکی داشتیم. این گروه در سرقت‌های خود از چند روش استفاده می‌کرده است. اول، فردی مسن با چهره موجه در بانک‌ها و دیگر مراکز اقتصادی به بهانه پرداخت قبض حضور پیدا می‌کرده و طعمه‌ها را انتخاب کرده و با تماس تلفنی با همکاران خود آنها را در جریان طعمه قرار می‌داده تا آنها پس از خروج طعمه از آن مرکز اقتصادی اقدام به سرقت کنند
او درباره روش‌های سرقت این باند گفت: فشار دادن گردن، پنچر کردن لاستیک خودرو، درگیری‌های واهی با افراد، پرت کردن تخم‌مرغ به پشت لباس افراد از روش‌هایی بود که این باند برای متوقف کردن طعمه و سرقت از او استفاده می‌کرد. آنها همچنین با استفاده از چاقو و خنجر به تهدید افرادی می‌پرداختند که می‌خواستند دخالت کنند.
محمدیان افزود: از طریق شناسایی زاق‌زن این باند تا ساعت 5 صبح 15 تیرماه محل سکونت آنها شناسایی شد، که در محله‌های قزوین‌، خزانه، تهرانپارس و قیطریه بودند و پنج نفر آنها دستگیر شده‌اند که از این پنج نفر سه نفر از دستگیرشده‌ها عضو باند دیوار چین بوده‌اند که قبلا به اعدام محکوم شده بودند و سپس عفو خورده و جرم آنها به حبس ابد تبدیل شده بود که طی مرخصی‌ای از ایران خارج و دیگر بازنگشته بودند و به همین دلیل هم به عنوان زندانی فراری تحت پیگیرد قانونی بودند.


رئیس پلیس آگاهی تهران درباره رئیس این گروه گفت: «حسین-د» که دارای چندین مقام و مدال ملی و بین‌المللی در یکی از رشته‌های رزمی بود در هنگام دستگیری با مامورین درگیر شد و پای او هدف گلوله مامورین قرار گرفت. همچنین نفر ششم این باند که در هنگام ارتکاب به جرم در پیچ شمیران دستگیر شد، نیز هنگام دستگیری اقدام به فرار کرده بود که پای او هدف ماموران قرار گرفت.
او افزود: این گروه تاکنون به 50 سرقت اعتراف کردند اما بیش از 84 شاکی دارند.
وی همچنین تاکید کرد: در مخفی‌گاه آنها جلیقه ضد گلوله، چندین مدرک شناسایی پیدا شده و همچنین ماشین‌های آزرا، سانتافه و از این قبیل که کمترین آنها پژو 206 بود پیدا شده که تمام این‌ها را از طریق سرقت خریده بود.
وی با اشاره به برآورد میزان سرقت این گروه توسط پلیس آگاهی گفت: این گروه نزدیک به یک میلیارد تومان سرقت کرده‌اند و سن افراد این گروه نیز زیاد است، یعنی خانواده و فرزند دارند.
سرهنگ محمدیان همچنین از دستگیری یک باند دزدی ECU از داخل خودرو خبر داد و گفت: در ابتدا یک مالباخته خبر دزدی از ماشین خود را به کلانتری 113 بازار اعلام کرد و کسی را که به او مظنون بود معرفی کرد، پلیس با دستگیری این فرد و بازجویی از او تشخیص داد که قبلا نیز توسط او سرقت‌هایی صورت گرفته است. بهروز «ط» 27 ساله پس از اعتراف هم‌دست خود را نیز که معروف به داوود زاقی است معرفی کرد. سپس هر دو آنها مال‌خر خود علی «الف»‌ 48 ساله را معرفی کردند که در سوم مرداد ماه در سرچشمه دستگیر شد. او نیز از خرید 60 دستگاه ECU از بهروز و داوود اعتراف کرد و هم‌دست دیگری را به نام عبدالرضا معرفی کرد. پلیس آگاهی در مغازه عبدالرضا اجناس خریداری شده را پیدا کردند و همچنین تعداد زیادی دستگاه وکیوم و سشواری که با آن برچسب فابریک ECU کنده می‌شد و آرم یک شرکت سازنده خودرو به آن برچسب می‌شد و به عنوان جنس اصلی فروخته می‌شد.
محمدیان تاکید کرد: این سرقت‌ها صرفا از ماشین‌های یک کارخانه بوده زیرا در این کارخانه جای این دستگاه، جای آسانی پیش‌بینی شده است. همچنین این قطعه در نمایندگی‌های مهم این شرکت خودرو وجود ندارد و به همین دلیل به خرید و فروش غیرمجاز آن دامن می‌زند.
سرهنگ محمدیان از دستگیری یک باند سرقت منزل بعد از یک فقره سرقت خبر داد و گفت: در این سرقت فرشی دزیده شده بود که صاحب آن عکس آن را داشت و آن فرش قابل ردیابی بود.
وی افزود: بنابراین ماموران آگاهی عکس این فرش را به اتحادیه فرش‌فروشان داده‌اند و از فرش‌فروشان خواهش کردند در صورت ارجاع کسی برای فروش این فرش آن را به پلیس معرفی کنند و پس از چندی با پلیس تماس گرفته شد و اعلام شد که کسی برای فروش این فرش مراجعه کرده است. سارقان که از قیمت اصلی این فرش که چند ده میلیون تومان بوده است، خبر داشتند و آن فرش را تنها به قیمت 10 میلیون تومان به فروش گذاشته بودند که پلیس در محل حاضر و سارقان را شناسایی و دستگیر کرد.
او افزود: پس از بازرسی پلیس از محل سکونت سارقان وسایل دیگری نظیر هشت تخته فرش نفیس، مقادیری طلا، کتاب‌های زرکوب و چندین دوربین فیلم‌برداری کشف شد و با استفاده از کشفیات و گزارش‌هایی که در گذشته به پلیس شده بود تا این لحظه 20 مالباخته اموال خود را شناسایی کردند.
وی توضیح داد: سارقان که افراد باسابقه‌ کیفری بودند عموما خانه‌هایی را انتخاب می‌کردند که یا پله اضطراری داشته باشد یا راه ورود به طبقه فوقانی آن آسان باشد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکید کرد: از تمام اصناف می‌خواهیم در صورت مشاهده فروشنده مشکوک و فروش اموالی که مشکوک به سرقت هستند به پلیس تماس بگیرند.

khosh bavar - ایران - کرمان
شکم گرسنه ایمان نداره.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

reza paris - ایران - تهران
من نمیدونم این همه دزد که تو ایران هستند ( اخوندها ,سردمداران نظام ) چرا هیچ وقت معرفی نمیشن . جواب چون از قدیم گفتند که دزدی نکن اگر هم دزدی میکنی میلیاردی دزدئ کن ..مثل پول نفت و....که حق مردم هست ولی این حرومزاده ها با پولش تو خارج از ایران سرمایه گزارئ و بچه هاشون رو میفرستند بهترین دانشگاه خارج از ایران
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

arefam - فرانسه - پاریس
اولا اینقدر این دولت دورغگوئه که معلوم نیست راست باشه و به دلیل دیگه ای اعدامشون نکنن. دوم اینکه اسلحه ها رو خود این حکومت خاک تو سری در همون اوایل انقلاب در دسترس یک سری افراد قرار داد. سوما از رهبر سفیه دزد و قاتل و پدرسوخته یاد گرفتن و چهارم اینگه دیگه چرا بهشون دمپائی های لنگه به لنگه دادن. مرگ بر این حکومت از اون رهبر سفیه و فاتل و روانیش تا اون رئیس جمهور موزی و دروغگو جانی
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
هیچ چیز و هیچکس در ان مملکت سرجای خودش نیست. ما هیچ تعریف درستی از هیچ چیز نداریم. ورزشکارمان قمه کش و اخاذ میشود. دانشجو بنگ فروش میشود. محصل ماشین شوری میکند. مهندس مسافر کشی میکند. اخوند حکومت میکند. قصاب وزیر میشود. دستفروش به مجلس میرود. جگرکی فرمانده و ژنرال میشود. همه از دم هپروتی و تعطیل. سایتی که در ان فرصت کامنت گذاری و درددل داریم, میتینگ سیاسی و میدان بزکشی و جروبحث میشود. منتظر نجات هستیم!!! همه پروفسور و همه چیزدانیم. خیلی کلاس داریم! رژیم بد و اسقاطیه! وگرنه ما؟! چند هزار سال تمدن داریم!! بله! تخت جمشید! کورش کبیر! قرمه سبزی! باقالی پلو! فال گردو!!! بله ما؟؟؟ بله مائیم دیگه!!! شادباشید.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
( پای او هدف ماموران قرار گرفت) یعنی دزدان حرفه ای خطرناک که جان و مال مردم از دستشون در امان نیست از ناحیه پا هدف قرار میگیرن اما مردمی که راهپیمایی سکوت میکنن و میگن رای من کجاست باید از ناحیه گردن و سینه هدف قرار بگیرن. ای تف تو ذات پلیدتون حرومزاده های قاتل.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

mehrabooon - ایران - تهران
علت رو باید ریشه یابی کرد
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

amir_london - انگلپیس - لندن
i am the world-خیلی خیلی با حالی -با کامنتات حال میکنم شادباشی
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
اسلام انسان ساز که میگن همین اسلام ولایتیه البته این باندها دارن کار حزب الله و سربازان گوه نام امام زمان ادامه میدن اجرشون با اقا
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.