بهشت و جهنم کجاست؟


بهشت و جهنم کجاست؟

بعضی ها می‌گویند: بهشت آنجاست کازاری نباشد / کسی را با کسی کاری نباشد. اما روی این تی شرت یک جور بهشت و جهنم دیگر را هم تصویر کرده‌اند!

بهشت جایی است که ماموران پلیس‌ بریتانیایی باشند، آشپزها ایتالیایی، مکانیک‌ها آلمانی، عشاق فرانسوی و تمام هماهنگی‌ها هم با سوئیسی‌ها باشد.

جهنم جایی است که ماموران پلیس آلمانی باشند، آشپزها بریتانیایی، مکانیک‌ها فرانسوی، عشاق سویسی و تمام هماهنگی‌ها هم با ایتالیایی‌ها باشد!

قزوینی - ایران - قزوین
بهشت جایی است که این دوتا نباشن homa-ir - المان - ّهامبورک-- Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین جهنم که معلومه .... شما دوتاخواهرها اگه جواب ندید همه در این سایت گل و گلزاره!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
بنده جدن با پوزش از دوستان, سئوالی از عزیزان مذهبی دارم که امیدوارم به خودشون حداقل انرا پاسخ بدهند و یا در ان تامل کنند. ببینید دوستان, در مورد مدتی که بشر بر روی زمین زندگی میکند, ارا و عقاید متفاوتی وجود دارد. اما همه متفق القول و موافق هستند که حداقل پنجاه هزار سال است که بشر بر روی زمین زندگی میکند. خب, ببینید تاریخ وجود مذاهب از پنج هزار سال فراتر نمیرود. اسلام و مسیحیت نیز از دوهزار سال بیشتر عمر ندارند. سئوال اینجاست: تکلیف انسانهایی که چندین هزار سال قبل از مذهب زندگی کردند در اخرت چیست؟ اینها با لاتاری باید به بهشت و جهنم بروند؟! پرونده این جماعت به دیوانعالی کدام بشکه میخورد؟! همش تقصیر زبل خانه که ما را از نعمت وجود بلواستار و افاضات ایشان محروم کرد! شادباشید.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

abbas969 - انگلستان - لندن
واقعا که با حاله..
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zurich_live - سوییس - زوریخ
واقعا زده توی خال . این سوئیس ها اصلا احساس ندارند به همین دلیل دختراش توجه خاصی به پسرهای خارجیها دارند . در عوض خیلی مقرراتی هستند عین یک ربات !
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

hamina - بلژیک - گنت
بهشت میشه ایرانه دست ایرانی..جهنم میشه ایرانه دست مسلمانه ایرانی ...بچه ها من فکر میکنم تغیری که با شعار یا حسین و الله باشه درست نیست ...اگر روزی نسل ما خواست کاری بکنه بهتره یکبار برای همیشه دین رو بکنیم تو مسجد...مثل انقلاب فرانسه
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

odin - بلژیک - انتورپن
برای جهنم لازم نبود اینهمه توضیح بنویسن کافی بود بنویسن جهنم جاییست که سران نظام اسلامی در انجا حکومت کنن یا اصلآ بنویسن جایی که در ان دین را انهم دینی مثل اسلام را و مروجینش را بر مردم حاکم کنند و بهشت هم جایی که اسمی از این افراد و عقایدشان در انجا نباشد
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

استرالیا-ملبورنpuma - سترالیا - ملبورن
میگم دوستان در قسمت دوم(hell) ایران با داشتن همه گزینها باعث رد شدن این نظریه شد و دکتر انتریوف با افتخار توانست با ارئه یکنظریه کامال نقاط غلط را اشکار و با به سبط رساندن قانون انتریوف مانکیوف این افتخار را به نام اتهادیه جماهیر اسهالی به سبط رساندو باعث افتخار استادش اقی خاینهیوف گردیدد.puma
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zurich_live - سوییس - زوریخ
واقعا زده توی خال . این سوئیس ها اصلا احساس ندارند به همین دلیل دختراش توجه خاصی به پسرهای خارجیها دارند . در عوض خیلی مقرراتی هستند عین یک ربات !
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
بهشت جایست که از خدا وجهنم نامی نباشد.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
بهشت رو نمیدونم ولی آدرس جهنم: آسیا ، خاورمیانه ، ج. ا. ایران. خوش بگذره.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

sonet - ایران - تهران
بهشت جایی است که عرب نباشد
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

ester2000-ایران -تهران - ایران - تهران
بامزه بود
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
بهشت: مکانیکه زن و مرد لخت باشند و مار هم مراقب ما
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

habibollah - ایران - تهران
ای بابا کجای کارید بهشت وجهنم رو برای سرکارگذاشتن درست کردن. بهشت وجهنم انسان روی همین کره خاکیه. یه نگاه عمیق به زندگی خودت بنداز اونوقت میفهمی که توبهشت هستی یاتوجهنم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

wildpiony - هند - بمبیی
بهشت جایی است که از جهنم و بهشت حرفی نباشه
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش. دوست عزیزم. من هم یک سوال از یک فرد مذهبی در مورد عدالت خدا کردم که نه این فرد بلکه هیچ آیت اللهی هم هرگز جواب نداده. سوال من این بود که تکلیف نوزادی که فقط یک روز یا مدت کوتاهی در این دنیا زندگی میکنه چیه؟ آیا به بهشت میره یا جهنم؟! بدون استثنا پاسخ میدهند که نوزاد چون معصوم است به بهشت میرود. ادامه سوال من این بود که به فرض که روز قیامتی وجود داشته باشد آیا دیگرانی که یک عمر با بدبختی و هزاران مشکل و بقول شما آزمایش اللهی مواجه بودند و مرتکب گناه و اشتباه شدند, آیا از الله نخواهند پرسید که چرا آن نوزاد را از آزمایش معاف کردی و ما باید این همه مشقت میکشیدیم و تو خدای غیر عادل به عمد ما را در معرض گناه قرار دادی و حالا به همان دلیل به جهنم میفرستی؟! این چه جور عدالتی است؟ من هم میخواهم مانند آن نوزاد فقط چند روزی می زیستم و یک راست به بهشت میرفتم. جالب است که همه این حضرات مذهبی در پاسخ به این سوال با سفسطه و مغلطه میخواهند موضوع را ماستمالی کنند و هیچ جوابی ندارند. میتوانید خودتان بپرسید و ببینید چه جفنگیاتی تحویلتان میدهند. پاینده باشی دوست عزیزم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
(( جهنم کجاست ؟ )) -- برای آن دسته از دوستان مذهبی که ریشه بهشت و جهنم و سابقه حضور این دو اصطلاح در مذاهب را نمیدانند و باور دارند که واقعا بهشت و دوزخی هست (البته با فرض وجود موهومی بنام خدای آزمایش کننده بشر!) لازم است بدانند که بهشت و دوزخ مکانهایی واقعی بر روی زمین بوده اند. در عهد عتیق و در آیین یهود دره ای خشک و بی آب و علف و بسیار سوزان وجود داشت (هنوز هم وجود دارد) که در جنوب شرقی اورشلیم واقع است و در زبان عبری (یهودی) به آن (گهنم) بر وزن (جهنم) گفته میشود. هر کس را که گناهی نابخشودنی مرتکب میشد به دره گهنم تبعید میکردند و میگفتند (برو به گهنم). عربها در زبان عربی چون حرف (گاف) ندارند این کلمه را به (جهنم) تبدیل کردند. اما در مسیحیت و اسلام با تحریفاتی که شد داستانهایی خیالی برای جهنم ساختند. در مسیحیت جهنم را (دریاچه گوگرد مذاب!) که دائما در حال شعله کشیدن است میدانند و گناهکاران به آنجا پرتاب میشوند! در اسلام نیز به همین ترتیب گناهکاران به آتش جهنم گرفتار میشوند و کلی داستانسرایی و خیالبافی جهت ترساندن مومنان و وادار کردن آنان به گوش دادن به حرف دکانداران دین!
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
(( بهشت کجاست؟ )) -- همانطور که در مورد جهنم گفته شد, بهشت نیز مکانی واقعی بر روی زمین بوده است. در دوران آیین یهود و مسیحیت, ناحیه عراق امروزی که پایگاه تمدن بابل نیز بوده مکانی بسیار خوش آب و هوا بوده است که جنگلهایی انبوه به همراه چشمه ها و رودها و نهرهایی بسیار زیبا و درختان میوه از انواع گوناگون شامل انجیر, انار, انگور, خرما, پسته و انواع مرکبات و میوه های گرمسیری را در بر داشته است. در ساحل شرقی رود عدن باغ معروف به باغ بهشت یا باغ عدن (garden of Eden) وجود داشته که مکان واقعی معروف به بهشت و بر روی زمین بوده است. (البته ساکنان آن زمان به وجود مجمع الجزایر بهشت مانند در اقیانوس آرام و اطلس واقف نبوده اند). بهرحال مذاهب بعد از یهود بهشت را به آسمان و جهنم را به قعر زمین بردند و از این دو برای ترساندن و مژده دادن به پیروان ساده لوح خود استفاده کردند و چه داستانها که برای این دو مکان ساخته اند. از جمله حور بهشتی و غلمان در اسلام که خود داستانی خنده دار است!
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش یک روز یک سامورایی میره پیش یک کاهن بودایی ازش میپرسه بهشت و جهنم وجود داره؟ کاهن بهش میگه آره وجود داره. سامورایی میگه میخوام بهشت و جهنم را ببینم، کاهن میگه چه کسی یک لات بی سروپا مثل تو؟ سامورایی از ناراحتی و عصبانیت بلند میشه و شمشیرش را میکشه ، کاهن میگه این جهنم توست، سامورایی به خودش میآد و میبینه عجب حال بدی داره، چند لحظه میگذره آرام میگیره کاهن بهش میگه این بهشت توست. اگر انسانی در طول زندگی به خودش گند بزنه و با همان حال بمیره در همانجایی که هست متوقف میشه باهمان حال و روز. ما از کجا میدونیم که اونهایی هم که قبلاً بودند این را نمیدانستند؟ شاید میدانستند.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

mori021 - دانمارک - ارهوس
بهشت رو من ساختم جهنم رو ما/بهشت رو ما ساختیم جهنم رو من
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
i.am.the.world -لوکزامبورک-اش --- خیلی سادس ، معرفی به استاد امتحان میدن، اگه قبول شدن میرن بهشت...
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

مسیو حسن - فرانسه - تولوز
بهشت جائی که آخوند و مسلمان افراطی نباشد .
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

echose. - انگلیس - منچستر
اما این بنده خدا اگه 1 ساعت تهران رانندگی میکرد معنی واقعی جهنم رو احساس میکرد و اگه که 1سری کهریزک میزد خودش رو در عمق جهنم میدید و اگه خامنه ای و دارودستش و به همراهی جنتی و روح خلالی انجا بیان ملاقاتی دیگه خود حکمران جهنم که جناب شیطان باشند رو با همراهی دست اندرکاان ملاقات میکرد.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
zebelkhan دوست بزرگوار: این حیرت اور نیست که ما یک مشت لاطائلات بیسروته را به اسم مذهب میبلعیم و یک عمر در دودلی و شبهه زندگی میکنیم؟ ایا ریشه باورهای ما در ترس نیست؟ چطور میشود که ما به هیچ چیز شک نمیکنیم؟ ببینید؛ درست در زمانی که دکارت گفت: به همه چیز شک کن, در ایران امام محمد غزالی گفت: افتان اتش در پنبه و سوختن ان تنها مشیت الهی است و بس!!! عنایت دارید؟ ما اسیر و برده باورهایمان بوده و هستیم. این حیرت انگیز نیست؟ در مورد همه چیز با اعتقادات حرف میزنیم و بالطبع هیچ چیز را نمیبینیم. ذهنی مملو از باور و ایدئولوژی داریم و این ذهن دیگر رمقی برای چالاکی و نفوذ به مسائل ندارد.ما جدن فرسوده؛ خسته و بحرانی زندگی میکنیم. مسلمن اگر مغز؛ برای یکبار ریشه و علت باورهایش را ببیند؛ ممکن نیست دیگر در تمام عمر به باوری نزدیک شود. دقیقا به همان علتی که ممکن نیست به مار نزدیک شود و یا از یک پرتگاه پائین بپرد. عنایت دارید؟ یعنی هوش عمق خطری را که در باورمندی نهفته است میبیند. مطلب فوق العاده است. اما متاسفانه همه انرژی ما در شعار و هیاهوهای ایدئولوژیک هدر رفته و میسوزد. افسوس. شاد و خرم باشید.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

homa-ir - المان - ّهامبورک
قزوینی - ایران - قزوین. بدان - من و Esfahan Nesfe Jahan - باعث افتخار و مباهات است که در بهشت شماها نباشیم بهشت و جهنم پیش کش تو و اربابانت . برو کشکت را بساپ . بالامجان
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
senator7 از برلین. مرسی عزیزم. شاید میدانستند. شاید چقدر کلمه قشنگ و پر وسعتی است. مغز در این کلمه فشرده نمیشود و به تنگی دچار نمیشود. همانطور که گفتید و بر مبنای داستانی که گفتید, شاید میداستند. شادباشی عزیزم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

قزوینی - ایران - قزوین
homa-ir - المان - ّهامبورک. با این حساب فخروالملولک ترک تشریف دارن اون اخترالملوک اصفهانی که جمعش میشه شلمشوربا خدا به فریاد برسه.......!
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

okaner - ایران - مشهد
بهشت من ایران,. بهشت ایرانه وقتی که...
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
جهنم ایران هست با رژیم کثیف اسلامی . بهشت ایران هست بدون رژیم کثیف اسلامی.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش درود بر تو که چنین سوالی را مطرح کردی به نظر من مذهب و پرستش چیزی ذاتی در درون وجود بشر میباشد که از ابتدای خلقت بشر ویا تکامل ان از هرموجودی به شکل انسانهای اولیه وجود داشته البته از زمانی که کوچکترین تفاوت بین انسان وحیوان بوجود امد یعنی قدرت تفکر وپرستش بنا بدلیل ضعف بشر به وجود امد واین پرستش به فراخور قدرت اندیشه وجو زمانه متغیر ودارای رشد بوده و معمولا ادیان جدید از انکار خرافات وانحرافهای مذاهب قبلی بوجود امدند که در زمان خود کار بزرگی بوده یعنی از انکار به اثبات رسیده اند وهمیشه افرادی بودهاند که با اندیشه جدید بهدلیل به خطر افتادن منافع شان با ان مخالفت ورزیده اند اما گذر زمان انها را به عقب رانده و اندیشه نو که حرفی برای گفتن داشته پیروز و این روند تا کشف تمام حقایق هستی ادامه دارد
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

amir_london - انگلپیس - لندن
تو لندن بهشت وجهنم دقیقا مقابل هم هستند-باورندارید ادرس میدم لندن خیابان harrow road-منتهی هر دو رستوران ایرانی به نامهای بهشت وجهنم
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

mahmod31 - ایران - کامیاران
بهشت و جهنم جایی بین افکار من و توست
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش . جدا" همینطور است که شما توصیف فرمودید. با شما کاملا هم عقیده ام. موهومات و باورهای غلط و تعصب, تار و پود جامعه ایرانی را فرا گرفته و به نظر من حتی بعد از رفتن رژیم 50 سال تلاش بی وقفه میخواهد تا این زنگار و رسوبات دوران جاهلی را از کشور آریایی پاک کنیم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
ali.tooti دوست بزرگوار: متاسفانه در زمین بسیار وسیعی با کلماتی کوچک و مبهم قدم میزنید. به شما بسیار ارادت دارم و فقط با هم نگاه میکنیم. بدون هیچ عقیده فیکس و دگم. موافقید؟ بزرگوار: چیز ذاتی یعنی چی؟ این مطلب عمق بسیار دارد. بنده چرا باید چیزی را فقط بعلت انکه همیشه وجود داشته بپذیرم؟ پس خردم و کاوش را نفی میکنم. نه؟ پرستش و خدا به موازات پیچیدگی فکر, فقط پیچیده تر شدند. همانطور که خدا به اسمانها رفت و از نظرها پنهان شد. کار بدست نمایندگانش افتاد. عنایت دارید؟ ادیان جدید و قدیم کاملا یکی هستند. هیچ تفاوتی جز دکوراسیون و مناسکی متفاوت ندارند. هر دو و نهایتا همه, شعور را مسخ کرده و پیروی طلب میکنند. در این میان شما تسخیر ترس و باورهایت میشوی. این حال ماست. مگر نه؟ از انکار چه, به اثبات چه رسیده اند؟ خیلی خیلی شک دارم. انکار و اثبات هر دو تله های مشروطیت فکر هستند. اینها فقط خودشان را دور نزده اند؟ کشف تمام حقایق هستی, با همه احترامی که به شما دارم, برای بنده فقط چند کلمه مدهوش کننده ذهن است. مغز من هیچ چیزی از هستی نمیداند و نمیتواند بداند.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
2) این مغز, مغز نوع انسان است. پس مغز من, و شما مغز بشریت است. و وقتی من و شما هستی و حقیق انرا ندانیم, هیچ انسانی انرا نمیداند. توجه دارید؟ ما میتوانیم انرا, حقیقت را, با ذهنمان بسازیم و در ان خیالپردازی کنیم. همانگونه که هزاران سال است اینکار را میکنیم. همه مذهبها و پیامبران از حقیقت یگانه خود حرف میزنند. از حقانیت منحصر بفرد خود و پیامشان میگویند. خب, شاید همه به تله توهم افتاده باشند. چطور باید فهمید کدام راه حقیقت است؟ ایا دقت کرده اید که مغز ما, انچه را که دوست دارد باور کند, باور میکند؟ عنایت دارید؟ خب, این باور یعنی حقیقت؟! میبینید, وارد گسترده عظیمی میشویم و هر کس جدی باشد باید راه را به تنهایی برود. باید چراغ راه خودش باشد و کاملا فارغ از هر پیشداوری, ارزیابی و عقیده ایی به کشف خود برخیزد. کشف خود, یعنی کشف انسانیت. برایتان شادی و خرم دلی ارزو دارم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

فرهاد V - ایران - تبریز
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه - دوست عزیز کاملا با اظهارات متین شما موافقم ولی در صورتیکه تدریس دینی و قران در مدارس و حوزها اکیدا ممنوع شود . پیروز باشید . V
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

tuti_lol - ایران - تهران
و پیراهن یوسف را با خونى دروغین که دروغش اشکارا یود نزد بدر آوردند.!
جمعه 22 مرداد 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بهشت در دین اسلام 70 زن روسپی و قلمان پسر خوشکل در انتظار مسلمانها
جمعه 22 مرداد 1389

math4me - لوکزامبورگ - مقش
خدمت دو عزیز لوکزامبورگ اش و آمریکا سن خوزه عرض کنم که جای بسیار خوشحالی داره که عموم اشخاصی که چون شما مستدل قضیه مذهب و خدا را مورد تجزیه تحلیل قرار میدهند افرادی متکی برآداب اجتماعی و باوجدان در مسائل کاری هستند و این جای بسی خوشبختی است در جایی که درصد بالایی از مجرمان اجتماعی افرادی مذهبی هستند، اما از دید بنده به عنوان شخصی تا حدودی مذهبی ، باور کلی وجود خدا با فرض آغاز میشود هرچند استدلالهای هم عنوان میکنند پیامبران هم با فرض دوم که خدا هدف و منظوری از آفرینش داشته پذیرفته میشود و انجام آنچه آنها خواسته اند هم با ایمان به دو مورد اول
جمعه 22 مرداد 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
فرهاد V - ایران - تبریز. دوست بزرگوارم. با شما صد در صد هم عقیده هستم. در حال حاضر در آمریکا تدریس مطالب دینی اجباری نیست و از والدین در مورد تدریس این مطالب به فرزندانشان اجازه میگیرند. درست هم همین است. دین در حوزه مسائل شخصی افراد قرار میگیرد و چنانچه جنبه عمومی پیدا کند و بهره برداری از آن باب شود همانطور که در رژیم ضد بشری اسلامی می بینیم, وسیله ای میشود در دست دکانداران دین تا تمامی حقوق اولیه انسانی را زیر پا بگذارند و تعصب و جهل و خرافه را جایگزین اصول جامعه مدنی نمایند. به امید دیدن ایرانی آباد و آزاد بر مبنای اصول دموکراسی و در بردارنده تمامی اقوام و گرایشها بدور از تعصب و جهل. پاینده باشی.
جمعه 22 مرداد 1389

math4me - لوکزامبورگ - مقش
هردینی تا جایی که انسان ها را به نوع دوستی ،صداقت و این گونه مشخصه ها ترغیب کند قابل احترام است اما زمانی که دینی آدمی را به جنگ ، کینه ، دروغ ، فساد و نوع پرستی هدایت کند نه تنها محکوم است بلکه حتی لیاقت و قابلیت داشتن مرجعی چون خدای احتمالی را نیز ندارد در هرصورت دین نوع اول بیضرر، گاه مفید به فایده و کاملا بی خطر است و گاها موجبات آرامش شخص را فراهم میکند .
جمعه 22 مرداد 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
پلیس المان جاشو داده به پلیس ایران, بیچاره پلیس المان کجاش انقدر وحشیه? موقع تظاهراتها تو برلین چقدر دلسوزانه و مسئولانه کنار تظاهر کنندگان مخالف جمهوری اسلامی راه می رن و مراقب هستند, این بی انصافیه, تو المان پلیس واقعا کنار مردم تو ایران مردم از پلیس می ترسن!!
جمعه 22 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش دوست گرامی درود به گفته شما حرفهای کوچک وحقیرم برداشتهای من از کتاب تاریخ هنر نوشته ویل دورانت میباشد ایراد شما به ادیان را میپذیرم ام با یک تفاوت که من این بحث را از اول پیدایش بشر برسی کردم با علم دانش شعور بشر ان روز در دوران خودش اما حضرتعالی از امروز بادانش بالا وعلم امروزه به بشر ان روز تاختید . بدون غرض برسیکنیم میفرمائید ادیان همگی در کل یکی هستند و.... درست است این برای نسبی بودن علم بشر است که هرگاه چیزی را درک نکرد یا به اسمانهامربوطش میکند یا نفی میکند یعنی پاک کردن صورت مسئله .کشف تمام حقایق. این علم و مغز من وشماست که قادر به کشف حقایق علمی نیست پس چون ما درک نمیکنیم وجود ندارد همین امروز مقالات وفیلمهای مستند علمی را در مورد پیدایش کره زمین برسی کنید ایا این کشف حقایق نیست
جمعه 22 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
ali.tooti عزیز و بزگوارم را درود میگویم و هیچ قصد دلخور کردن این عزیز را نداشته ام. حاشا. علی جان در دوره ایی به بنده کرم کتاب میگفتند. تاریخ تمدن 16 جلدی ویل دورانت را نیز دو بار دوره کردم. سالهاست دیگر تاب نمیخوانم. شما نیز اگر به عمق مشروط بودن وحشتناک مغز انسانها وارد شوید, گمان نکنم تا اخر عمرتان کتاب بخوانید و یا دنبال کسی راه بیافتید. خواندن کتاب درونتان میشود خواندن کتاب هستی. شما را شاد و خرم میخواهم.
جمعه 22 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش دوست گرامی درود صادقانه اعتراف میکنم منظورتان را از مشروط بودن مغر نمیفهمم راهنمائی بفرمائید پیروز باشید
شنبه 23 مرداد 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
ali.tooti بزرگوار و عزیزم. صداقت از کلام شما مبرهن و هویداست. میرویم به چند پست جلوتر و این مطلب را وسط میگذاریم و نگاه میکنیم. موافقید؟ مطلب بسیار مهم است و میتواند موجب یک تحول رادیکال شود. با هم باشیم علی جان و با هم ببینیم. به شما تعظیم میکنم.
شنبه 23 مرداد 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
کاملا درست گفته. البته مجموعۀ افکار و نگرش "ما", نوع زندگی ما آدمیان را تشکیل می دهد. مثبت اندیشی (پندار نیک,گفتار نیک,کردار نیک) زندگی آدمیان را بهشت میسازد. عکس این مقوله نیز صدق می کند! بقول انگلیسی ها " Be good person"
شنبه 23 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
.am.the.world - لوکزامبورک - اش درود بر تو دوست عزیز با کمال میل گفتگو با رعایت احترام به سائرین این چیزیه که خیلی از مشکلها رو حل میکنه
شنبه 23 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.