مظلومی: حرف حق زدم و فقط سوابق قطبی را گفتم


مظلومی: حرف حق زدم و فقط سوابق قطبی را گفتم

سرمربی استقلال در واکنش به جریمه 5 میلیونی از سوی کمیته ‌انضباطی به دلیل مصاحبه علیه قطبی گفت: فقط سوابق او را گفتم و این چیزی بود که قطبی بارها اعلام کرده بود.

پرویز مظلومی  درباره انتخاب ناصر حجازی به عنوان رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال، رأی کمیته انضباطی علیه وی و ... صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

قبل از هر چیز درباره انتخاب آقای حجازی به عنوان رئیس کمیته فنی صحبت کنید. این پیشنهاد شما بود؟

من از همان ابتدای فصل پیشنهاد کرده بودم که پیشکسوتان باید به ما کمک کنند.

اما اسمی از آقای حجازی نیاورده بودید؟

اولویت‌بندی داشتم و آقای حجازی در اولویت بود. باید به جمع بندی می‌رسیدیم تا این تصمیم نهایی شود.

نکته جالب اینجاست که در یک ماه گذشته ناصر حجازی منتقدترین استقلالی در قبال این تیم بوده است؟

صحبت‌هایی که ناصرخان می‌کند از سر دلسوزی است و گرنه ما همیشه به صورت تلفنی با هم در ارتباط بودیم. هر کسی حق دارد حرفش را بزند.

هر حرفی؟

قطعا صحبت‌ها باید منطقی باشد. در آن شرایطی که تیم داشت انتظار داشتم صحبت‌هایی که درباره استقلال می‌شود منطقی‌تر باشد. من به همه نظرات احترام می‌گذارم اما این را هم بدانید که دلیل حضور آقای حجازی در استقلال ربطی به انتقادهای ایشان نداشت. از ابتدا هم حجازی در اولویت بود اما چون کارهای مهمتری در ابتدای فصل وجود داشت انتخاب ایشان به عنوان رئیس کمیته فنی به تأخیر افتاد. باید حواشی تیم را جمع می‌کردیم و به لحاظ فنی نیز تیم را به شرایط ایده‌آل‌تری می‌رساندیم تا اینکه فرصت پیش آمد و آقای فتح‌الله زاده دستور دادند تا هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد.

شرح وظایف آقای حجازی چیست؟

شرح وظایف ایشان را آقای فتح‌الله زاده باید تعیین کنند. در مورد مسائل فنی من اختیار تام دارم و مشورت‌های لازم را از آقای حجازی خواهم گرفت و اگر صلاح باشد آن را در تیم اجرا می‌کنیم.

ناصر حجازی صریح‌الهجه است و هر آن ممکن است از این تیم انتقاد کند؟

از وقتی که من به استقلال آمدم ایشان انتقادی از من نداشته است. البته شاید باز هم انتقاد کند اما حجازی پیشکسوت استقلال است و من به او احترام می‌گذارم.

بگذریم، به دلیل مصاحبه علیه قطبی از سوی کمیته انضباطی جریمه شدید؟

من علیه کسی مصاحبه نکردم. فقط راجع به تیم خودم صحبت کردم و گفتم بازیکنان من را یکشنبه می‌برید و پنجشنبه باز می‌گردانید و به استقلال فشار می‌آید. البته از آقای عزیز محمدی ممنون هستم که بازی با استیل آذین را یک روز به تعویق انداخت ولی اگر حرفی زدم از روی منطق بوده است و قصد تخریب کسی را نداشتم. گاهی از صحبت‌ها برداشت اشتباه می‌شود.

در حکم کمیته انضباطی آمده که شما به دلیل مطالب خلاف واقع درباره قطبی محکوم شده‌اید. به نظر می‌رسد صحبت‌تان درباره آنالیزور بودن قطبی باعث شد جریمه شوید.

کدام مطلب خلاف واقع؟ اینکه گفتم بازیکنانم برای 4 روز در تمرینات تاکتیکی‌ام نیستند خلاف واقع است؟ من در برنامه تلویزیونی در جام جم که فیلم آن هم موجود است فقط سوابق آقای قطبی را گفتم. چیزی که بارها خودش اعلام کرده که قبلا در تیم‌های پایه و بانوان آمریکا کار می‌کرده و همچنین به عنوان آنالیزور و دستیار مشغول به کار بوده است. همچنین گفتم ایشان زمانی که در پرسپولیس بود و وقتی باخت 4 بر یک آورد اگر حمایت‌های آقای کاشانی نبود از این تیم می‌رفت.

من فقط حرف حق زدم. اگر حرف حق زدن جریمه دارد مهم نیست که جریمه شدم. به عنوان مربی یکی از تیم‌های بزرگ پایتخت باید از تیمم دفاع می‌کردم. همیشه از ما خواسته‌اند که تعامل خوبی با تیم ملی داشته باشیم و من هم این تعامل را با تیم ملی نشان دادم. گفتند مربی استقلال دنبال بهانه است در صورتی که این طور نیست.

منظور شما صحبت‌های آقای منصوریان است؟

اشاره شده بود که اگر او مربی استقلال بود دوست داشت 10 بازیکن ملی‌پوش داشته باشد. من هم می‌گویم به جای 10 تا دوست داشتم 15 بازیکن ملی داشته باشم. این برای من هم افتخار است اما همه حرف من این است که بازیکن ملی زمانی می‌تواند به تیم ملی کمک کند که شرایط خوبی داشته باشد.

وقتی قرار است بازیکن من 24 ساعت مانده به بازی باشگاهی تحویل‌مان داده شود چطور می‌توانم بهره کافی را از این بازیکن ببرم. کاش کمیته انضباطی حرف‌هایم را می‌شنید و مرا محکوم می‌کرد. همه جای دنیا متهم حق حرف زدن دارد. من یک شکست در هفته دوم آوردم و دیدید که چطور مرا به باد انتقاد گرفتند پس به من هم حق بدهید.

وضعیت مصدومانی مثل برهانی و جباری چطور است؟

برهانی به دلیل کشیدگی که دارد به گفته پزشک تیم تا 3 - 4 هفته دیگر نمی‌رسد اما جباری در حال تمرین با تیم است.

از اینکه بازی استقلال یک روز به تعویق افتاد راضی هستید؟

از محبت سازمان لیگ ممنونیم اما به هر حال من 4 روز 4 بازیکن خود را در تمرینات تاکتیکی ندارم.

به نظر من - ایران - تهران
خیلی دائی مردکیه (مردونه خاله زنکی) این فوتبال ایران. آخه می خواهید قطبی رو از ریشه بزنید چرا اینقدر ضایع و تابلو عمل می کنید. مگه تاریخ بازی ها دست قطبیه؟ بقول خود فوتبالیا: "خرد جمعی" برای برکناری قطبی
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
توبرو مو بکار.....مس کرمان رو به گند کشیدی ابومسلم رو هم که به دسته یک فرستادی پس خفه...چرانمیزارن سرمربی تیم ملی کارشو انجام بده..یه مشت عقده ای حسود به محض اینکه هرکسی انتخاب میشه به عنوان سرمربی تیم ملی شروع میکنند به بد وبیراه گفتن
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
آقای مطلومی زتدگی در ایران با رییس جمهور "سیـــد دوکـــی یکشبه به دکترا. دست یافته !! این افکار را بشما تفهیم کرده که: عیبه اگه شخصی کارش را از. الفبا " ( کار با تیم بانوان ..کار با تیم ِ پایــه..و..و)آغاز کنه !حتما باید یهویی شوت. بشه به سرِ مربی!!..سر مربی استقلال وقتی قطبی درباره فوتبالیست های. کره ایی میگوید من"این بچه ها را میشناسم"دقیقا همین جمله را ما از مربی. هلندی خووس .میشنویم ..(چرا از همراهی تیم در جام جهانی قطبی در این. مصاحبه اشاره ایی نکردید؟؟) ""این آتیـــــــــــش ِ حســــــــادت""در بین ما". خودمان را قهقهرا کشانده و میکشاند...!"در اوج ِ پیــــــــروز ها بدرخشید!"آقای مظلومی!!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

zoroye iran - اتریش - وین
تمام مربی های ایران دانش فنی ندارن و همه در یک حد هستند حالا اگه تیمی در ایران نتیجه بگیره بستگی به بازیکنها شانس داوری و دستهای پشت پرده داره و سیستم چرخشی قهرمانی هر سال بین چند تیم میچرخه بقیه تیمها هم علافن
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.