توقیف دارائی‌های بانک ایرانی در دوبی


توقیف دارائی‌های بانک ایرانی در دوبی

به گزارش روزنامه انگلیسی‌زبان The National در ابوظبی، مسئولان خدمات مالی دوبی دارائی‌های بانک بین‌المللی پرشیا را توقیف کرده‌اند. در بیانیه این نهاد اعلام شده ارائه خدمات به پروژه‌های اقتصادی ایرانی نیز متوقف شده است.

بازار مالی دوبی، تنگنای تازه ایران؟

روزنامه "د ‌نشنال"، به نقل از مسئولان خدمات مالی شیخ‌نشین دوبی نوشته است: «دارائی‌های بانک بین‌المللی پرشیا در چارچوب تحریم‌های اتحادیه اروپا توقیف شده است. براساس تصمیم اتحادیه اروپا، اموال اشخاص حقیقی و حقوقی‌ای که با برنامه هسته‌ای ایران مرتبط هستند باید توقیف شود.»

 

همکاری با بانک ملت

 

دوبی چندی پیش اموال ۴۱ شرکت ایرانی دیگر را توقیف کرد. برپایه گزارش "د ‌نشنال"، بانک بین‌المللی پارس، اولین شرکتی است که در سال ۲۰۰۵ در مرکز مالی بین‌المللی دوبی ایجاد شد. سرمایه‌های این بانک به دلیل همکاری با بانک ملت توقیف شده است. آمریکائی‌ها بانک ملت را متهم کرده‌اند که با برنامه هسته‌ای ایران همکاری دارد.

 

به نوشته "د ‌نشنال" دفتر مرکزی بانک بین‌المللی پرشیا در لندن و شعبات آن در دوبی و تهران قرار دارند. مسئولان بانک از اظهار نظر درباره توقیف اموال آن در دوبی خودداری کرده‌اند. "د ‌نشنال" به نقل از مرتضی مسعودزاده، رئیس شورای بازرگانان ایرانی در دوبی، نوشته است: «بانک بین‌المللی پرشیا در بازار تجاری دوبی نقش کوچکی دارد و توقیف اموال آن صدمه زیادی به حمل کالا از دوبی به ایران نخواهد زد.»

 

۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار معامله

 

برپایه گزارش روزنامه "د ‌نشنال"، اموال بانک ایرانی در شرایطی توقیف شده که امارات متحده عربی مبادلات بازرگانی خوبی با ایران دارد. در این گزارش حجم مبادلات سالانه میان امارات متحده عربی و ایران ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار آمریکائی اعلام شده است. گزارش به حجم سرمایه بانک ایرانی در دوبی اشاره‌ای ندارد.

 

در چارچوب تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا، ضمن مسدود شدن حساب‌های بانکی اعضای سپاه پاسداران، لنگر‌انداختن کشتی‌های ایرانی در بنادر اروپا ممنوع شده است.

 

همچنین، بانک‌های اروپائی اجازه دارند حواله‌های بانکی به مقصد ایران را، تنها برای افراد حقیقی انجام دهند. میزان این حواله‌ها نیز به ۳۵ هزار یورو محدود شده‌ است. در ضمن، اسامی عده‌ای از مقامات سیاسی و نظامی ایران، در فهرست کسانی قرار گرفته که ویزای هیچیک از کشورهای اروپائی برای آن‌ها صادر نخواهد شد.

hhaammiidd - ایران - تهران
هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
بار دیگر امام زمان مسیحی های و یهودی ها در غرب ظاهر شد و میلیاردها دلار و یورو پول ریشو ها و اسلام بازان ایرانی تازی زاده را برایشان به ارمغان آورد !!!. این حساب ها دیگر هرگز باز نخواهد شد و برای همیشه مسدود خواهد ماند !!!!. پول های میلیاردی شاه ایران و صدام حسین و رهبران آفریقائی از قبیل شاه نیجریه و ..در که در بانک های بین المللی مسدود شدند و درحقیت غربی آن را برای خودشان برداشتند اول نفت ها را بردند و بعد هم پول ها داده شده برایش هم پس گرفتند...!!!!. این پول ها در پیشرفت صنایع غرب و تامین حقوق بازنشستگان و در امور رفاهی و..بطور گمنام خرج خواهد شد.. بله ما صنعت و تمدن داریم ...تو چی میگی شتر سوار وحشی ؟؟ خوشحال باش که چند تا کیسه گندم براتون میندازیم که از گرسنگی نمیرید !!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این پول در هرصورت برای مردم و رفاه و آبادانی و صنعت کشور صرف نمیشد. اگر اینها نبرند یا در جیب گشاد ملا خواهد رفت یا سر از جیب حسن نصراله و حماس تروریست در خواهد آورد و برای کشتن انسانها هزینه خواهد شد. مردم ایران چه گیری افتاده اند که باید از شکمشان زده و خرج مفتخورهای بیکاره دنیای اسلام را بدهند. معلوم نیست ایرانیان چه گناهی کرده اند که کشورشان شده مدعی جهان اسلام و شیعه و تروریست اسلامی و میلیاردها دلار بیزبان را صرف گسترش شیعه ناب کرده است. تنها راه، آزادی کشور از این حکومت مذهبی و برپایی حکومت سکولار و هماهنگ با قوانین بین المللی است. هرکس هر دینی میخواهد داشته باشد، حکومت نباید با برچسب دین و نژاد تعریف شود. مردم ایران مانند مردم کشورهای آزاد حق انتخاب دین و آیین خود را داشته و هیچ وظیفه ای دربرابر فلستین و لبنان ندارند. پول ایران باید برای ایران و ایرانی هزینه شود.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

sir.amir - انگستان - منچستر
تازی ها 1400 ساله دارن دوزدی میکنن با این دین شون ننگ بر انها
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

danial nabi - سوئد -
این عربها خلق شدن برای نوکری یک زالو صفت امریکای منحوس .کرمهای ابوموسی و تنب کوچک بزرگ هم به شما نمیدیم .دنبال همین هستید نه.امریکا را هم رو انگشتمون میچرخونیم .کاسه گدا لیسها.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
کیف کردم. مرگ بر علی چکه ای و طرفداران تازی صفتش. امیدوارم تحریمهای سختری تحویل این اشغالهای اسلامی تازی بدهند.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.