رهبران جامعه بهایى ایران هر کدام به ۲۰ سال حبس محکوم شدند

 
رهبران جامعه بهایى ایران هر کدام به ۲۰ سال حبس محکوم شدند

به گفته نماینده جامعه بهایى در سازمان ملل متحد، هفت تن از رهبران جامعه بهایى ایران که از حدود دو سال پیش در زندان به سر مى‌برند، هر کدام به ۲۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

دیان علایى، نماینده جامعه بهاییان در سازمان ملل متحد، روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با رادیو فردا اعلام کرد، هفت تن از رهبران جامعه بهایى ایران که محاکمه آنها در اواخر خرداد ماه به پایان رسیده بود، هر کدام به ۲۰ سال زندان محکوم شده‌اند.


فریبا کمال‌آبادى، جمال‌الدین خانجانى، عفیف نعیمى، سعید رضایى، مهوش ثابت، بهروز توکلى و وحید تیزفهم، هفت تن از رهبران جامعه بهایى ایران هستند که از حدود دو سال پیش در زندان به سر مى‌برند.

دستگاه قضایى جمهورى اسلامى این هفت نفر را به اتهام «جاسوسى، اقدام علیه امنیت کشور و محاربه» محاکمه کرده است. آخرین جلسات دادگاه رسیدگى به این اتهام‌ها در اواخر خرداد ماه برگزار شد و پس از سه روز به پایان رسیده بود.

در این میان دیان علایى، نماینده جامعه بهایى در سازمان ملل با «ناعادلانه» خواندن حکم صادر شده براى رهبران بهاییان ایران یک بار دیگر تاکید کرده است، این هفت نفر «کاملاً بى‌گناه» هستند.وى پیشتر نیز با تاکید بر این که این هفت تن تنها به امور روحانى و ادارى جامعه بهاییان رسیدگى مى‌کردند و هیچ خلافى مرتکب نشده‌اند، گفته بود، دستگیرى و محاکمه آنها نشانه نقض حقوق بشر در مورد بهاییان ایرانى است.

خانم علایى یک بار دیگر با بیان این که این افراد صرفاً به دلیل بهایى بودنشان بازداشت و محاکمه شده‌اند، درباره روند حقوقى رسیدگى به اتهام‌هاى رهبران بهایى ایران گفته است: «روند حقوق اصولاً از ابتدا کاملاً اشتباه بوده است. زیرا این هفت نفر مدت‌هاى طولانى در سلول‌هاى انفرادى بودند، بدون این که بدانند جرمشان چیست.»

نماینده جامعه بهاییان در سازمان ملل همچنین با اشاره به این که حتى پس از آن که رهبران بازداشتى بهایى از سلول انفرادى هم خارج شدند، تفهیم اتهام نشده بودند، اعلام کرد، حکم بازداشت موقت این افراد نیز هر دو ماه یک بار تمدید مى‌شد که این اقدام هم «غیرقانونى» است.

به گفته خانم علایى وکلاى رهبران بازداشت شده جامعه بهاییان ایران در مدت بیش از دو سال بازداشت آنها تنها یک ساعت اجازه ملاقات با موکلان خود را در زندان یافته‌ بودند.

این نماینده جامعه جهانى بهاییان یک بار دیگر با تاکید بر بى‌گناهى رهبران بهاییان ایران خواستار «آزادى فورى» آنها شده است.

هر چند بر اساس اعلام جامعه بهاییان اروپا، حدود ۳۰۰ هزار نفر از پیروان آیین بهایى در ایران زندگى مى‌کنند، با این حال مقام‌هاى جمهورى اسلامى این مذهب را به رسمیت نمى‌شناسند و محدودیت‌هاى زیادى براى پیروان آن در نظر گرفته‌اند.

hirbod - نروژ - اسلو
اخه چی واسه خودشون حکم میدن هرچی بیسواده خره قا ضی شده اخه این که حکم داد یعنی 20 سال دیگه هستش حرومزاده
دوشنبه 18 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
اگرروزی عقلم ذائل شود وبه خدای غارنشینان معتقدشوم . حتما" نوع ایرانیش را خواهم پذیرفت.که حداقل به بیگانه سواری مجانی ندهم.
دوشنبه 18 مرداد 1389

خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى
یکى از دوستان من که بهائى است یه روز میگفت که بهائى هاى خارج از ایران حق دارن هر وقت دلشون خواست برن ایران به شرط اینکه اونجا از دین بهائیت هیچگونه ترویجى نکنن . با این وجود این هفت نفر که به امور روحانى و ادارى جامعه بهائیان رسیدگى میکردن حتماً این قانون را نقض کردن به همین دلیل هم به بیست سال حبس محکوم شدن.
دوشنبه 18 مرداد 1389

ehsanusa - ایران - تهران
من نمیدونم این چه خداییه که مسلمونا میگن باید مثل ما عبادت بشه، مسیحی ها و یهودیها هم هر کدوم میگن باید مثل ما عبادت بشه!!! و اجازه نمیدن (البته مسلمونا) که دین دیگه ای ترویج بشه! ولی دین خودشون حتما بایدترویج بشه!!! وقتی یه خورده بیشتر فکر کنی میبینی که این هم بیزینس آخوندای ادیانه!!! وگرنه خدا، خدای همه است نه یه عده خاص !!!
دوشنبه 18 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
چرا اعدام نشدند؟!پس رافت اسلامی کجا رفت؟؟
دوشنبه 18 مرداد 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
بهایت یه مذهب من درآوردیه که انگلیسیها ابداع کردن ومرکزش اسرائیله .خیلی هم براشون تخفیف قائل شدن وگرنه اینهاکافرملحدن وبایداعدام بشن.
دوشنبه 18 مرداد 1389

خاله ریزه - ایران - تهران
گل گفتی ehsanusa - ایران - تهران.
دوشنبه 18 مرداد 1389

sima9 - امریکا - سندیگو
((...ای اهل عالم, مذهب الهی از برای محبت و اتحاد است او را سبب عداوت واختلاف منمائید...)) (( ای ظالمان ارض ,از ظلم دست خود راکوتاه نمائید که قسم یاد نموده ام از ظلم احدی نگذرم...)) .
دوشنبه 18 مرداد 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
اخوند کثیفترین موجود روی زمین.از هیتلر و موسلینی کثیفتر. از صدام ودجال خونخارتر. از ابلیس و اهریمن شیطان تر. از ا........ن سگ نجس تر. اخون را با هیچ کثافت و نجاست وپلیدی وخباثت را نمیتوان مقایس کرد. اخوند یعنی نجاست مطلق
دوشنبه 18 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
Pezhman - اتریش - وین . . متاسفانه کاملا عربی است! مطالعه کنید میبینید همان اش و همان کاسه است!!
دوشنبه 18 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
من نمیخواهم مهر تایید بر روی دستگاه قضائی بزنم اما خیلی از سازمانهای جاسوسی با پوشش دینی میایند و کار خودشان میکنند مثلا امریکا با درست کردن کلیسا و بیمارستانی تابع ان در زمان استعمار انگلیس بر روی بحرین توانست جا پا برای خودش باز کند و الان ان طرف بحرین یکی از مهمترین پایگاه های نیروهای امریکائیست در خاورمیانه.
دوشنبه 18 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى . لطفا این دینت را توجیه نکن چطور تبلیغ جنایت زن ستیزی و کودک نوازی و جهاد اشکالی ندارد ولی تبلیغ این دین مجازات???می دانی که حتی دختر 16 ساله ی بهائی در شیراز را بعد از اعدام پدرش او را هم اعدام کردند???من دینی ندارم ولی تنها دینی که مرگش نجات بشریت است دین اسلام است.
دوشنبه 18 مرداد 1389

khayyaam - استرالیا - ملبورن
در ایران تا بود ملا مفتی به روز بد تر از اینهم بیفتی. چه دانند این گروه ابلهه دون که حرّیت کدام است چیست قانون.
دوشنبه 18 مرداد 1389

khayyaam - استرالیا - ملبورن
شیخ شهرت جوی خود بین را تناشا کن که چون در لباس خاصر ظاهرشد ریب عام را میتند دامی پی صید مگس چون عنکبوت شاهبازی کو که از هم بگسلداین دام را
دوشنبه 18 مرداد 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
من هم مثل ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس اعتقاد دارم تنها دینی که مرگش نجات بشریت است دین اسلام است.
دوشنبه 18 مرداد 1389

arya47 - ایران - کرمان
بعضی از سنی ها هم شیعه ها را مرتد میدانند آیا درست است که شیعه ها را اعدام کنند همچنین بسیاری معتقدند شیعه از زمان صفویه بوجود آمده و ساخته و پرداخته انگلیس است.اما ما باید یاد بگیریم جدای از این بحث های تاریخی به عقاید یکدیگر احترام بگذاریم بهایی و شیعه و سنی و یهودی و مسیحی و زرتشتی همه ایرانی هستیم و باید از حقوق مساوی برخوردار باشیم
دوشنبه 18 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
تا دنیا هست اسلام پایدار میماند و اگر حکومتی و یا رئیسی امد و به نام دین (نه بدستور دین) غلطی کرد نمیتوان اصل دین که مطابق با فطرت انسانیست را سرزنش کرد و اسلام عجب دینیست که از 1400سال هنوز درحال پخش شدن است حتی در جامعه های متمدن زنده باد این ایین پاک.
دوشنبه 18 مرداد 1389

گروهبان قندلی - ایران - تهران
زیتون بهبهان - ایران - بهبهان خدا به انسان جان میدهد و زندگی‌ و خودش جان انسانها را می‌گیرد .پس اگر کسی‌ جان کسی‌ را بگیرد آن کس کافر است و ضدّ خدا مثل تو نادان.
دوشنبه 18 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
واقعا که اسلام دین زور و تجاوز است . چرا اسلام بتواند واجازه داشته باشد. به ادیان دیگر توهین و تجاوز کند . اما مثلا بهائی نتواند . بچه حقی . منکه اینها را میشنوم خودم را لعنت میکنم که شیر مادر مسلمان شیعه را خوردم . لعنت خدا براین دین اسلام ناب محمدی
دوشنبه 18 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
homa-ir - المان - هامبورک . افرین بر تو بانوی ایرانی. برگشته - بحرین - محرق . وقتی نسل بپاخاسته امثال تو و دین ننگینت را در زباله دانی تاریخ افکند خواهی دید حال هی شعار بده.
دوشنبه 18 مرداد 1389

abbas969 - انگلستان - لندن
واقعا حکم ابدوغ خیاری به این میگن چون مسلمان نیستند باید سرکوب و زندانی بشوند خدا از سر این قاضی نگذره...
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى
ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس فکر کنم میخواستى بنویسى کودک آزارى ولى ناخواسته نوشتى کودک نوازى !!! از قدیم گفتن حرف راست رو از بچه بشنف ( بشنو )
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
sepher - استرالیا - سیدنی ... .بخش اول......مذاهب از (شامانیسموس) گرفته تا (ودوز)و (هندوز) و(بودیست) ومذاهب رایج بین سرخ پوستان و (مایاها) بدون داشتن پیامبران کذائی و مدعی ازعالم غیب آمده.!!! توسط انسانها برای پاسخ به پرسشهای معما گونه وبعضا"از روی نیاز و ترس انسانها بوده. صورت ابتدائی آن معابد وتصاویر حیوانات وبعضا"قربانی نمودن انسانها درزمان غارنشینی بوده وجالب اینکه شاهد برنامه ای درمورد شامپانزهها بودم. که دیدنش برایم باورنکردنی بود.شامپانزهها هرچندسال یکبار درنقطه ای ازجنگل تجمع کرده.به درختی آویزان شده جیغ وداد سرداده , درست مثل ترسی که ما آدمها باجمعی ازدوستان در بعضی شبها دراحضار ارواح بدان نیاز داشته .گویی ارضا..میشویم.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
sepher - استرالیا - سیدنی ... .بخش دوم.....شامپانزههادرروی درخت به یکدیگرآویخته وگاهی به زمین میرسند. وجیغ میزند .فرار نمیکنند واگر حیوان درنده ای شروع به شکار کردنشان نماید, درحالت خلصه وترانس بسرمیبرند.و نمی گریزند. محقق وفیلمبرداردلیل این کار را نیاز شامپانزهها به استرس میدانست و این مراسم را به مراسم مذهبی دربین انسانهاتشبیه نمود.مذهب اسلام وبهائیت ریشه هایشان راباید درزمان غارنشینی جستجو نمود.همانگونه که خمیازه کشیدن ونشان دادن دندانها به طرف مقابل. ازحیوانات بما رسیده.وما باجواب دادن متقابل حریف را از حمله برحذر میکنیم. وچون مسئله خطر جانی داشته, نمی توان آنرا بی جواب گذاشت وبه مرور زمان درژن ما ضبط وتثبیت گردیده.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . از کامنتهایت برداشت کردم که شما اطلاعات خیلی خیلی سطحی از اسلام دارید و فقط بشکل نقطه ای قضاوت میکنید و اصلا در بحر عقائد نمیروید بخاطر همین خیلی نظرتان مهم نشان نمیدهد خواهشا اول اطلاعاتتان وسیعتر کنید بخصوص در باره تشیع سپس بدون کینه و بدون تاثیر از رفتار دولت مردها بیائید و بپرید و انتقاداتتان حواله کنید و من هم برای شما ارزوی موفقیت میکنم.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . تو هنوز نمیدونی شعار و واقعیت چیه لطفا نظرتان بذارید تو کوزه. مگر انتشار وسیع خدا پرستی و تابعیت دین نمیبینی یاداری بازم چشمهات رو میبندی و هی افترا به دین میچسبانید ..
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى . نخیر اقا می دانم چه می نویسم کودک نوازی کلمه ی ملایمتر پدوفیلیا است که اسلام تنها دین تاریخ است که انرا مجاز دانسته و ننگ/
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

homa-ir - المان - ّهامبورک
برگشته - بحرین - محرق. خواهشن شما فعلا این دوکتاب رابخوانید * الله اکبر* از دکتر حسن انصاری بنام ( م- روشنگر روی جلد) و شیعه گری هم دکتر انصاری و هم علی دشتی. و بعدا اگربخواهید کتابهای دیگر را معرفی میکنم و کتاب شجاع الدین شفا 1400 سال - خیلی مایلم بعداز خواندن این کتابها که بامشقت ووقت زیاد برای تحقیق برده و بیطرفانه نوشته شده و خود خواننده کتاب را قاضی دانسته نظرشماراهم بعدا بدانیم .
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
برگشته - بحرین - محرق . . انسان میتواند در پاریس باشد و برعلیه اسلام حرف بزند? من باور نمیکنم! فرانسه دومین کشور مسلمان اروپاست. رفته بودم حنوب فرانسه انقدر عرب دیدیم که انگار یک کشور عربی است. تنهااشکال اسلام اینست که بزنان زیادی حق و حقوق داده احساس طلبکاری میکنند?
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
Pezhman - اتریش - وین . . سپاس پژمان جان! من منظورم بهایت بود که ریشه عربی داره و به اعراب خودشون نزدیکتر میدونن تا ایرانیان بهای ها عامدا اسامی عربی با فامیل عربی دارند و اعتقادی به ایران ندارند به عرب و خارجی با افتخار دختر میدهند وفقط زمانی که بهایی دیگری در خطرباشد نمایندهاشان درسازمان ملل به صدا درمیاید! اگر انسان دیگری درخطر باشدلالمونی میگیرند و میگویند نباید درسیاست دخالت کرد!! حیوانات افرینده خود را عبادت میکند باشما موافقم. دین مهم نیست چون یک اعتقاد قلبی است اما عملکرددین مهم است!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
homa-ir - المان - ّهامبورک . دوست عزیز چگونه میشود گفت نویسندگان بیطرف!! مثلا شجاع الدین شفا را بیطرف حساب میکنید?!! او معروف به دین ستیزی و باستان پرستی بود او در کتابهاش تمام ادیان اسمانی را قبول نداشت و بشکلی رد میکرد و او رایزن‌ فرهنگی محمدرضا پهلوی بود و برخی سخنرانیهای او را تهیه می‌کرد و از معروفترین جمله‌های او «کوروش آسوده بخواب که ما بیداریم» بود همچین ادمی که تا اخرین لحظاتش کافر و دشمن ادیان بود نمیشود گفت بیطرف.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
sepher - استرالیا - سیدنی . من نژاد پرست نیستم اما انهائیکه شب و روز به عربها فحش میدند باید بدانند که در مصر و فلسطین بهائی زیاد و جود دارد و با حمایت عربهای چب گرا و ماسونیها محافل پر شکوهی بر پا میکنند ...ابو عباس رئیس فلسطین بهائی مسلک است.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
برگشته - بحرین - محرق . نژاد پرستی اگر به معنای نفرت ازغیر باشد احمقانه است اما اگر به عنوان علاقه به همنوع خود و احساس مسئولیت دربرابرنسل خود باشد خوب هم هست. من دو سال بهائیت رامطالعه کردم و جدا از حرفهای قشنگ که همه ادیان میزنند ضعفهای بسیاری در ان دیدم.به عنوان مثال دراین دین سیستم قضایی طراحی نشده. ازدواج بهایی با غیر بهایی توصیه میشود ! یعنی یک قرار داد بر اساس دو قانون مختلف امضا میشود! و هزاران مورد دیگر! خداوندا مارا از دروغ حفظ کن!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
برگشته - بحرین - محرق. دوست عزیز - شجاع الدین شفا یک استاد برجسته دانشگاه تهران بود و تحصیلات داخل و خارج داشته و من بدرستی نمیدانم که گفته ایشان بوده که. کوروش اسوده بخواب که ما بیداریم . تحقیق میکنم - اما درجشن 2500 ساله. شاهنشاهی شاه فقید بر ارامگاه کوروش خواند که کوروش اسوده.. تازه گیرم اقای شفا گفته - واقعیت را گفته و همه ماایرانیان باید به کورش کبیر و . داریوش بزرگ افتخار کنیم . اقای دکتر انصاری کتاب الله اکبر را بخوانید . شماکه مخالف پادشاهان هستید دکتر انصاری نه رایزن شاه فقید بوده ونه گفته کوروش اسوده بخواب و همینطور علی دشتی
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. ماست بهبهان - ایران - بهبهان فرقهء شعیان رافظی چه جوری بوجود اومد؟ مگه غیر از اینه که اونم کار انگلیسی هاست؟
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
آنتی اسلام - ایران - اهواز - کلمۀ رفض به معنای ترک کردن می­باشد ..اهل سنت به هر کس که تمایل به اهل بیت پیامبر می‌کرد لقب رافضی می‌دادند، وجه استعمال این کلمه در مورد شیعه آن است که آنان ایمان به سه خلیفه را ترک کرده­اند. از امام باقر (ع) روایت شده که آن حضرت فرمود: من از رافضه هستم و رافضه از من است و این جمله را سه بار تکرار فرمود. ...انگلیسها ان زمان کجا بودند?!!!
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
آنتی اسلام - ایران - اهواز - کلمة شیعه بمعنای دسته ، فرقه، و پیرو است پیامبر بارها از علی و شیعه او یعنی پیروانش ذکر کرده است (علی و شیعته فهم الفائزون یوم القیامة؛ علی و پیروانش در روز قیامت رستگارن) پس از رحلت پیامبر شیعیان بیشتر نمایان شدند و معروف به رافضیها بودند.
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
آنتی اسلام - ایران - اهواز - وهابیها و دشمنان پیشرفت تشیع مشتی خزعبلاتی منتشر کردند نخست گفتند عبدالله ابن سبا یهودی موسس مذهب تشیع است سپس گفتند شاه اسماعیل بخاطر ایستادن در مقابل عثمانیها ان را ساخت اما روایاتی که در مصادر تمام فرق اسلامی نشان میدهد که شیعه از زمان امام علی بوده و هنگام اعتراض بعضیها به خلافت ناحق ابوبکر بیشتر ظهور کردند و بعنوان رافضه شناخته شدند .
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
برگشته - بحرین - محرق . دوست گرامی منظور شما وهابی هاست نه بهائی ها. یک مقدار مطالعه بفرمائید . اتفاقا درصد بهائی ها در کشور های عربی زیاد نیست. کم هم نیست ولی مثل ایران و دیگر نقاط دنیا نیست . sepher - استرالیا - سیدنی . منظور شما از اینکه در این دین سیستم قضائی طراحی نشده چیه? کجای ازدواج بهائی با غیر بهائی ایراد داره? اینکه به ادیان دیگر احترام میگذاره یا اینکه میگه دین سبب الفت و محبت است. همین مطلب که شما بهش به عنوان ایراد نگاه میکنی در همان ایران یکی از بزرگترین مشکلات جوانهاست. دو تا جوان که علاقمند به یکدیگر هستند ولی دین مختلف دارند یا باید از علاقه شان بگذرند یا از دینشان. درسته? یا یکی باید پیرو دین دیگری بشه یا فراموش کنند که با هم باشند.
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
sepher - استرالیا - سیدنی . دوست گرامی چند درصد از بهائی ها اسامی شان عربی است? مواردی که شما میفرمائید جالب ترین و جدید ترین ایراداتی است که من شنیدم. "ایرانیان بهای ها عامدا اسامی عربی با فامیل عربی دارند و اعتقادی به ایران ندارند به عرب و خارجی با افتخار دختر میدهند" شما مثل اینکه به اعراب علاقه ای نداری ولی تفکرت از انها هم عقب تر است. ازدواج یک دختر با غیر ایرانی چه ایرادی داره? شما می خوای فقط ایرانی باشی یا میخوای اول انسان باشی بعد یک ایرانی. کدومش مهمتره? افتخار بهائی به اینه که میگه "ای اهل عالم همه بار یک دارید و برگ یک شاخسار" . پس براش فرقی نمیکنه که کی از چه نژاد و ملیتی است چون نوع انسان را اعضاء یک خاندان و کره زمین را یک وطن میداند.
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
sepher - استرالیا - سیدنی . در آخر اشاره می‌کنم به اینکه فرمودید نماینده بهایی ها فقط وقتی‌ اعضائ جامعه خودشان گرفتار است دفاع می‌کند.اولا که اینطور نیست و بارها از مساله حقوق بشر در ایران صحبت کرده است. یک مقدار مطالعه کنید بد حکم صادر کنید.
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
sepher - استرالیا - سیدنی . در ثانی‌ به فرض که اینطور باشد.مگر بهائی‌ها که در ایران زندگی‌ میکنند انسان نیستند. چند بار رهبران مثلا جنبش سبز به دیدار خانواده‌های زندانیان بهائی رفتند، چند بر بیانیه صادر کردند و از حقوق آنها دفاع کردند.تعداد زیادی از بهایئان در گوش آاو کنار ایران در زندان هستند. قبرستان‌هایشان مورد حمل مامورین حکومتی قرار می‌گیرد، خانهایشان آتش زده میشود. برای کدام یک از اینها آقایان مثلا آزادی خواه و نگران حقوق ملت حرفی‌ زدند.
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
sepher - استرالیا - سیدنی . حالا شما ناراحت اینی که چرا نماینده خود دیانت بهائی از حقوق خودشون دفاع می‌کنه. شما ببخشید. میخی‌ ایشون هم دستبند سبز ببنده دستش و از آقای موسوی دفاع کنه که سال ۶۷ -۶۸ در مقابل اعدام بیشتر از ۲۰۰ بهائی سکوت کرد. یا از کروبی که حکم مصادره و گرفتن اموال بهائی ها را داد.اگر حرفت مردم ایران هست، نصف جوون‌های بهائی که الان تو زندانن داشتن به مردم خدمت میکردن که گرفتنشون آاو الان همون مردم که نمایندش شما باشین ازشون طلبکارن که چرا تو سیاست دخالت نمی‌کنین. موقعی گرفتنشون که داشتن به مردم محروم یه منطقه کمک میکردن. داشتن به مردم کشورشون کمک میکردن. من یک ایرانیم، تو هم یک ایرانی‌ هستی‌. من و تو تا موقعی که دموکراسی را تو ذهن خودمون یاد نگیریم، توقع داشتنش از دیگری احمقانه‌ترین کار است. موفق باشی‌ .
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن . هموطن گرامى کامنتهایم جواب آنتی اسلام - ایران - اهواز بوده که از چگونه بوجود آمدن تشیع کامنت گذاشته. شما همچنین بیشتر دقت کنید که در باره ى چی داریم بحث میکنیم با امید موفقیت.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
. برگشته - بحرین - محرق. دوست عزیز من هم جواب کامنت های sepher - استرالیا - سیدنی را داده ام. متوجه هستم که شما در چه موردی بحث میفرمائید. ولی‌ خطاب من به شما برای این کامنتتان بود: . "من نژاد پرست نیستم اما انهائیکه شب و روز به عربها فحش میدند باید بدانند که در مصر و فلسطین بهائی زیاد و جود دارد و با حمایت عربهای چب گرا و ماسونیها محافل پر شکوهی بر پا میکنند ...ابو عباس رئیس فلسطین بهائی مسلک است." این دسته که شما فرمودین احتمالا وهابی است نه بهائی.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن . . متاسفانه کامنهایتان بوی تعصب داره! من دو بحث حقوقی مطرح کردم ودومثال اجتماعی! ازدواج تعریفی داشت و بر اساس ان تعریف ,یک قرارداداجتماعی است! در هیچ کجا روبط زناشوی و بچه پس انداختن ازدواج نیست. تا ازدواج را بر مبنای تعاریف حقوقی تعریف نکنید نمی توانیم دراینموردبحث کنیم. جون معلوم نیست چه چیز مدنظر ماست. اسامی بهایان : بیان. ایمان, عرفان, سینا ,ادم! نعیم, بدی(الله),برهان, انیس ....جالب است که صفات عربی را به جای اسم بکارمیبرند! کشور ما را منکرند!! خواهشا نگاه کنید:ای اهل عالم همه بار یک دارید و برگ یک شاخسار! بس چرا این شاخسار اسم پارسی ندارد? انسان بودن تعاریف گوناگونی دارد مهم احساس مسئولیت است! کسی که خانه ندارد یا فکر میکند خانه مردم مال اوست یادروغگوست یابی مسئولیت! .
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن . . سئوالتان از موسوی ر اخود او باید پاسخ گوید اما نکته مهم تناقضتان است . بینید: از یک طرف میگوئید: کره زمین را یک وطن میداند!!! چه جالب!! ...و# داشتن به مردم کشورشون کمک میکردن!!!! یعنی یک بهایی حق خودمیداند که به امور داخلی هرکشور دخالت کند!! چون به مرز هیچ کشوری احترام نمیگذارد!! منظورتون ازدموکراسی نمیفهم اما بهاییها 0.005%جامعه ایران هستند
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن . متأسفانه وهابیها شکل نحسشان را با آن ریش بلند و دشداشه کوتاه هر روز دارم میبینم وشناخت خوبى به آنها دارم اما مقصود من همان بهائیت است که به کشورهاى متعددى مهاجرت کردند و از ضمن آن کشورها فلسطین و مصر است و هیچ وقت عربهاى ماسونى و چب گرا و لائیک با وهابیها آبشان توى یه جوب نمیره
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.