محمد مصطفایی وارد نروژ شد


محمد مصطفایی وارد نروژ شد

آقای مصطفایی می گوید امیدوار است خانواده اش در نروژ به او بپیوندند

محمد مصطفایی، وکیل دادگستری که اخیرا به طور مخفیانه به ترکیه رفته بود، اکنون وارد نروژ شده است.

آقای مصطفایی که از منتقدان دستگاه قضایی ایران است، روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در اسلو پایتخت نروژ گفت که در ایران دفاع از صدها موکل، از جمله کسانی که به خاطر جرایمی در نوجوانی با اعدام روبرو بودند را به عهده داشته است.

او گفت: "اما پاداش من به خاطر این تلاش ها چه بود؟ حکم جلب من و دستگیری همسر و برادر همسرم به خاطر آنکه نمی توانستند من را دستگیر کنند."

او گفت که پس از فرار با اتومبیل، اسب و پای پیاده به ترکیه، با کمک سفارت نروژ در این کشور با روادید معمولی به نروژ رفته است.

آقای مصطفایی پیش از ترک ایران از جمله وکالت سکینه محمدی آشتیانی که به اتهام زنای محصنه به سنگسار محکوم شد را به عهده داشته است. با اوجگیری درخواست های جهانی برای لغو اعدام خانم آشتیانی، گفته می شود او فعلا از سنگسار نجات پیدا کرده است.

آقای مصطفایی گفت یک هفته قبل پس از آنکه مقام ها همسرش، فرشته، را زندانی کردند به ترکیه رفت.

به گفته آقای مصطفایی، همسرش روز شنبه آزاد شد و او انتظار دارد همسر و دختر هفت ساله اش نهایتا در نروژ به او ملحق شوند.

جوناس گار استوئر وزیر خارجه نروژ روز یکشنبه گفت که از به سلامت رسیدن محمد مصطفایی به نروژ خوشحال است.

او به خبرگزاری رویترز گفت: "اما ما همچنان نگران سرنوشت سایر مدافعان حقوق بشر در ایران و البته موکلان آنها هستیم و بر آنها تمرکز داریم."

آقای مصطفایی پس از آنکه روز دوم مرداد (۲۴ ژوئیه) برای ارائه توضیحاتی به دادستانی تهران احضار شده بود، ناپدید شد. او صدور حکم جلب و ممنوع الخروج شدن خود را به عنوان دلایل خروجش از ایران و درخواست پناهندگی در ترکیه اعلام کرد.

روز شنبه گزارش شد که علاوه بر همسر، برادر زن و پدرزن آقای مصطفایی نیز آزاد شده اند.

فرشته و فرهاد حلیمی از روز دوم مرداد در بازداشت بودند و پدر آنها نیز چند روز بعد توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

مهدیار - ایران - تهران
شما متن هاتون چرا عین بی بی سی فارسیه ها ؟
دوشنبه 18 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
هزاران گل سرخ برای توانسان با شرف ایرانی و ننگ بر کسانیکه از ملت بجان امده سوئ استفاده کرده ابجی زینبش به جای مطرح کردن جهنم داخل دل برای طالبان و القاعده در گوانتانامو می سوزاند. ان دیگری پس از 8 سال تنها هنرش 2 سانت به عقب رفتن لچک و دو رامبوی جدید امام امام 57 و تداوم حماقت/با امید پیوستن خانواده ی این وکیل شرافتمند که با دفاع از زنی دردمند اسیر قوانین وحشتناک اسلام انسان بودنش را ثابت کرد بی انکه مادیات در ورای دفاعش باشد.
دوشنبه 18 مرداد 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
در سرزمینی که وکیل هم از دست این جنایتکاران امنیت جانی ندارد وای به حال مردم عادی. ولی آقای مصطفائی پرونده سکینه آشتیانی رو جهانی کرد و هرچه بیشتر آبرو جمهوری اشغالی رو برد.
دوشنبه 18 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
مگر جا قحط بود که این بیچاره رفته قطب شمال پناهنده شده؟ از مزایای نروژ بگم که چندین سال از بهترین سالهای عمرم آنجا تلف شد،1ـ آب و هوای افتضاح، 2ـ مردم نژادپرست،روانی،افسرده 3ـ حکومتی دو رو و ریاکار 4ـ زبان چرند و بدردنخور 5ـ گرانی کالا و موادغذایی 6ـ پایین بودن سطح تحصیل و دانشگاهها 7ـ نبود شغل مناسب و استخدام نکردن خارجیها مخصوصاً پناهندگان 8ـ آمریکایی و انگلیسی که میبینند انگار خدا را دیده اند اینقدر جلو اینها نوکر منش هستند 9ـ بیسواد بودن و بی تجربگی پزشکان 10ـ بی ادب بودن به خاطر نبود کانون خانواده و تربیت خانوادگی11ـ وجود افراد بی پدر ( حرامزاده ) چون دولت راحت به زنان باردار و بچه دار پول میپردازه 12ـ مادیگرا و پول پرست به خاطر پول هر کاری میکنند 13ـ روابط جنسی متنوع و بی قید در سطح جامعه بطور عادی 14ـ خیانت و زنا 15ـ بالابودن آمار خودکشی و طلاق 16ـ بی عاطفگی و نفرت و انزوا طلبی 17ـ فرار و مهاجرت دسته جمعی به کشورهای خوش آب و هوا 18ـ و هزران ننگ دیگر..
دوشنبه 18 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
دوست عزیز 1 استفاده از کلمه ی حرام!!!زاده بعد اسلامی دارد همینطور زنا!!!!ولی نکته اینست اگر غرب نقشه ای طرح کرد ایرانی خود خاک بر سر خویش ریخت با.ع.قلاب. در ضمن منهم هنگامیکه در سوئد بودم از هوای انجا متنفر بودم ولی همیشه فکر می کردم دعوتنامه ی برای من نفرستاده اند ایا می دانید چند ایرانی به علت رد تقاضای پناهندگی در همان سوئد خودکشی کردند . چه بسیار در راه فرار از جهنم ملایان جان باختند کمی منصف باشید مسائل هر کشور و ازادیهایش مربوط به ان کشور است و ما حق دخالت در سیستم فکری انان را نداریم.
دوشنبه 18 مرداد 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
این یارو چقدر شبیه دونگاست!!. میگم سناتور احتمالا به ایران سفر کرده بودی , اکس زده بودی فکر کردی نروژه!!
دوشنبه 18 مرداد 1389

bacheyebameyan - نوروی - اسلو
senator7 - آلمان - برلین پس به همین دلیلا مرفهترین کشور جهان شد. خوب بگو به من اقامت ندادن دیگه چرا...... میگی
دوشنبه 18 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
bacheyebameyan - نوروی - اسلو تو بچه بامیان هستی واسه همین اونجا برات بهشته.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

monte - امریکا - کالی فر نیا
محمد جان درود بر تو امیدوارم خانوم و فرزندت به زودی به تو ملحق بشن
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس بله جنابعالی حق دخالت در سیستم فکری هیچکس را ندارید! کاری هم به چرندیات آخوندی ندارم حرامزاده حتی در دین مسیحیت، زرتشت، کلیمی هم همین معنی را میده، آنهایی هم که در راه رسیدن به سوئد جان باختند خبر نداشتند که گول چه تبلیغاتی رو خوردند، بعدش هم نوشته های من چه ربطی به سیستم فکری کسی دیگری داشت مطلب را خوب بخوان بعد نظر بده.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
senator7 - آلمان - برلین . حرامزاده در هر دین که هست به درک که هست.حتما یک کشیش دوزاری یا یک ملا باید نکاح///.... اف...یو..سی!!!! را جاری کند که کودک حرامزاده نباشد?????? واقعا که!!!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
. senator7 - آلمان - برلین . یا امام زمان !!ببین من تو چه جهنمی دارم زندگی میکنم.آخه با انصاف این مردم زیبا و مهربان نروژ که تا چشمشان به آدم میخوره لبخند میزنند نژاد پرست تر از مردم آلمان هستند؟ من بچه تهران هستم و اینجا هم برام بهشت نیست ولی نصف مواردی که گفتی درست نبود و به عرق ملی من برخورد!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس بالام جان شما بحث دین را پیش کشیدی اگر مطلب را درست بخوانی میبینی من نوشتم بی پدر و داخل پرانتز ( حرامزاده ) منظورم این است. خوب مسلماً زنیکه از روی شهوترانی و برای پول بچه پس میندازه نمیتونه بچه را درست بار بیاره و دوست پسر خانم یا شوهر ننه آن بچه به طور مکرر از آن بچه سؤاستفاده میکنه این را میتونی آمارش را از خود آفتن پستن هم دربیاری دروغ نمیگم چنین کودکانی دچار عقده میشوند و در بزرگسالی آنرا سر دیگران خالی میکنند.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ، میدونی مشکل ما ایرانیها چیه که هرکی میرسه گولمون میزنه نفت و ثروتمون رو میبره برما حکومت میکنه و استثمار و استعمارمون میکنه؟ اینه که خیلی ساده ایم گول ظاهر افراد را میخوریم، زودباور و خود زرنگ بینیم، همه چیز را سطحی میبینیم و هیچوقت از خودمون سؤال نمیکنیم این طرف که به ما لبخند زد با ما چکار داره؟ حکایت داستان گربه و جوجه است که مرغه به جوجه میگفت: گربه را بین دم علم کرده گوشها تیز و پشت خم کرده! جوجه میگفت مادرم فکر میکنه که گربه هم لولوست!! ببین این اروپاییها دوبار دنیا رو به جنگ کشوندند و باعث کشته شدن میلیونها انسان شدند برام آلمانی و نروژی و یوگوسلاو یکی است، خودت رو کامل کن و مبهم گویی نکن مثلاً نوشتی نصف مواردی که نوشتی درست نبود!! خب عزیز دوتاشو بنویس تا بهت ثابت کنم درست بود، این عیبها رو باید رفع کرد عمیق فکر کن.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

bacheyebameyan - نروی - اسلو
senator7 - آلمان - برلین آره من بچه بامیان هستم و با افتخار اینو میگم مثل تو اصالتمو قایم نمیکنم معلم نیست از کجا هستی‌ یه چیزی اینجا برا خودت نوشتی‌. در زمان من ایران بزرگ شدم فک نمیکنم توهم جایی بهتر از اون جائی که من بزرگ شدم بزرگ شده باشی‌. در ضمن به کسی‌ که هم آلمانو دیده و هم اینجارو نمیخواد این چیزارو بگی‌ کل اورپرو دیدم ولی‌ هیچ جا نروژ نمی‌شه . در ضمن برا یه مهاجر شرایط مهمه نه آب و هوا .دیدی که اول از همه همین نروژ دست به کار شد کارشو درست کرد پس بدشو نگو
چهار‌شنبه 20 مرداد 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
. senator7 - آلمان - برلین . 1.من نمیدانم دقیقا از چه چیزی ناراحت هستی. شما چند سال در نروژ بودی و بعد به این نتیجه ها که گفتی رسیدی و گذاشتی رفتی آلمان که حتما در تمام آن 18 مواردی که گفتی از نروژ بهتره.من همیشه سعی میکنم خودم را کامل تر از قبل کنم ولی تو آیا آن مواردی که گفتی تحقیق شده و علمی بود؟ شاید دولت نروژ برای منافعی به من اجازه اقامت داده باشد ولی آیا مردم این کشور هم برای مصلحتشان به من لبخند میزنند؟ نروژیها مردمانی هستند که گنجشک از جلوی ماشینشان فرار نمیکند و آهو تا داخل خانه شان می آید چون احساس امنیت میکنند. اینها هم ظاهرسازی و ریاست؟ میخواهند نفت حیوانات را بالا بکشند؟!
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
. senator7 - آلمان - برلین . 2. آب و هوا اینجا افتضاح است تو راست میگی. ولی مردمش نژادپرست و روانی و افسرده نیستند داری دروغ میگی. زبانشان مزخرف تر از آلمانی نیست و اتفاقا شاخه ای از زبان ژرمن است. شغل و کار در اینجا تا قبل از بحران جهانی اقتصاد فراوان بود و همین حالا هم هزاران کارگر خارجی مشغول کارند. داری راست نمیگی! حرامزاده حتی در قرچک ورامین هم پیدا میشه! جز مورد 12، از مورد 10 به بعد همه افتراست چون در همه دنیا یافت میشود. برادر خدا را شکر کن که بهت پناه داده اند و داری بهتر از وطن خودت زندگی میکنی. اینجا سرزمین خودشانست و هر طور بخواهند در آن زندگی میکنند. دو لیوان آب خنک بخور و بر شیطان لعنت بفرست! بیشتر از این هم مهمل نگو.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ از حیوانات گفتی، چند سال پیش یک نروژی یک فیلمی از شکار بیرحمانه سیل منتشر کرد که دل هر سنگدلی را هم به درد میآورد بدبخت مجبور شد بره سوئد زندگی بخاطر اینکه تهدیدش میکردند چون نقاب از چهره اینها برداشته بود. دوستی دارم که هفت سال تو اون مملکت درس خوند وقتی مدرک گرفت برای پیدا کردن کار به صد جا درخواست داد همه جواب منفی بهش میدادند و حتی یک مورد برای مصاحبه ازش دعوت نکردند تا اینکه مجبور شد اسمش رو عوض کنه موهاش رو هم زرد کنه!! با ارسال اولین درخواست، برای مصاحبه جواب گرفت در جلسه مصاحبه کننده گفت من نژادپرست نیستم ولی کسانی که اینجا کار میکنند و یا به اینجا مراجعه میکنند از خارجیها خوششون نمیآد واسه همین ببخشید. این جواب خیلیهاشون بود اما بعد از ماها بیکاری بالاخره کاری پیدا کرد وقتی دیدند او تحصیلکرده و باهوشتر از آنهاست تا توانستند در کارش اخلال ایجاد کردند و جنگ روانی راه انداختند به خاطر حسادت، دوست عزیز اگر نوکر باشی براشون مثل سگ خونه شون دوستت دارند.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
واسه نژادپرستی دلیل آوردم ، میزان مصرف قرصهای ضدافسردگی، شادی آور، آرام بخش را هر چند وقت یکبار در خود تلوزیون اونجا منتشر میکنه میزان مصرف الکل را همینطور خودت برو پیدا کن اگر به حرف من اعتماد نداری، از آلمانها گفتی سگ زرد برادر شغاله، من هم نگفتم حروم زاده هیچ کجا پیدا نمیشه ولی لااقل در ایران هیچ زنی واسه اینکه از دولت پول بگیره حرومزاده بی شناسنامه تولید نمیکنه، یعنی اینها اهل خیانت و زنا نیستند؟ بچه جان من اصلا با تو بحثی ندارم برو روزنامه خودشون رو نگاه کن. وقتم رو با تو تلف نمیکنم.
پنج‌شنبه 21 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.