دبیرستانهای شهری در حومه لندن غذای حلال سرو می‌کنند

 
دبیرستانهای شهری در حومه لندن غذای حلال سرو می‌کنند

از ماه آینده با شروع ترم تحصیلی قرار است تمام گوشتهایی که در فهرست غذای دبیرستانهای هارو در شمال غرب لندن قرار می‌گیرند براساس دستورات اسلامی به صورت حلال ذبح شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز، این تصمیم مورد تجلیل بسیار از ساکنان قرار گرفته اما در این میان انتقادهایی در رابطه با عدم مشورت با والدین پیش از اتخاذ تصمیم نیز مطرح شده‌اند.

شورای شهر هارو نخستین مرجع قانونی در بریتانیا است که بر حلال بودن گوشت تأکید دارد و به نظر می‌رسد که این امر با توصیه کارشناسان تغذیه و سلامتی صورت گرفته است.

این منطقه دارای تنوع دینی گسترده‌ای در تمام بریتانیا است به طوری که نیمی از جمعیت آن را مسیحیان تشکیل داده، یک پنجم هندو بوده هفت درصد را مسلمانان تشکیل داده و 5 درصد دیگر یهودی هستند.

محمد رضوی از هماهنگ‌کنندگان انجمن اسلامی مسلمانان پاکستانی تبار شهر هارو گفت: برای دانش‌آموزان مسلمان تنها انتخاب خوردن گوشت حلال است اما خوردن گوشت حلال برای پیروان سایر ادیان مانعی ندارد.

این درحالی است که برخی از منتقدان اظهار می‌دارند که در کنار گوشت حلال باید انتخابهای دیگری نیز برای سایر دانش آموزان وجود داشته باشد.

بازار حلال که رشد قابل توجهی دارد درحال حاضر 5/3 میلیارد دلار در سال برای بریتانیا ارزش دارد، چرا که غیرمسلمانان بسیاری در کنار مسلمانان از گوشت حلال استفاده می‌کنند.

ehsan_14 - اتریش - وین
مسلمانان فقط برا خوردن حلال حرام میکنن.ولی دیسکو و زن بازی وووووووو چیزهای دیگه مهم نیست.
جمعه 15 مرداد 1389

oldboy - انگلستان - لندن
این منطقه "هارو" اصلا برید فکر میکنید وارد آفریقا و بنگلادش شدید.خیلی منطقه بیخودیه.البته محله های جهان سومی تو لندن کم نیست.
جمعه 15 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
معلوم نیست این حلال حرام چه فرقی دارند?ضمنا چرا نود درصد دانش اموزان باید پیرو اندک مسلمان و یهودی باشند?
جمعه 15 مرداد 1389

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
به جمهوری اسلامی بریتانیای کبیر !!! خوش آمدید
جمعه 15 مرداد 1389

senator7 - آلمان - برلین
از نظر اینها حلال یعنی کله حیوان را بریدن و یک بسم الله هم گفتن اما نمیروند ببینند که چه کثافتکاری تو کشتارگاه میشه یا چی به خورد حیوانات بدبخت داده میشه و یا در چه محیط آلوده و عصبی کننده ای زندگی میکنند این بسته های گوشتی که تو سوپرمارکت ها میبینید همانقدر زیباست که زندگی این حیوانات قبل از کشته شدن زشت است.
جمعه 15 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
بیچاره "سیــــــــد ِ دوکـــــــــی " را همه اینهمه مسخره اش کردن!!حالا که اون. لنــــــــدن ".اصلا پســر عمـــویِ "ریاض " و شاید.تهـــران ِ ملا هاست...!
جمعه 15 مرداد 1389

pelle - سوئد - استکهلم
پول سوسیال کشورهای اروپا که از مالیات مردم منجمله مالیات کازینوها و نایت کلوبها و امکان آنچنانی شامل میشود آیا حلال است؟ که مسلمان آن را نوش جان میکنند و بیشتر به اسلامشان پایبند میشوند .
جمعه 15 مرداد 1389

zoroye iran - اتریش - وین
عرق خوردن زنا کردن 4 زن گرفتن قتل جنایت ریا دروغ همه در اسلام حلاله فقط گوشت باید ذبح اسلامی بشه درد بخورن بهتره
جمعه 15 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
عجب دنیایی شده هرچه تبلیغات منفی علیه اسلام بیشتر میشه بیشتر باعث توسعه این دین میشه !!!!...
شنبه 16 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
از اونائکه امدن اروپا و خودشونو گم کردن و همش ادعای بیبنی و تمدن میکنند باید فرار کرد . من نمیدونم چرا هر ایرانی که به خارج مباد بجای اینکه دکتر بشن فوری در وهله اول بی دین و بعد مسیحی میشن.و هر جا که ولنگوباز باشه را نشانه تمدن و هر جا که نباشه رانشانه اسلام و بیتمدنی میبینند .نمونش زمان شاه را که اسلام و ولنگوبازی بود را میپسندند ولی الان چون در ایران ولنگوبازی نیست اسلام ا نمیپذرند.اصولا برای مردهای ایرانی هر جا زنانش برهنه باش انجا با تمدن است.
شنبه 16 مرداد 1389

nedasaber - انگلستان - لندن
shirzan48 - بلژیک - بروکسل واقعا گل گفتی با حرفت کاملا موافقم
شنبه 16 مرداد 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
پسر شجاع ...خیلی خندیدیم.مرسی ...
شنبه 16 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
پسر خواهرم از ایران برای دیدن امده بود امریکا. هر وقت میرفتیم رستوران دنبال غذایی با گوشت خوک میگشت. ازش پرسیدم چرا? گفت چون در اسلام حرامه.
شنبه 16 مرداد 1389

بهدین - آمریکا - نشویل
تنها از این نظر از گوشت خوک زیاد خوشم نمی آید کە غالبا مانند گوشت گوسفند پرچرب است و گرنە چە فرقی بین خوک و گوسفند وجود دارد؟ (البتە ساندویچ بسکت و تخم مرغ نیمرو بە همرە بیکن ترد خوک را نمیشود ازش گذشت.)
شنبه 16 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
shirzan48 - بلژیک - بروکسل: برای شما متاسفم که در کشوری زندگی میکنی که از شاه ان گرفته که به مافیا بین الملی اقتصادی معروفه و چه از ولیعهدش که به همجنسباز بودن معروفه و چه مردمش با ربودن بچه ها و سکس با انان در ردیف یکم اروپا قرار دارند.( من ضد همجنسبازان نیستم ). منظورم با این نکته ها این هست: که مردم اروپا چطور فکر میکنند و چه وابستگی به دین و بقول شما " ولنگوبازی " دارند? که مردم مهاجر ایرانی نباید داشته باشند ?
شنبه 16 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
من از وقاحت این مسلمانها تعجب میکنم جنایت خفقان حماقت بعد نجومی در کشورهای اسلامی...انوقت مدام مشغول جانماز اب کشیدن...به ازدواج که کنددددد زده اید با تعدد زوجات..با ازدواج با کودک بیماری کثیف کودک نوازی را رسمیت بخشیده اید با ممنوع کردن هنرها شادی را از انسانها گرفته اید چون خنگ و ضد حیوان هستید با کشتن در حال بیهوشی حیوانات مخالف و حتما حیوان باید زجر بکشد تا حلال!!!!!! ودر شکم وامانده ی تان برود کسی که از دینتان برمیگردد بعنوان مرتد مجازات مرگ حتی اگر مسیحی شده باشد/از شما مسلمانان وحشیتر خودخواه تر بی مغزتر در طی تاریخ نبوده افتخار کنید به ....ننگ بر انگلیس که به شما پرو بال می دهد.
شنبه 16 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shirzan48 - معلوم نیست چرا فکر کردی همه مسلمان دو اتشه بودند پیش از اینکه ایران را ترک کنند؟!! یک کم به ان مغزت فشار بیاوری میفهمی اگر کسی در ایران بیدین هم باشد جرات ابراز آنرا ندارد و خیلی ها هم به دلیل همین نبود آزادی ایران را ترک میکنند نه به خاطر جاسوسی برای رژیم و تبلیغ اسلام. ضمنا اگر واقعا در اروپا زندگی میکنی، جای شگفتی است که هنوز حق آزادی انسانها برای گزینش باور و دین و ... را درک نکرده و هنوز عقاید قرون وسطایی داری.
شنبه 16 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bita tehrani - کانادا - ونکوور. روحیه ات بد نیست...
یکشنبه 17 مرداد 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
پسر شجاع عالیییییی این چندوقت که خیلی خندیدیم...ماجرای لولو و ممه..انگلستان در غرب افریقا....اینهم از تو .ادامه بده.فقط تو را بخدا یکی یکی بذار یک نفس تازه کنیم....
یکشنبه 17 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
sargalesh - ایران - شیراز . خوشحالم از اینکه در اروپا هستم و هر چه را که درایران بودم , راهستم و مثل خیلی ها نیامده خودم را گم نکردم بلکه همانئ هستم که نیاکان و اصل و ریشه ام بودند و به انها احترام میگذارم و این را بدان افرادی که در بالا دم از تمدن میزنند:. یعنی دین و عقیده ایئکه در ان بزرگ شدم والدین واجداد من همه در اشتباه بودند و از این اشتباه غیرمعقول من بوجود امدم یعنی انسانهایی امثال تو و وووو و حالا سر در گمم .بقیه در نظر بعدی لطفا
یکشنبه 17 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
sargalesh - ایران - شیراز . ضمنا این را بدانید اسلامی که حضرت محمد(ص) اورد با این اسلامی که الان در دنیاست یکی نیست و فقط سواستفاده کامله به نغع سیاست هر کشور مثل همه ادیان قبلی و کنونی . اگر در ایران یک دیسکو و ردلاگت و ازادی زنان و مردان رابگذارندهمه چیز درست میشود و اسلام بهترین دین .
یکشنبه 17 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
شما به این خاطر از اسلام بیذارید که در ان برای زنان پوشش و حجاب است بلکه اسلام محمدی شما ریاضت میده که انسان واقعی باشید: در واقع ضعیف هستید و از واقعیتا فرار میکنید شما اینفدر ناتوانید که حتی مثل اروپایها هم نمیتونید باشید اینقدر دم از تمدن میزنید حاضرید زنتان اینقدر ازادی داشته باشدکه هم شما شوهرشان باشید هم چند تا دوست پسر داشته باشه و پیش شما خونه بیاره?اینه ازادی که مگید???????????
یکشنبه 17 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
البته همه کس مریض نمیشوند مثل سرماخوردگی که هر کس مستعد است سرما میخورد . برای مثال یک تکه گوشت خوک را در ظرفی قرار داده و روی ان کوکاکولا بریزید و بگذارید چند ساعت بماند بعد کرمها را مشاهده کنید این چیزی است که شما ساندویچ ان را با ولع با نوشابه میخورید .نوش جانتان
یکشنبه 17 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
ضمنا گوشت خوک چون مدفوع خود را میخورد و کرم گوشت خوک spiratis _trichihella بعد از خوردن در بدن یافت میشود مضر است این کرمها وقتی در بدن لاروسازی کردند از طریق خون بع عضلات رفته وبعداز 4_8 بصورت اختلالات ریتم قلبی سینه پهلو صرع و غیره نشان میده البته گوشتهای دیگر هم مریض میکنند ولی خوک درمان پذیر نیست.
یکشنبه 17 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bita tehrani - کانادا - ونکوور. راستش من به قسمت لولو ممه کاری ندارم ولی پیشنهاد میکنم که آمار مسلمونا رو تو اروپا نبینی وگرنه از خنده یه موقع کار دستت میدی.. انصافا روحیه منم بد نیست لوووووووول
یکشنبه 17 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shirzan48 - آزادی از نظر امثال شما ظاهرا دوست پسر گرفتن یک زن شوهردار است و دیگر هیچ تصوری از آزادیهای انسانی ندارید. اگر کمتر به روابط جنسی پرداخته و فکرتان را رشد دهید متوجه میشوید آزادی باور بسیار گرانبها بوده و انسانهای زیادی در دوران رنسانس و پیش از آن جان خود را بخاطر آن از دست داده اند. ضمنا حق انتخاب پوشش و نوع زندگی ربطی به زن شوهردار و بیوه و دختر باکره ندارد و همه انسانها را دربر میگیرد! ذهن اسلامیتان بهتان اجازه اندیشیدن نمیدهد و همه چیز را در همان اندرونی و رابطه جنسی و بچه درست کردن میبینید!
یکشنبه 17 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ضمنا معلوم نیست این اسلامیهایی که دم از عفت و نجابت میزنند در اروپای آزاد چه میکنند؟ چرا در همان ایران نماندند یا چرا به سعودی نمیروند که زنان در خرواری از چادر سیاه پیچانده شده اند؟ از نظر این انسانهای دگم و عقب مانده مذهبی، شکستن بندها و حصار قوانین سخت و محدود کننده اسلامی و تطابق با فرهنگ جامعه میزبان بی بند و باری و بی اخلاقی بحساب می آید. از نظر اینها انسانها چنانچه مسلمان زاده باشند در ته اقیانوس اتلانتیک هم که زندگی کنند باید قوانین متحجر اسلامی را بند به بند اجرا کنند. این شاید ویژگی جوامع ترک و برخی اعراب باشد، ولی ایرانیان زیر بار این قوانین تحقیر آمیز نرفته و خود را با جامعه میزبان هماهنگ میکنند. چشم دیدن اینرا ندارید بروید صحرای عربستان یا پاکستان زندگی کنید.
یکشنبه 17 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
shirzan48 - بلژیک - بروکسل: نادانتر از ان هستی که حدس میزدم, دلیل: 1. با اینکه ترا " شما" مخاطب کردم, بمن " تو " میگی. 2. چرا رفتی بروکسل? بخاطر شکلات خوشمزه اش یا بخاطر جاسوسی ? اینو بدان مردم اسلامزده ات پول خرید " شیرنی قزوینی " برای ایام عید ندارند. 3. معجونی بنام اسلام و وقاحت قبیه درست کردید, که حتا تو هم بطور " غیر مستقیم " اقرار میکنی: این اسلام ناب محمدی نیست ! اگر چنین منطقی هم مردم اروپا داشتند, و بدنبال کلیسا رفته بودند, جای تو الان در بروکسل نبود. 4. دمکراسی: اکثریت بر اقلیت حاکمه: 85% زنان ایران از black chador متنفرند, چرا " فضولی " میکنید و باعث دخالت در زندگی مردمی میشید, ایا ما به تو اجبار کردیم که حجاب زشتت را برداری و ان موی سلمانی نشده ات نشان ما بدی? بتو و دیگران چه, که زن / خواهر مان با دیگران رابطه دارند ? اول وجود = شخص و بعد سجود = دین و ان جمله خسته کننده حسین: اگر مسلمان نیستی ازاده باش, اما کو ان گوش شنوا و درک و فهمش !?
یکشنبه 17 مرداد 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
پسر شجاع امار مسلمانان در اروپا به لطف زادوولد پایان ناپذیر مهاجران غیر قانونی افزایش داشته قبول تو چرا دلت را به یک مشت عدد خوش کردی???لشگر بچه هایی که امار جرم و جنایتشان هم افزایش داشته میتواند مایه مباهات دیوانه ای چون قذافی باشد نه شما.....درضمن همیشه شاد باشید
یکشنبه 17 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shirzan48 - دوم اینکه به شما و هیچ کس دیگر ربطی ندارد ایرانیان مهاجر چه دینی دارند یا بیدین هستند، حجاب دارند یا نه، و اینکه گوشت خوک و بزغاله و گاو یا کرم و سوسک میخورند، دیسکو میروند مشروب میخورند و با زنان و مردان دیگر رابطه دارند. اینها در غرب حریم شخصی افراد بحساب میاید و هیچ اسلامی .. حق اظهار نظر ندارد.
یکشنبه 17 مرداد 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
shirzan48 - بلژیک - بروکسل,nedasaber - انگلستان - لندن:منتظر جوابهای شماها میمونیم ببینم این جوابهای منطقی دوستان رو چی میخواین جواب بدین!
دوشنبه 18 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
Azadikhah - هلند - تکسل اگر با دوستان بالا موافقید پس دوباره جوابهای مرا بخوانید ضمنا بهتر است لینکهایی که موجب ازار روحی بعضی افراد میشود را, باز کرده و نخوانید اگر مسلمان وبی دین ومنکر خدا هستید اخبار انها را دنبال نکنید ! و با همان منطق خودتان زندکی کنید که مطمئنا اروپا برای امثال شما بهشته. توصیه میکنم حالا که زحمت کشیده این لینک را باز کرده و اخبار مربوط به ادمهای''''انسانهای دگم و عقب مانده مذهبی، ''''arashbehdin امریکا - اتلانتا ''انسانهای دگم و عقب مانده مذهبی، '''' وARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس مسلمانان وحشیتر خودخواه تر بی مغزتر ''را خوانده اید از تجربیات انان بهرمند شوید.که خواندن لینک چه پیامی برای انان داشت ?? . .
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
Azadikhah - هلند - تکسل ضمنا دوستانتان هنوز جواب من را ندادند ''''''''''خوشحالم از اینکه در اروپا هستم و هر چه را که درایران بودم , راهستم و مثل خیلی ها نیامده خودم را گم نکردم بلکه همانئ هستم که نیاکان و اصل و ریشه ام بودند و به انها احترام میگذارم و این را بدان افرادی که در بالا دم از تمدن میزنند:. یعنی دین و عقیده ایئکه در ان بزرگ شدم والدین واجداد من همه در اشتباه بودند و از این اشتباه غیرمعقول من بوجود امدم یعنی شما'''''''''. از انها بپرسید منظورتان از ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس مسلمانان وحشیتر خودخواه تر بی مغزتر و arashbehdin - امریکا - اتلانتا انسانهای دگم و عقب مانده مذهبی، چه کسانی هستند :یعنی جد و اجداد شما که شما را درست کرده اند????
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Azadikhah - دوست گرامی اینها حرفی ندارند بزنند جز تکرار محتویات رساله امام. این زینب باجی هم مثلا جواب داد خودش هم نفهمید چی گفت با این دستور زبان ضعیفش. ظاهرا هم داشته سبزی پاک میکرده یا اش روی گاز سر رفته هول هولی یه چیز سر هم کرده نگن کم اورد!
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
arashbehdin - امریکا - اتلانتا یعنی واقعا متوجه سوالم نشدی?. شما که میگید مسلمانان ''انسانهای دگم و عقب مانده مذهبی، هستند و چیزهای دیگر که در بالا به انها نسبت دادید!. حالا پدر و مادر و اجداد شما مگر مسلمان نبودند و نیستند? پس چطور خودت را باور نداری که زائئده انان هستی و انها را ''انسانهای دگم و عقب مانده میدانی? منورت چه کسانی هستند این انسانها ?اگر خودت را میگویی پس اول تکلیف خودت را با خودت و پیشینیانت روشن کن بعد بیا در یک لینک عمومی نظر بده سعی کن اصل و نسبت را باور کنی ضمنا من یک مسلمان معمولی هستم و هیچ علاقه ای هم به اسلام فعلی ندارم ولی خودم را باور دارم و به اجدادم احترام میگذارم.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shirzan48 - این مثلا سئوال بود؟!!! خیلی زبان فارسیت ایراد داره. بجای این حرفهای تعصب آمیز بهتره جند تا کلاس فارسی بری. ضمنا برای من هیچ اهمیتی نداره یکی مسلمانه یا خورشید پرست یا هر چیز دیگر. حرف من این بود که سرت بکار خودت باشه و این مسئله شخصی هر کسی است که در زندگیش چه کار میکند و چه دینی دارد و به دیگران ارتباطی پیدا نمیکند. ضمنا دین و آیین من و خانواده ام به خودم مربوط است و دلیلی به بحث در این مورد نمیبینم.
سه‌شنبه 19 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.