منصور اسانلو محاکمه شد


منصور اسانلو محاکمه شد

منصور اسانلو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت اتوبوس‌رانی تهران و حومه امروز در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج محاکمه شد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی محاکمه منصور اسانلو حدود یک ساعت به طول انجامید در حالی که وکلای مدافع وی در دادگاه حضور نداشتند. بر اساس این گزارش آن‌ها از دادگاه موکل‌شان بی‌اطلاع بوده‌اند.

اسانلو به اتهام «ارتباط با معارضین نظام» مورد محاکمه قرار گرفته‌است. این محاکمه در شرایطی صورت می‌گیرد که وی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان است.

فشار بر این فعال کارگری و خانواده‌اش در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌است. وی در این مدت بارها به سلول انفرادی منتقل شده و خانواده‌ وی نیز در خارج از زندان مورد تعرض قرار گرفته‌اند.

زویا صمدی، عروس منصور اسانلو در روز ۲ تیر سال جاری توسط ماموران امنیتی ربوده شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. تنها چند روز پس از این ماجرا خانواده اسانلو خبر دادند که زویا صمدی در اثر این حملات سقط جنین کرده‌است.

منصور اسانلو در تیرماه سال ۸۶ در خیابان و در نزدیکی منزل خود بدون حکم دادگاه و توسط ماموران امنیتی دستگیر شد. وی پس از محاکمه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، حکم ۵ سال زندان قطعی را دریافت کرد.

منصور اسانلو هم‌اینک در زندان رجایی‌شهر کرج نگاه‌داری می‌شود و از حساسیت پوستی و بیماری‌های ریوی و چشمی و کمردرد رنج می‌برد طوری که تا کنون پزشک قانونی سه بار رای به عدم تحمل حبس وی را داده‌است.
چندی پیش سازمان بین‌المللی کار خبر داد که دولت ایران در روز ۲۲ ماه مه سال جاری به صورت رسمی اعلام کرده که رییس قوه قضاییه ایران با «عفو» اسانلو موافقت کرده است.

gomgi - ایران - تهران
به امید آزادی این قهرمانان وطن از دست چنگال این اهریمنان شیطانی
جمعه 15 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانوفر
بر روح خمینی لعنت با این مملکتی که درست کرد
جمعه 15 مرداد 1389

niagara - ایران - تهران
مرگ بر خامنه ای کثافت
شنبه 16 مرداد 1389

bahman11 - کانادا - تورنتو
من انسانی selfish تر از خمینی و نوچه او خامنه ای تا بحال ندیدم - اینها همه ناشی از دیکتاتوری هست که این دو در این سالها ایجاد کرده اند.
شنبه 16 مرداد 1389

Yaghnali - ایران -
آخه این چه ظلمیه به ملت مونین. لامسبا بسه دیه
شنبه 16 مرداد 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
اسانلو ادم بزرگی هست و رجایی شهر هم زندان وحشتناکی هست. به امید ازادی این مرد بزرگ.
شنبه 16 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
برای کشور دمکراتیک اسلامی یک صلوات بلند برستید.
شنبه 16 مرداد 1389

kamran23 - المان - ویسبادن
درود بر مردان شجاع ایران
شنبه 16 مرداد 1389

king_oni - انگلستان - لیدز
درود بر تو بزرگ مرد ایران . آخوند‌های جنایت کار شاید بتونن به تو سدمه بزنند ولی‌ این رو بدون یاد تو همیشه با این خاک هست و خواهد بود . به امید پیروزی ایران .
شنبه 16 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
به به. چقدر عادلانه. به این میگن عدل اسلامی. حالا یه عده میان میگن تو ایران عدالت نیست. به مردم ظلم میشه و .. انقدر عدالت زیاده که حتی نخواستن روز جمعه ای مزاحم وکیلش بشن که یوقت روز تعطیلش خراب نشه و بهش ظلم بشه!!
شنبه 16 مرداد 1389

hafeze shirazi - ایران - تهران
آزاد مردان در زندانند و اوباش و بی لیاقتان در مصدر کار
شنبه 16 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
وکیل یعنی چی؟!!! مگه وقتی حیوانات وحشی به انسانی حمله میکنن منتظر وکیل میمونن که ما از این جانوران ولی وقیح چنین انتظاری داریم؟!!! وکیل و پلیس و این جور چیزها مال کشورهای استکباری و ملحدینه و نه جنگل حیوانات وحشی ولی وقیح. به امید آزادی همه زندانیان عقیدتی. سرنگون باد رژیم فاسد و ضدبشری ولی وقیح
شنبه 16 مرداد 1389

boofe koor - ایران - تهران
تو روح خمینی جنایتکار سگ ..
شنبه 16 مرداد 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
درود بر اسانلو
دوشنبه 18 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.