آمریکا: ایران هنوز فعال‌ترین کشور حامی تروریسم است


آمریکا: ایران هنوز فعال‌ترین کشور حامی تروریسم است

حکومت ایران در گزارش دولت آمریکا، از جمله به حمایت از شورشیان در عراق و افغانستان متهم شده است

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد "کشورهای حامی تروریسم"، ایران را همچنان فعال‌ترین کشور در این زمینه معرفی کرده است.

در این گزارش که امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد (۵ اوت) در واشنگتن منتشر شد، حکومت ایران متهم شده است که از گروه های مسلح و تروریستی در خاورمیانه و آسیای مرکزی حمایت می کند و با این کار، مستقیما بر تلاش های بین المللی برای تقویت صلح اثر منفی می گذارد، ثبات اقتصادی منطقه خلیج فارس را به خطر می اندازد و به رشد دموکراسی آسیب می زند.

در این گزارش آمده است: "ایران هنوز حامی اصلی گروه هایی است که سرسختانه با فرآیند صلح خاورمیانه مخالفت می کنند".

این در حالی است که مسئولان حکومت ایران گروه هایی مانند حزب الله و حماس را تروریستی نمی دانند و حمایت از شورشیان افغانستان یا عراق را تکذیب می کنند.

سپاه قدس در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا به عنوان مسئول عملیات خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران معرفی شده که ابزار اصلی حکومت ایران برای گسترش دادن تروریسم و حمایت از "تروریست ها" در خارج از این کشور است.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود نوشته است که حکومت ایران سلاح، آموزش و منابع مالی در اختیار گروه حماس و سایر "گروه های تروریست فلسطینی" مانند "جهاد اسلامی" و "جبهه خلق برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل" قرار می دهد.

در این گزارش همچنین آمده است که حکومت ایران صدها میلیون دلار پول در اختیار گروه حزب الله لبنان گذاشته و هزاران جنگجوی این گروه را در پایگاه هایی در ایران آموزش داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا حکومت ایران را متهم می کند که از زمان پایان یافتن جنگ اسرائیل با حزب الله در سال ۲۰۰۶، با نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل به مسلح شدن دوباره حزب الله کمک کرده است.

در این گزارش ادعا شده که سپاه قدس ایران، طالبان افغانستان را در مورد تکتیک های واحدهای کوچک، سلاح های سبک، مواد انفجاری و سلاح های با هدفگیری غیرمستقیم آموزش داده است.

در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا همچنین ادعا شده که ایران دست کم از سال ۲۰۰۶ محموله هایی از سلاح سبک و مهمات مرتبط با آن، آر پی جی، خمپاره، راکت های ۱۰۷ میلی متری و مواد انفجاری در اختیار بعضی از اعضای گروه طالبان قرار داده است.

این گزارش می افزاید که حکومت ایران، بر خلاف قولی که در مورد کمک به برقراری ثبات در عراق داده بود، به تجهیز، آموزش، تأمین منابع مالی و دادن راهنمایی به گروه های شبه نظامی شیعه عراقی ادامه داده است، در حالی که این گروه ها علیه سربازان آمریکایی و عراقی عمل می کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین سپاه قدس ایران را متهم کرده که راکت های پیشرفته ساخت ایران، تفنگ های دوربین دار، سلاح های اتوماتیک و خمپاره هایی در اختیار پیکارجویان عراقی قرار داده که در کشتن سربازان عراقی و نیروهای ائتلاف به کار گرفته شده است.

حکومت ایران همچنین در گزارش وزارت خارجه آمریکا، به اتهام تأمین مواد انفجاری ضد زره برای پیکارجویان عراقی، به عنوان مسئول افزایش تلفات بعضی از حملات آنها علیه سربازان آمریکایی معرفی می شود.

بنا بر این گزارش، سپاه قدس ایران، با هماهنگی حزب الله لبنان، پیکارجویان شیعه عراقی را در خارج از عراق آموزش داده است و در داخل عراق هم راهنمایی هایی در مورد ساخت و استفاده از تکنولوژی بمب های تقویت شده کنار جاده ای و سایر تسلیحات پیشرفته در اختیار آنها گذاشته است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود نوشته است: "ایران هنوز تمایلی برای اجرای عدالت در مورد اعضای بلندپایه القاعده که در بازداشت این کشور هستند نشان نداده و از معرفی علنی آنها خودداری می کند. ایران مکررا درخواست استرداد آن دسته از اعضای القاعده که در بازداشت دارد را به کشورهای اصلی خود یا کشور سومی برای محاکمه رد کرده است. گزارش شده است که اعضای خانواده اسامه بن لادن در ایران در بازداشت خانگی به سر می برند".

در پایان بخش ایران در گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا، به اتهاماتی اشاره شده که علیه بعضی از فرماندهان سپاه پاسداران، اعضای سپاه قدس و مسئولان دولتی ایران در مورد دست داشتن در انفجار سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان (آمیا) در آرژانتین مطرح است.

سرتیپ احمد وحیدی، وزیر دفاع فعلی ایران یکی از این افراد است.

sargalesh - ایران - شیراز
طالبان= made in usa , حماس = made in israel و ایران بعنوان چوپان مواظب شیطانهای تولیدی شماها, عرفات تروریست جایزه نوبل دریافت میکنه و به کاخ سفید دعوت میشه, قذافی زشت و تروریست دوست شما محسوب میشه و تا دیروز مجاهدین هم تروریست بودند و الان نیستند ?!.
جمعه 15 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
قطعا درست می گوید البته همواره باید بگوید حکومت تروریست پرور ایران و اینقدر اسم پاک ایران را آلوده نکند.
جمعه 15 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
کسی نادان است که اینرا نداند پس از پیروزی ملایان پست و قاتل تروریستهای به خواب رفته از مغاک سرد خود چون دراکولائی برخاستند و موج جدید ترور پس از صدر اسلام دگر بار اغاز گشت کلیه ی گروههای تروریستی از وهابیون تا سنی و شیعه بنوعی از سوی ملایان تغذیه ی مالی می شوند از عراق افغانستان تا فیلیپین از الجزایر تا هر نقطه ای در جهان دست خونین ملایان ایران در حمایت انست البته یاری دهنده ی اصلی در اغاز همین غرب بوده از تقویت القاعده تا طالبان و چون شورش 57 ایران انها هم می گویند کی بود کی بود من نبودم./1.
جمعه 15 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
/..2. البته قبل از ان گروههای تروریستی چپ در المان فرانسه و ایتالیا بوجود امد که در فاصله ی کوتاهی با شدت عمل این کشورها در نطفه خفه شد و گسترش نیافت از جمله بادر ماینهوف در المان و بریگاد سرخ در ایتالیا ولی قابل مقایسه با ترور روزانه ی اسلام در جهان نیست//سر افعی تروریسم اسلامی جهان در ایران است//
جمعه 15 مرداد 1389

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
من نمیدونم دوزاری آمریکا کی میخواد بیفته. بابا جان این جمهوری ننگین اسلامی به مردم خودش رحم نمیکنه چه برسه به دیگران اینها از همان اول تروریست زاده بودند شما حالا خبر شدید. دنیا با نابودی جمهوری اسلامی یک دنیای زیبا و دوست داشتنی خواهد بود. عراق آروم میشه افغانستان آروم میشه لبنان آروم میشه ،فلسطین آروم میشه یمن آروم میشه پاکستان هم آروم میشه منطقه کشمیر هم آروم میشه. خلاصه مردم دنیا یک نفس راحتی میکشند.لطف کنید هر چه زودتر مردم ایران را کمک کنید تا از شر آخوند و اسلام راحت بشن.
جمعه 15 مرداد 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
ابلهان باور کنند-چهارپایان نشخوار کنند
جمعه 15 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف . 1400 سال است نشخوار اراجیف در جریان است توی خنگ در خوابی.
جمعه 15 مرداد 1389

hadirm - ایران - خوزستان
آره مرگ باباتون . حتما اونی که روی سر مردم هیروشیما و ناکازاکی انداختید و بیش از 200000هزار نفر را به کام مرگ برد . دسته گل بود و نه بمب اتم.حقا که خران گویند ابلهان باور کنند . البته هستند انسانهای ابله و نادان که در همین سایت هم کم نیست .
جمعه 15 مرداد 1389

danial nabi - سوئد - سوئد
امریکا هم بزرگترین شکنجه گر دنیا .ابو قریب گوانتانامو.
جمعه 15 مرداد 1389

omid norway - نروژ - اسلو
hadirm - ایران - خوزستان ,درود بر شما خرها گویند ابلها باورکنند. چند وقت پیش هم در همین سایت پخش شد امریکا 150میلیون دلار 30سال پیش هزینه کرده گروههای تند رو بوجود بیارند وبین مسلمانان اختلاف بندازند مثل فرقه وهابیون و طالبان,بعد به بهانه مبارزه باتروریسم لشکر کشی کنند به کشورها و هزاران برابر پولی که خرج کردند با غارت معادن ومنابع نفت وگاز در بیارن
جمعه 15 مرداد 1389

hassan5 - ایران - تهران
hadirmایران-خوزستان ما باید یاد بگیریم که چگونه گفتمان کنیم هر چیزی جای خودش را دارد حمایت تروریستی ایران و تروریست پروری ایران مذموم است..چه امریکا بمب انداخته باشد چه بمب نینداخته باشد. تا کی ما ایرانی ها در بحث بدنبال سفسطه میخواهیم برویم؟؟؟اگر درست فکر نکنیم مغز ما همینطور کوچک میماند.همانطور که هواداران نظام مغز کوچکی دارند
جمعه 15 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
sargalesh - ایران - شیراز . تروریست اصلی اونه که تو و علی چکه ای روزی پنج بار بهش شهادت میدی بسیجی.... تا اسلام وجود داره تروریست خواهد بود.
جمعه 15 مرداد 1389

MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - دوسلدورف
حسن5 جان!!!!حضرتعالی دارین سفسطه میکنین.مخالفت با نظام یک بحثه مثل"ابله"ها(بلانسبت شما)هیزم کش آتش امریکا شدن وتکرار وباور اراجیف وتبلیغات بچه گول زنشون-یک بحث دیگه.سوئیس یا نروژ حرف بالا رومیگفتن"آدم" نمیسوخت!
جمعه 15 مرداد 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
hadirm - ایران - خوزستان میگن حقیقت تلخ است .جمهوری فاشیست اسلامی بجز پرورش دادن تروریستها و امثال تو دیگران کار چندانی برای این مملکت و ملت نکرده درضمن از شر این رژیم 5 میلیون ایرانی فرار کرده.
جمعه 15 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس دوست عزیز. حالا خوبه که بارها از طرف ایرانی ها و خود غربیها کمکهای مالی و سیاسی آمریکا و اروپا برای سرنگونی رژیم شاه و بقدرت رسیدن خمینی در ایران فاش شده و شکی در آن نیست که غربیها چنین حکومت ننگینی را بر ایران حاکم کردند. غربیها برای حضور در منطقه و کنترل منابع نفتی به این رژیم و اسرائیل نیاز دارند و تا زمانیکه سود سرشاری از فروش اسلحه و منابع نفتی میبرند در حفظ این حکومت تلاش میکنند. امیدوارم ضرر این رژیم برای غرب بیش از منفعتش بشه تا ما بتوانیم از شر این حکومت راحت بشیم. شاد و سربلند باشی.
جمعه 15 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
sargalesh - ایران - شیراز چه اصراری دارید که بگویید طالبان ساخته آمریکاست و به اسلام هیچ ربطی نداره؟؟!!ساخته هر کی هست همه جنایتهاش به اسم اسلام و بنام الله انجام میشه مگه نه؟ARTEMIS-SW. - فرانسه - پاریس درود بر تو
شنبه 16 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت . دوست من باور کن امدن خمینی و رژیمش کوچکترین ربطی به عدم ازادی طیف های سیاسی در قبل از 79 ندارد تمام ماجرا نقشه ای از سوی غرب بود برای وضع امروز!!! اشتباهات زمان شاه کم و بیش در هر کشوری بوده و هست براندازی حکومت شاه دو دلیل مهم داشت جنگ روانی غرب و شوروی و ایجاد کمربند سبز اسلامی و اگر ایران سویس هم بود باید این رفرم و جابجائی صورت می گرفت دیدید که حکومت سکولار صدام اسلامی شد ترکیه نیز افغانستان نیز پاکستان بیشتر از سابق جمهوریهای تاجیکستان ازبکستان اذربایجان نیز بسوی اسلامیسم بیشتر..به امید برچیده شدن بساط ننگینترین حکومت جهان.همیشه بیندیشید کدام دستی خمینی را از نجف به پاریس برد و تبلیغات در سراسر جهان برای او در چند روز اول!!ترور اکثر ارتشیان رده بالا در روزهای نخست.ع.قلاب...شاد و پیروز باشی.پاینده فرهنگ اصیل ایرانیان باستان.
شنبه 16 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.