مایلی‌کهن: هیچ رئیس جمهوری به اندازه احمدی‌نژاد به ورزش علاقه نداشته


مایلی‌کهن: هیچ رئیس جمهوری به اندازه احمدی‌نژاد به ورزش علاقه نداشته

ایسنا نوشت: مایلی‌کهن می‌گوید هیچ رئیس جمهوری به اندازه احمدی نژاد به ورزش علاقه نداشته است.

محمد مایلی کهن درباره‌ دیدار این هفته تیمش برابر پرسپولیس گفت: «چندی پیش یک سری جوان که پول می‌گیرند و بوق می‌زنند سروصدا کردند و گفتند مایلی یادت باشه، پرسپولیس سرورته. من همان جا گفتم پرسپولیس نه تنها سرور من که تاج سرم است. در فوتبال هرچه داشته‌ام اول از خدا و بعد از مادر خدا بیامرزم و سپس از اعتباری بوده که پرسپولیس به من داده است. خودم را همیشه مدیون پرسپولیس می‌دانم و هیچ وقت هم این طور نبود که در بازی‌های مقابل پرسپولیس عوام‌فریبی بکنم و با سیاه‌کاری بگویم مقابل پرسپولیس روی نیمکت نمی‌نشینم. همیشه مقابل پرسپولیس روی نیمکت نشسته‌ام و به دنبال بازی جوانمردانه بودم. این بار هم شرایط تفاوتی ندارد. تلاش‌مان این است مقابل تیم بزرگ پرسپولیس ارائه‌گر یک بازی خوب باشیم.»

وی درباره محرومیت تماشاگران از حضور در ورزشگاه آزادی گفت: «از این اتفاق بسیار ناراحتم چرا که فوتبال بدون هوادار معنا ندارد. خیلی دوست داشتم هواداران خونگرم پرسپولیس در ورزشگاه بودند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. بارها گفته‌ام که باخت فنی برایم لذت‌بخش‌تر است تا بردی که بخواهم به هر طریقی به آن برسم.»

مایلی کهن درباره‌ رویارویی‌اش با علی دایی گفت: «مشکلی با دایی نداشته و ندارم و اگر حرفی زدم تنها به خاطر مصالح و منافع ملی بوده است. تنها می‌گویم آقای دایی به عنوان کسی که بیشترین بازی تدارکاتی تیم ملی در زمان او بوده و نتوانسته تیم ملی را به جام جهانی ببرد، اگر از ملت عذرخواهی نکرد، حداقل سکوت می‌کرد و درباره‌ی حق و حقوقش صحبت نمی‌کرد. من حرفم را می‌زنم چرا که وظیفه‌ام است. من حاضر نیستم یک خار در پای دشمنم برود اما اگر حرفی می‌زنم تنها به خاطر وظیفه ملی‌ام است و تا زمانی که جان داشته باشم، این حرف‌ها را عنوان می‌کنم.»

وی ادامه داد: «در کشورهای پیشرفته وقتی تیمی به جام جهانی نمی‌رود فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی آن کشور از مردم عذرخواهی می‌کند ولی در اینجا دوستان به جان هم افتادند و به دنبال حق و حقوق دو، سه‌ ساله‌شان هستند. این نشان دهنده بی‌تدبیری، بی‌بصیرتی و کم‌دانشی مسوولان فدراسیون فوتبال است. چند روز پیش از آنکه فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی برای جام جهانی 2010 را معرفی کند، دایی با ناراحتی در گفت‌وگو با برنامه 90 گفت کسی سرمربی تیم ملی می‌شود که لابی قوی‌تری داشته باشد و 48 ساعت بعد او به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. این نشان می‌دهد که او لابی قوی‌تری داشته است. اگر مسوولان فدراسیون فوتبال بینش داشتند و کاربلد بودند باید از دایی پول هم می‌گرفتند تا او رابه عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنند.»

مایلی کهن افزود: «در همه جای دنیا شرکت‌های تولیدکننده لباس برای اینکه تیم‌های ملی لباس‌هایشان را بپوشند به فدراسیون‌ها پول می‌دهند اما در اینجا دایی مدعی است که شرکتش به خاطر لباس‌هایی که به تیم ملی داده، طلبکار است. این عدم تدبیر و بینش آقایان را نشان می‌دهد.»

وی ادامه داد: «من 30 سال است که در ورزش کشور حضور دارم. روسای جمهور زیادی در این 30 سال بوده‌اند و همه آن‌ها به فراخور خودشان زحمات زیادی کشیده‌اند اما هیچ کدام از این روسای جمهور میزان علاقه‌مندی دکتر احمدی‌نژاد را به ورزش نداشتند. افزایش چند برابری بودجه ورزش کشور نشان دهنده این علاقه است. وقتی هر تیم ورزشی به موفقیت می‌رسد و رییس جمهور از خودش هزینه می‌کند و پیام می‌دهد نشان دهنده علاقه رییس جمهور به ورزش است. با این حال علی‌رغم علاقه‌ام به رییس جمهور، این ایراد را می‌بینم که همچون ادوار گذشته در این دو دوره نیز افرادی در راس ورزش کشور قرار گرفته‌اند که به دلیل عدم آگاهی‌شان به ورزش نتوانستند خدمات لازم را ارائه کنند. در این مدت 30 ساله هر رییس ورزشی طرح‌هایی را ارائه داد. طرح‌هایی که با هزینه‌های بسیار زیادی مطرح شد. تنها در یک مقطع زمانی و در دوره‌ی هاشمی طبا، طرح پایگاه ورزش‌های قهرمانی ارائه شد که از هر کس بپرسید، می‌گوید بی‌نظیرترین برنامه ورزش کشور بوده و این برنامه دلیل موفقیت ورزش ایران در سیدنی و آتن بوده است. این اتفاق در زمان دولت اصلاحات افتاد اما وقتی هاشمی طبا رفت و مهرعلیزاده آمد این طرح با ثمره فراوانش به کنار زده می‌شود. پس از آن طرح جامع با میلیاردها تومان هزینه مطرح می‌شود و پس از آن در زمان مهرعلیزاده به خاطر یک حسادت مهم‌ترین کرسی ورزش ایران در کمیته بین‌المللی المپیک از ورزش ایران گرفته می‌شود. همه این‌ها در یک دولت اتفاق افتاده است. بعد از مهرعلیزاده، علی‌آبادی می‌آید. او هم طرح جامع را در گنجه سازمان تربیت بدنی می‌گذارد و طرح المپیاد ایرانیان را علم می‌کند. طرحی که هزینه زیادی برای آن شد. ما می‌دانیم که استان‌ها برای اعزام تیم‌ها چه مشکلی دارند اما مجبور بودند به خاطر این المپیاد در عرض یک ماه در دو بخش آقایان و خانم‌ها و در تمامی رده‌ها تیم‌هایشان را اعزام کنند. پس از رفتن علی‌آبادی این طرح چه شد. می‌بینیم که این اتفاق‌ها هم در یک دولت اصول‌گرا می‌افتد. درد من این است افرادی که به عنوان مسوول سازمان تربیت بدنی انتخاب می‌شود، آشنایی خاصی با ورزش ندارند. به خدا افرادی که در سازمان هستند، آشنایی و بینش‌شان بسیار بیشتر از بیرونی‌هاست.»

مایلی کهن با بیان اینکه تا یک نفر انتقاد کرد نباید او را دشمن فرض کنیم، گفت: «استنباطم این است که وقتی می‌خواهیم به یک مستحق کمک کنیم به خودمان بسیار سخت می‌گیریم اما به من گردن‌کلفت پول‌های درشت می‌دهیم. این به عدم مدیریت و عدم آشنایی برمی‌گردد. این اتفاق مربوط به حالا نیست. در 30 سال گذشته و قبل از انقلاب هم رخ داده است اما اگر ما انقلاب کردیم، به خاطر بهبود وضعیت بود چه بسا در بسیاری از بخش‌ها هم تاثیرات بسیار شگرفی دیدیم. من 24 سال قبل از انقلاب و 32 سال بعد از انقلاب حضور داشتم. حسم این است که اگر حسادت‌ها را کنار بگذاریم کارها بهتر انجام می‌گیرد. به عنوان نمونه یک نفر مانند واعظی آشتیانی به استقلال می‌آید و تلاش می‌کند ساختار نسبی‌ای را در باشگاه استقلال ایجاد کند. درست است شاید برخی رفتارها هم اشتباه بوده اما به هر حال این فرد پایه‌هایی را ایجاد کرده است اما، تا این شخص در یک جلسه محکم صحبت می‌کند و نقدی را مطرح می‌کند، به صبح نرسیده، او را برکنار می‌کنیم و برای دهن‌کجی به او هم که شده مخالف صددرصدش را به عنوان جانشینش انتخاب می‌کنیم. این‌ها مشکل جامعه ماست.»

قازقلنگ - ایران - تهران
هیچ مربی ای هم مثل تو و به اندازه تو به ..
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

good will hunter - امریکا - سندیگو
این لنگی جماعت از دم چاپلوس از اون دایی تا این انتر با اون رییسش....دستمالکش یکی از یکی بدتر.
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

msforugh - ایران - تهران
سوخت , بد مصب سوخت . دستت رو بکن تو اب سرد .
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
هیچ ورزشکاری هم به اندازه تو کاسه لیس و پاچه خوار نبوده است.
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

matias1987 - فنلاند - ترنیو
فقط بهت میگم بمیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییر، مردیکه پاچه خار، حتما اینم کار خدا بوده که مموتی به ورزش علاقمند بوده
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
دستمال یزدی
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

zoroye iran - اتریش - وین
اقای مایلی کهن حقایق را میگی اوکی چرا از مافیای فوتبال و پولهایی که رد و بدل میشن و زد و بندها و غیره حرفی نمیزنی
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

mehr47 - ایران - تهران
دسمال ابریشمی بدم خدمتتون? بقول مانا نیستانی ای تف تو روت!!!!
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

asal.bano - انگلستان - انگلستان
مایلی کلنگ تازگی ها از جایی پرت نشدی? مغز نداشتت تاب خورده. غرب افریقا
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
قیافه هاشون به همدیگه شبیه هستش
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
آخیـــــــــــــــــــــــــــش!..........را آن دهد .که نــــــــــــــان؟؟! دهد.
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

Punisher - ایران - شیراز
تا بحال هم هیچ مربی ایی مثل تو دستمال بدست نبود / نوبت ما هم میرسه / مطمئن باش / اونوقت هیچیک از پاچه خاران در امان نخواهند بود.
جمعه 15 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
چقدر در ظاهر و اخلاق شبیه هم هستند. میمون از بچگی تو کوچه و خاک چهار تا لگد به توپ زده حالا شده ورزشکار. ای که پدر چاپلوسی و ذلت بسوزه.
جمعه 15 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
بعد از دوران ریاست جمهوری اینو بکنید مربی تیم 2 چرخه سواری ایران !
جمعه 15 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اوه لا لا..چه ناز.چه ورزشی??لی لی یا دویدن بدنبال الاغ رم کرده در گرمسار.
جمعه 15 مرداد 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دورخیز مایلی کلنگ برای پست بالاتر....
جمعه 15 مرداد 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
اره این رئیس تمون ما خیلی ورزشکاره نمیدونی وقتی سخنرانی میکنه چه پشتک باروئی میزنه تازه جای دوست و دشمن را هم خوب نشون میده
جمعه 15 مرداد 1389

zemestaneh - انگلیس - لندن
جناب مایلی گهن (روی گ تاکید شود). شما هم چاپلوس ترین ورزشکار تاریخ ایران هستید. مثل علی دائی که کاسه لیسی میکنه. شما از حتی از نظر فنی هم هیچ مالی نیستید
جمعه 15 مرداد 1389

parandeye_zendani - انگلستان - لندن
چقدر شبیه خود احمقی نژاد.اخه رفتارش هم مثل احمقی نژاد.یه لات بی سروپا مثل خودش. لندن
جمعه 15 مرداد 1389

real_patriot - آمریکا - واشنگتن
هیچ احمقی به اندازه مایلی کهن نفهم نبوده
جمعه 15 مرداد 1389

طاطا - ایران -
همیشه نچسب و حال بهم زنه. من نمیدونم بعضی ها میمیرن زر نزنن؟ اه اه اه
جمعه 15 مرداد 1389

abdozdak - آلمان - کلن
باز این مرتیکه با کلگش پرید وسط.
جمعه 15 مرداد 1389

flix - ایران - شیراز
بمال....هیچ صنعتگری هم به اندازه مایلی کهن در زمینه مالیدن مهارت نداشته است. خوبه که از اون طرف قطبی رفت مراسم تنفیذ تیم ملی هیچ ... نشد از این طرف مایلی کهن این چیزا رو گفته پس سایپا میره دسته3.
جمعه 15 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
حقا که نام مایلی کلنگ بهترین لقب برای توی عرب پرسته.
شنبه 16 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
مایلی کهن = دلیل ادعای شما - پس چرا فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2010 شرکت نداشت . حیا وشرم کجاست ?
یکشنبه 17 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.