پایان خونین اختلاف ملکی بین دو برادر


پایان خونین اختلاف ملکی بین دو برادر

مرد جوانی که به خاطر اختلافات ملکی برادرش را به قتل رسانده بود، با حکم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.

عصر 24 خرداد سال گذشته، مأموران کلانتری 127 نارمک از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران بزرگ از وقوع یک فقره قتل در خیابان سبلان باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه در یک خانه 3 طبقه متوجه شدند، مرد 38 ساله‌ای به نام مهدی بر اثر اصابت ضربات چاقو به قتل رسیده و جسدش در محل رها شده است.

تحقیقات آغاز شد تا اینکه مشخص شد این فرد توسط برادرش به نام حمید 41 ساله به قتل رسیده است. اعضای این خانواده مدعی شدند حمید از مدتی پیش ناراحتی روانی داشته است و همین امر باعث شده تا در روز حادثه با برادرش درگیر شده و او را به قتل رسانده است.

حمید مدت کوتاهی بعد از شروع تحقیقات پلیس شناسایی و دستگیر شد و برخلاف ادعای خانواده، مدعی شد که با برادرش بر سر مسائل ملکی اختلاف داشته است.

با اعتراف حمید به ارتکاب قتل، قرار مجرمیت وی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد که صبح امروز به ریاست قاضی حسن تردست برگزار شد.

اصغری روشن، نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده مانند شکایت اولیای‌دم، گزارش مرجع انتظامی، نظریه پزشکی قانونی و اعتراف متهم، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وی شد.

تنها ولی دم که مادر قاتل و مقتول بود، در جایگاه قرار گرفت و خواسته خود را قصاص متهم عنوان کرد.

در ادامه جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه علت درگیری با برادرش مسائل ملکی بود، گفت: تمام سختی‌ها و مشقت‌های ساخت و نوسازی منزلمان را من به تنهایی به دوش کشیدم و حتی مانند یک کارگر آنجا کار کردم. اما بعد از اتمام کار، بیشترین بهره را برادرم برد و به من فقط یک زیرزمین رسید.

وی ادامه داد: مدتی قبل از حادثه، از همسرم جدا شدم و به همین دلیل وجهه خود را در محل از دست دادم. تصمیم گرفتم از آنجا بروم و به همین دلیل قصد فروش ملک خود را داشتم که با برادرم درگیر شدم. او از من می‌خواست بدون فروش ملک و فقط با دریافت 15 میلیون تومان از آنجا بروم.

متهم گفت: یک شب با برادرم درگیر شدم و دست او را با چاقو مجروح کردم. روز بعد برادرم از من خواست به حیاط خانه بروم و وقتی به حیاط رسیدم با چوب به من حمله کرد. تهمت‌های ناروایی به همسر سابقم زد که به همین دلیل من ناراحت شدم و با چاقو به قلبش زدم و فرار کردم.

حمید در بیان آخرین دفاع گفت: از درخواست قصاص مادرم ناراحت و دلخور نیستم بلکه بیشترین ناراحتی من به خاطر پسر کوچک برادرم است که به خاطر کاری که من کردم دچار لطمه زیادی شده است.

بعد از اظهارات متهم،‌ قاضی تردست ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به قصاص محکوم کرد.

porharfi - هلند - آرنم
فقط بکُش بکُش ِ...مادر ِ حتی نخواسته تا حبس ِ ابد تخفیف بده..قصاص!!. نه انگاری مادر و فرزندی !!...
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
پول پول پول پرقدرترین کثیفترین وسوسه انگیزترین و بالاخره نامردترین وسیله دنیویست.قربونه بزرگی خداوند برم که این همه زیبائی و نعمت افریده اما متاسفانه بیشتر انسانها بدیها و زشتیها را میبینند.تازه خوبه همه انسانها به مرگ واقفند و این کارهای کثیف را انجام میدهند.فکر کنید که اگر مرگی در کار نبود و زندگی دنیوی ابدی بود چه فاجعه ای میشد همه یکدیگر را تکه پاره میکرند و خون همدیگرو میخوردند.بنابراین باید بخاطر این نعمت بزرگ یعنی مرگ از خداوند تشکر کرد.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

freepersia - نیوزیلند - تارانگا
dkdk - دانمارک - اسلیس خیلی جالب گفتی کاملا باهات موافقم شادو پیروز باشید.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ezatdf - ایران - تهران
فقط جنبه شوخی داره جدی نگیریدها: مادره یه پسرش مرده یکی دیگه رو هم می ده اعدام کنند حالا نه دیگه پسری داره که مخالف ازدواج مجددش بشوند و هم یه خونه رو کلا بالا کشیده
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

گروهبان قندلی - ایران - تهران
dkdk - دانمارک - اسلیس خسته شدم از این کامنت‌های تو .هی‌ دم از خدا میزنی .هیچ میدونی‌ کسی‌ که هی‌ دم از خدا و انسانیت میزنه خودش ختم روزگار است . بابا بس کن .
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
خوب معلوم می شه این فتنه ها از گور کی بلند شد.. مادر خانواده که حتا به پسر خودش هم رحم نکرد .هر چند که با قضاوت کردن مخالفم ولی با حکم قصاص بیشتر مخالفم
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.