محدودیت استفاده از بلک بری در امارات متحده عربی

محدودیت استفاده از بلک بری در امارات متحده عربی

دولت امارات متحده  عربی روز یکشنبه اعلام کرد که ابزارهای ارتباطی پیشرفته در تلفن‌های هوشمند جدید «بلک بری» را به خاطر ملاحظات مربوط به امنیت ملی این کشور مسدود خواهد کرد.

به گفته دولت امارات متحده عربی برخی از ابزارهای ارتباطی تلفن‌های جدید «بلک بری» از ظرفیت های کنترل مخابرات در این کشور پیشرفته ترهستند و بنابراین دولت تصمیم گرفته انها را مسدود کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس دولت عربستان سعودی نیز در نظر گرفته است همین روش را به کار بگیرد.

اداره کنترل مخابرات و ارتباطات در امارات متحده عربی روز دوشنبه در پاسخ به سئوال خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت این محدودیت‌ها که قرار است از ماه اکتبر به اجرا درآید شامل همه کسانی خواهد شد که در این کشور از تلفن‌های جدید استفاده می‌کنند از جمله مسافران خارجی که به این کشور سفر خواهند کرد.

در بیانیه اداره کنترل مخابرات و ارتباطات امارات آمده است: «به رغم تذکرهای مکرر، بلک بری هنوز قوانین گردش اطلاعاتی را با حدود قوانین امارات یکسان نکرده و از این رو این تعلیق تا زمانی که بلک بری تصمیم به همکاری بگیرد و با قوانین این جا کنار بیاید، به قوت خود باقی خواهد بود.»

یک چنین محدودیتی باعث خواهد شد که بازرگانان و مسافران تجاری که به دوبی سفر کرده یا در بخشی از سفر خود از فرودگاه این شهر عبور می‌کنند از پوشش ارتباطی لازم برای تلفن‌های موبایل خود محروم شوند.

دوبی بزرگترین مرکز تجاری منطقه خاورمیانه است و روزانه ۱۰۰ هزار نفر برای فعالیت های تجاری و اقتصادی به این شهر سفر کرده  یا از آن عبور می کنند.

kalamok1 - امارات - دبی
اینجا «بلک بری» بیشتر جوانان ونوجوانان از ان برای رد وبدل کردن مواضیع غیر اخلاقی استفاده میکنند ، وتعداد کمی برای تجارت ، فقط همین .
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
همان نامه نویسی بسه تونه ! و اگر سواد نوشتن نداری, شکل و نقاشی بکشید و با کبوتر "نامه رسان" میتونید از همدیگر با خبر بشید !
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
ابزارهای ارتباطی بلک بری را مسدود یا محدود کردن نمیشه حل که . تا کی میخواهید جلو این چیزها را بگیرید ! ایران ایام اعتراضهای مردمی خیلی چیزها را محدود و مسدود کرد ایا تصاویر و اطلاعات به بیرون درز نکرد?!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

arab-arab - هندوستان - نیودهلی
sargalesh - ایران - شیراز . فعلا که از شماها خیلی جلوتریم میدونم درد اوره اما حقیقته باید پزیرفت بقول خودتون{ گهی پشت به زین و گهی زین به پشت} الان نوبت ماست شما فعلا اخر صف وایستین نوبتتون بشه. سوسمار خور
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

tuti_lol - ایران - تهران
جه موبیلی کوجک زشتی زود هم خراب می شود دکمه هایش ریزه میزه , روز اول که خریدم انداختمش دور اصلا این موبیل بدرد من نمیخورد .موبیل فقط آیبون صینی.ههه.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

tuti_lol - ایران - تهران
arab-arab - هندوستان - نیودهلی صباح الفلفل! تو که عربی جرا رفتی هندوستان مگر فلفل توی کشورت نبید که رفتی اونجا .لوول
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
arab-arab - هندوستان - نیودهلی : کاملا حق داری که اینو گفتی. این نظرم فقط جنبه زبان عوامانه داشت که اکثرا مردم اینطور فکر میکنند و مثل خود ما که مثلا بکشورهای خارجکی سفر میکنیم و از هر چه اخوند و خمینی بدمون میاد , ولی جهان اول بما میگن " اخوند ", مثل المانیها که بعنوان فاشیست معروفند. و 100 افرین برشما و فهم شما که این " تست سرگالشی " را با نمره 20 قبول شدی و خیلی خونسرد و متواضعانه از من انتقاد کردی بدون یک کلمه فحش, پس تا بعد دوست عرب من .
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

sapho - ایران - اصفهان
arab.arab شما که عربی فارسی از کجا بلدی؟ فقط محض کنجکاوی می پرسم. اگه دوست داری جواب بده.
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.